Spełnienie obietnic mesjańskich

noesyn19

Zbanowany
Dołączył
16 Październik 2007
Posty
1 423
Punkty reakcji
0
Napisz Kundzia o Metatronie, chętnie poczytam: P

Może ja napiszę. Jesteś Antychrystem chyba bo to nie temat o podrywaniu a o Mesjaszu. Czy Ty nie jesteś przypadkiem SARS i ARCH.ANIOL zbanowany za offtop i wulgarność ? No aniołkiem to Ty nie jesteś, raczej diabełkiem. Nie zaczepiaj na religijnym mojej ulubionej koleżanki. <_<
 

ekaw2

Nowicjusz
Dołączył
13 Listopad 2007
Posty
3 524
Punkty reakcji
23
Wiek
67
Miasto
Wrocław-Ślęża
Witam!
Sanhedryn zostanie ponownie przywrócony (Izaj. 1:26)
Szloma zajrzyj do Biblii i odpowiedz -wykaż ,że to jest proroctwo związane z Mesjaszem.
Biblia zawiera wiele proroctw dotyczących Narodu I nie koniecznie związanych z przyjściem Mesjasza.Takie jest i to.
Proszę Cię skomentuj to co wkleiłeś i nie manipuluj ludźmi.Wklejając pół prawdy..notabene czy jest pół kłamstwa?
Pokój
 

ekaw2

Nowicjusz
Dołączył
13 Listopad 2007
Posty
3 524
Punkty reakcji
23
Wiek
67
Miasto
Wrocław-Ślęża
Pieniądze otrzymane za zdradę Mesjasza miały być dane garncarzowi. Transakcja miała mieć miejsce w domu Bożym.

PROROCTWO
Zachariasza 11:13 Lecz Pan rzekł do mnie: Wrzuć je do skarbca, tę wysoką cenę, na jaką mnie oszacowali! Wtedy wziąłem trzydzieści srebrników i wrzuciłem je w świątyni do skarbca. Zachariasza 11:13 Jednak Pan rzekł do mnie: Wrzuć do skarbony tę nadzwyczajną zapłatę, której w ich przekonaniu byłem godzien. Wziąłem więc trzydzieści srebrników i wrzuciłem je do skarbony domu Pańskiego. ( Biblia Tysiąclecia ). ( 500 lat przed Chrystusem ).

WYPEŁNIENIE
Mateusza 27:3 Wtedy Judasz, który go zdradził, widząc, że został skazany, żałował tego, zwrócił trzydzieści srebrników arcykapłanom oraz starszym

4 i rzekł: Zgrzeszyłem, gdyż wydałem krew niewinną. A oni rzekli: Cóż nam do tego? Ty patrz swego.

5 Wtedy rzucił srebrniki do świątyni, oddalił się, poszedł i powiesił się.

6 A arcykapłani wzięli srebrniki i rzekli: Nie wolno kłaść ich do skarbca, gdyż jest to zapłata za krew.

7 Po naradzie więc nabyli za nie pole garncarza na cmentarz dla cudzoziemców.

8. Dlatego owo pole nazywa się do dnia dzisiejszego Polem Krwi.

>Mesjasz miał być uderzony, Jego uczniowie mieli Go opuścić.

PROROCTWO
Zachariasza 13:7 Ocknij się, mieczu, przeciwko mojemu pasterzowi i przeciwko mężowi - mojemu towarzyszowi! - mówi Pan Zastępów. - Uderz pasterza i będą rozproszone owce...( 500 lat przed Chrystusem ).

WYPEŁNIENIE
Mateusza 26:55 W tej godzinie rzekł Jezus do tłumu: Jak na zbójcę wyszliście z mieczami i kijami, aby mnie pochwycić; codziennie siadywałem w świątyni i nauczałem, a nie pojmaliście mnie.

56 Ale to wszystko się stało, aby się wypełniły Pisma prorockie. Wtedy wszyscy uczniowie go opuścili i uciekli.

> Twarz i ciało Mesjasza miały zostać do tego stopnia skatowane, że trudne miało być rozpoznanie, że to człowiek.

PROROCTWO

Izajasza 52:14 Jak wielu się przeraziło na jego widok - tak zeszpecony, niepodobny do ludzkiego był jego wygląd, a jego postać nie taka jak synów ludzkich...( 700 lat przed Chrystusem ).

WYPEŁNIENIE

Mateusza 26:67 Wtedy pluli na jego oblicze i policzkowali go, a drudzy bili go pięściami... Mateusza 27:29 I uplecioną z ciernia koronę włożyli na głowę jego, a trzcinę dali w prawą rękę jego, i upadając przed nim na kolana, wyśmiewali się z niego i mówili: Bądź pozdrowiony, królu żydowski!

30 I plując na niego, wzięli trzcinę i bili go po głowie.

<Mesjasz miał stać się sławnym na cały świat.

PROROCTWO

Izajasza 52:15 tak wprawi w zdumienie liczne narody, królowie zamkną przed nim swoje usta, bo zobaczą to, czego im nie opowiadano, i zrozumieją to, czego nie słyszeli.

( 700 lat przed Chrystusem )

WYPEŁNIENIE
( Pomiędzy wszystkimi narodami na całym obliczu ziemi znajdują się ci, którzy idą w ślad za tym Mesjaszem, Jezusem. Nawet królowie podziwiali Go, że On jest Panem Jednak proroctwo to odnosi się jeszcze i do przyszłego czasu, kiedy Chrystus powróci na tę ziemię w wielkiej chwale).

Posłańcy Boży będą zwiastowali tego Mesjasza, ale niewielu tylko Weń uwierzy.
PROROCTWO
Izajasza 53:1 Kto uwierzył wieści naszej, a ramię Pana komu się objawiło? (700 lat przed Chrystusem ).
WYPEŁNIENIE
Jana 12:37 A chociaż tyle cudów dokonał wobec nich, nie wierzyli w niego,

38.aby się wypełniło słowo proroka Izajasza, jakie wypowiedział: Panie, któż uwierzył wieści naszej, a komu objawiło się ramię Pana?

