Suknie Ślubne

2sxy4u

Rzepa :P
Dołączył
18 Maj 2006
Posty
854
Punkty reakcji
1
Wiek
37
Miasto
__PodHale!!__
lo hohoho ale mnie tutaj nie bylo ;p mam probe czy ktoras z Was jest w stanie pomoc mi w odnalezieniu firmy tej sukni? albo czy ktos moze mi powiedziec czy mozna spradzic jaki mialo sie avatar np 3lata temu.. bo tam mialam wlasnie zdjecie tej sukni ktorej dokladnie szukam.... ;(
 

Dominika D.

........
Dołączył
21 Listopad 2005
Posty
13 032
Punkty reakcji
4
Wiek
38
Miasto
Śląsk
hej :)
ja Cie pamietam jako użytkownika
ale o historii awatarów niestety nie słyszałam :]
 

Madzia310588

Nowicjusz
Dołączył
2 Luty 2010
Posty
512
Punkty reakcji
3
Wiek
35
Super sukienka bardzo mi się podoba...
Ja wciąż nie mam tej jednej jedynej sukni wciąż szukam jej ale podobają mi się takie:
 

kasia1648

Nowicjusz
Dołączył
22 Sierpień 2008
Posty
597
Punkty reakcji
3
Miasto
TrOcHe Tu TrOcHe TaM
lo hohoho ale mnie tutaj nie bylo ;p mam probe czy ktoras z Was jest w stanie pomoc mi w odnalezieniu firmy tej sukni? albo czy ktos moze mi powiedziec czy mozna spradzic jaki mialo sie avatar np 3lata temu.. bo tam mialam wlasnie zdjecie tej sukni ktorej dokladnie szukam.... ;(

Jedynie jak moge ci pomoc to podac na priv stronke z sukniami moze tam znajdziesz taka i dowiesz sie wiecej,gdzie ja kupic itd
 

=MiLi=

Nowicjusz
Dołączył
28 Październik 2008
Posty
285
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
Łódź
http://www.forumowisko.pl/topic/147437-garnitur-slubny-lavard-luigi-vesari/ Garnitur ślubny sprzedam :) zapraszam :)
 

dojrzaly

Nowicjusz
Dołączył
11 Maj 2010
Posty
9
Punkty reakcji
0
jaka suknia? - poza marzeniami weźcie pod uwagę figurę i własne "uwarunkowania". Nie każdemu dobrze w tym, co sobie wymarzył..



usmiechnij się:http://www.youtube.com/watch?v=eFFFz9cecL8
 

asiek.stefa

Nowicjusz
Dołączył
23 Kwiecień 2007
Posty
589
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Miasto
Gród cara
Ja na razie ograniczona jestem do szukania w necie, jakoś pewnie na jesieni ruszę do szukania konkretnie. mam mniej więcej swój typ, ale takich ejst dużo i wybór odpowiedniej potrwa...
 

agaanc

Bywalec
Dołączył
7 Grudzień 2008
Posty
486
Punkty reakcji
94
Wiek
28
Miasto
Piła !!!!
No cóż.. Jeszcze tego Jedunego nie mam... Ale wiele razy marzyłam o tym, jak ma wyglądać mój ślub :) Suknię chciałabym mieć prostą... Bez szału :)

http://www.susanblanche.com/public/gown/3171/OreaSposa_L515.html
http://www.susanblanche.com/public/gown/3186/OreaSposa_L529.html

Takie moje wymarzone ;)
I oczywiście welon...
 

katja22

...
Dołączył
29 Październik 2008
Posty
2 434
Punkty reakcji
68
Miasto
far far away... Jurassic Park
Suknia ślubna, ta jedyna

Musi być wspaniała! Jak ją wybrać? Co powinnaś wiedzieć, zanim rozpoczniesz poszukiwania?

Styl
Suknia ślubna, nawet niezwykle uroczysta i wyjątkowa, powinna odzwierciedlać twój osobisty styl. Tylko wtedy poczujesz się w niej swobodnie i pięknie.
* Jesteś klasyczna? Nosisz eleganckie kostiumy, białe koszule, prochowiec i dobre szpilki. Idealna dla ciebie będzie gładka suknia w stylu balowej kreacji, dopasowana w talii, rozkloszowana na dole, bez szczególnych ozdób, deseni, koronek.
* Masz w szafie mnóstwo romantycznych sukienek? Uwielbasz kwiaty i koronki. Wybierz kreację zdobioną drapowaniami, z kwiecistym deseniem i koronkowymi rękawami.
* Uwielbiasz styl retro i polujesz na skarby w secondhandach? Dla ciebie są suknie w stylu retro. Jedwabna sukienka inspirowana epoką charlestona, holywoodzka kreacja w stylu lat 30., czy rozkloszowana, sięgająca kolan, z epoki rock and rolla – każda nadaje się na ślub.
* Stawiasz na nowoczesność? Uwielbiasz modę, nosisz skórzane kurtki i dopasowane dżinsy, z upodobaniem stroisz się na imprezy w modnych miejscach. Wybierz nowoczesną w kroju sukienkę, na przykład asymetryczną, lub szytą z kilku warstw jedwabiu, która nie obciska ciała i przypomina długi podkoszulek. Załóż do niej najbardziej nowoczesne, wyraziste buty.

