Sprawdzone sposoby na suchy kaszel.

majkawazka

Nowicjusz
Dołączył
2 Grudzień 2010
Posty
305
Punkty reakcji
7
Ja nawet nalegam żebyś się wybrała! :) To bardzo ważne dbać o siebie...
 

Reila_

Nowicjusz
Dołączył
18 Czerwiec 2009
Posty
614
Punkty reakcji
2
Wiek
33
Miasto
JG
Idź, idź. Wiem, że to krępujące, ale nie możesz żyć w wiecznej niepewności: dostanę, nie dostanę, spóźni się czy nie? Pamiętam, że mi się często okres spóźnia przy anginie, swego czasu miałam często anginy, ale teraz jest w porządku a nie biorę żadnych tabletek. Poza tym lekarz nie musi ci od razu hormonów przepisywać może znajdzie inny sposób na uregulowanie okresu. A jak się boisz i stresujesz to zapisz się do ginekologa kobiety, zawsze mniejszy stres =]
 

NatashaM

aliena vitia in oculis habemus, a tergo nostra sun
Dołączył
27 Październik 2006
Posty
1 956
Punkty reakcji
102
Wiek
33
Miasto
z Miasta ;)
Przede wszystkim, jak nie współżyłaś i jesteś dziewicą ginekolog może, lecz nie musi odmówić Ci badania. Raczej będzie się skupiał na pytaniach i analizie Twojego trybu życia.
Na miesiączkę wpływ ma wiele czynników od klimatu począwszy, przechodząc przez stres, kończąc na stylu i trybie życia.
Może zalecić Ci konsultacje z wieloma specjalistami począwszy od psychologa na dietetyku skończywszy, dlatego też, jak już się tam zjawisz, musisz przygotować się na nieowijanie w bawełnę...

Powiem na własnym przykładzie: Okres unormował mi się dopiero wtedy, kiedy rozpoczęłam regularne współżycie. Co do minuty unormował się po tabletkach antykoncepcyjnych (normalne). Dlatego też możesz, nie musisz, otrzymać odpowiednie hormony, aby przynajmniej w pewnym stopniu 'Cię uregulować'.
 

Andrea55

Nowicjusz
Dołączył
9 Maj 2011
Posty
177
Punkty reakcji
0
Uwazam że powinnaś pójsc. Pierwsza wizyta jest stresująca ale jak trafisz ma dobrego ginekologa nie bedziesz jej bardzo źle wspominać.
 

onaano

Nowicjusz
Dołączył
2 Czerwiec 2011
Posty
2
Punkty reakcji
1
Mój pierwszy raz zapowiadał się od kilku dni do tyłu, gdyż chłopak czekał, aż będę na to gotowa. Sygnał, że to już ten dzień dałam mu poprzez dłuższy pocałunek i dotyk. Każda dziewczyna przeżywa inaczej swój pierwszy raz, jedne odczuwają ból inne zaś nie, niestety/stety ja należałam do grupy dziewcząt, które odczuwały ból. Powiem szczerze - bolało bardzo, ale mimo wszystko byłam dumna z chłopaka, który wykazał się wielką czułością, delikatnością oraz wyrozumiałością. Wiedząc że jest to dla mnie coś nowego, czego się boję, dodawał mi sił ciepłymi słowami, które wyrażał cichym szeptem. Mimo towarzyszącego bólu pierwszy raz wspominam jak najbardziej miło :)
Jeśli Twój chłopak nie jest prawiczkiem to wg mnie bardzo dobrze, ponieważ ma już jakieś doświadczenie i informacje na ten temat (jak nie zajść w ciążę)
mój chłopak podobnie jak Twój też już to miał za sobą ;)
Jakie emocje? - wydaje mi się że w pewien sposób lęk i stres.
Co do krwawienia to też zależy od dziewczyny u jednej występuje u drugiej zaś nie ;)
Powodzenia :)
 

NatashaM

aliena vitia in oculis habemus, a tergo nostra sun
Dołączył
27 Październik 2006
Posty
1 956
Punkty reakcji
102
Wiek
33
Miasto
z Miasta ;)
Wszystko zależy od organizmu, atmosfery, rozluźnienia, partnera oraz ogólnego nastawienia...

