Stwórca i Jego Duch oraz dusza żyjąca - człowiek i jego duch

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
a temat dotyczy stwórcy - pozwolę sobie przypomnieć
 

Orsa

Nowicjusz
Dołączył
10 Maj 2007
Posty
3 158
Punkty reakcji
2
Ale piszesz siostrzyczko też o Kapłanach jako władcach a ja Ci chciałem powiedzieć żeśmy wszyscy są władcami. Jezus też po to przyszedł na świat. Wcale nie jest przez nikogo wybrakowany ani wtedy gdy umywa nam nogi ani też wtedy kiedy jest posłuszny kapłanom. Wszakże przyszedł po to by służyć. Niesamowita pokora nie? :)


Nie złość się jak zszedłem z tematu.
Zgadza sie napisałam o kapłanach ,ale jakby z poziomu mentalności religijnej ,ze sa władcami , a tak przeciez nie jest
nasze kapłanstwo to Społecznośc z Nim a nie władza nad innymi - :)
Oczywiście ,że NIE JEST WYBRAKOWANY - to ludzkie myslenie - mentalnośc tak Go przedstawia ...
Umywał nogi Uczniom Swoim , pokazał Wiekośc Swoja ,ale nie kazdy to widzi -
ON JEST POKORĄ naszą ...mam nadzieje ze pozytywnie odbierzesz to,co napisałam ?
 

Dąb

Nowicjusz
Dołączył
9 Czerwiec 2010
Posty
49
Punkty reakcji
0
07 stycznia 2011 roku Recenzent Brave napisał: "a temat dotyczy Stwórcy - pozwolę sobie przypomnieć".

Otóż w tym miejscu zostałem wezwany do tablicy, ponieważ w moim temacie: "Stwórca i Jego Duch oraz dusza żyjąca człowiek i jego duch" - Otóż wyjaśniam, że pod tym tytułem znajduje się moich osiem załączników, o następujących tytułach:
1. Stwórca i Jego Duch...
2. Jezus i Jego Rodzina.
3. Jezus i Jego Owieczki.
4. Narodziny Mesjasza z Nazaretu - Zbawiciela!!!
5. Czytać nie czytać - temat wprowadzający dlaczego zacząłem studiować Biblię.
6. Jeśli nie Jan Chrzciciel to kto?
7. Ewangelista Mateusz nie napisał drugiego rozdziału.
8. Świadkowie Jezusa z Nazaretu.

W związku z powyższym, zapraszam do dyskusji każdą osobę która uważa, że w danym powyższym temacie ma coś ważnego do powiedzenia, lub też chce się wypowiedzieć celem sprostowania ponieważ uważa, że to nie było tak - tylko było całkiem inaczej.
(napisał MD)
 

Orsa

Nowicjusz
Dołączył
10 Maj 2007
Posty
3 158
Punkty reakcji
2
Naprawde ty zmuszasz do czytania TEGO WSZYSTKIEGO a ja nie chce ..
Czy nie mozesz z tego wyłuszczyc KONKRETÓW o które ci chodzi ?
 

Dąb

Nowicjusz
Dołączył
9 Czerwiec 2010
Posty
49
Punkty reakcji
0
10 nstycznia 2011 roku użytkownik Orsa nawiązując do mojego postu powyżej napisała: "Dlaczego ktoś ma ją zmuszać do czytania tych nudnych powyższych tematów biblijnych?"

Odpowiadam,że nie jest moim zamiarem aby ktoś był zmuszany do czytania moich wybranych i streszczonych tematów z Biblii.
Dodam tylko, że Apostoł Paweł w drugim liście do Tymoteusza 3,16-17 napisał: "Całe Pismo jest natchnione przez Boga i pożyteczne do nauczania, przekonywania, upominania, do wychowywania w sprawiedliwości, aby człowiek Boży był doskonały i przygotowany do czynienia wszelkiego dobra".
Nic dodać i nic ująć. (napisał MD)
 

Orsa

Nowicjusz
Dołączył
10 Maj 2007
Posty
3 158
Punkty reakcji
2
10 nstycznia 2011 roku użytkownik Orsa nawiązując do mojego postu powyżej napisała: "Dlaczego ktoś ma ją zmuszać do czytania tych nudnych powyższych tematów biblijnych?"

