Spełnienie obietnic mesjańskich

brat w prawdzie

Nowicjusz
Dołączył
8 Październik 2008
Posty
201
Punkty reakcji
0
Wklejenie cytatu na podparcie swojego rozumowania jak najbardziej,ale nie całej wypowiedzi i tak dla ścisłości ile cytatów Biblijnych Ty wkleileś?czy raczej wklejaleś wypowiedzi i opinie innych?Całe artykuły...
Czy Te zarzuty o wulgaryzmy i ironia krytykanctwo wobec Biblii także do Mnie?A że indywidualnie mamy rozumieć Biblię to jasne i wynika ze słów Biblii.Będzie każdy osobiście odpowiadał i według światłą mu danego.
Czy Ty czytujesz Biblię?Zwróć uwagę JCH nie tak często cytował ST choć i tak nauczał.Ale też często w formie przypowieści,porównań..
Bracie czy Ty wiesz do jakiej ja denominacji należę?Najważniejszy jest Bóg ,bo z tego będzisz czerpal kożyści i o to mu chodzi.W Niebie czy krłestwie Bożym nie ma ŚJ,Katolików rzymskich,czy innych,protestantów,starozakonnych,buddystów,czy innych.Jest tyko lud Boży.
W jakim duchu rozmawiamy?Cóz z tego ,że cytujesz choć nie Biblię(chyba ,że identyfikujesz Biblię ze strażnicą)
Choćbym mówił językami ....
Choćbym posiadł wiedzę....
Choćbym miał poznanie....Bez cytowania powinieneś wiedzieć o czym piszę

Pokój
Miłość nie polega na uczestnictwie w cudzych grzechach,ale w nienawiści do grzechu,i w nieuczestniczeniu w grzesznych praktykach.A także w ostrzeganiu osób które miłujemy,przed konsekwencjami grzechu,które moga być śmiertelne.
 

Kaznodzieya

Kaznodzieya
Dołączył
16 Luty 2006
Posty
10 124
Punkty reakcji
98
Miłość nie polega na uczestnictwie w cudzych grzechach,ale w nienawiści do grzechu,i w nieuczestniczeniu w grzesznych praktykach.A także w ostrzeganiu osób które miłujemy,przed konsekwencjami grzechu,które moga być śmiertelne.

Twoja niedawne słowa to cyt : "Wróć do szamba z którego wyszedłeś"


Niesamowity typ miłości przejawiasz.
 

ekaw2

Nowicjusz
Dołączył
13 Listopad 2007
Posty
3 524
Punkty reakcji
23
Wiek
67
Miasto
Wrocław-Ślęża
Miłość nie polega na uczestnictwie w cudzych grzechach,ale w nienawiści do grzechu,i w nieuczestniczeniu w grzesznych praktykach.A także w ostrzeganiu osób które miłujemy,przed konsekwencjami grzechu,które moga być śmiertelne.
"bracie" Odnieś się do tego co pisałam w duchu miłości.Nie każę Tobie uczestniczyć w moich praktykach,ale mówię Ci czytaj Biblię tam będziesz miał napisane nawet jak upominać w jakim duchu.Jeżeli TY uważasz się za takowego nie możesz odmawiać innym prawa do tego samego bo robią to z przekonaniem podobnym do Twego.
.Czy POkazywanie cudzych brudów spowoduje u Ciebie porządek?Co mówi o tym słowo o czym myśleć i na co patrzeć?
 

Jamsen

stojący na straży
Dołączył
30 Wrzesień 2005
Posty
4 662
Punkty reakcji
5
I co najważniejsze,po swojej śmierci dał nam wszystkim swojego Ducha Świętego Chrystusowego.
Pojęcie "duch Chrystusowy" odnosi się bardziej do nastawienia umysłu, serca i do cech osobowości.
Nie należy mylić z duchem świętym, który jest czynną siłą Bożą.

Na czym polega przejawianie ducha Chrystusowego?
Efezjan 4:20-24
20 Ale wy nie tak nauczyliście się Chrystusa — 21 jeśli tylko słyszeliście go i za jego sprawą byliście uczeni, jako że prawda jest w Jezusie — 22 macie bowiem odrzucić starą osobowość, która odpowiada waszemu poprzedniemu sposobowi postępowania i która ulega skażeniu według swych zwodniczych pragnień, 23 a macie się odnowić w sile pobudzającej wasz umysł 24 i przyoblec się w nową osobowość, stworzoną według woli Bożej w rzeczywistej prawości i lojalności.