Ani pochodzenie społeczne, ani wygląd Mesjasza nie będzie stanowił dla ludzi atrakcji, przyciągającej ich do Niego.
PROROCTWO
Izajasza 53:2 Wyrósł bowiem przed nim jako latorośl i jako korzeń z suchej ziemi. Nie miał postawy ani urody, które by pociągały nasze oczy i nie był to wygląd, który by nam się mógł podobać.( 700 lat przed Chrystusem ).
WYPEŁNIENIE

Jana 1:46 Wtedy Natanael rzekł do niego: Czy z Nazaretu może być coś dobrego? Filip na to: Pójdź i zobacz! ( Jezus żył w Nazarecie ).

Mesjasz miał cierpieć za człowieka, a jednak przez człowieka być odrzucony.
PROROCTWO

Izajasza 53:3 Wzgardzony był i opuszczony przez ludzi, mąż boleści, doświadczony w cierpieniu jak ten, przed którym zakrywa się twarz, wzgardzony tak, że nie zważaliśmy na Niego.

4 Lecz on nasze choroby nosił, nasze cierpienia wziął na siebie. A my mniemaliśmy, że jest zraniony, przez Boga zbity i umęczony.( 700 lat przed Chrystusem ).
WYPEŁNIENIE

( Przeczytaj wiersze podane na poprzedniej stronicy, które wskazują, jak straszne wycierpiał męki ).

Mateusza 8:16 A gdy nastał wieczór, przywiedli do niego wielu opętanych, a On wypędzał duchy słowem i uzdrawiał wszystkich, którzy się źle mieli,

17 aby się spełniło, co przepowiedziano przez Izajasza proroka, mówiącego: On niemoce nasze wziął na siebie i choroby nasze poniósł.
Mesjasz miał przez swoje cierpienia ponieść karę za grzechy człowieka.
PROROCTWO
Izajasza 53:5 Lecz on zraniony jest za występki nasze, starty za winy nasze. Ukarany został dla naszego zbawienia, a jego ranami jesteśmy uleczeni.

6 Wszyscy jak owce zbłądziliśmy, każdy z nas na własną drogę zboczył, a Pan jego dotknął karą za winę nas wszystkich. ( 700 lat przed Chrystusem ).
WYPEŁNIENIE

1 Koryntian 15:3 Najpierw bowiem podałem wam to, co i ja przejąłem, że Chrystus umarł za grzechy nasze według Pism

1 Piotra 2:24 On grzechy nasze sam na ciele swoim poniósł na drzewo, abyśmy, obumarłszy grzechom, dla sprawiedliwości żyli; jego sińce uleczyły was.

25 Byliście bowiem zbłąkani jak owce, lecz teraz nawróciliście się do pasterza i stróża dusz waszych.

> Mesjasz miał być prześladowany i wreszcie umrzeć śmiercią męczeńską, a jednak miał znosić to wszystko całkiem spokojnie i cicho, nie usiłując samego siebie usprawiedliwić.
PROROCTWO

Izajasza 53:7 Znęcano się nad nim, lecz on znosił to w pokorze i nie otworzył swoich ust, jak jagnię na rzeź prowadzone i jak owca przed tymi, którzy ją strzygą, zamilkł i nie otworzył swoich ust.

8 Z więzienia i sądu zabrano go, a któż o jego losie pomyślał? Wyrwano go bowiem z krainy żyjących, za występek mojego ludu śmiertelnie został zraniony.

( Oznacza to, że z pośpiechem wywleczono Go z więzienia i nie dano Mu czasu i zwłoki na dokonanie sądu. Zazwyczaj skazaniec zawsze jeszcze ma jakiś okres zwłoki, kiedy jest możliwość rozpatrzenia jego sprawy i ewentualnego uniewinnienia). ( 700 lat przed Chrystusem ).
WYPEŁNIENIE

Mateusza 26:51 I oto jeden z tych, którzy byli z Jezusem, wyciągnął rękę, dobył miecza swego, uderzył sługę arcykapłana i uciął mu ucho.

52 Wtedy rzecze mu Jezus: Włóż miecz swój do pochwy; wszyscy bowiem, którzy miecza dobywają, od miecza giną.

53 Czy myślisz, że nie mógłbym prosić Ojca mego, a On wystawiłby mi teraz więcej niż dwanaście legionów aniołów?

54 Ale jak by wtedy wypełniły się Pisma, że tak się stać musi?

Mateusza 26:62 Wówczas powstał arcykapłan i rzekł do niego: Nic nie odpowiadasz na to, co ci świadczą przeciwko tobie?

63 Ale Jezus milczał: Wtedy arcykapłan rzekł do niego: Zaklinam cię na Boga żywego, abyś nam powiedział, czy Ty jesteś Chrystus, Syn Boga.

Mateusza 27:12 A gdy go oskarżali arcykapłani i starsi, nic nie odpowiedział.

13 Wtedy rzekł mu Piłat: Czy nie słyszysz, jak wiele świadczą przeciwko tobie?

14 Lecz On nie odpowiedział mu na żadne słowo, tak iż namiestnik bardzo się dziwił.

> Mesjasz miał być potraktowany na równi ze złoczyńcami, a jakiś bogaty człowiek miał zająć się Nim po śmierci. Mesjasz miał być bezgrzeszny.
_________________
Łaską bowiem jesteście zbawieni przez wiarę. A to pochodzi nie od was, lecz jest darem Boga: nie z uczynków, aby się nikt nie chlubił.
Ef 2.8-9
 

Witch Doctor

Nowicjusz
Dołączył
25 Wrzesień 2008
Posty
224
Punkty reakcji
0
Pieniądze otrzymane za zdradę Mesjasza miały być dane garncarzowi. Transakcja miała mieć miejsce w domu Bożym.

PROROCTWO
Zachariasza 11:13 Lecz Pan rzekł do mnie: Wrzuć je do skarbca, tę wysoką cenę, na jaką mnie oszacowali! Wtedy wziąłem trzydzieści srebrników i wrzuciłem je w świątyni do skarbca. Zachariasza 11:13 Jednak Pan rzekł do mnie: Wrzuć do skarbony tę nadzwyczajną zapłatę, której w ich przekonaniu byłem godzien. Wziąłem więc trzydzieści srebrników i wrzuciłem je do skarbony domu Pańskiego. ( Biblia Tysiąclecia ). ( 500 lat przed Chrystusem ).

