Spełnienie obietnic mesjańskich

kundzia_14

Nowicjusz
Dołączył
8 Luty 2008
Posty
2 418
Punkty reakcji
3
Wiek
30
Miasto
nibylandia
Od razu powiem, że szukam inspiracji do napisania notatki na religię...
Macie jakieś pomysły? Kiedy dokładnie się spełniły i co było zapowiedzią przyjścia Mesjasza? Proszę o dyskusję na ten temat.
Z góry wielkie dzięki :)
 

Kaznodzieya

Kaznodzieya
Dołączył
16 Luty 2006
Posty
10 124
Punkty reakcji
98
Co jest ? Nie uważało się na lekcjach ?

No to będzie się działo, oj będzie się działo :)
 

kundzia_14

Nowicjusz
Dołączył
8 Luty 2008
Posty
2 418
Punkty reakcji
3
Wiek
30
Miasto
nibylandia
Ja uważałam, ale skleroza dopada... Poza tym z nauczycielem się musiałam oczywiście pokłócić na jakieś nieważne tematy... :p
Pomożecie? Prooooooszę :przewraca:
 

Szloma

Nowicjusz
Dołączył
2 Wrzesień 2008
Posty
529
Punkty reakcji
0
Ja uważałam, ale skleroza dopada... Poza tym z nauczycielem się musiałam oczywiście pokłócić na jakieś nieważne tematy... :p
Pomożecie? Prooooooszę :przewraca:
Będzie Buba :D

Ja uważałam, ale skleroza dopada... Poza tym z nauczycielem się musiałam oczywiście pokłócić na jakieś nieważne tematy... :p
Pomożecie? Prooooooszę
Tak na serio,to dziwię się tobie,że praktykując Katolicyzm,niezbyt znasz własną religię.Jaka to dziwna forma nauczania w waszych szkołach,nauczyciel uchyla się od nauczania,przerzucając zdobycie informacji na uczennicę!A jeżeli tej informacji nie zdobędzie,prawdopodobnie wstawi jej negatywną ocenę!Co za bezwstyd i perfidia takiego" pedagoga",albo wprost zwyczajne kpiny z ucznia.Ja bym z takiej "szkoły" jak najszybciej się wypisał.
 

Kaznodzieya

Kaznodzieya
Dołączył
16 Luty 2006
Posty
10 124
Punkty reakcji
98
Ty to nikomu nie popuścisz jak się nadatrzy okazja do dezaprobaty kościoła :niepewny:


nauczyciel uchyla się od nauczania,przerzucając zdobycie informacji na uczennicę!

Nie sądzę. Według mnie naciągasz fakty.


Co za bezwstyd i perfidia takiego" pedagoga",albo wprost zwyczajne kpiny z ucznia.

Najpierw coś założyłeś aby na czymś oprzeć krytykę a potem publicznie oskarżyłeś człowieka. Nie ładnie, oj nie ładnie. To nie droga prawdy szloma.
 

Szloma

Nowicjusz
Dołączył
2 Wrzesień 2008
Posty
529
Punkty reakcji
0
Ty to nikomu nie popuścisz jak się nadatrzy okazja do dezaprobaty kościoła :niepewny:




Nie sądzę. Według mnie naciągasz fakty.




Najpierw coś założyłeś aby na czymś oprzeć krytykę a potem publicznie oskarżyłeś człowieka. Nie ładnie, oj nie ładnie. To nie droga prawdy szloma.
Znam te sprawy w polskich szkołach lepiej,niż Ci się wydaje,nie piszę,na podstawie tylko tego postu.

Tak przy okazji,co się stało z Orsą?
 

ekaw2

Nowicjusz
Dołączył
13 Listopad 2007
Posty
3 524
Punkty reakcji
23
Wiek
67
Miasto
Wrocław-Ślęża
Witam!
Nie znasz Szloma założeń nauczyciela i stopnia uwagi uczennicy więc tak ostro nie reaguj oceniając wokół.
Może po prostu uczennica musi włożyć wysiłku trochę i sięgnąć do jakich źródeł, wykazać zainteresowanie tematem,korzystać z biblioteki itp.
nasz sprawę z jednej strony a chyba wiesz co mówi Moj ilu świadków trzeba by wydać wyrok..
Czekam na pomoc tej dziewczynie z Twojej strony.Jeżeli w temacie nie ma się nic konstruktywnego do powiedzenia to....