Filipian 2:1-6
1 Jeżeli więc jest jakaś zachęta w Chrystusie, jeśli jakaś pociecha miłości, jeśli jakaś wspólnota ducha, jeśli jakieś tkliwe uczucia i wyrazy współczucia, 2 dopełnijcie mojej radości, będąc tej samej myśli i żywiąc tę samą miłość, zespoleni w duszy, zachowując w umyśle jedną myśl, 3 niczego nie czyniąc ze swarliwości czy z próżności, ale z uniżeniem umysłu uważając drugich za wyższych od siebie, 4 mając na oku nie tylko osobiste zainteresowanie własnymi sprawami, ale także osobiste zainteresowanie sprawami drugich.
5 Zachowujcie to nastawienie umysłu, jakie było też u Chrystusa Jezusa, 6 który chociaż istniał w postaci Bożej, nie brał pod uwagę zagarnięcia, mianowicie tego, żeby być równym Bogu.


Kolosan 3:1-14
1 Jeżeli jednak zostaliście wskrzeszeni z Chrystusem, to szukajcie tego, co w górze, gdzie Chrystus zasiada po prawicy Boga. 2 Wciąż skupiajcie umysły na tym, co w górze, a nie na tym, co na ziemi. 3 Umarliście bowiem, a wasze życie jest ukryte z Chrystusem w jedności z Bogiem. 4 Kiedy Chrystus, nasze życie, zostanie ujawniony, wtedy również wy zostaniecie z nim ujawnieni w chwale.
5 Dlatego zadajcie śmierć członkom waszego ciała, które są na ziemi, jeśli chodzi o rozpustę, nieczystość, żądzę seksualną, szkodliwe pragnienie oraz zachłanność, która jest bałwochwalstwem. 6 Z powodu tych rzeczy nadchodzi srogi gniew Boży. 7 I wy niegdyś w nich chodziliście, gdyście w nich żyli. 8 Ale teraz naprawdę odrzućcie od siebie to wszystko: srogie zagniewanie, gniew, zło, obelżywe słowa i sprośną mowę z waszych ust. 9 Nie okłamujcie się nawzajem. Zrzućcie starą osobowość razem z jej praktykami 10 i przyodziejcie się w nową osobowość, odnawianą dzięki dokładnemu poznaniu na obraz Tego, który ją stworzył, 11 gdzie nie ma Greka ani Żyda, obrzezania ani nieobrzezania, cudzoziemca, Scyty, niewolnika, wolnego, lecz Chrystus jest wszystkim i we wszystkich.
12 Toteż jako wybrani Boży, święci i umiłowani, przyodziejcie się w tkliwe uczucia: współczucie, życzliwość, uniżenie umysłu, łagodność i wielkoduszną cierpliwość. 13 Dalej znoście jedni drugich i wspaniałomyślnie przebaczajcie sobie nawzajem, jeśli ktoś ma powód do uskarżania się na drugiego. Jak Jehowa wspaniałomyślnie wam przebaczył, tak czyńcie i wy. 14 A prócz tego wszystkiego przyodziejcie się w miłość, gdyż ona jest doskonałą więzią jedności.


Tak więc, czy ktoś ma (przejawia) ducha Chrystusowego, czy nie, zależy od każdego osobiście - od tego, czy przejawia cechy, które przejawiał Chrystus.
 

brat w prawdzie

Nowicjusz
Dołączył
8 Październik 2008
Posty
201
Punkty reakcji
0
Twoja niedawne słowa to cyt : "Wróć do szamba z którego wyszedłeś"


Niesamowity typ miłości przejawiasz.
A widzisz,jakie to brzydkie?Niestety,kiedy wychodzi to od was,jest według was wszystko w porządku.