WYPEŁNIENIE
Mateusza 27:3 Wtedy Judasz, który go zdradził, widząc, że został skazany, żałował tego, zwrócił trzydzieści srebrników arcykapłanom oraz starszym

4 i rzekł: Zgrzeszyłem, gdyż wydałem krew niewinną. A oni rzekli: Cóż nam do tego? Ty patrz swego.

5 Wtedy rzucił srebrniki do świątyni, oddalił się, poszedł i powiesił się.

6 A arcykapłani wzięli srebrniki i rzekli: Nie wolno kłaść ich do skarbca, gdyż jest to zapłata za krew.

7 Po naradzie więc nabyli za nie pole garncarza na cmentarz dla cudzoziemców.

8. Dlatego owo pole nazywa się do dnia dzisiejszego Polem Krwi.

>Mesjasz miał być uderzony, Jego uczniowie mieli Go opuścić.

PROROCTWO
Zachariasza 13:7 Ocknij się, mieczu, przeciwko mojemu pasterzowi i przeciwko mężowi - mojemu towarzyszowi! - mówi Pan Zastępów. - Uderz pasterza i będą rozproszone owce...( 500 lat przed Chrystusem ).

WYPEŁNIENIE
Mateusza 26:55 W tej godzinie rzekł Jezus do tłumu: Jak na zbójcę wyszliście z mieczami i kijami, aby mnie pochwycić; codziennie siadywałem w świątyni i nauczałem, a nie pojmaliście mnie.

56 Ale to wszystko się stało, aby się wypełniły Pisma prorockie. Wtedy wszyscy uczniowie go opuścili i uciekli.

> Twarz i ciało Mesjasza miały zostać do tego stopnia skatowane, że trudne miało być rozpoznanie, że to człowiek.

PROROCTWO

Izajasza 52:14 Jak wielu się przeraziło na jego widok - tak zeszpecony, niepodobny do ludzkiego był jego wygląd, a jego postać nie taka jak synów ludzkich...( 700 lat przed Chrystusem ).

WYPEŁNIENIE

Mateusza 26:67 Wtedy pluli na jego oblicze i policzkowali go, a drudzy bili go pięściami... Mateusza 27:29 I uplecioną z ciernia koronę włożyli na głowę jego, a trzcinę dali w prawą rękę jego, i upadając przed nim na kolana, wyśmiewali się z niego i mówili: Bądź pozdrowiony, królu żydowski!

30 I plując na niego, wzięli trzcinę i bili go po głowie.

<Mesjasz miał stać się sławnym na cały świat.

PROROCTWO

Izajasza 52:15 tak wprawi w zdumienie liczne narody, królowie zamkną przed nim swoje usta, bo zobaczą to, czego im nie opowiadano, i zrozumieją to, czego nie słyszeli.

( 700 lat przed Chrystusem )

WYPEŁNIENIE
( Pomiędzy wszystkimi narodami na całym obliczu ziemi znajdują się ci, którzy idą w ślad za tym Mesjaszem, Jezusem. Nawet królowie podziwiali Go, że On jest Panem Jednak proroctwo to odnosi się jeszcze i do przyszłego czasu, kiedy Chrystus powróci na tę ziemię w wielkiej chwale).

Posłańcy Boży będą zwiastowali tego Mesjasza, ale niewielu tylko Weń uwierzy.
PROROCTWO
Izajasza 53:1 Kto uwierzył wieści naszej, a ramię Pana komu się objawiło? (700 lat przed Chrystusem ).
WYPEŁNIENIE
Jana 12:37 A chociaż tyle cudów dokonał wobec nich, nie wierzyli w niego,

38.aby się wypełniło słowo proroka Izajasza, jakie wypowiedział: Panie, któż uwierzył wieści naszej, a komu objawiło się ramię Pana?

Ani pochodzenie społeczne, ani wygląd Mesjasza nie będzie stanowił dla ludzi atrakcji, przyciągającej ich do Niego.
PROROCTWO
Izajasza 53:2 Wyrósł bowiem przed nim jako latorośl i jako korzeń z suchej ziemi. Nie miał postawy ani urody, które by pociągały nasze oczy i nie był to wygląd, który by nam się mógł podobać.( 700 lat przed Chrystusem ).
WYPEŁNIENIE

Jana 1:46 Wtedy Natanael rzekł do niego: Czy z Nazaretu może być coś dobrego? Filip na to: Pójdź i zobacz! ( Jezus żył w Nazarecie ).

Mesjasz miał cierpieć za człowieka, a jednak przez człowieka być odrzucony.
PROROCTWO

Izajasza 53:3 Wzgardzony był i opuszczony przez ludzi, mąż boleści, doświadczony w cierpieniu jak ten, przed którym zakrywa się twarz, wzgardzony tak, że nie zważaliśmy na Niego.

4 Lecz on nasze choroby nosił, nasze cierpienia wziął na siebie. A my mniemaliśmy, że jest zraniony, przez Boga zbity i umęczony.( 700 lat przed Chrystusem ).
WYPEŁNIENIE

( Przeczytaj wiersze podane na poprzedniej stronicy, które wskazują, jak straszne wycierpiał męki ).

Mateusza 8:16 A gdy nastał wieczór, przywiedli do niego wielu opętanych, a On wypędzał duchy słowem i uzdrawiał wszystkich, którzy się źle mieli,

17 aby się spełniło, co przepowiedziano przez Izajasza proroka, mówiącego: On niemoce nasze wziął na siebie i choroby nasze poniósł.
Mesjasz miał przez swoje cierpienia ponieść karę za grzechy człowieka.
PROROCTWO
Izajasza 53:5 Lecz on zraniony jest za występki nasze, starty za winy nasze. Ukarany został dla naszego zbawienia, a jego ranami jesteśmy uleczeni.

6 Wszyscy jak owce zbłądziliśmy, każdy z nas na własną drogę zboczył, a Pan jego dotknął karą za winę nas wszystkich. ( 700 lat przed Chrystusem ).
WYPEŁNIENIE

1 Koryntian 15:3 Najpierw bowiem podałem wam to, co i ja przejąłem, że Chrystus umarł za grzechy nasze według Pism

1 Piotra 2:24 On grzechy nasze sam na ciele swoim poniósł na drzewo, abyśmy, obumarłszy grzechom, dla sprawiedliwości żyli; jego sińce uleczyły was.