Stary testamnent zawiera 0k 450 proroctw mesjanistycznych.korzystając z opracowania A,Palli przytoczę tylko dziesięć.
1)księga rodzaju49,10 Nie będzie odjęte berło od Judy...aż przyjdzie ten do którego należy Jakub przepowiedział że Mesjasz będzie potomkiek czwartego jego syna prawdopodobieństwo.. , a miałbyć też potomkiem Dawida był zarówno ze strony Marii i opiekun Józef też był potomkiem Dawida prawdopodobieństwo Dwojga rodziców
2) Micheasza5,1przepowiednia dotycząca miejsca urodzeniaw Betlejem w Judei było ok 2000 miast imiasteczek
3)Mich3;1 dotyczace Jana Chrzciciela ilu mieszkńców Betlejem miało poprzednika który ziastował by onim?
4)Zach 9,9 dotyczące wjazdu Jezusa do Jerozolimy jako króla na oślęciu.Ilu mieszkańców Betlejem wjechało na oślęciu do Jerozolimy jako władcy HIstoria nie mówi o nikim takim
5)Ps41,10 mówi ozdradzie przez przyjaciela.Takie przypdki zdarzały się więc prawdopodobieństwo większe
6)Izaj 50,6Zginęlo w histori iwielu władców ale nie wielu wyszydzanych i w takich okolicznościach
7)Zach12,10 przepowiednia śmierci Jezusa wskazująca na ukrzyżowanie" Przebodli mnie"w czasach gdy żył Zachariasz nie stosowali Żydzi jako kary krzyżowania
8)Zach 11,13 cena za jaką wydano Jezusa i co z tymi pieniędzmi się stało
9)Izaj53,7 i 12zachowanie i sposób śmierci zaliczony do perzestępców.
10)ps 22,17-19 przepowiednia ukrzyżowania i zachowania Rzymian rzucanie losów o szaty Jezusa.
Prawdopodobieństwo można wyliczyć matematycznie i uczciwie podchodząc do tematu nie zaleznie jakich urzyjemy kryteriów i tak prawdopodobieństwo wyjdzie znikome.

Matematyk szwajcarski Lecomte duNouy wydarzenie o takim prawdopodobieństwie nie ma szans sie wydarzyć
Więc czy to przypadek tylko?
można podać przxybliżone liczbowe tych prawdopodobieństw,ale to byłaby matematyka.jak chcecie..
Dlaczego zasługują na szczególną uwagę? Jeżeli weźmiemy przynajmniej to o zdobyciu Babilonu, to odpowiedź nasunie sie sama.

_________________
Godzien jesteś, Panie i Boże nasz, odebrać chwałę i cześć, i moc, boś Ty stworzył wszystko, a dzięki Twej woli istniało i zostało stworzone.Ap 4:11(BT)
 

Kaznodzieya

Kaznodzieya
Dołączył
16 Luty 2006
Posty
10 124
Punkty reakcji
98
Teraz dostaniesz gotową wklejkę ze strony i informacje, że mesjasz miał być przywódcą politycznym i wojskowym, zaprowadzić pokój na świecie samym pojawieniem się a chrześcijaństwo przyniosło tylko przelew krwi i przemoc. Jakby Chrystus coś mógł za to co wyprawiali z jego naukami niektórzy pokręceni chrześcijanie
 

Szloma

Nowicjusz
Dołączył
2 Wrzesień 2008
Posty
529
Punkty reakcji
0
Teraz dostaniesz gotową wklejkę ze strony i informacje, że mesjasz miał być przywódcą politycznym i wojskowym, zaprowadzić pokój na świecie samym pojawieniem się a chrześcijaństwo przyniosło tylko przelew krwi i przemoc. Jakby Chrystus coś mógł za to co wyprawiali z jego naukami niektórzy pokręceni chrześcijanie
Nie chciałbym być natrętny,są Osoby mocno wierzące,staram się uszanować inne religie.A swoją drogą doskonale rozumiesz zasady Judaizmu,jestem pełen podziwu. :)
 