"bracie" Odnieś się do tego co pisałam w duchu miłości.Nie każę Tobie uczestniczyć w moich praktykach,ale mówię Ci czytaj Biblię tam będziesz miał napisane nawet jak upominać w jakim duchu.Jeżeli TY uważasz się za takowego nie możesz odmawiać innym prawa do tego samego bo robią to z przekonaniem podobnym do Twego.
.Czy POkazywanie cudzych brudów spowoduje u Ciebie porządek?Co mówi o tym słowo o czym myśleć i na co patrzeć?
Skoro ma brudy,musi liczyć się taki "świętoszek",że ktoś go zdemaskuje.Twoje biadania ,że ukazano jego brudy wskazują,jakbyś chciała je ukrywać.
 

Kaznodzieya

Kaznodzieya
Dołączył
16 Luty 2006
Posty
10 124
Punkty reakcji
98
"bracie" Odnieś się do tego co pisałam w duchu miłości.Nie każę Tobie uczestniczyć w moich praktykach,ale mówię Ci czytaj Biblię tam będziesz miał napisane nawet jak upominać w jakim duchu.Jeżeli TY uważasz się za takowego nie możesz odmawiać innym prawa do tego samego bo robią to z przekonaniem podobnym do Twego.
.Czy POkazywanie cudzych brudów spowoduje u Ciebie porządek?Co mówi o tym słowo o czym myśleć i na co patrzeć?

Ot i sedno.

A widzisz,jakie to brzydkie?Niestety,kiedy wychodzi to od was,jest według was wszystko w porządku.

Widzę że brzydkie. Tylko pytam czym w takim razie się różnisz czyniąc to samo oraz gdzie ja tak Ci napisałem ?

Pojęcie "duch Chrystusowy" odnosi się bardziej do nastawienia umysłu, serca i do cech osobowości...... Tak więc, czy ktoś ma (przejawia) ducha Chrystusowego, czy nie, zależy od każdego osobiście - od tego, czy przejawia cechy, które przejawiał Chrystus.

Ładnie. Też tak uważam. Dodałbym jeszcz tylko kwestie imienia JCH i co ono reprezentuje w duchu, gdyż jest ku temu okazja. Gdy zanosimy modlitwy "w imię JCH" to także porzejawiając Jego Ducha a nie wymawiajac literalna regułkę: "Prosimy Cie o to ... w imieniu Twego syna Jezusa Chrystusa". Paweł poprawnie uczył słowami:


"Dziękujcie zawsze za wszystko Bogu Ojcu w imię Pana naszego Jezusa Chrystusa!" (List do Efezjan 5:20, Biblia Tysiąclecia)

- Czyli dziękczynienie "Ojcu" miało odbywać się w sposób naśladujacy czyny i ducha JCH.

"I wszystko, cokolwiek działacie słowem lub czynem, wszystko /czyńcie/ w imię Pana Jezusa, dziękując Bogu Ojcu przez Niego."(List do Kolosan 3:17, Biblia Tysiąclecia)

- Podobny przykład dziękowania Ojcu "przez niego", czyli nasladując postawą czynem i duchem JCH przejawiającego się w nas samych.



Ładnie Jamsen napisałeś. Teraz to głęboko przemyśl i zweryfikuj pratykę regułki kończącej modlitwę tak Twoją jak i na zebraniach w Salach Królestwa


Mimo wszytsko naprawdę serdecznie Pozdrawiam
 

Szloma

Nowicjusz
Dołączył
2 Wrzesień 2008
Posty
529
Punkty reakcji
0
A możesz mi podać źródło tego prawidłowego tłumaczenia?

Osobiście nie widzę żadnej tautologii w słowach Jana a czystą Prawdę.

Boskie Słowo na początku było wyłącznie u Boga i Nim było gdyż Boskie Słowo jest Miłością Boga a Bog jest Miłoscią.

Sparafrazuj słowa Jana :
1 Na początku było Słowo1,
a Słowo było u Boga1,
i Bogiem było Słowo.
2 Ono było na początku u Boga.
3 Wszystko przez Nie się stało,
a bez Niego nic się nie stało,
co się stało2.
4 W Nim było życie3,
a życie było światłością3 ludzi,

Na początku była Miłość
a Miłość była u Boga

wszystko przez nią się stało
a bez Niej nic się nie stało co sie stało
w niej było życie
a miłość byla światłością ludzi


Chrystus to Boskie Słowo.
na ziemi urodził się Jezus Syn Człowieczy przez którego Bóg mówił swoim Słowem Miłości do ludzkości.
Duch Jezusa był Boski ,a nie ludzki.
Samo Boskie Słowo wcieliło się w postać Syna Ludzkiego, a Boskie Słowo to Miłosc czyli Bóg.
pozdrawiam
Skąd dowód,że werset Przyp.8:22 dotyczy Jezusa?Dlaczego zmieniono,że było Bogiem?
 

