Spełnienie obietnic mesjańskich

Armagedon

Armi
Dołączył
6 Październik 2007
Posty
3 865
Punkty reakcji
0
Miasto
Polska
No był zrodzony z Maryi ,to chyba logicznie?

Pyłowi chodzi nie o urodzenie tu na Ziemi ale o zrodzenie w Niebie. Jezus pochodził z Nieba i dlatego słusznie odpowiedział duchownym że ma więcej lat niż 50, moja droga Klaudusiu :)
J 8:57 BT Abraham, ojciec wasz, cieszył się, że miał oglądać dzień mój, i oglądał, i radował się. "Na to rzekli do Niego Żydzi: 50 lat jeszcze nie masz, a Abrahama widziałeś?" (58) Odpowiedział im Jezus: Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam, pierwej niż Abraham był, Jam jest.

Jezus miał wtedy jakieś 30 lat. Oni mu wytknęli że nie może znać Abrahama bo nie ma 50 lat. Musiał by mieć ich zdaniem jakieś 1800 lat by znać Abrahama. Dla nich to było niepojęte i niemożliwe. Czy Jezus znał Abrahama i mógł mieć tyle lat a nawet więcej ? Tak bo był przecież Synem Bożym.
 

klaudiakp

Nowicjusz
Dołączył
19 Styczeń 2008
Posty
932
Punkty reakcji
0
Pyłowi chodzi nie o urodzenie tu na Ziemi ale o zrodzenie w Niebie. Jezus pochodził z Nieba i dlatego słusznie odpowiedział duchownym że ma więcej lat niż 50, moja droga Klaudusiu :)


Jezus miał wtedy jakieś 30 lat. Oni mu wytknęli że nie może znać Abrahama bo nie ma 50 lat. Musiał by mieć ich zdaniem jakieś 1800 lat by znać Abrahama.
No bo On jest Bogiem xD
No to można polemizować skąd powstał Bóg ;]
 

Armagedon

Armi
Dołączył
6 Październik 2007
Posty
3 865
Punkty reakcji
0
Miasto
Polska
No bo On jest Bogiem xD
No to można polemizować skąd powstał Bóg ;]

Bóg nie ma początku ani końca. Jest nieśmiertelny. Nie miał nigdy żadnej matki która by go we wszechświecie zrodziła. Ty skarbie i ja mieliśmy początek i dlatego to jest dla nas niepojęte. Czas też nie ma początku. Zawsze jest to jakieś ''przed''. Kosmos też nie ma początku i końca.
Pokażę ci to dla ułatwienia i zobrazowania, matematycznie jak ja to widzę.To wygląda mniej więcej tak że Bóg ma tyle lat 999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999...itd bez końca
 

klaudiakp

Nowicjusz
Dołączył
19 Styczeń 2008
Posty
932
Punkty reakcji
0
Bóg nie ma początku ani końca. Jest nieśmiertelny. Nie miał nigdy żadnej matki która by go we wszechświecie zrodziła. Ty skarbie i ja mieliśmy początek i dlatego to jest dla nas niepojęte. Czas też nie ma początku. Zawsze jest to przed. Kosmos też nie ma początku.
Pokażę ci to dla ułatwienia i zobrazowania, matematycznie jak ja to widzę.To wygląda mniej więcej tak że Bóg ma tyle lat 999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999...itd bez końca
No i tu nasuwa mi się ciekawa myśl
dla Boga nie ma dzisiaj,wczoraj,jutro..
Dla Boga cały nasz czas to terażniejszosć,nie ma dla niego przeszłości i przyszłości :)
 

matejanka

Nowicjusz
Dołączył
18 Sierpień 2007
Posty
923
Punkty reakcji
0
Jezus istniał na długo przed Maryją skarbie.
Istniał nawet na długo przed Abrahamem, czy samym Adamem

Jezus urodził sie na ziemi.

Zawsze był Chrystus, Boskie Słowo, przez które Bóg przedstawia się swoim dzieciom.

pozdrawiam
 

matejanka

Nowicjusz
Dołączył
18 Sierpień 2007
Posty
923
Punkty reakcji
0
Czyli ile lat ma Jezus teraz ?

Policz ile minęło od Jego ofiary krzyża?

Ale tak naprawdę to jest żart.

Jezus obecnie jest Duchem i jednością z Ojcem i nie jest ani starszy, ani młodszy od Ojca gdyż jest Ojcem.