Okoliczność
Suknia ślubna może różnić się w zależności od rodzaju uroczystości, pory roku i dnia. Co innego sprawdzi się zimą w kościele, niż latem w Urzędzie. Zaplanuj, jak zaprezentujesz się na weselu, czy odbędzie się w ogrodzie, w słońcu, czy w blasku świec eleganckiej restauracji? Każde miejsce narzuca inną oprawę i wymaga zupełnie innej kreacji.

Fason
Dobierz krój sukni do sylwetki. Pamiętaj o tym, jaką masz budowę ciała. Nawet naszym rodzimym gwiazdom, które korzystają z usług stylistów, zdarzają się w tym względzie błędy, których ty możesz uniknąć, jeżeli dokładnie przyjrzysz się sobie i określisz swój typ budowy. Pamiętaj, każda sylwetka jest piękna! Wystarczy ją tylko umiejętnie podkreślić.
* Jeżeli twoja figura przypomina klepsydrę. Masz proporcjonalne biust i biodra oraz wyraźne wcięcie w tali; wybieraj sukienki, ktore leżąc płasko, przypominają krojem właśnie klepsydrę. Idealne dla ciebie będą wszystkie, które mają wyraźnie zaznaczoną talię, podkreślający urodę biustu dekolt – najczęściej w kształcie litery V, albo gorset bez ramiączek, ale nie prosto odcięty nad biustem, tylko przypominający kształtem serce. Doskonale sprawdzą się rozkloszowane spódnice, albo te o kroju syreniego ogona, czyli dopasowane w udach i rozszerzające się ku dołowi od kolan.
* Jeżeli masz budowę chłopczycy. Masz wąskie biodra, brak wcięcia w talii, mały biust, twoja sylwetka przypomina literę I. Niech twoje sukienki także ją przypominają! Zrezygnuj z głębokich dekoltów, doskonale sprawdzą się stójki z rozcięciem pod szyją lub poziome łodki. Także gorset bez ramiączek, nad biustem ścięty równo, jak od linijki. Wybieraj proste w kroju kreacje, dopasowane w biodrach. Jeżeli rozkloszowane, to dopiero nisko, ponieżej linii bioder. Możesz z powodzeniem zasłonić ramiona, wykorzystać dekoracje z falban na wysokości biustu oraz wszelkie formy mocno zabudowane pod szyją.
* Jeżeli pragniesz ukryć wystający brzuszek.Twoja sylwetka przypomina jabłko, nijak nie pozbędziesz się wałeczków i nie dasz rady wciągnąć brzucha. Idealne dla ciebie są suknie z talią pod biustem, czyli w stylu empirowym. Pamiętaj, że krótkie, dopasowane rękawki wzmocnią efekt wyszczuplenia, bo optycznie zrównoważą szeroki dół. Biust obowiązkowo wyeksponuj w dopasowanym staniku. W skrócie: obcisła góra i swobodny, w żadnym wypadku obciskający dół sukni – będą dla ciebie najlepsze.
* Jeżeli masz latynoską sylwetkę? Mały biust, płaski brzuch, duża pupa jak u Jennifer Lopez? Pozazdrościć! Twoją sylwetka przypomina literę A, suknie o takim fasonie pasują do ciebie idealnie. Kreacja powinna być dopasowana pod biustem, ale nie musi podkreślać talii i bioder, niech będzie rokloszowana ku dołowi w kształcie litery A. Dobrze wyglądasz w ubraniach z kwadratowym dekoltem. Możesz odsłonić ramiona, na przykład zupełnie rezygnując z ramiączek.
* Nosisz rozmiar XXL. Postaw na prostotę kroju. Niech suknia wygląda trochę jak przedłużona koszulka, owszem, podkreślająca sylwetkę, najlepiej rozkloszowana ku dołowi, nigdy przesadnie obciskająca. Podkreśl biust, wybierz gładką tkaninę, zrezygnuj z jakichkolwiek ozdób, wzorów, koronek, drapowań. Podpatrz jak wyglądają czarnoskóre wokalistki muzyki soul, te o bujnych kształtach, kiedy pojawiają się na czerwonym dywanie. Udowadniają, że niezależniego od tego jak wiele X znajduje się na metkach kreacji w rozmiarze L; można w nich wyglądać zachwycająco.