Kaznodzieya

Kaznodzieya
Dołączył
16 Luty 2006
Posty
10 124
Punkty reakcji
98
Skąd dowód,że werset Przyp.8:22 dotyczy Jezusa?Dlaczego zmieniono,że było Bogiem?

O Ile prolog do swojej ewangelii faktycznie napisał Ap. Jan (wielu poddaje to w watpliwość), to nie sądzę aby Jan chciał ukazać JCH jako kolejnego/drugiego Boga gdyż z pozostałej jego ewangeli ten fakt jednoznacznie nie wynika


Dla mnie to jedynie pewna forma przekazu jak podobnie w Tanach mądrość zamieszująca niebo u Boga tak jak Tora. Słowo od Boga, które przyniósł Jeszu jako posłany od Niego.
 

matejanka

Nowicjusz
Dołączył
18 Sierpień 2007
Posty
923
Punkty reakcji
0
Skąd dowód,że werset Przyp.8:22 dotyczy Jezusa?Dlaczego zmieniono,że było Bogiem?

Jezus sam o sobie powiedział że jest Światłością Świata

a to ja sama sparafrazowałam pierwsze słowa z ew Jana wstawiając słowo Miłość zamiast słowa "Słowo" i w ten sposób udowodniłam że Chrystus jest Miłością Ojca do świata a więc jednocześnie Ojcem, który jest tylko Miłością, a Jezus jest wcieleniem Słowa, czyli Boskiej Miłości do Stworzenia

Jeżeli w tym świetle przeczyta się poniższe słowa z ew Jana to wszystko staje się jasne(sam sobie w domyśle wstaw słowo Miłość tam gdzie jest mowa o Słowie


Prolog

1 Na początku było Słowo
a Słowo było u Boga,
i Bogiem było Słowo.(i Bogiem była Miłość)

2 Ono było na początku u Boga.

3 Wszystko przez Nie się stało,
a bez Niego nic się nie stało,
co się stało.

4 [JK] W Nim było życie.
a życie było światłością ludzi,

5 [JK, JK] a światłość w ciemności świeci
i ciemność jej nie ogarnęła.

6 Pojawił się człowiek posłany przez Boga -
Jan mu było na imię

7 Przyszedł on na świadectwo,
aby zaświadczyć o światłości,
by wszyscy uwierzyli przez niego.

8 Nie był on światłością,
lecz [posłanym], aby zaświadczyć o światłości.

9 [por. Vt 4,156] Była światłość prawdziwa,
która oświeca każdego człowieka,
gdy na świat przychodzi

10 Na świecie było [Słowo],
a świat stał się przez Nie,
lecz świat Go nie poznał

11 Przyszło do swojej własności,
a swoi Go nie przyjęli.

12 [JK] Wszystkim tym jednak, którzy Je przyjęli,
dało moc, aby się stali dziećmi Bożymi
tym, którzy wierzą w imię Jego -

13 [JK] którzy ani z krwi,
ani z żądzy ciała,
ani z woli męża,
ale z Boga się narodzili

14 A Słowo stało się ciałem i zamieszkało wśród nas.
I oglądaliśmy Jego chwałę,
chwałę, jaką Jednorodzony otrzymuje od Ojca,
pełen łaski i prawdy.

15 Jan daje o Nim świadectwo i głośno woła w słowach: «Ten był, o którym powiedziałem: Ten, który po mnie idzie [Vt-2,50], przewyższył mnie godnością, gdyż był wcześniej ode mnie».