Boleć będzie jeśli będziesz spięta lub będziesz się bała czegokolwiek. Jeśli partner będzie zbyt się spieszył, będzie brutalny czy po prostu 'w gorącej wodzie kąpany. Nie będzie też fajnie, jeśli będziesz cały czas myśleć "To teraz, teraz, teraz, zaraz...". Co do krwawienia: Zależy od Twojego organizmu i ukrwienia błony. Jedna krwawią mocno, inne lekko, a następne w ogóle.

Najlepsza sytuacja: Wyczyścić umysł, dać się ponieść emocjom i spontaniczności, zrelaksować się. Wtedy będzie jak w niebie :eek:k:
 

miss.sunshine

pusta dziewczynka
Dołączył
2 Luty 2009
Posty
1 250
Punkty reakcji
24
Wiek
33
Nie nazwałabym pierwszego razu niebiańskim doświadczeniem, ale na pewno niezwykłe.

Mnie nie bolało ani trochę, ale uczucie (albo odczucie ) było dość dziwne. Obyło się bez fajerwerków, za to z odrobiną krwi.
Tez przeżyłam swój pierwszy raz z kimś kto już miał to za sobą i nie miało to dla mnie jakiegoś wielkiego znaczenia.

Myślę, że jesli chodzi o odczucia to każdy ma inne, dla mnie to było trochę strachu, trochę ekscytacji, radości i troche rozczarowania na koniec (bo myślałam że bedzie jakoś fajniej, przyjemniej że coś się zmieni(?), jakis szał a było tak po prostu, po ludzku), ale chyba nie ma co gadać bo to naprawde indywidualna kwestia i po prostu trzeba to przeżyć.

Z perspektywy czasu powiem jeszcze, że tak naprawdę prawdziwą przyjemność z seksu zaczęłam czerpać sporo później, spróbowałam tego i tamtego, teraz wiem co lubię, czego nie, jestem bardziej otwarta, sama wiem jak można pokombinować i urozmaić całość.
Wydawałoby się że to takie wielkie jednak w tamtym okresie czasu przeżycie będzie odgrywało jakąś ważną rolę teraz, że będzie niezapomniane a z tym chłopakiem będzie mnie łączyło coś wyjątkowego, ale wcale tak nie jest. Gdzieśtam jest nutka sentymentu, ale nie aż taka żebym uznała to za przełomowe wydarzenie w życiu, ot po prostu kolejne doświadczenie
 

AjDżej

Nowicjusz
Dołączył
6 Maj 2009
Posty
145
Punkty reakcji
8
Cześć!
Wczoraj pieściłam się ze swoim chłopakiem(dokładniej mówiąc robił mi palcówkę). Dziś rano odczuwam lekkie swędzenie w okolicach pochwy i przy oddawaniu moczu również trochę piecze. Uważacie, że to może jakaś choroba czyt 'grzybica' ?
Zaraz pewnie posypią się również komentarze o wiek, więc mam 19lat oraz wyganianie do ginekologa - jeszcze u niego nie byłam i nie wiem czemu ale boję się iść.
 

Zielony Feniks

Nowicjusz
Dołączył
7 Czerwiec 2011
Posty
121
Punkty reakcji
2
Może robił ją za mocno albo nie byłaś wystarczająco nawilżona i masz otarcia? Jeśli nie przejdzie w ciągu kilku dni to jednak lepiej wybrać się do lekarza, jeśli to grzybica to mogła być już wcześniej a objawy pojawiły się dopiero teraz. Sama się boję ginekologa, nie lubię rozkładać nóg przed obcymi ludźmi.:) Ale niestety jeśli to grzybica, to prędzej czy później i tak będziesz musiała pójść bo samo nie przejdzie, a prowadzi do groźnych chorób.
 

AjDżej

Nowicjusz
Dołączył
6 Maj 2009
Posty
145
Punkty reakcji
8
Możliwe. Chociaż wydaje mi się, że byłam odpowiednio nawilżona. No już sama nie wiem. Nie mam żadnych 'serowatych' upławów które podobno towarzyszą 'grzybicy' bądź innym infekcją. Faktycznie jeżeli nie przestanie mnie pobolewać to moze czas najwyzszy wybrać się do ginekologa - ale na pewno do kobiety : ).
 

miss.sunshine

pusta dziewczynka
Dołączył
2 Luty 2009
Posty
1 250
Punkty reakcji
24
Wiek
33
To racze jakieś podrażnienie. Przy grzybicy byłyby upławy i brzydki zapach.