Odpowiadam,że nie jest moim zamiarem aby ktoś był zmuszany do czytania moich wybranych i streszczonych tematów z Biblii.
Dodam tylko, że Apostoł Paweł w drugim liście do Tymoteusza 3,16-17 napisał:
"Całe Pismo jest natchnione przez Boga i pożyteczne do nauczania, przekonywania, upominania, do wychowywania w sprawiedliwości, aby człowiek Boży był doskonały i przygotowany do czynienia wszelkiego dobra".
Nic dodać i nic ująć. (napisał MD)

Może nie zdajesz sobie sprawy z przymusu ,ale jesli podajesz spis i 'zachęcasz 'do dyskusji to ...musze przeczytac
A ja nie chce tyyyyyyyyle czytac - podaj cos w skróconej formie ...
Werset ,który podajesz jest ciekawy ... co to znaczy CAŁE Pismo ? a ile to jest pół Pisma?
moze warto podac tak jak powinno brzmiec - KAŻDE PISMO NAPISANE przez DUCHA ...pozyteczne jest do ...a to WIELKA różnica.
Widocznie czytający nie zdają sobie sprawy ze sa Pisma pisane przez Ducha Boga i pisma pod którymi On sie nie podpisuje.
Mozna to poznac po dalszym ciągu zapisu ... służą do ...
 

Dąb

Nowicjusz
Dołączył
9 Czerwiec 2010
Posty
49
Punkty reakcji
0
Użytkownik Orsa dnia 21 stycznia 2011 roku napisała:
"A ja nie chcę tyyyyyyyyle czytać - podaj coś w skróconej formie".

Odpowiedź:
Pisma na których opiera się chrześcijaństwo to około 46 Ksiąg Starego Testamentu (niewszystkie kościoły chrześcijańskie mają tyle samo ksiąg, co na przykład kościół katolicki) oraz opiera się na Nowym Testamencie, jest to 27 Ksiąg.
Czyli mówiąc w rozserzonej formie, jest to Stary Testament plus Nowy Testament. Jest to spóścizna pozostawiona potomnym, przez natchnionych przez Pana Boga ludzi.
Ale Ty nie chcesz czytać Starego Testamentu oraz Nowego Testamentu, bo są to zbyt długie tytuły. Dlatego też podaję Ci, że w skróconej formie to przeczytaj sobie Biblię. Słowo te zawiera tylko sześć liter. (napisał MD)
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
W związku z powyższym, zapraszam do dyskusji każdą osobę która uważa, że w danym powyższym temacie ma coś ważnego do powiedzenia, lub też chce się wypowiedzieć celem sprostowania ponieważ uważa, że to nie było tak - tylko było całkiem inaczej.
tymi twymi "tekstami" można by obdzielić 20 istniejących tematów, stąd próba kanalizowania dyskusji
 

Dąb

Nowicjusz
Dołączył
9 Czerwiec 2010
Posty
49
Punkty reakcji
0
28 stycznia Recenzent Brave napisał:
"tymi twymi "tekstami" można by obdzielić 20 istniejących tematów, stąd próba kanalizowania dyskusji"


Nie bardzo rozumiem o co w tej wypowiedzi Recenzentowi Brave chodzi? Kto i dlaczego kanalizuje dyskusję dotyczącą moich biblijnych tematów? Co zagraża i komu dyskusja na temat moich opracowanych na podstawie Biblii tematów biblijnych? Moja odpowiedź jest taka: Proszę podważyć moje biblijne tematy, że one nie zawierają prawdy która to prawda znajduje się w Biblii. (napisał MD)
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
chyba się nie zrozumieliśmy, chcę kanalizować dyskusję w ramy, o których da się dyskutować "od sasa do lasa" nie jest dyskusją ja skakaniem w dowolnym kierunku, wybacz nie mam czasu wdawać się w twe "produkcje", jak może da się zauważyć bywam teraz na forum rzadziej i mam ograniczenia czasowe
 

Dąb

Nowicjusz
Dołączył
9 Czerwiec 2010
Posty
49
Punkty reakcji
0
15 sierpnia 2010 roku umieściłem na tutejszym Forum mój temat "Stwórca i Jego Duch oraz dusza żyjąca - człowiek i jego duch" wśród 8 załączników umieściłem załącznik pod tytułem "Ewangelista Mateusz nie napisał drugiego rozdziału".