16 Z Jego pełności wszyscyśmy otrzymali - łaskę po łasce

17 Podczas gdy Prawo zostało nadane przez Mojżesza, łaska i prawda przyszły przez Jezusa Chrystusa.

pozdrawiam
 

ekaw2

Nowicjusz
Dołączył
13 Listopad 2007
Posty
3 524
Punkty reakcji
23
Wiek
67
Miasto
Wrocław-Ślęża
W zasadzie ładnie to ujęłaś i nikt nie ma wątpliwości ,żę JCh i Jego ofiara jest wyrazem milości Ojca do Świata i JCh też,Ale czy bym identyfikowała Te dwa Byty?Nie.Nie wskazuje na to teologia Biblijna i nie daje takich podstaw.zupełnie>Choćby problem modlitw JCh dio Ojca?Odwoływanie się do Ojca JCH w Getsemanie i wiele wiele innych miejśc.wBiblii zaprzecza takiej możliwości.
Pokój nam
Prawo zostało nadane przez Mojżesza?Zdumiewasz mnie.Więc to Mojżesz był Bogiem i pisał palcem na tablicach?A nawet i to ktore sam spisal podyktowa Jemu Bóg i było ono wyrazem troski i opieki nad swoim ludem.Oraz cieniem rzeczy przyszłych.
 

matejanka

Nowicjusz
Dołączył
18 Sierpień 2007
Posty
923
Punkty reakcji
0
W zasadzie ładnie to ujęłaś i nikt nie ma wątpliwości ,żę JCh i Jego ofiara jest wyrazem milości Ojca do Świata i JCh też,Ale czy bym identyfikowała Te dwa Byty?Nie.Nie wskazuje na to teologia Biblijna i nie daje takich podstaw.zupełnie>Choćby problem modlitw JCh dio Ojca?Odwoływanie się do Ojca JCH w Getsemanie i wiele wiele innych miejśc.wBiblii zaprzecza takiej możliwości.Pokój nam
Masz rację pokój nam i to jest najważniejsze!

A cały problem niezrozumienia kim jest (był ) Jezus polega na tym , że był On wcielonym Słowem , a więc widzialnym dla nas człowiekiem!
Żaden człowiek oczywiśce nie jest Bogiem, ale Bóg moze w nim mieszkać i też mieszka w każdym naszym duchu i na tym polega godnośc ludzka!
W Jezusie człowieku mieszkał Duch Ojca i Jezus nie miał innego ducha, tak jak my, oprócz Ducha Ojca i dlatego modląc się jako człowiek modlił się do Ojca w sobie samym, gdyż Jego duch był Duchem Ojca!
Z faktu że duch Jezusa był Duchem Ojca wynika również cała masa innych konsekwencji, ale tego nie chcę mieszać w tym jednym poście

pozdrawiam
 

Kaznodzieya

Kaznodzieya
Dołączył
16 Luty 2006
Posty
10 124
Punkty reakcji
98
Skoro czytamy w pismach apostołow i jego własnych wypowiedziach, iż JCH był odbiciem natury i istoty Boga to logicznym jest że nie był Nim Samym więc gdy się modlił modlił się do Ojca.

Hbr 1:3 BT "Ten /Syn/, który jest odblaskiem Jego chwały i odbiciem Jego istoty, podtrzymuje wszystko słowem swej potęgi, a dokonawszy oczyszczenia z grzechów, zasiadł po prawicy Majestatu na wysokościach."

J 14:9 Br "Jezus mu odpowiedział: Tak długo już przebywałem z wami, a ty ciągle Mnie jeszcze nie znasz, Filipie? Ten, kto widział Mnie, widział również i Ojca. Dlaczego więc mówisz: Pokaż nam Ojca?"


Podobnie ma się z odbiciem świątyni Bożej w człowieku: 1Kor 6:19 BT "Czyż nie wiecie, że ciało wasze jest świątynią Ducha Świętego, który w was jest, a którego macie od Boga, i że już nie należycie do samych siebie?"
 

matejanka

Nowicjusz
Dołączył
18 Sierpień 2007
Posty
923
Punkty reakcji
0
Wyjaśnij to szerzej.

Aby to wyjaśnić należy odwołać się do tryniarnej struktury człowieka ciało dusza duch

Bóg, aby pozwolić nam Siebie zobaczyć stał Się w Jezusie człowiekiem i jako człowiek posiadał ciało duszę i ducha.
W tym ciało pochodzilo z Wysokości to znaczy było z czystej nie obciążonej grzechem materii
dusza była odbiciem Ducha Boga i była Synem Jednorodzonym i oczywiscie jako ludzka podegała wszelkim wpływom otaczającego świata , a Duch Jezusa był Duchem Samego Ojca.