I nie ma co się bać ginekologa. Masz już 19 lat,to trochę późno jak na pierwszą wizytę. Warto byłoby pójść i sprawdzić czy wszystko z Tobą ok.
 

AjDżej

Nowicjusz
Dołączył
6 Maj 2009
Posty
145
Punkty reakcji
8
Czyli jak podrażnienie, to nie ma co się martwić. Powinno przejść za pare dni? :)

Faktycznie, racja. Wybiorę się w najbliższym czasie..
 

haunted

Nowicjusz
Dołączył
8 Kwiecień 2010
Posty
10
Punkty reakcji
0
Moim zdaniem to tylko otracie.
Chyba ze masz grudkowaty sluz to zmienia istote rzeczy i powinnas isc do lekarza ;)
 

luckybone

Nowicjusz
Dołączył
5 Maj 2011
Posty
24
Punkty reakcji
0
onaano, bardzo mi się spodobała Twoja odpowiedź. Jakbym czytała o sobie i o swoim Chłopaku. Dodałaś mi dużo otuchy.
Nawet nie wiesz, jak się cieszę, jak się dzięki temu dobrze czuję, ile mi dodałaś otuchy!

Dziękuję.! :*
 

laliberte

Nowicjusz
Dołączył
6 Lipiec 2011
Posty
1
Punkty reakcji
0
hej wszystkim.
Mam nietypowe pytanie. Być może mnie wyśmiejecie , ale szczerze mówiąc oczekuję pomocy od tych bardziej doświadczonych.
Otóż wczoraj pierwszy raz się mastrubowałam. Boję się , że przez to mogłam przebić błonę dziewiczą . W sumie nie było żadnej krwi ani bólu .
Dzisiaj włożyłam ' tam' dwa palce i nie wyczułam jej. byc moze dlatego ze sama dokładnie nie wiedziałam czego szukam.
Następnie włożyłam sztywny przedmiot który wszedł gdzies tak na głębokość 11-12 cm. I tak sobie myślę , że mogłam ją przebić gdyż gdybym jej nie przebiła to czułabym opór przy władaniu tego przedmiotu na taką głębokość. A problem w tym że go nie czułam. Dlatwgo nie wiem , czy mogłam ją przebić , czy nie skoro nie było zadnej krwi ani bólu.
Ale od wczoraj czuje delikatne bóle w okolicy podbrzusza. Nie są jakieś szczegolnie uciazliwe ale są.
 

kika868686

Master
Dołączył
21 Czerwiec 2009
Posty
2 568
Punkty reakcji
130
palcem nie dałabyś rady tego raczej zrobić.

nie bardo rozumiem co mają objawy bólu brzucha zwiazanego z domniemaną utratą błony :]
 

19Modna92

Nowicjusz
Dołączył
20 Lipiec 2011
Posty
7
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
Gdzieś na śląsku ;p
lekarz jest najlepszym rozwiazeniem,
palcami raczej jej nie przebilas ale tym przedmiotem juz napewno skoro wszedl tak gleboko
a nie kazdy krwawi podczas przebicia blony dziewiczej ja np. nie krwawilam pozdrawiam
 

Jastin18

Nowicjusz
Dołączył
7 Listopad 2006
Posty
323
Punkty reakcji
1
Witam, od niedawna chcemy wspolzyc z chlopakiem ale nie moze on we mnie wejsc choc jestem strasznie mokra. Jakie jest uczucie przy wprowadzaniu penisa do pochwy??? tak jakby cos pieklo? dodam ze nie mam blony dziewiczej bo przebilismy ja palcem. Nie wiem co mamy juz robic, jestem zalamana. Ostatnio jak probowalismy to cos mnie troszke zapieklo ale nie wiem czy dobrze on wkladal, poza tym bylo ciemno wiec on tez nie widzial jak wsadza i czy w dobre miejsce. Prosze o jakies wskazowki bo jestem zalamana:(.
 
Do góry