25 Byliście bowiem zbłąkani jak owce, lecz teraz nawróciliście się do pasterza i stróża dusz waszych.

> Mesjasz miał być prześladowany i wreszcie umrzeć śmiercią męczeńską, a jednak miał znosić to wszystko całkiem spokojnie i cicho, nie usiłując samego siebie usprawiedliwić.
PROROCTWO

Izajasza 53:7 Znęcano się nad nim, lecz on znosił to w pokorze i nie otworzył swoich ust, jak jagnię na rzeź prowadzone i jak owca przed tymi, którzy ją strzygą, zamilkł i nie otworzył swoich ust.

8 Z więzienia i sądu zabrano go, a któż o jego losie pomyślał? Wyrwano go bowiem z krainy żyjących, za występek mojego ludu śmiertelnie został zraniony.

( Oznacza to, że z pośpiechem wywleczono Go z więzienia i nie dano Mu czasu i zwłoki na dokonanie sądu. Zazwyczaj skazaniec zawsze jeszcze ma jakiś okres zwłoki, kiedy jest możliwość rozpatrzenia jego sprawy i ewentualnego uniewinnienia). ( 700 lat przed Chrystusem ).
WYPEŁNIENIE

Mateusza 26:51 I oto jeden z tych, którzy byli z Jezusem, wyciągnął rękę, dobył miecza swego, uderzył sługę arcykapłana i uciął mu ucho.

52 Wtedy rzecze mu Jezus: Włóż miecz swój do pochwy; wszyscy bowiem, którzy miecza dobywają, od miecza giną.

53 Czy myślisz, że nie mógłbym prosić Ojca mego, a On wystawiłby mi teraz więcej niż dwanaście legionów aniołów?

54 Ale jak by wtedy wypełniły się Pisma, że tak się stać musi?

Mateusza 26:62 Wówczas powstał arcykapłan i rzekł do niego: Nic nie odpowiadasz na to, co ci świadczą przeciwko tobie?

63 Ale Jezus milczał: Wtedy arcykapłan rzekł do niego: Zaklinam cię na Boga żywego, abyś nam powiedział, czy Ty jesteś Chrystus, Syn Boga.

Mateusza 27:12 A gdy go oskarżali arcykapłani i starsi, nic nie odpowiedział.

13 Wtedy rzekł mu Piłat: Czy nie słyszysz, jak wiele świadczą przeciwko tobie?

14 Lecz On nie odpowiedział mu na żadne słowo, tak iż namiestnik bardzo się dziwił.

> Mesjasz miał być potraktowany na równi ze złoczyńcami, a jakiś bogaty człowiek miał zająć się Nim po śmierci. Mesjasz miał być bezgrzeszny.
_________________
Łaską bowiem jesteście zbawieni przez wiarę. A to pochodzi nie od was, lecz jest darem Boga: nie z uczynków, aby się nikt nie chlubił.
Ef 2.8-9
Jezus w Ewangeliach,litujący się nad chorymi,cierpiącymi,uzdrawiający,niewątpliwie był Mesjaszem,synem Boga
 

vivere

Nowicjusz
Dołączył
16 Lipiec 2007
Posty
1 891
Punkty reakcji
7
Jezus w Ewangeliach,litujący się nad chorymi,cierpiącymi,uzdrawiający,niewątpliwie był Mesjaszem,synem Boga
I co najważniejsze,po swojej śmierci dał nam wszystkim swojego Ducha Świętego Chrystusowego.Dzięki niemu, jest On w nas wszystkich obecny.

Rozpoznajcie w głębi waszego serca Moje działanie - nie tylko jako Jezusa z Nazaretu, ale też jako Chrystusa Bożego! Przyszedłem bowiem do was znowu w Duchu miłości, aby wam pomagać i służyć.EWANGELIA JEZUSA
 

ekaw2

Nowicjusz
Dołączył
13 Listopad 2007
Posty
3 524
Punkty reakcji
23
Wiek
67
Miasto
Wrocław-Ślęża
Witam!
Vivere teraz powinienieś zgodnie z tytułem tematu wykazać proroctwo odpowiednie ku temu.Bo temat to spełnienie proroctw mesjańskich.
Pokój
 

Witch Doctor

Nowicjusz
Dołączył
25 Wrzesień 2008
Posty
224
Punkty reakcji
0
I co najważniejsze,po swojej śmierci dał nam wszystkim swojego Ducha Świętego Chrystusowego.Dzięki niemu, jest On w nas wszystkich obecny.

Rozpoznajcie w głębi waszego serca Moje działanie - nie tylko jako Jezusa z Nazaretu, ale też jako Chrystusa Bożego! Przyszedłem bowiem do was znowu w Duchu miłości, aby wam pomagać i służyć.EWANGELIA JEZUSA
Ciekawa stronka,warto poczytać.Spodobał mi się fragment:"I skoro w twojej wierze we Mnie nie dopuścisz żadnych wątpliwości stanie się to, co dla ciebie jest dobre i służy zbawieniu twojej duszy."
 

vivere

Nowicjusz
Dołączył
16 Lipiec 2007
Posty
1 891
Punkty reakcji
7
Viver znowu offtopuje ?
Podałem źródło EWANGELIA JEZUSA,które jest dla mnie spełnieniem obietnic mesjańsich,tak jak ja to widzę i w to wierzę.To,że Ty wierzysz w dogmaty wiary Twojego Kościoła nie znaczy,że wszyscy też muszą wierzyć tak samo,a jak ktoś wierzy inaczej,to według Ciebie offtopuje.