Dla porównania struktura każdego cżłowieka

ciało dusza duch

ciało pochodzi z materii
dusza jest tą częścią ducha która uległa pokusie i grzechowi i odłączyła się od swojego ducha
a
ludzki duch jest czystym dzieckiem Boga, który kiedyś przed eonami czasu narodził sięz Boga i został postawiony na ścieżce duchowego rozwoju, aby wzrastał do dziedziczenia Boskiego dzedzictwa,!

Celem naszego zbawienia jest zbawienie duszy i jej ponowne zjednoczenie z duchem i dalszy nieskończony rozwój do doskonałości i dziedziczenia przynależnych nam Boskich Dóbr

U Jezusa dusza była bezgrzeszna i tylko dla Przykładu przeszła Drogę którą musi przejść kazda inna ludzka dusza ,aby stopić się ze swoim duchem!

Ponieważ Duch Jezusa był Duchem Ojca, a dusza Jezusa czysta, więc oddzielenie duszy Jezusa od Ducha Boga ograniczało się tylko do czasu wcielenia, lecz od początku Chrystus Słowo -Boska Miłość był z Ojcem absolutną jednością i można powiedzieć Boskim Aspektem

Jezus po wejściu do Domu Ojca stopił się ponownie z Jego Duchem, gdyż Jego Dusza była odbiciem Ducha Ojca na ziemi, a nie grzeszną indywidualną duszą ludzką.

Bóg wcielił się dla naszego zbawienia, aby jako Człowieczy Syn wskazać nam Drogę do Domu Ojca i doskonałości!



pozdrawiam
 

matejanka

Nowicjusz
Dołączył
18 Sierpień 2007
Posty
923
Punkty reakcji
0
Chyba za tępy jestem na takie wyjaśnienie. Przynam nie rozumiem.
to raczej ja chyba nie potrafię wyjaśniać.

Zacznijmy od struktury człowieka1

Człowiek według Biblii posiada ciało przemijące i z prochu ziemi i częśc duchową pochodzącą z wyższych regionów daną od Boga.

Pytanie czy Jezus jako wcielony Bóg mógł posiadać identyczną strukturę jak grzeszny człowiek?
Oczywiście nie!
Jednak, aby Bóg mógł nam udowodnić swoją miłość do nas i do nas się zbliżyć postanowił sam Się stać człowiekiem podobnym do nas i dlatego Boskie wcielenie jest cudem nie do końca dla nas pojmowalnym!

Nasze ciała pochodzą z niskości i takiego ciała Bóg nie mógł przyjąć dlatego ciało Jezusa pochodziło z czystej materii
nasze dusze są grzeszne i dlatego są duszami odzielonymi od swojego ducha , a dusza Jezusa
była bezgrzeszna więc od początku była w jedności z Duchem Ojca, choć do tej jedności musiał dorosnąć umysł człowieka Jezusa!

Najlepiej będzie Kaznodziejo jak napiszesz mi ,co ja napisałam niejasno i co Ci się nie zgadza z Twoją wiedzą Biblijną!
pozdrawiam
 

Kaznodzieya

Kaznodzieya
Dołączył
16 Luty 2006
Posty
10 124
Punkty reakcji
98
to raczej ja chyba nie potrafię wyjaśniać.

Zacznijmy od struktury człowieka1

Człowiek według Biblii posiada ciało przemijące i z prochu ziemi i częśc duchową pochodzącą z wyższych regionów daną od Boga.

Gdzie więc wg. Biblii ta trzecia struktura o jakiej wspomniałaś ?
 

matejanka

Nowicjusz
Dołączył
18 Sierpień 2007
Posty
923
Punkty reakcji
0
Gdzie więc wg. Biblii ta trzecia struktura o jakiej wspomniałaś ?

"Słowo Boże jest żywe i aktywne, i ostrzejsze niż jakikolwiek obosieczny miecz, a przeszywające nawet do oddzielenia duszy i ducha, zarówno stawów jak i szpiku, szybkie w odróżnieniu myśli i zamiarów serca..." (Hbr.4.12).