Jezus jako człowiek z krwi i kości urodził się na ziemi i na niej umarł.
Chrystus natomiast jest wieczny i nie ma początku, ani konca!
Jezus jest w Bogu w Chrystusie, i oczywiście Bóg może nam objawiać Się nadal jako Jezus, gdyż jako Jezusa Go poznaliśmy.

pozdrawiam
 

ekaw2

Nowicjusz
Dołączył
13 Listopad 2007
Posty
3 524
Punkty reakcji
23
Wiek
67
Miasto
Wrocław-Ślęża
Witam!
Czy Boga obowiązuje nasz czas?Czy możemy odnieść do niego rachubę która ma odniesienie do ziemi?Ludzkimi kryteriami nie określimy Boga.
Pierwsze słowa Biblii na początku wskazują na to ,że wtedy pojawiło się zjawisko czasu.Zresztą w następnych wierszach mówi Słowo ,że wyznaczać czas zaczeło słońce i światło.
O Jezusie jest powiedziane monogenes--jednorodzony tłumaczone z greki na Polski.Czy zastanowił się ktoś co ono oznacza?
użycie go w innych przypadkach wskazuje ,że chodzi tu o wyjątkowy ,niepowtarzalny,ponad innymi,jedyny w swoim rodzaju.Wcale nie musi się odnosić do urodzenie czy początku,a właściwie b.rzadko ma takie znaczenie.I raczej wskazuje na to kontekst ,że w tym znaczeniu --jedyny w swoim rodzaju--odnoszone jest monogenes do JCH.
Wiele wskazuje ,że i zmartwychwstał w ciele.W doskonałym bezgrzesznym ale w ciele.
Pokój
 

matejanka

Nowicjusz
Dołączył
18 Sierpień 2007
Posty
923
Punkty reakcji
0
Witam!
Czy Boga obowiązuje nasz czas?Czy możemy odnieść do niego rachubę która ma odniesienie do ziemi?Ludzkimi kryteriami nie określimy Boga.
Pierwsze słowa Biblii na początku wskazują na to ,że wtedy pojawiło się zjawisko czasu.Zresztą w następnych wierszach mówi Słowo ,że wyznaczać czas zaczeło słońce i światło.
O Jezusie jest powiedziane monogenes--jednorodzony tłumaczone z greki na Polski.Czy zastanowił się ktoś co ono oznacza?
użycie go w innych przypadkach wskazuje ,że chodzi tu o wyjątkowy ,niepowtarzalny,ponad innymi,jedyny w swoim rodzaju.Wcale nie musi się odnosić do urodzenie czy początku,a właściwie b.rzadko ma takie znaczenie.I raczej wskazuje na to kontekst ,że w tym znaczeniu --jedyny w swoim rodzaju--odnoszone jest monogenes do JCH.
Wiele wskazuje ,że i zmartwychwstał w ciele.W doskonałym bezgrzesznym ale w ciele.
Pokój
Agar!
ładnie napisałaś.
Oczywiście Boga nasz czas nie o obwiązuje.
Słowo Jednorodzony monogenes jest dowodem, że Duch Jezusa jest Duchem Ojca, gdyż to Duch daje Życie ciało nic nie pomaga cyt z ew Jana ) i ciało było Chrystusowi potrzebne tylko po to, aby nam się mógł pokazać i po prostu po złożeniu do grobu znowu stało się Duchem.
Chrystus nie zmartwychwstał w materialnym ciele, gdyż ono przestało Mu być potrzebne.
ALe na potrzeby zmaterializowanych dusz Chrystus potrafił je materializować, aby pokazać że to jest napewno On, a nie żadna mara.

Należy pamiętać że zadawanie się z widziadłami i marami było przez Prawo Mojżesza zabronione i dlatego Chrystus nie mógł powiedzieć że jest Duchem, bo by Apostolowie i uczniowie pouciekali.
Dlatego mówił zobaczcie mam nogi i ręce i nawet z nimi jadał.
Ale Jego manifestacja była tylko duchowa.
O takich manifestacjach aniołów jest sporo biblijnych opowiesci.