Witch Doctor

Ciekawa stronka,warto poczytać.Spodobał mi się fragment:"I skoro w twojej wierze we Mnie nie dopuścisz żadnych wątpliwości stanie się to, co dla ciebie jest dobre i służy zbawieniu twojej duszy."
Jest to piękny fragment potwierdzający,że celem wiary jest zbawienie duszy każdego człowieka,przez obecnego w nim Chrystusa.Tak jak pisze w Ewangelii Jezusa i w NT (1 Piotra 1.9 i 3.25)
 

Witch Doctor

Nowicjusz
Dołączył
25 Wrzesień 2008
Posty
224
Punkty reakcji
0
Witam!
Vivere teraz powinienieś zgodnie z tytułem tematu wykazać proroctwo odpowiednie ku temu.Bo temat to spełnienie proroctw mesjańskich.
Pokój
Trudno to wykazać,a zwłaszcza udowodnić,czy spełnienie już miało miejsce,czy dopiero będzie miało miejsce.Ja bym raczej twierdził,że w pełni nastąpi to w przyszłości,o czym może świadczyć Apokalipsa według Jana,księga prorocka Chrześcijaństwa.
 

ekaw2

Nowicjusz
Dołączył
13 Listopad 2007
Posty
3 524
Punkty reakcji
23
Wiek
67
Miasto
Wrocław-Ślęża
Vivere temat to spełnienie proroctw.Podałeś pewien fakt ale żeby nie było offa podaj do niego proroctwo ze ST.Jest wiele osób które wklejają w trakcie rozmowy wersety często nieadekwatnie i rozmywają temat.Taką drogą do niczego nie dojdziemy.
Załóż temat Chrystus w nas i tam ciągnij.
Pokój
 

Kaznodzieya

Kaznodzieya
Dołączył
16 Luty 2006
Posty
10 124
Punkty reakcji
98
Podałem źródło EWANGELIA JEZUSA,które jest dla mnie spełnieniem obietnic mesjańsich,tak jak ja to widzę i w to wierzę.To,że Ty wierzysz w dogmaty wiary Twojego Kościoła nie znaczy,że wszyscy też muszą wierzyć tak samo,a jak ktoś wierzy inaczej,to według Ciebie offtopuje.

Viver ja nie wierze w dogmaty mojego Kościoła gdyż mój kosciół ich nie posiada - to raz.

Dwa, Agar pisała o SPEŁNIONYCH proroctwach. Ustosunkuj się więć proszę.


Jest wiele osób które wklejają w trakcie rozmowy wersety często nieadekwatnie i rozmywają temat.Taką drogą do niczego nie dojdziemy.
Załóż temat Chrystus w nas i tam ciągnij.

W samej rzeczy.
 

matejanka

Nowicjusz
Dołączył
18 Sierpień 2007
Posty
923
Punkty reakcji
0
A ŚCIŚLE ODPOWIADAJĄC NA TEMAT WĄTKU TO


MESJASZ W TYM CZASIE DAWAŁ SWOJE SŁOWO LUDZKOŚCI JAKO DUCH PRAWDY.

Ci co GO oczekiwali w 1872 roku i ci co twierdzili że jest na ziejmi w 1914 roku mają rację, tyle ze Jego powrót poprzedzony przez ELiasza w 1864 roku zaczął się w 1884 i skończył 1950!
ale jak już pisałam to był Jego powrót do wybranych a teraz nastąpi do wszystkich którzy GO oczekują!
Ponieważ powrót Pana Sąd Ostateczny i opisywane przez ST i APokalipsę plagi są nakładającymi się wydarzeniami

SĄ TAKIE RÓŻNICE W INTERPRETACJACH



Nie widzę sensu aby rozpatrywac to co chcę napisać w odrębnym wątku, gdyż to są tylko dwa zdania.

Chodzi o to , że Słowo Boga jest dawane nam w rózny sposób

od Starego Testamentu w którym otrzymywałiśmy Je wypowiadane przez Boga do proroków i przez nich zgodnie z ich umiejętnościami przekazywane ludziom


w Nowym Testamencie przez samego Boga wcielonego w Jezusie, a przez to dane nam Słowo było nieomylne i czyste(bez domieszki ziemi) , potem poprzez Apostołów którzy otrzymali Ducha Świętego będącego nikim innym jak Boską Mądroscią Jego Słowa, czyli znowu Słowem


i dzisiaj otrzymujemy je przez Ducha Prawdy, który oświeca wybranych. DUCH PRAWDY TO SŁOWO BOGA TYLKO JUŻ NIE WCIELONE W JEZUSIE

Nie mniej jednk aby Słowo docierało do ludzkosći w czystej niezmienionej przez Narzędzia formie to

w Pierwszym Czasie było ono wyryte na kamiennych tablicach

w Drugim Czasie dane ustami Boga wcielonego w ciało Jezusa I PRZEZ TO CZYSTE BEZ DOMIESZKI ZIEMI(te słowa wyjaśnię w innym poście)

w Trzecim Czasie jako Trzeci Testament dany przez wybranych z Narodu Izraela którzy" nie mówili od siebie "lecz tylko powtarzali to co im dyktował Duch Prawdy w ich umysłach.

Jest zasadniczą róznicą dawanie Słowa przez proroków, lub wybrane narzędzia ,a przez Przekazicieli podczas powrotu Mesjasza. jako powrotu Słowa Boga.

Gdyż Jezus obiecał powrócić nie z powodu grzechu ( Słowu b yło potrzebne ciało) lecz dla zbawienia tych , którzy Go oczekują

Przekaziciele na czas dawania Słowa opuszczali duchowo swoje ciała oddając je Boskiemu Promieniowi do dyspozycji, aby ich usta wypowiadały Słowa BOga skierowane do całej ludzkosci choć najpierw dawane RESZTCE IZRAELA(CZASY MESJAŃSKIE)

pozdrawiam
 

brat w prawdzie

Nowicjusz
Dołączył
8 Październik 2008
Posty
201
Punkty reakcji
0
„Znaleźliśmy Mesjasza”

„ZNALEŹLIŚMY Mesjasza”. „Znaleźliśmy tego, o którym napisał Mojżesz w Prawie, a także Prorocy”. Tę elektryzującą wiadomość przekazali w I wieku n.e. dwaj pobożni Żydzi. Nareszcie przyszedł wyczekiwany Mesjasz. Mężczyźni ci byli o tym przekonani! (Jana 1:35-45).

Ich przeświadczenie nabiera jeszcze większego znaczenia, jeśli się weźmie pod uwagę ówczesne realia historyczne i religijne. Na scenie wydarzeń dziejowych z wielką pompą i szumnymi obietnicami pojawiało się wielu rzekomych wybawców. Ale pokładane w nich nadzieje szybko się rozwiewały, gdy okazywali się niezdolni do uwolnienia narodu żydowskiego spod jarzma Rzymu (Dzieje 5:34-37).