Poszukaj inspiracji
Na naszej stronie znajdziesz zdjęcia sukien ślubnych. Obejrzyj wszystkie. Przeglądaj magazyny z modą i katalogi. Wydrukuj lub wytnij zdjęcia sukien, które najbardziej ci się podobają. Będziesz mogła pokazać je w salonie mody ślubnej, u krawcowej lub projektanta. Najłatwiej rozmawia się o ubraniach pokazując przykłady. Dzięki temu sprzedawca wyszuka dla ciebie najlepsze suknie do przymiarek, a projektant lub krawcowa poznają twój styl.

Znajdź doradcę
Nie obarczaj tą rolą wszystkich koleżanek. Zaufaj jednej osobie, której gust cenisz, a na szczerość możesz liczyć. Może to być mama, siostra, przyjaciółka, może tylko znajoma. Wystarczy jedna, najwyżej dwie osoby. Nie zabieraj do sklepu tłumu doradców, bo przymiarki zamienią się w niekończące się dyskusje.

Bądź systematyczna
Umów się na spotkanie w salonie sukien ślubnych, będziesz miała pewność, że jego pracownicy poświęcą czas tylko i wyłącznie tobie. Nie narażaj się na zmęczenie lub zniechęcenie, odwiedzając więcej niż dwa salony jednego dnia. Pamiętaj, by mieć na sobie bieliznę, w której stojąc w przymierzalni w otoczeniu innych osób, poczujesz się komfortowo. Warto zabrać ze sobą buty na obcasie i spinkę do włosów, bu upiąć je mniej więcej tak, jak masz zamiar zrobić to w dniu ślubu. Fryzura ma przecież zasadnicze znaczenie podczas definiowania stylu.

Zaplanuj swoje wydatki
Suknię ślubną można kupić nawet za kilkaset złotych, szczególnie z drugiej ręki. Zdecyduj, ile pieniędzy chcesz na nią przeznaczyć. W salonie powiedz o tym otwarcie. Możesz przymierzać suknie, na które cię nie stać, ale po co ci złamane serce?

Ucz się na błędach innych
Wypytaj swoje przyjaciółki, które są już po ślubie o ich opinie na temat salonów z modą ślubną. Dowiedz się, gdzie najlepiej coś kupić, a gdzie uszyć. Jak wyglądała współpraca, komu warto zaufać. Może zarekomendują także szewca, fryzjera lub kosmetyczkę. Warto czerpać z cudzych doświadczeń.

Prześpij się z tym
Nie bądź pochopna i nie kupuj niczego raptownie. Salony z modą ślubną to nie Zara, nie będziesz mogła zwrócić sukni zbyt łatwo, o ile w ogóle będzie to możliwe. Przy okazji warto o to zapytać.
Przymierz dużo sukienek, także takich, które z góry przekreślasz. Być może nigdy nie miałaś na sobie czegoś w fasonie, który zupełnie nieoczekiwanie, idealnie do ciebie pasuje?
Najważniejsze: baw się dobrze! Może decyzja o ślubie jest stresująca i wymaga odpowiedzialności, ale kupno ślubnej kreacji powinno być tylko przyjemnością. Suknia ma być jedyna i najpiękniejsza, jednak taka już jesteś ty! Dla twojego oblubieńca.

Źródło: http://myweddspace.pl/artykul/suknia-slubna-ta-jedyna/?sekcja=home :)
 

paulus23

Nowicjusz
Dołączył
15 Czerwiec 2010
Posty
31
Punkty reakcji
0
Mi najbardziej podobają się suknie typu rybka tylko do nich trzeba mieć wcięcie w talii bo inaczej wyglądają nie ładnie.
 

Dagmara_85

Nowicjusz
Dołączył
10 Maj 2010
Posty
8
Punkty reakcji
0
Moja koleżanka ma podobną suknię do tej czwartej (licząc od lewej) z ostatniego zdjęcia. Zamówiła też do niej gorset, całość wygląda imponująco.
 

kasiula-korda

Nowicjusz
Dołączył
10 Wrzesień 2009
Posty
21
Punkty reakcji
0
Dziewczyny poratujcie! Mój ślub już tuż tuż, wydałam fortunę na sukienkę, a teraz trochę żałuję. Po ślubie chce ją sprzedać, tylko boję się, że nie odzyskam nawet połowy kasy... Tu znalazłam pomysły, co można z nią zrobić: http://supersluby.pl/index/artykuly/category_id/6/item/2173, ale ja chyba wystawię ją na aukcje. Sama nie wiem. Co Wy zrobicie, kiedy będziecie juz po? Zachowacie suknie, czy nie?
 

Esterella

Nowicjusz
Dołączył
2 Wrzesień 2010
Posty
136
Punkty reakcji
1
Też wystawiłabym na aukcję. Tak to jest z tymi sukniami, najpierw wybieramy, szyjemy, trwa to strasznie długo, a potem tylko przeszkadzaja i nie wiadomo co z taka zrobić.
 
Do góry