Armagedon

Armi
Dołączył
6 Październik 2007
Posty
3 865
Punkty reakcji
0
Miasto
Polska
Od razu powiem, że szukam inspiracji do napisania notatki na religię...
Macie jakieś pomysły? Kiedy dokładnie się spełniły i co było zapowiedzią przyjścia Mesjasza? Proszę o dyskusję na ten temat.
Z góry wielkie dzięki :)

Ja mam jeden pomysł z wersetami biblijnymi o Mesjaszu. Spełniło się na Jezusie 30 podstawowych proroctw. Pojawienie się Jezusa naszego Zbawiciela jest mocno udokumentowane.

http://brzeg.own.pl/stworzycielczyoszust.htm
 

Szloma

Nowicjusz
Dołączył
2 Wrzesień 2008
Posty
529
Punkty reakcji
0
Najpierw coś założyłeś aby na czymś oprzeć krytykę a potem publicznie oskarżyłeś człowieka. Nie ładnie, oj nie ładnie. To nie droga prawdy szloma.
Skoro nauczyciel wykonał swój obowiązek wobec uczennicy,dlaczego w takim razie szuka spanikowana odpowiedzi w necie?Opłakany stan szkolnictwa w Polsce znam dość dobrze,a gdyby trafił się dobry nauczyciel,to ta panienka napisała by nam sama,czego się od niego nauczyła.Niestety tak się nie stało.Czemu zatem chcesz go na siłę uwalniać od odpowiedzialności?Po co w takim razie zmuszać do nauczania w szkole,skoro ci ludzie za nic nie chcą odpowiadać?
 

ekaw2

Nowicjusz
Dołączył
13 Listopad 2007
Posty
3 524
Punkty reakcji
23
Wiek
67
Miasto
Wrocław-Ślęża
Witam!
Szloma też jestem nauczycielem --byłym,może jest kraj gdzie wygląda to lepiej to w takim razie po co się męczysz?
Może ta panienka ma sama poszukać i uczyć się korzystania z bibliotek i opracowań
.A teraz powiedz mi Ty jak odpowiadasz na głos potrzeby?Czy naprawiłeś błąd złego pedagoga?czy ściągaz dyskusję na manowce bo temat nieodpowiedni?
Podaj proroctwa mesjańskie i wykaż ,że się nie spełniły.Pokaz drugą stronę sprawy.Może to i nam coś dać
Ja proponuję rozdział 53 Izaj rozważyć i pokolei które podasz.A Ty ząłożycielko (bez ironii) tematu przeanalizuj ten rozdział on jest cały proroczy-mesjański
Pokój
 

Szloma

Nowicjusz
Dołączył
2 Wrzesień 2008
Posty
529
Punkty reakcji
0
Witam!
Szloma też jestem nauczycielem --byłym,może jest kraj gdzie wygląda to lepiej to w takim razie po co się męczysz?
Może ta panienka ma sama poszukać i uczyć się korzystania z bibliotek i opracowań
.A teraz powiedz mi Ty jak odpowiadasz na głos potrzeby?Czy naprawiłeś błąd złego pedagoga?czy ściągaz dyskusję na manowce bo temat nieodpowiedni?
Podaj proroctwa mesjańskie i wykaż ,że się nie spełniły.Pokaz drugą stronę sprawy.Może to i nam coś dać
Ja proponuję rozdział 53 Izaj rozważyć i pokolei które podasz.A Ty ząłożycielko (bez ironii) tematu przeanalizuj ten rozdział on jest cały proroczy-mesjański
Pokój
A to przepraszam Panią Profesor za zbyt ostry post.Nie mogę w tym wypadku o tym pisać,bo uraziłbym uczucia religijne.Pisałem o tym w innych tematach,przytaczałem cytaty.Pozdrawiam.
 

ekaw2

Nowicjusz
Dołączył
13 Listopad 2007
Posty
3 524
Punkty reakcji
23
Wiek
67
Miasto
Wrocław-Ślęża
Ej Szloma!
Uciekasz?można rozmawiać bez obrażania i urażania uczuć i osób .W pokoju i miłości.Wydaje mi się ,że przy dobrych intencjach każdy z każdym i o wszystkim może rozmawiać czyż nie..
Post nie był ostry tylko tendencyjny i obrażający pewne grupy ludzi bez znajomości sprawy.
Pokój!
 