Zbawiciel z Nazaretu urodził się w Betlejem nie przypadkowo, a było to tak i otym napisał Ewangelista Łukasz: "W owym czasie wyszło rozporządzenie Cezara Augusta, żeby przeprowadzić spis ludności w całym państwie Rzymskim. Wybierali się wszyscy, aby się dać zapisać, każdy do swego miasta. Udał się także Józef z Galilei, z miasta Nazaret, do Judei, do miasta Dawidowego, zwanego Betlejem, ponieważ pochodził z domu i rodu Dawida, żeby się dać spisać z poślubioną sobie Maryją, która była brzemienna". Nadmieniam, że o tym fakcie ani słowem nie wspomina Ewangelista Mateusz. Czytam dalej Ewangelistę Łukasza: "Kiedy tam przebywali, nadszedł dla Maryi czas rozwiązania. Porodziła swego pierworodnego syna". W tym miejscu należy zaznaczyć, że pierworodny syn urodził się Marii - matce Jezusa, nie zaś Józefowi, ponieważ o tym żadna Ewangelia nie wspomina? Natomiast Ewangelia wspomina, że Jezus jak mniemano był synem Józefa (Ew. Łukasza 3,23). Ewangelia też wspomina, że Jezus miał czterech braci, a byli to: Jakub, Józef, Juda i Szymon - byli to synowie Józefa.
Czytam dalej Ewangelię Łukasza: "Gdy nadszedł dzień ósmy i należało obrzezać Dziecię, nadano mu imię Jezus. Gdy potem upłynęły dni ich oczyszczenia według Prawa Mojżeszowego, przynieśli Je do Jerozolimy, aby Je przedstawić Panu".
Ksiga Kapłańska 12,3 - 4 wszystko nam wyjaśnia: "A w ósmym dniu zostanie obrzezane ciało jego napletka. Przez dalsze trzydzieści trzy dni pozostanie ona we krwi oczyszczenia. Nie może dotknąć niczego świętego i nie może wejść do świętego miejsca, dopóki nie dopełnią się dni jej oczyszcenia".
Z powyższego tekstu możemy wywnioskować, że Jezus wraz z rodzicami zamieszkiwał w Betlejem przynajmniej przez osiem dni, do Jego obrzezania w Jerozolimie.
"Czytam dalej Ewangelię Łukasza: "A gdy wypełnili wszystko według Prawa Pańskiego, wrócili do Galilei, do swego miasta - Nazaret.". Mogli Oni wrócić do Galilei najkrótszą drogą przez Samarię. Lub też mogli wrócić do Galilei po lewej stronie rzeki Jordan idąc na północ, w górę rzeki Jordan? Dlaczego po lewej stronie rzeki Jordan? Otóż w tamtym, czasie Żydzi i Samarytanie byli ze sobą mocno skłóceni i byli do siebie wrogo nastawieni. Jest o tym wzmianka w Ewangelii Jana 4,9 : "Na to rzekła do niego Samarytanka: "Jakżeż Ty będąc Żydem prosisz mnie, Samarytankę, bym Ci dała się napić? Żydzi bowiem z Samarytanami unikają się nawzajem". Prawdopodobnie wrócili do miasta Nazaret bezpieczniejszą drogą, chociaż dłuższą?
Wynika z tego, że Jezus wraz z rodzicami udał się wkrótce po urodzeniu - na północ do Galilei i wzwiązku z tym nie mógł wędrować na południe do Egiptu? Jak to niefortunnie zostało opisane w Ewangelii Mateusza. (napisał MD)
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
takich "kwiatków" w biblii jest mnóstwo (niezgdności, sprzeczności), to czy autor nazwany "Mateuszem" napisał lub nie, jest trochę zbyt daleko idące, biorąc pod uwagę budowę tekstu, używane frazy i słowa, można jednoznacznie stwierdzić, iż autor tego rozdziału jest ten sam, który pozostałych rozdziałów (chyba, że naprawdę genialny fałszerz by to był), dalej, jeżeli jednak ten sam, a zarazem, znając ewangelie hebrajskich żydów mesjanisstycznych (fragmenty), oraz posiadając informację, iż istnieje ścisła koniunkcja między tekstami hebrajskimi a ew. Mateusza (przekaz koreponduje z analizą porównawczą tekstów) stąd płynie kolejny wniosek, ew pytanie, skoro ta sama osoba była jednak autorem, to dlaczego, fakty które mogły nie mieć miejsca i ocierają się o czystą legendarność...
 

Mietek Dębski

Nowicjusz
Dołączył
17 Luty 2011
Posty
298
Punkty reakcji
3
Recenzent Brave dnia 07 lutego 2011 roku napisał:
"takich kwiatków w Biblii jest mnóstwo (niezgodności, sprzeczności), to czy autor nazwany "Mateuszem" napisał................."


