Sposoby nauki

Ginewra_

Muchacha negri.
Dołączył
12 Lipiec 2007
Posty
764
Punkty reakcji
1
Wiek
30
Miasto
Gdzie nikt mnie nie znajdzie.
Dobrym, sprawdzonym i przyjemnym sposobem nauki jest nauka z kimś. Wtedy można obgadać temat, którego się uczymy i przez to łatwiej zapamiętujemy informacje. No i przede wszystkim - co dwie głowy, to nie jedna ;p .
 

Luphis

Nowicjusz
Dołączył
6 Styczeń 2009
Posty
1 372
Punkty reakcji
5
Wiek
35
Miasto
Warszawa
Kiedyś pewien doktor na uczelni powiedział, że iloraz inteligencji się nie dodaje...z dwóch półgłówków nie zrobisz jednego normalnego :p Mi jakoś nie wychodzi uczenie się z kimś. Chyba, że przepytać, albo coś wyjaśnić, ale wolę uczyć się w samotności
 

fumka

Nowicjusz
Dołączył
20 Kwiecień 2008
Posty
820
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Miasto
wafka
ja też nie umiem z kimś... powtórka, dopytanie, wyjaśnienie - ok, czasami bez tego ani rusz. ale jeśli już się czegoś uczę to tylko sama. wtedy wskakuję w dresik, obkładam się na rozłożonym łóżku książkami i wszelkimi potrzebnymi rzeczami + Plusssz, kawusia, trochę czekolady i jakieś chrupanko i wio do roboty :)
chociaż języka czasami lepiej się uczyć we dwoje, bo wtedy można konwersacje sobie urządzać :) przydaje się do ustnych egzaminów.
 

Luphis

Nowicjusz
Dołączył
6 Styczeń 2009
Posty
1 372
Punkty reakcji
5
Wiek
35
Miasto
Warszawa
Do języków jak najbardziej. Ale mnie wszystko rozprasza i momentalnie przenoszę swoją uwagę na wszystko inne, oby z dala od książek ;) A tak słuchawki na uszy, głośna muzyka, plusssz i obowiązkowo...wyłączony komputer:p
 

fumka

Nowicjusz
Dołączył
20 Kwiecień 2008
Posty
820
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Miasto
wafka
oooj taaak :D komputer to jest wyjątkowy rozpraszacz :p na niego nawet litry Plusssza nie pomogą, niestety :p
 

Luphis

Nowicjusz
Dołączył
6 Styczeń 2009
Posty
1 372
Punkty reakcji
5
Wiek
35
Miasto
Warszawa
Plusssz Active wspomaga koncentrację, więc bez wątpienia pomoże Ci się skupić na komputerze, jeżeli ten będzie w pobliżu :)
 

prawastopa

Nowicjusz
Dołączył
21 Lipiec 2010
Posty
48
Punkty reakcji
0
Ja ale jakoś nie zauważyłam żeby mi pomógł:( Wydaje mi się,że każdy sposób, który jest skuteczny jest dobry:) Ja ciągle jeszcze szukam....na razie jestem mistrzynią w robieniu "czynności zastępczych"
 

Mute

Nowicjusz
Dołączył
11 Marzec 2010
Posty
87
Punkty reakcji
0
Też tak miałam na studiach:) "Już siadam do nauki tylko jeszcze..." i tu następowała cała lista czynności. Natomiast nas nauczyli na studiach bardzo przydatnej metody, doskonałej także do stosowania w pracy i w normalnym życiu, mianowicie mind mappingu. To bardzo powszechna metoda, pozwala szybciej zapamiętywać i systematyzować wiedzę. Oprócz studentów posługują się nią także ludzie w firmach na różnych stanowiskach. Mnie bardzo zainteresowały szkolenia z map myśli:
http://www.mayagency.com.pl/mindmapping.html
 

backspace

Nowicjusz
Dołączył
8 Kwiecień 2010
Posty
683
Punkty reakcji
1
Mindmapping rzeczywiście może pomóc w nauce, trzeba tylko sobie znaleźć jakiś swój system, żeby łatwiej zapamiętywać. Najlepiej chyba przy robieniu mapy, informację kojarzyć z rysunkiem, obrazkiem - później łatwiej jest sobie przypomnieć takie informacje.
 
M

maja.ruda

Guest
Według mnie to sposoby nauki moga być różne.
Ważne aby były łatwo do opanowania i łatwe we wdrożeniu - maja nam pomagać a nie być czymś nie osiągalnym. Możecie sprawdzić te sposoby nauki - jak dla mnie są bardzo skuteczne.
 
Do góry