Szloma

Nowicjusz
Dołączył
2 Wrzesień 2008
Posty
529
Punkty reakcji
0
Ej Szloma!
Uciekasz?można rozmawiać bez obrażania i urażania uczuć i osób .W pokoju i miłości.Wydaje mi się ,że przy dobrych intencjach każdy z każdym i o wszystkim może rozmawiać czyż nie..
Post nie był ostry tylko tendencyjny i obrażający pewne grupy ludzi bez znajomości sprawy.
Pokój!
" Większość z biblijnych wymagań dotyczących Mesjasza, co on będzie robić, i co będzie się działo w czasie jego panowania znajduje się w Księdze Izajasza, choć wymagania są wymienione również przez innych proroków:

* Sanhedryn zostanie ponownie przywrócony (Izaj. 1:26)
* Gdy on zostanie Królem, przywódcóy innych narodów będzią pytali go o wskazówki. (Izajasza 2:4)
* Cały świat będzie oddawać cześć jedynemu Boga Izraela (Izaj. 2:17)
* On będzie pochodzić od Króla Dawida (Izajasza 11:1) przez Salomona (1 Kronik 22:8-10, 2 Kronik 7:18)
* Moshiach będzie człowiekiem z tego świata, Żydem ,trwającym "bojaźni Bożej" (Izajasz 11:2)
* Zło i tyrania nie będą należeć do jego kierownictwa (Izajasza 11:4)
* Poznanie Boga będzie wypełnić świat (Izajasza 11:9)
* On będzie obejmował i przyciągał ludzi ze wszystkich kultur i narodów (Izajasza 11:10)
* Wszyscy Izraelici będą wracać do ich ojczyzny (Izajasza 11:12)
* Śmierć będzie zniszczona na zawsze (Izajasza 25:8)
* Nie będzie więcej głodu lub choroby, śmierci Izajasza 25:8)
* Wszyscy martwi powstaną (Izajasza 26:19)
* Żydzi doświadczą wiecznej radości i wesela (Izajasza 51:11)
* On będzie posłańcem pokoju (Izajasza 52:7)
* Narody uznają krzywdy Izraela (Izajasza 52:13-53:5)
* Narody świata zwrócą się do Żydów po kierownictwo duchowe(Zachariasza 8:23)
* Zburzone miasta Izraela zostaną przywrócone(Ezechiela 16:55)
* Broń z czasów wojny zostanie zniszczona (Ezechiela 39:9)
* Świątynia zostanie odbudowana ,nastąpi wznowienie zawieszonego mitzvot (Ezechiel 40)
* On zorganizuje cały świat, aby służyć Bogu razem (Sofoniasza 3:9)
* Żydzi będą znać Torę bez badania (Jeremiasza 31:33) [3]
* On odda wam wszystkim dar godny pożądania waszego serca (Psalm 37:4)
* On przemieni grunty i nieużytki w bogate i owocne (Izajasz 51:3, Amosa 9:13-15, Ezechiela 36:29-30, Izajasz 11:6-9)"
 

Szloma

Nowicjusz
Dołączył
2 Wrzesień 2008
Posty
529
Punkty reakcji
0
"bo dla Izraela Jestem Ojcem"Jeremiasza.

Podaj proroctwa mesjańskie i wykaż ,że się nie spełniły.Pokaz drugą stronę sprawy.Może to i nam coś dać
Ja proponuję rozdział 53 Izaj rozważyć i pokolei które podasz.A Ty ząłożycielko (bez ironii) tematu przeanalizuj ten rozdział on jest cały proroczy-mesjański
Pokój
"Rabiniczna tradycja utrzymuje, że Bóg przekazał nie tylko słowa Tory, ale rozumienie Tory. Bóg dał, w jaki sposób zasady prawa miały być zrozumiane i wprowadzone w życie, a te były przekazywane w tradycji ustnej. Ta ustawa została ustnie przekazywana z pokolenia na pokolenie i ostatecznie zapisana prawie 2000 lat później w Mishna i dwóch Talmudach."
 