Tymczasem ci dwaj Żydzi — Andrzej i Filip — nigdy się nie zachwiali w przekonaniu, że znaleźli prawdziwego Mesjasza. Wprost przeciwnie, w następnych latach jeszcze się w tym utwierdzili, widzieli bowiem, jak potężnych dzieł dokonywał ten człowiek, spełniając proroctwa mesjańskie.

Dlaczego tych dwóch mężczyzn oraz wiele innych osób pokładało w nim wiarę i żywiło przeświadczenie, że nie był to fałszywy „Mesjasz”, kolejny oszust? Jakie dowody potwierdzały jego mesjańskie posłannictwo?

Jak donosi Biblia, Andrzej i Filip rozpoznali obiecanego i wyczekiwanego Mesjasza w osobie Jezusa z Nazaretu, byłego cieśli (Jana 1:45). Żyjący wtedyopyright © 2008 Watch Tower Bible and Tract S skrupulatny historyk Łukasz odnotował, że Mesjasz przyszedł „w piętnastym roku panowania Tyberiusza Cezara” (Łukasza 3:1-3). Ten 15 rok rozpoczął się we wrześniu 28 roku n.e., a zakończył we wrześniu 29 roku. Jak nieco dalej napisał Łukasz, ówcześni Żydzi ‘trwali w oczekiwaniu’ na przybycie Mesjasza (Łukasza 3:15). Dlaczego spodziewali się go akurat wtedy? Zobaczmy.
Dowody potwierdzające tożsamość Mesjasza

Skoro obiecany Mesjasz miał odgrywać tak istotną rolę, można było przypuszczać, że Stwórca, Jehowa, dostarczy wyraźnych wskazówek pozwalających czujnym i wiernym osobom go rozpoznać. W jakim celu? Dzięki temu mogły one — w przeciwieństwie do wielu ludzi — uniknąć wprowadzenia w błąd przez oszustów.

Od ambasadora podejmującego służbę w jakimś kraju oczekuje się przedłożenia listów uwierzytelniających. Podobnie Jehowa dużo wcześniej polecił zapisać wymagania, którym miał sprostać Mesjasz. Gdy więc pojawił się „Naczelny Pełnomocnik”, mógł niejako przedstawić dokumenty potwierdzające jego tożsamość (Hebrajczyków 12:2).

Cechy te wyłuszczono w licznych proroctwach biblijnych spisanych z kilkusetletnim wyprzedzeniem. Szczegółowo nakreślono w nich sposób przyjścia Mesjasza, charakter jego służby, cierpienia z rąk przeciwników oraz rodzaj czekającej go śmierci. Co ciekawe, te wiarygodne proroctwa zapowiadały też jego zmartwychwstanie, wywyższenie na prawicę Boga, a także błogosławieństwa, które miało przynieść jego panowanie w przyszłym Królestwie. Dzięki temu utworzyły wyjątkowy wzór, który niczym odcisk palca umożliwia precyzyjne zidentyfikowanie konkretnej osoby.

Rzecz jasna w roku 29 n.e., gdy na scenie wydarzeń pojawił się Jezus, nie spełniły się wszystkie proroctwa mesjańskie. Na przykład nie został jeszcze zabity ani wskrzeszony z martwych. Mimo to Andrzej, Filip i inni uwierzyli w Jezusa na podstawie tego, czego nauczał i dokonywał. Widzieli mnóstwo dowodów potwierdzających, że naprawdę jest Mesjaszem. Gdybyś wówczas żył i mógł bezstronnie je zbadać, zapewne też byś doszedł do podobnego przekonania.
Złożony obraz

Co mogłoby ci pomóc wyciągnąć taki wniosek? Na przestrzeni stuleci prorocy biblijni podawali konkretne informacje na temat Mesjasza, pozwalające go jednoznacznie rozpoznać. W ten sposób stopniowo wyłonił się obraz wyczekiwanego Mesjasza. Henry H. Halley napisał: „Przypuśćmy, że do jakiegoś pomieszczenia weszła grupa mężczyzn z różnych krajów, którzy nigdy wcześniej się nie widzieli ani w żaden sposób ze sobą nie komunikowali. Każdy z nich położył kawałek rzeźbionego marmuru. Po złożeniu tych fragmentów w jedną całość powstałby idealny posąg. Czy dałoby się to wytłumaczyć inaczej niż tym, że ktoś opracował jego projekt, a potem wysłał każdemu z tych mężczyzn odpowiedni element?” Następnie Halley pyta: „Czy powstanie złożonego zdumiewającego obrazu życia i działalności Jezusa, który setki lat przed jego przyjściem stworzyli różni pisarze żyjący w różnych wiekach, można wyjaśnić inaczej niż tym, że nad Pismem Świętym czuwał NADLUDZKI UMYSŁ?” Halley uznał to za „nadzwyczajny cud”.

„Cud” ten rozpoczyna się w pierwszej księdze biblijnej, Księdze Rodzaju. Zawiera ona pierwsze proroctwo wskazujące na rolę Mesjasza; w innym miejscu informuje, że pojawi się on w linii rodowej Abrahama (Rodzaju 3:15; 22:15-18). A w jeszcze innym wyjawia, że będzie pochodził z plemienia Judy (Rodzaju 49:10). Bóg za pośrednictwem Mojżesza oznajmił Izraelitom, iż Mesjasz okaże się większym rzecznikiem i wyzwolicielem niż sam Mojżesz (Powtórzonego Prawa 18:18).

Za panowania Dawida zapowiedziano proroczo, że Mesjasz odziedziczy jego tron i że otrzyma królestwo, które ‘zostanie utwierdzone po czas niezmierzony’ (2 Samuela 7:13-16). W Księdze Micheasza wspomniano, iż Mesjasz narodzi się w mieście Dawidowym, Betlejem (Micheasza 5:2). Izajasz zapowiedział, że urodzi go dziewica (Izajasza 7:14). A prorok Malachiasz nadmienił, że jego przyjście obwieści ktoś przyrównany do Eliasza (Malachiasza 4:5, 6).