Chrystus obiecał powrócić, ale w obłoku a więc duchowo. Apokalipsa opisuje Go jako Jeźdźca a na koniu wyjeżdżającego z otwartego nieba , jako Słowo Boga walczące z przeciwnikami.

pozdrawiam
 

ekaw2

Nowicjusz
Dołączył
13 Listopad 2007
Posty
3 524
Punkty reakcji
23
Wiek
67
Miasto
Wrocław-Ślęża
Witam!
Jestem zwolenniczką prostego czytania Biblii.
Mistyka jest mi obca całkowicie.Więc jeżeli napisano zmartwychwstał dla mnie znaczy po prostu zmartwychwstał z ciałem bo w grobie go nie było.A za oszusta JCH nie mam.Następnie tgo ,że JCH jadł i kazał włożyć palec w rany swoje wskazuje to na ciało.
Pokój.
 

matejanka

Nowicjusz
Dołączył
18 Sierpień 2007
Posty
923
Punkty reakcji
0
Witam!
Jestem zwolenniczką prostego czytania Biblii.
Mistyka jest mi obca całkowicie.Więc jeżeli napisano zmartwychwstał dla mnie znaczy po prostu zmartwychwstał z ciałem bo w grobie go nie było.A za oszusta JCH nie mam.Następnie tgo ,że JCH jadł i kazał włożyć palec w rany swoje wskazuje to na ciało.
Pokój.

A co sądzisz o ciałach aniołów pojawiających się jako osoby dorosłe pomiędzy ludźmi.
Skąd biorą owe ciała?
pozdrawiam
 

ekaw2

Nowicjusz
Dołączył
13 Listopad 2007
Posty
3 524
Punkty reakcji
23
Wiek
67
Miasto
Wrocław-Ślęża
Nie bardzo rozumiem co masz na myśli>Ale jeżeli chodzi o działalnośc aniołów na ziemi obecnie i w czasach Biblijnych to są ich ciała po prostu takie jakie mają zawsze,ponieważ są one(anioły może aniołowie?) spoza naszego wymiary doskonałe więc w naszym wymiarze mogą oni się materializować w róznych miejscach i czynic rzeczy które człowiek w swoim zdegradowanym ciele nie potrafi.
Widzisz zakładając ,że istnieje świat dwuwymiarowy my w takim świecie dokonywalibyśmy rzeczy niemożliwych dla jego mieszkańców.
POdobnie ,a się rzecz z Aniołami i naszym światem.
Pokój
 

brat w prawdzie

Nowicjusz
Dołączył
8 Październik 2008
Posty
201
Punkty reakcji
0
Witam!
Jestem zwolenniczką prostego czytania Biblii.
Mistyka jest mi obca całkowicie.Więc jeżeli napisano zmartwychwstał dla mnie znaczy po prostu zmartwychwstał z ciałem bo w grobie go nie było.A za oszusta JCH nie mam.Następnie tgo ,że JCH jadł i kazał włożyć palec w rany swoje wskazuje to na ciało.
Pokój.
Słusznie,a gdy Ci oznajmiają,że jest trzech bogów ,a nie JEDEN BÓG?
 

ekaw2

Nowicjusz
Dołączył
13 Listopad 2007
Posty
3 524
Punkty reakcji
23
Wiek
67
Miasto
Wrocław-Ślęża
Wiesz "bracie "Czasami wklejająć coś nie do końca rozumiemy sens tego co tam pisze.Kiedy sam to opiszesz swoimi słowami to wtedy wiem ,że to co piszesz jest i przez Ciebie zrozumiane.Że ruszyło Twoje serce.Gdyby było inaczej dyskusja nasza nie miałaby sensu Widzisz każdy werset Biblijny rozważamy,komentujemy,opisujemy go swoimi przeżyciami i zrozumieniem.Światło ze wszystkich stron daje nam pełnię zrozumienia.Daje to pewnośc właściwego zrozumienia nam Słowa.Samo wklejeni wersetu czy przeczytanie nie poruszy do glębi umysłu.Nie dotrze do serca.Nie poruszy go.
Potem kiedy już wiesz co tam pisze serce drźy kiedy czytasz z nowy ŚŁowa Mistrza.
dlatego nie lubię wklejanek.
Pokój
 

