Sposoby nauki

xx_77

Nowicjusz
Dołączył
10 Grudzień 2008
Posty
15
Punkty reakcji
0
Wiek
28
Miasto
Gdańsk
ja też mam z tym problem. Historii się uczę mówiąc na głos hasła (np. Potop szwedzki - 1655-1660 - Polska wygrała) i to mi pomaga. Gegry nie potrafię kuć. Od razu mi się wszystko plącze :bag:
 

Cziczot

Nowicjusz
Dołączył
7 Grudzień 2008
Posty
101
Punkty reakcji
1
Wiek
37
Czekolada, kawa i cała noc nauki, no może nie cała tylko do pierwszej bo później to i kawa na mnie nie działa.
Oczywiście do tego odpowiednie przerwy. A tak najlepiej to systematycznie się uczyć(niestety mi to nigdy nie wychodziło ;/ )
 

Bella_Shine

Nowicjusz
Dołączył
19 Grudzień 2007
Posty
171
Punkty reakcji
0
Wiek
30
Ja korzystam ze wszystkich wymienionych już metod.Oczywiście mimo tego niekiedy dostaję gorsze oceny ;)
 

czarna!!

Nowicjusz
Dołączył
14 Wrzesień 2007
Posty
437
Punkty reakcji
0
u mnie też czekolada zamiast kawki kupuje sobie tabletki musujące te plussssz na koncentrację ^_^ do nauki i kuję całą noc z krótkimi przerwami na relaks...swoją drogą niedługo znów wdrożę ten schemacik bo sesja zbliża się dużymi krokami a ja jak zwykle w proszku :D
 

Princess Haha6^^

Nowicjusz
Dołączył
14 Sierpień 2008
Posty
228
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Od mamusi..?.
A ja sie uczę obrazkowo, wszystko co czytam rozrysowuje, potem powtarzam na głos, co najwazniejsze to zostaje w mojej głowie, CHoc nie zawsze, zalezy czy sie przyłoze i koncentruje, czy robie 10 rzeczy na raz ;]
 
R

robaldo

Guest
zdecydowanie przez skojarzenia :)
Trzeba wreszcie zacząć, bo sesja idzie a ja jak zwykle nic nie umie... :p
 

czarna!!

Nowicjusz
Dołączył
14 Wrzesień 2007
Posty
437
Punkty reakcji
0
hehe no właśnie ta sesja taaaaak mi się nie chce :przewraca: ale coż trzeba usadzić tyłek w końcu tylko że po pracy i zajęciach ciężko jest mi się jeszcze na czymś skupić...też tak macie? tylko nie mówcie kawa już mam jej dość
 
R

robaldo

Guest
na nauce to ja sie nigdy skupić nie umiałem :p
Jak się uczę muszę mieć uchylone okno, żeby oddychać świeżym powietrzem, w innym przypadku zasypiam...
 

m_b

Nowicjusz
Dołączył
14 Grudzień 2008
Posty
204
Punkty reakcji
0
Miasto
tajemnica
a ja wszystko robie na skojarzenia , szczególnie jak się uczę słówek na angielski :)
 

karinaa

Nowicjusz
Dołączył
9 Marzec 2007
Posty
128
Punkty reakcji
0
no tak przed sesją nie uciekniemy ;) trzeba się wziąć do roboty, nie ma co, mi najlepiej wchodzi nauka w nocy, wtedy nabieram powera, fakt że pije wtedy dużooooo kawy, czasem to i ona nie pomaga ale coś tam zawsze się nauczę, jak już jestem w depresji sięgam po witaminki, najlepsze są te musujące plusssz, są dobre w smaczku no i jakoś pozytywnie na mnie działają, a apropo technik to muszę mieć notatki w postaci schematów, myślników, podpunktów bo jestem typowym wzrokowcem
 

czarna!!

Nowicjusz
Dołączył
14 Wrzesień 2007
Posty
437
Punkty reakcji
0
ja też notatki notatki notatki wykresy diagramy to mi pomaga no i masa kolorów ;) ja też sięgam po witaminki itp nie jesteś sama nie oszukujmy się nie da się przejechać na dzbanku kawy bo jedynym skutkiem jest tylko brak magnezu w organizmie po kilku dniach ;)
a umimiecie uczyc się ze słuchu? bo ja nie
 

karinaa

Nowicjusz
Dołączył
9 Marzec 2007
Posty
128
Punkty reakcji
0
ze słuchu nie kompletnie nie
:( :( :(

nie ma co pic tyle kawy, tylko do kibelka się biega :p :p :p a po co brac cos co ma magnez i pic do tego kawe?!!!! bezsens!!!
 

_hunter_

Nowicjusz
Dołączył
9 Styczeń 2009
Posty
3
Punkty reakcji
0
mi najlepiej wchodzi do głowy jak słucham, ostatnio zacząłem słuchać lektur na mp3, fajna sprawa
angielski też mi dobrze wchodzi mam kilka kursów na mp3

Kamil gg 2606680

PS jak będziecie zainteresowani napiszcie na gg powiem wam gdzie można znaleźć większość lektur na mp3
 
R

robaldo

Guest
A nie lepiej wypić herbatkę Yerba Mate?? ^^

ma właściwości pobudzające, likwiduje uczucie głodu i zmęczenie. Ma korzystny wpływ na działanie całego układu nerwowego oraz mięśni. Wpływa na poprawę koncentracji umysłu, poprawia perystaltykę jelit .Jest bogatym źródłem witamin i mikroelementów niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Zawiera m.in. witaminy A, B1, B2, C, E.
 

Quality

Marzyciel realista
Dołączył
26 Październik 2008
Posty
1 039
Punkty reakcji
8
Wiek
16
Miasto
Opole
A nie lepiej wypić herbatkę Yerba Mate?? ^^

ma właściwości pobudzające, likwiduje uczucie głodu i zmęczenie. Ma korzystny wpływ na działanie całego układu nerwowego oraz mięśni. Wpływa na poprawę koncentracji umysłu, poprawia perystaltykę jelit .Jest bogatym źródłem witamin i mikroelementów niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Zawiera m.in. witaminy A, B1, B2, C, E.
Heh ^^ słyszałem że yerba mate zwiększa ryzyko raka ym.. ale nie pamiętam którego , chyba ust.
 
Do góry