Kolejny istotny szczegół dotyczący Mesjasza zawiera Księga Daniela. Na temat roku, w którym miał się on pojawić, czytamy tu: „Wiedz i wnikliwie to rozważ, że od wyjścia słowa o przywróceniu i o odbudowie Jerozolimy aż do Mesjasza Wodza będzie siedem tygodni, a także sześćdziesiąt dwa tygodnie. Wróci ona i zostanie odbudowana, z placem i fosą, lecz w trudnych czasach” (Daniela 9:25).

„Słowo” o przywróceniu i odbudowie Jerozolimy wydał perski król Artakserkses w dwudziestym roku swego panowania. Rozpoczęło się ono w 474 roku p.n.e., wobec czego dwudziesty rok przypadł na rok 455 p.n.e. (Nehemiasza 2:1-8). A zatem od wydania dekretu o przywróceniu i odbudowie Jerozolimy do pojawienia się Mesjasza miało upłynąć 69 (7 plus 62) proroczych tygodni. Literalne 69 tygodni to zaledwie 483 dni, czyli mniej niż dwa lata. Ale zgodnie z proroczą regułą „dzień za rok” Mesjasz miał się pojawić po 483 latach, w 29 roku n.e. (Ezechiela 4:6).*

W różnych okresach historii ludzkości za Mesjasza podawało się wiele osób, ale w roku 29 n.e. na arenie dziejowej pojawił się ktoś szczególny — Jezus z Nazaretu (Łukasza 3:1, 2). Przyszedł wtedy do Jana Chrzciciela, by ten ochrzcił go w wodzie. Następnie został namaszczony duchem świętym na Mesjasza. Później Jan, zapowiedziany zwiastun przyrównany do Eliasza, przedstawił Jezusa Andrzejowi i jeszcze jednemu uczniowi jako „Baranka Bożego, który usuwa grzech świata” (Jana 1:29; Łukasza 1:13-17; 3:21-23).

29 n.e., przyjście Mesjasza
Jezus podczas chrztu

455 p.n.e., „słowo o przywróceniu (...) Jerozolimy”
Ruiny murów Jerozolimy

483 lata (69 proroczych tygodni) (Daniela 9:25)

Rodowód a tożsamość Mesjasza

Natchnione proroctwa łączą Mesjasza z określonymi rodzinami izraelskimi. Rozsądne jest więc, że wszechwiedzący Stwórca zadbał o to, by Mesjasz przyszedł w okresie, gdy dostępne były rodowody pozwalające sprawdzić jego pochodzenie.

W pewnym dziele powiedziano: „Nie ulega wątpliwości, że rejestry żydowskich plemion i rodzin uległy zniszczeniu dopiero podczas zagłady Jerozolimy [w roku 70 n.e.]” (Cyclopedia McClintocka i Stronga). Dużo przemawia za tym, iż Mateusz i Łukasz spisali swe Ewangelie przed rokiem 70 n.e. Mogli zatem zestawić rodowód Jezusa na podstawie istniejącej dokumentacji genealogicznej (Mateusza 1:1-16; Łukasza 3:23-38). A wielu im współczesnych niewątpliwie chciało tak ważną sprawę zbadać osobiście.
Przypadkowe urzeczywistnienie na Jezusie?

Ale czy spełnienie się proroctw mesjańskich na Jezusie nie było jedynie zbiegiem okoliczności? Pewien żydowski uczony powiedział w wywiadzie: „Nie może tu być mowy o przypadku. Szanse na to są tak znikome, że wykluczają taką możliwość. Ktoś obliczył, że prawdopodobieństwo urzeczywistnienia zaledwie ośmiu proroctw wynosi jak jeden do stu biliardów” (jedynka z 17 zerami). Uczony ten zilustrował to przykładem: „Gdyby mieć taką właśnie liczbę srebrnych dolarówek, można by nimi przykryć Teksas [którego powierzchnia wynosi około 690 000 kilometrów kwadratowych] warstwą o grubości 0,6 metra. Gdyby oznaczyć jedną monetę, a potem polecić osobie z zawiązanymi oczami przejść cały stan i podnieść dowolną monetę, to jakie byłoby prawdopodobieństwo, że natrafi akurat na tę oznaczoną?” Następnie oświadczył, iż „takie samo jest prawdopodobieństwo, że ktoś przypadkowy w dziejach mógł spełnić choćby osiem proroctw [mesjańskich]”.

Tymczasem Jezus w trakcie swej trzyipółletniej służby urzeczywistnił nie tylko osiem, ale znacznie więcej proroctw biblijnych. Ze względu na te dowody ów uczony wyciągnął wniosek, że „w całej historii mógł tego dokonać wyłącznie Jezus”.
„Przyjście” Mesjasza

Wyraźnie więc widać, że Mesjasz przyszedł w roku 29 n.e. w osobie Jezusa z Nazaretu. Przybył jako pokorny Wykupiciel, którego czekały cierpienia. Nie przyszedł jako zwycięski król, mający złamać ciemięskie jarzmo Rzymu, czego najwyraźniej spodziewali się Żydzi, nawet jego naśladowcy (Izajasza, rozdział 53; Zachariasza 9:9; Dzieje 1:6-8). Niemniej w przyszłości miał przybyć z mocą i wielką władzą (Daniela 2:44; 7:13, 14).

Dzięki uważnemu studiowaniu proroctw biblijnych rozsądni ludzie na całym świecie są przekonani, że Mesjasz przyszedł w I wieku n.e. i że miał jeszcze powrócić. Dowody wskazują, iż Jezus powrócił i zaczął być obecny w roku 1914 (Mateusza 24:3-14).# Wtedy to w niewidzialnych niebiosach otrzymał władzę w Królestwie Bożym. Niebawem usunie z ziemi skutki buntu w Edenie. Potem w trakcie swego Tysiącletniego Panowania obdarzy błogosławieństwami wszystkich przejawiających wiarę w niego jako obiecanego Potomka — Mesjasza, który „usuwa grzech świata” (Jana 1:29; Objawienie 21:3, 4).