Według mojej skromnej literatuty jaką posiadam, wygląda na to, że Ewangelista Marek napisał swoją Ewanglię przed rokiem 70, jeszcze przed zbużeniem Jerozolimy przez Rzymian. Zbużono Jerozolimę w roku 70 - była to sroga kara za wywołanie postania przez Żydów, przeciwko Rzymowi.
Ewangelia według Marka zredagowana po aramejsku zaczyna się od pierwszej działalności Jezusa w Kafarnaum. W Ewangelii tej nie ma ani słowa o narodzinach Jezusa, chociaż była to pierwsza spisana Ewangelia.
Natomiast Ewangelia według Łukasza została napisana prawdopodobnie około 80 roku, czyli pod koniec pierwszego wieku naszej Ery. W Ewangelii tej na samym początku, ewangelista Łukasz opisał narodziny i dzieciństwo Jezusa.
Kolejna Ewangelia według Mateusza powstawała dwuetapowo. Pierwotnie Księga ta, niezależna od Ewangelii według Marka, była autorstwem Mateusza i była napisana w języku aramejskim i była przeznaczona tylko dla Żydów. Ostateczna zaś wersja i końcowa tej Księgi była tłumaczeniem na język grecki. Dokonali tego i dopisali niektóre rozdziały uczniowie Apostoła Mateusza. Prawdopodobnie to Oni umieścili w tej Ewangelii narodziny Jezusa? Natomiast z datą powstania tej Ewangelii jest problem. Prawdopodobnie ostateczna wersja powstała około roku 80-tego.
(napisał MD)
 

Mietek Dębski

Nowicjusz
Dołączył
17 Luty 2011
Posty
298
Punkty reakcji
3
07 stycznia 2011 roku Recenzent Brave napisał: "Pozwolę sobie przypomnieć, że temat dotyczy Stwórcy".


Czy można samemu coś mądrego napisać o Stwórcy nie podpierając się nauką, którą przekazał potomnym Zbawiciel z Nazaretu?
Przecież Apostoł Paweł o Jezusie napisał: "Albowiem jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi człowiek, Zbawiciel Jezus, który wydał samego siebie na okup za wszystkich jako świadectwo we właściwym czasie".
(napisał MD)
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
Według mojej skromnej literatuty jaką posiadam, wygląda na to, że Ewangelista Marek napisał swoją Ewanglię przed rokiem 70
jest wiele wizji tego jak powstawała ta ewangelia
przed rokiem 70, jeszcze przed zbużeniem Jerozolimy przez Rzymian. Zbużono Jerozolimę w roku 70 - była to sroga kara za wywołanie postania przez Żydów, przeciwko Rzymowi.
Jerozolimy wówczas nie zrównano z ziemią, nastąpiło to podczas 2 wojny żydowskiej, podczas pierwszej obok morza gwałtów i zniszczeń, spłonęło Świątynia i została w dużej mierze zburzona
Ewangelia według Marka zredagowana po aramejsku zaczyna się od pierwszej działalności Jezusa w Kafarnaum.
ciekawe, na jakiej podstawie takie twierdzenie?
Natomiast Ewangelia według Łukasza została napisana prawdopodobnie około 80 roku, czyli pod koniec pierwszego wieku naszej Ery.
jest naprawdę wiele przesłanek, skłaniających ku takiemu osądowi

Kolejna Ewangelia według Mateusza powstawała dwuetapowo. Pierwotnie Księga ta, niezależna od Ewangelii według Marka, była autorstwem Mateusza i była napisana w języku aramejskim i była przeznaczona tylko dla Żydów. Ostateczna zaś wersja i końcowa tej Księgi była tłumaczeniem na język grecki. Dokonali tego i dopisali niektóre rozdziały uczniowie Apostoła Mateusza. Prawdopodobnie to Oni umieścili w tej Ewangelii narodziny Jezusa? Natomiast z datą powstania tej Ewangelii jest problem. Prawdopodobnie ostateczna wersja powstała około roku 80-tego.
daleko idące wnioski, na bardzo kruchych podstawach.. faktem jest istnienie obok siebie 2 tekstów semickie i greckiego, ja stoję na stanowisku iż pierwotnym był aramejski/hebrajski, dodam, że było kilka wersji tekstu semickiego (o nie znajej w całości treści)

Czy można samemu coś mądrego napisać o Stwórcy nie podpierając się nauką, którą przekazał potomnym Zbawiciel z Nazaretu?
Przecież Apostoł Paweł o Jezusie napisał: "Albowiem jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi człowiek, Zbawiciel Jezus, który wydał samego siebie na okup za wszystkich jako świadectwo we właściwym czasie".
skoro więc temat jest o Stwórcy, to nie o Jezusie, jak sam to przyznałeś...