brat w prawdzie

Nowicjusz
Dołączył
8 Październik 2008
Posty
201
Punkty reakcji
0
Wiesz "bracie "Czasami wklejająć coś nie do końca rozumiemy sens tego co tam pisze.Kiedy sam to opiszesz swoimi słowami to wtedy wiem ,że to co piszesz jest i przez Ciebie zrozumiane.Że ruszyło Twoje serce.Gdyby było inaczej dyskusja nasza nie miałaby sensu Widzisz każdy werset Biblijny rozważamy,komentujemy,opisujemy go swoimi przeżyciami i zrozumieniem.Światło ze wszystkich stron daje nam pełnię zrozumienia.Daje to pewnośc właściwego zrozumienia nam Słowa.Samo wklejeni wersetu czy przeczytanie nie poruszy do glębi umysłu.Nie dotrze do serca.Nie poruszy go.
Potem kiedy już wiesz co tam pisze serce drźy kiedy czytasz z nowy ŚŁowa Mistrza.
dlatego nie lubię wklejanek.
Pokój
Niektóre Osoby na forum,np.Daniel,nieczęsto wklejają cytaty.Jednak posty które pisze wiążą się z Jego bardzo negatywnymi stanami psychicznymi.Rozumiem,że pisząc słowo MY identyfikujesz się z podobnym podejściem do intrepretowania Biblii.
Wiele Osób na forum w temacie religia propaguje skrajnie indywidualny sposób rozumienia Biblii,często wbrew jej zaleceniom.A zatem takie ironiczno krytyczne wobec Biblii wypowiedzi,różniące się od siebie,pobudzają zaciekłą kłótnię na forum,a nie zrozumienie i światło.Pierwszym krokiem w kierunku uporządkowania forum byłby zatem wdrożony w rzeczywistość zakaz wulgaryzmów,osobistych ataków ad personam,głupkowatych prześmiewek z kogoś,ogólnie mówiąc trollowania.Tymczsem zakazy poszły w kierunku zabronienia cytatów z Biblii,lub Biblii dotyczacych.Twoja wypowiedż też jest w takim duchu,ku wielkiemu żalowi.
 

ekaw2

Nowicjusz
Dołączył
13 Listopad 2007
Posty
3 524
Punkty reakcji
23
Wiek
67
Miasto
Wrocław-Ślęża
Niektóre Osoby na forum,np.Daniel,nieczęsto wklejają cytaty.Jednak posty które pisze wiążą się z Jego bardzo negatywnymi stanami psychicznymi.Rozumiem,że pisząc słowo MY identyfikujesz się z podobnym podejściem do intrepretowania Biblii.
Wiele Osób na forum w temacie religia propaguje skrajnie indywidualny sposób rozumienia Biblii,często wbrew jej zaleceniom.A zatem takie ironiczno krytyczne wobec Biblii wypowiedzi,różniące się od siebie,pobudzają zaciekłą kłótnię na forum,a nie zrozumienie i światło.Pierwszym krokiem w kierunku uporządkowania forum byłby zatem wdrożony w rzeczywistość zakaz wulgaryzmów,osobistych ataków ad personam,głupkowatych prześmiewek z kogoś,ogólnie mówiąc trollowania.Tymczsem zakazy poszły w kierunku zabronienia cytatów z Biblii,lub Biblii dotyczacych.Twoja wypowiedż też jest w takim duchu,ku wielkiemu żalowi.
Wklejenie cytatu na podparcie swojego rozumowania jak najbardziej,ale nie całej wypowiedzi i tak dla ścisłości ile cytatów Biblijnych Ty wkleileś?czy raczej wklejaleś wypowiedzi i opinie innych?Całe artykuły...
Czy Te zarzuty o wulgaryzmy i ironia krytykanctwo wobec Biblii także do Mnie?A że indywidualnie mamy rozumieć Biblię to jasne i wynika ze słów Biblii.Będzie każdy osobiście odpowiadał i według światłą mu danego.
Czy Ty czytujesz Biblię?Zwróć uwagę JCH nie tak często cytował ST choć i tak nauczał.Ale też często w formie przypowieści,porównań..
Bracie czy Ty wiesz do jakiej ja denominacji należę?Najważniejszy jest Bóg ,bo z tego będzisz czerpal kożyści i o to mu chodzi.W Niebie czy krłestwie Bożym nie ma ŚJ,Katolików rzymskich,czy innych,protestantów,starozakonnych,buddystów,czy innych.Jest tyko lud Boży.
W jakim duchu rozmawiamy?Cóz z tego ,że cytujesz choć nie Biblię(chyba ,że identyfikujesz Biblię ze strażnicą)
Choćbym mówił językami ....
Choćbym posiadł wiedzę....
Choćbym miał poznanie....Bez cytowania powinieneś wiedzieć o czym piszę

Pokój
 
Do góry