Wkrótce Mesjasz położy kres złu i przekształci ziemię w raj."http://www.watchtower.org/p/200704b/article_01.htm
 

matejanka

Nowicjusz
Dołączył
18 Sierpień 2007
Posty
923
Punkty reakcji
0
Dzięki uważnemu studiowaniu proroctw biblijnych rozsądni ludzie na całym świecie są przekonani, że Mesjasz przyszedł w I wieku n.e. i że miał jeszcze powrócić. Dowody wskazują, iż Jezus powrócił i zaczął być obecny w roku 1914 (Mateusza 24:3-14).# Wtedy to w niewidzialnych niebiosach otrzymał władzę w Królestwie Bożym. Niebawem usunie z ziemi skutki buntu w Edenie. Potem w trakcie swego Tysiącletniego Panowania obdarzy błogosławieństwami wszystkich przejawiających wiarę w niego jako obiecanego Potomka — Mesjasza, który „usuwa grzech świata” (Jana 1:29; Objawienie 21:3, 4).

Wkrótce Mesjasz położy kres złu i przekształci ziemię w raj."http://www.watchtower.org/p/200704b/article_01.htm

Częsciowo jest to prawda ale nie cała, a przede wszystkim ujęta od strony naszego ludzkiego materializmu.

Żeby zrozumić Powrót Mesjasza musi się zrozumieć Kim był Jezus, w aspekcie tego co napisał sw Jan:

Na początku było SŁOWO A SŁOWO BYŁO U BOGA I BOGIEM BYŁO SŁOWO.

Boskie Zbawcze Słowo zbawia nas zarówno działając od wewnątrz nas, jak i od zewnątrz z mocą zależną od naszego zmaterializowania.

to Boskie Słowo które było na pczątku tylko u Boga wielokrotnie mówiło do prorokow i Trzykrotnie dawało nam swoje Przesłanie w postaci Trzech Testamentów będących Boskim Prawem

1.
Prawo Starego Testamentu'


2. Prawo Nowego Testamentu

i wyjaśniające Prawo obu Testamentów Trzeci Testament

Trzecim Objawieniem Słowa jest Duch Prawdy.


pozdrawiam
 

brat w prawdzie

Nowicjusz
Dołączył
8 Październik 2008
Posty
201
Punkty reakcji
0
Częsciowo jest to prawda ale nie cała, a przede wszystkim ujęta od strony naszego ludzkiego materializmu.

Żeby zrozumić Powrót Mesjasza musi się zrozumieć Kim był Jezus, w aspekcie tego co napisał sw Jan:

Na początku było SŁOWO A SŁOWO BYŁO U BOGA I BOGIEM BYŁO SŁOWO.

Boskie Zbawcze Słowo zbawia nas zarówno działając od wewnątrz nas, jak i od zewnątrz z mocą zależną od naszego zmaterializowania.

to Boskie Słowo które było na pczątku tylko u Boga wielokrotnie mówiło do prorokow i Trzykrotnie dawało nam swoje Przesłanie w postaci Trzech Testamentów będących Boskim Prawem

1.
Prawo Starego Testamentu'


2. Prawo Nowego Testamentu

i wyjaśniające Prawo obu Testamentów Trzeci Testament

Trzecim Objawieniem Słowa jest Duch Prawdy.


pozdrawiam
"Tautologia (wywodzi się od greckich słów ταυτος – ten sam i λογος – mowa) jest terminem występującym w dwóch znaczeniach:

1. W potocznym znaczeniu znaczy tyle, co „powtórzenie tego, co zostało już powiedziane - w innej formie” i wywodzi się z pism Dionizjusza z Halikarnasu. Zobacz: pleonazm."A SŁOWO BYŁO U BOGA I BOGIEM BYŁO SŁOWO"Np.Trójkąt ma trzy kąty,prawda to jest to co wydarzyło się naprawdę.Czyli Jezus będąc Bogiem był sam u siebie.Jest to błędne,bezsensowne tłumaczenie,na poparcie nauki o trójcy.Prawidłowo jest:Słowo było boskie.Jezus ,Syn Bozy,był u Boga Ojca Jehowy,a nie był samym Jehową.Pozdrawiam.
 

matejanka

Nowicjusz
Dołączył
18 Sierpień 2007
Posty
923
Punkty reakcji
0
"Tautologia (wywodzi się od greckich słów ταυτος – ten sam i λογος – mowa) jest terminem występującym w dwóch znaczeniach:

1. W potocznym znaczeniu znaczy tyle, co „powtórzenie tego, co zostało już powiedziane - w innej formie” i wywodzi się z pism Dionizjusza z Halikarnasu. Zobacz: pleonazm."A SŁOWO BYŁO U BOGA I BOGIEM BYŁO SŁOWO"Np.Trójkąt ma trzy kąty,prawda to jest to co wydarzyło się naprawdę.Czyli Jezus będąc Bogiem był sam u siebie.Jest to błędne,bezsensowne tłumaczenie,na poparcie nauki o trójcy.Prawidłowo jest:Słowo było boskie.Jezus ,Syn Bozy,był u Boga Ojca Jehowy,a nie był samym Jehową.Pozdrawiam.

A możesz mi podać źródło tego prawidłowego tłumaczenia?

Osobiście nie widzę żadnej tautologii w słowach Jana a czystą Prawdę.

Boskie Słowo na początku było wyłącznie u Boga i Nim było gdyż Boskie Słowo jest Miłością Boga a Bog jest Miłoscią.

Sparafrazuj słowa Jana :
1 Na początku było Słowo1,
a Słowo było u Boga1,
i Bogiem było Słowo.
2 Ono było na początku u Boga.
3 Wszystko przez Nie się stało,
a bez Niego nic się nie stało,
co się stało2.
4 W Nim było życie3,
a życie było światłością3 ludzi,

Na początku była Miłość
a Miłość była u Boga

wszystko przez nią się stało
a bez Niej nic się nie stało co sie stało
w niej było życie
a miłość byla światłością ludzi


Chrystus to Boskie Słowo.
na ziemi urodził się Jezus Syn Człowieczy przez którego Bóg mówił swoim Słowem Miłości do ludzkości.
Duch Jezusa był Boski ,a nie ludzki.
Samo Boskie Słowo wcieliło się w postać Syna Ludzkiego, a Boskie Słowo to Miłosc czyli Bóg.
pozdrawiam
 
Do góry