jeszcze jedna uwaga: da się bez większego trudu dostrzec, różne warstwy tekstowe (różne autorstwo) różnych części w wielu ewangeliach, stąd trudno powiedzieć, iż jakaś ewangelia została spisana (w znanej nam treści) w danym momencie, możemy raczej powiedzieć iż z jakiegoś momentu pochodzi dany fragment

ma koniec porządkowo, multiaccount jest zakazany, zdecyduj się którego konta będziesz używać i napisz mi PM, zbanuję konto, które nie będzie używane, w razie braku reakcji zbanuję obydwa
 

Mietek Dębski

Nowicjusz
Dołączył
17 Luty 2011
Posty
298
Punkty reakcji
3
PM dla Recenzenta Brave.

Będę używał konta "MietekD" Ponieważ poprzednie moje konto ktoś mi złośliwie zablokował i nie mogłem zalogować się.
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
twoje poprzednie konto nie jest zablokowane ani w sposób złośliwy, ani niezłośliwy (teraz właśnie dokonam zablokowania tego konta) - w razie wątpliwości możesz poprosić właściciela i administratora aby sprawidzł logi
teraz może wrócimy do tematu
 

Mietek Dębski

Nowicjusz
Dołączył
17 Luty 2011
Posty
298
Punkty reakcji
3
Kto jest winien ukrzyżowania Mesjasza (Zbawiciela) z Nazaretu i kto zafałszował tekst Ewangelii według Ewangelisty Jana?

Ewangelii wg. Jana 10,11 Jezus powiedział: Ja jestem dobrym pasterzem. Dobry pasterz oddaje swoje życie za owce. Natomiast dalej w wierszu 17 Jezus powiedział: Dlatego Bóg Ojciec Mnie miłuje, bo Ja oddaję swoje życie za owce, aby na nowo je odzyskać. Nikt Mi go nie odbiera, lecz sam dobrowolnie je oddaję. Mam moc je oddać i mam moc znowu je odzyskać. Taki nakaz otrzymałem od Mojego Boga Ojca.
W Ewangelii wg. Marka 8,29-31 Jezus zapytał swoich uczniów: "A wy za kogo Mnie Uważacie? Na to Piotr odpowiedział: Ty jesteś Mesjasz. Wtedy Jezus surowo im nakazał, aby nikomu o tym nie mówili. Potem zaczął ich nauczać, że zostanie odrzucony przez starszych oraz przez naczelnych kapłanów i przez nauczycieli Prawa i zostanie zabity, ale po trzech dniach zmartwychwstanie.W Ewangelii Łukasza 24,19-21 Jezus ich zapytał: Cóż takiego stało się w Jerozolimie? Odpowiedzieli Mu " To co się stało z Jezusem Nazarejczykiem, który był prorokiem potężnym w czynie i w słowie wobec Boga i wobec całego ludu; jak naczelni kapłani i przywódcy ludu wydali Go na śmierć i ukrzyżowali. A my spodziewaliśmy się, że On właśnie ma wybawić Izrael.

W Ewangelii Mateusza 20,17-19 czytamy: Gdy wchodzili do Jerozolimy Jezus zgromadził na osobności dwunastu uczniów i powiedział do nich: Oto wchodzimy do Jerozolimy, gdzie syn Człowieczy zostanie wydany naczelnym kapłanom i nauczycielom Prawa i zostanie skazany na śmierć. Oni wydadzą Go poganom na pośmiewisko, na ubiczowanie i zostanie ukrzyżowany, lecz On trzeciego dnia zmartwychwstanie.
Identycznie opisał to Ewangelista Marek 10,32-34.
Przeczytajmy teraz co w tym temacie napisał Ewangelista Łukasz 18,31-33: Jezus zgromadził przy sobie Dwunastu i powiedział do nich: Oto wchodzimy do Jeruzalem i i spełni się wszystko, co prorocy napisali o Synu Człowieczym. Będzie On wydany poganom, wyszydzony, znieważony i opluty, a po ubiczowaniu zabiją Go, lecz trzeciego dnia zmartwychwstanie ( tak na marginesie: Żydzi nazywali poganami Rzymian).