Hebr. 12:7-11ania Pańskiego Ani nie .
7. Jeśli znosicie karanie, to Bóg obchodzi się z wami jak z synami; bo gdzie jest syn, którego by ojciec nie karał?
8. A jeśli jesteście bez karania, które jest udziałem wszystkich, tedy jesteście dziećmi nieprawymi, a nie synami.
9. Ponadto, szanowaliśmy naszych ojców według ciała, chociaż nas karali; czy nie daleko więcej winniśmy poddać się Ojcu duchów, aby żyć?10. Tamci bowiem karcili nas według swego uznania na krótki czas, ten zaś czyni to dla naszego dobra, abyśmy mogli uczestniczyć w Jego świętości.


podeszliście do góry Syjon i do miasta Boga Żywego, do Jeruzalemu niebieskiego i do niezliczonej rzeszy aniołów, i do uroczystego zgromadzenia i zebrania pierworodnych, którzy są zapisani w niebie, i do Boga, Sędziego wszystkich, i do duchów ludzi sprawiedliwych, którzy osiągnęli doskonałość, i do pośredników nowego przymierza, Jezusa, i do krwi, którą się kropi, a która przemawia lepiej niż krew Abla (Hebr. 12,22-24)


W tych trzech cytatach jest mowa nie o duszy człowieka lecz o jego duchu , gdyż to duch jest Boskim dzieckiem i to duch ma osiagnć doskonałość.

Człowiek może stać się adoptowanym dzieckiem , gdy jego dusza się oczyści zbawi i zjednoczy z własnym duchem.

Dusza jest efektem upadku ducha w ludzką grzeszną naturę i została od niego oddzielona chociaż jest tej samej natury co on, tak jak dusza Jezusa jest dokładnie tej samej natury co Duch Boga i nigdy z powodu grzechu nie została od Niego oddzielona!

W ten sposób Bóg stając sie dla nas bratem jednocześnie pokazał jacy będziemy gdy nasza dusza zostanie zbawiona , choć oczywiście nigdy nie osiągniemy doskonałości Mistrza gdyż Jego doskonałośc jest doskonałością samego Boga a my jesteśy tylko iskrami z Jego Ducha!


pozdrawiam
 

Kaznodzieya

Kaznodzieya
Dołączył
16 Luty 2006
Posty
10 124
Punkty reakcji
98
"Słowo Boże jest żywe i aktywne, i ostrzejsze niż jakikolwiek obosieczny miecz, a przeszywające nawet do oddzielenia duszy i ducha, zarówno stawów jak i szpiku, szybkie w odróżnieniu myśli i zamiarów serca..." (Hbr.4.12).

Jeden fragment gdzie grecka koncepcja duszy pojawia się w listach NT. Nic wiecej ? Cały czas piszesz o duchu a jak prosiłem o biblijne na temat owych trzech lub choć tej trzeciej czyli duszy.


Bo interpretować i wymyślać sobie koncepcje możemy bez końca.



Dusza jest efektem upadku ducha w ludzką grzeszną naturę i została od niego oddzielona chociaż jest tej samej natury co on, tak jak dusza Jezusa jest dokładnie tej samej natury co Duch Boga i nigdy z powodu grzechu nie została od Niego oddzielona!pozdrawiam

Nie wiem czy zauważyłaś ale to nie grzech rozdziela dusze od ducha w przedmiotowym cytacie z Hbr.4.12 a czyni to Słowo Boże.
 

matejanka

Nowicjusz
Dołączył
18 Sierpień 2007
Posty
923
Punkty reakcji
0
Nie wiem czy zauważyłaś ale to nie grzech rozdziela dusze od ducha w przedmiotowym cytacie z Hbr.4.12 a czyni to Słowo Boże.

To jest symbolicznie powiedziane , że tylko Słowo może nam pokazac rożnicę pomiędzy duchowymi składowymi człowieka!
Że Słowo przenika wszystko!

dusza i duch są jednej natury ale mają w człowieku zupełnie inne funkcje i duch nie styka się bezpośrednio z ciałem ,
To dusza przenika ciało , i przez ciało odbiera zewnętrzny świat!
na temat duszy ducha jest świetna choć nieco trudna rozprawka www.czytelnia.jezus.pl/ksiazki/dusza_5.html

bardzo gorąco polecam
pozdrawiam
 
Do góry