Sposoby nauki

karinaa

Nowicjusz
Dołączył
9 Marzec 2007
Posty
128
Punkty reakcji
0
Heh ^^ słyszałem że yerba mate zwiększa ryzyko raka ym.. ale nie pamiętam którego , chyba ust.


o kurde, a skąd to wiesz? mi akurat yerba mate w smaku nie podchodzi, tran kiedys jeszcze w liceum brałam nie narzekam był dobry - mama mnie nim faszerowała :p , a teraz to jak co to łykam sobie musujące plusssz active - orzeźwiające, poprawiają pamięć i koncentrację
 

Quality

Marzyciel realista
Dołączył
26 Październik 2008
Posty
1 039
Punkty reakcji
8
Wiek
16
Miasto
Opole
jak już to chyba gardła/krtani :p
chodziło mi o raka jamy ustnej tajemnicza ^^ też czasami się dziwię czemu moja biologia jest na 5 heh..a co do tego tranu ^^ heh bierzesz go od paru dni , raz dziennie i już zauważyłaś rezultaty? ;> Jak się objawiły w takim razie?


Karina> Przeprowadzono badanie na grupie mężczyzn którzy od wielu lat codziennie pili yerba mate , po jakimś czasie zauważyli u paru/parunastu z nich raka jamy ustnej i gardła , ja nie wiem za bardzo o tym , bo czytałem ten artykuł dawno temu , musiałabyś sobie poszkuać i żeby zachorować z tego co wynika , trzeba pić tą herbate codziennie przez wiele lat..
 

tajemnicza_noobs

Nowicjusz
Dołączył
27 Czerwiec 2008
Posty
807
Punkty reakcji
0
mogę się skoncentrować i chcę mi się uczyć, ale to może dlatego, że mi teraz na średniej zależy i mam motywację a nie od tego tranu :D:D :)
 

Quality

Marzyciel realista
Dołączył
26 Październik 2008
Posty
1 039
Punkty reakcji
8
Wiek
16
Miasto
Opole
ym czasami w umyśle tworzy się coś takiego.. zasada hmm.. nie pamiętam kogo w każdym razie coś z medycyny bo ojciec mi o tym mówił(jest lekarzem).. w każdym razie jeśli np.napijesz się napoju energetycznego i widzisz że tam pisze że poprawia pamięc i koncentracje to w rezultacie jesteś bardziej sprawny/a podczas egzaminu jeśli napijesz się takiego energy drinka to wtedy myślisz że ci to pomaga i bardziej się koncentrujesz ale to nie jest zasługa energy drinka tylko twoja bo myślisz że ten energy drink(przykładowo) pomaga.Chociaż tran teoretycznie może pomóc w nauce ^^
 

metis

Nowicjusz
Dołączył
12 Październik 2008
Posty
288
Punkty reakcji
0
Miasto
pokój :)
albo na ten przykład kiedyś wlałam bratu do butelki po energy drinku czegoś na zasadzie coli, wypił i stwierdził, że ma duuuuużo energii i chęci do nauki :D
ach tak to jest jak ludzie w coś uwierzą... :mruga:
 

Quality

Marzyciel realista
Dołączył
26 Październik 2008
Posty
1 039
Punkty reakcji
8
Wiek
16
Miasto
Opole
wiesz XDD ja na takiej zasadzie dostałem pierwszą i dotychczas jedyną szóstke z matmy w gimnazjum(chyba w 2) ^^
 

metis

Nowicjusz
Dołączył
12 Październik 2008
Posty
288
Punkty reakcji
0
Miasto
pokój :)
aha :D no ale jak się komuś coś ubzdura i to przynosi pozytywne efekty to czemu nie? :D
chyba warto w coś takiego wierzyć, chociaż ja zwolenniczką takiego nadmiernego picia tych napojów nie jestem...
a niektórzy przesadzają... np. mój brat, gdy ma sesję :phi: dlatego warto czasem mu podmienić zawartość butelki :D, a efekt taki sam :D
 

Quality

Marzyciel realista
Dołączył
26 Październik 2008
Posty
1 039
Punkty reakcji
8
Wiek
16
Miasto
Opole
heh , twój brat jest pozbawiony kubków smakowych :D ? Trudno nie odróżnić tych 2 rzeczy
 

metis

Nowicjusz
Dołączył
12 Październik 2008
Posty
288
Punkty reakcji
0
Miasto
pokój :)
oj po takim długim piciu to mu się już nieraz myli :D
bez przesady :D nie dolewam wciąż i wciąż :D kiedyś od przypadku :D dolałam i już :D

a co do sposobów nauki, to ja uważam, tzn. mi dobrze się uczy wcześnie rano...
właściwie wtedy najwięcej "wchodzi" mi do głowy :)
 

impressionnable

Nowicjusz
Dołączył
15 Styczeń 2009
Posty
11
Punkty reakcji
0
Moja metoda nauczania ? Hmm......przepisuje dany materiał z zeszytu na kartki. Podczas przepisywania zapamiętuję daty, wzory itp. Ale to się tyczy takich przedmiotów jak historia, polski, geografia itp. Z matematyki, fizyki i PO nie ma takiej potrzeby ;)
 

karinaa

Nowicjusz
Dołączył
9 Marzec 2007
Posty
128
Punkty reakcji
0
To się nazywa efekt Placebo :p


może to i efekt placebo ale jak komuś się wydaje że po czymś się lepiej czuje i lepiej wchodzi nauka to czemu nie ma tego brać :p ja tam piję plusssz active i mogę się dzięki niemu bardziej skoncentrować na nauce, a taki napój mi na pewno nie zaszkodzi....witaminki też ma ;) ;) ;)
 

czarna!!

Nowicjusz
Dołączył
14 Wrzesień 2007
Posty
437
Punkty reakcji
0
ano ma ja tez tego plusssza sobie popijam od paru lat w takich bardziej intensywnych momentach jak matura/sesja/nocny dyżur i działa na mnie nie narzekam nie biegam jak kot z pęcherzem nie mam wyostrzonej czujnoci jak to moje koleżanki mówia o redbull ale dodaje energii wiec nie będę rezygnować z niego :)
no i do samej nauki tez pomaga tym bardziej że z roku na rok jakoś coraz mniej mi się chce uczyc do sesji więcej innych zajęć praca to już nei to samo co pierwsza sesja
 

karinaa

Nowicjusz
Dołączył
9 Marzec 2007
Posty
128
Punkty reakcji
0
oprócz kofeiny i magnezu ma witaminy z grupy B, biotynę, kwas foliowy, L-karnitynę i fosfatydyloserynę (chyba dobrze napisałam:)) na pamięć! szmer zastanawiasz się nad kupnem? sesja się zbliża?
 

tajemnicza_noobs

Nowicjusz
Dołączył
27 Czerwiec 2008
Posty
807
Punkty reakcji
0
Hmmmm... mam pytanie, jak wytrzymać do ok. 2.00 w nocy, żeby mi się tak spać nie chciało, bo kurde wypiłam 2 kawy a tu jeszcze bardziej się chce :D
 

Quality

Marzyciel realista
Dołączył
26 Październik 2008
Posty
1 039
Punkty reakcji
8
Wiek
16
Miasto
Opole
red bull lub inne tego typu rzeczy , możesz też spróbować bardziej extremalnie , skuteczne, wypróbowane podczas wycieczki jasia fasoli do cannes ;>
 
Do góry