W tym sprawozdaniu Ewangelista Łukasz pominął naczelnych kapłanów i uczonych w piśmie. Przecież to Oni doprowadzili Zbawiciela z Nazaretu na krzyż, ponieważ im zagrażał. Nie tyle ubogi Zbawiciel z Nazaretu zagrażał naczelnym kapłanom i uczonym w piśmie, co zagrażała im nauka którą głosił i zdobywał Sobie coraz więcej zwolenników.
Jest rzeczą pewną, że Ewangelista Jan po ukrzyżowaniu Jezusa, cały swój żal, ból i nienawiść, wylał w Ewangelii na faktycznych zabójców swojego ukochanego mistrza.
W Biblii Tysiąclecia we wstępie do Ewangelii wg. Jana jest napisane: Język Ewanglii Jana jest dość ubogi, słownictwo bardzo niezróżnicowane, styl bezpretensjonalny, czasem wręcz niedbały, obfitujący w liczne semityzmy, skąd zrodziło się nawet przypuszczenie, że czwarta Ewangelia była najpierw zredagowana częściowo lub w całości po aramejsku.

Uważam, że takie przypuszczenie, że pierwotnie Ewangelia ta była napisana po aramejsku, uważam, że jest to szczera prawda. To greccy kapłani którzy zaczęli odgrywać coraz większą rolę w nowo rodzącym się kościele, podczas tłumaczenia Ewangelii Jana na język grecki, w miejsca gdzie były słowa naczelni kapłani i uczeni w piśmie, a takż tam gdzie były słowa strażnicy świątyni, to Oni byli tacy mądrzy i wstawili tam słowa "Żydzi".
Zrobili to po to, aby oni jako kapłani nie byli kojarzeni z kapłanami żydowskimi, którzy byli głównymi przeciwnikami Jezusa i to Oni wydali Jezusa na śmierć przez ukrzyżowanie. (napisał MD)
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
uwaga techniczna, ew. Mateusza, najprawdopodobniej była spisana rzeczywiście po aramensjki, gdyż mamy przykłady bardo jej bliskich tekstowo ew. wg. hebrajczyków itd, odnośnie samego procesu spisywania, w tekście greckim łatwo jest dostrzec różne warstwy tekstowe w ewnageliach, co prowadzi do wniosku, że proces ich spisywania nie był jednorazowy, a kolejni skrybowie dodawali jakieś fragmenty od siebie, uwaga o sfałszowaniu jest conajmniej nie na miejscu, tekst ewangeliczny, posiada po prostu wielu autorów, tak jak do "środka" tekstu ew. Jana uwaga zawarta w tysiąclatce jest jak najbardziej słuszna, tak np. do wstępu (logos) zupełnie nie pasuje, tam język jest bardziej wyszukany, a greckość uderzająca - obca żydom wizja, to nie takie proste jak ci się wydaje...
 

vivere

Nowicjusz
Dołączył
16 Lipiec 2007
Posty
1 891
Punkty reakcji
7
W Ewangelii wg. Marka 8,29-31 Jezus zapytał swoich uczniów: "A wy za kogo Mnie Uważacie? Na to Piotr odpowiedział: Ty jesteś Mesjasz. Wtedy Jezus surowo im nakazał, aby nikomu o tym nie mówili.
Syn Boży Jestem nie był,nie jest i nigdy nie będzie synem człowieczym Jezusem

NT został w bardzo wielu miejscach świadomie sfałszowany.Syna Bożego jako Jestem,zastąpiono synem człowieczym Jezusem.Jezus jako syn Marii i Józefa był jedynie "ziemskim namiotem"(2 Kor.5,1-10) pozbawionym świadomości,dla przebywającego w nim jako duch Syna Bożego Jestem,który spełniał rolę Chrystusa w ramach Nowego Przymierza Ducha.Zamiast zgodnego z prawdą: "Jestem powiedział" i "Jestem Chrystus",zmieniono na nieprawdziwe:"Jezus powiedział" i "Jezus Chrystus".Prawidłowo powinno pisać:

Mar.8,29-31 Jestem zapytał swoich uczniów: "A wy za kogo Mnie Uważacie? Na to Piotr odpowiedział: Ty jako Jestem,jesteś Mesjasz. Wtedy Jestem surowo im nakazał, aby nikomu o tym nie mówili.
J 8:58 Jestem rzekł im: Zaprawdę, zaprawdę powiadam wam: Wcześniej niż Abraham był, Ja już istniałem jako Jestem.
Hebr.13,8.Jestem Chrystus,wczoraj i dziś,ten sam i na wieki.

Dlaczego w NT świadomie dokonano fałszerstwa na tak wielką skalę?
 
Do góry