Kaznodzieya

Kaznodzieya
Dołączył
16 Luty 2006
Posty
10 124
Punkty reakcji
98
" Większość z biblijnych wymagań dotyczących Mesjasza, co on będzie robić, i co będzie się działo w czasie jego panowania znajduje się w Księdze Izajasza, choć wymagania są wymienione również przez innych proroków:

* Sanhedryn zostanie ponownie przywrócony (Izaj. 1:26)
* Gdy on zostanie Królem, przywódcóy innych narodów będzią pytali go o wskazówki. (Izajasza 2:4)
* Cały świat będzie oddawać cześć jedynemu Boga Izraela (Izaj. 2:17)
* On będzie pochodzić od Króla Dawida (Izajasza 11:1) przez Salomona (1 Kronik 22:8-10, 2 Kronik 7:18)
* Moshiach będzie człowiekiem z tego świata, Żydem ,trwającym "bojaźni Bożej" (Izajasz 11:2)
* Zło i tyrania nie będą należeć do jego kierownictwa (Izajasza 11:4)
* Poznanie Boga będzie wypełnić świat (Izajasza 11:9)
* On będzie obejmował i przyciągał ludzi ze wszystkich kultur i narodów (Izajasza 11:10)
* Wszyscy Izraelici będą wracać do ich ojczyzny (Izajasza 11:12)
* Śmierć będzie zniszczona na zawsze (Izajasza 25:8)
* Nie będzie więcej głodu lub choroby, śmierci Izajasza 25:8)
* Wszyscy martwi powstaną (Izajasza 26:19)
* Żydzi doświadczą wiecznej radości i wesela (Izajasza 51:11)
* On będzie posłańcem pokoju (Izajasza 52:7)
* Narody uznają krzywdy Izraela (Izajasza 52:13-53:5)
* Narody świata zwrócą się do Żydów po kierownictwo duchowe(Zachariasza 8:23)
* Zburzone miasta Izraela zostaną przywrócone(Ezechiela 16:55)
* Broń z czasów wojny zostanie zniszczona (Ezechiela 39:9)
* Świątynia zostanie odbudowana ,nastąpi wznowienie zawieszonego mitzvot (Ezechiel 40)
* On zorganizuje cały świat, aby służyć Bogu razem (Sofoniasza 3:9)
* Żydzi będą znać Torę bez badania (Jeremiasza 31:33) [3]
* On odda wam wszystkim dar godny pożądania waszego serca (Psalm 37:4)
* On przemieni grunty i nieużytki w bogate i owocne (Izajasz 51:3, Amosa 9:13-15, Ezechiela 36:29-30, Izajasz 11:6-9)"

O ironio :) Ponad połowa tych proroctw pasuje do nauk i osoby JCH. Pozostałe to już kwestia interpretacji w czasie i jego progresywnym charakterze. Szloma ? polecimy merytorycznie po kolei każde z nich ?
 

Szloma

Nowicjusz
Dołączył
2 Wrzesień 2008
Posty
529
Punkty reakcji
0
O ironio :) Ponad połowa tych proroctw pasuje do nauk i osoby JCH. Pozostałe to już kwestia interpretacji w czasie i jego progresywnym charakterze. Szloma ? polecimy merytorycznie po kolei każde z nich ?
Ja też wjeżdżałem do Jerozolimy samochodem,więc merytorycznie może chodziło o mnie. :D


Oczywiście przepraszam za ten żart,szanuję Twoje wierzenia,choć nie wiem,jakiego jesteś wyznania,podobnie jak obrażający mnie na każdym kroku Brave.

Nie biorę tym razem łopaty,bo wiem ,że rozumiesz sens,ale jako moderator inaczej Ci nie wolno.Pozdrawiam.
 

Kaznodzieya

Kaznodzieya
Dołączył
16 Luty 2006
Posty
10 124
Punkty reakcji
98
Ja też wjeżdżałem do Jerozolimy samochodem,więc merytorycznie może chodziło o mnie. :D


Oczywiście przepraszam za ten żart,szanuję Twoje wierzenia,choć nie wiem,jakiego jesteś wyznania, podobnie jak obrażający mnie na każdym kroku Brave.

Dziwny z ciebie człowiek. Najpierw żartujszesz z czyjegoś wyznania potem stwierdzasz, że przepraszasz że żartowałeś gdyż szanujesz wierzenia innych, nastepnie powołujesz się na arument że sam jesteś obrażany ... dziwne oj naprawdę dziwne to dla mnie.

A na wyznania ja ludzi nie dzielę. Generalnie nie wierzę aby tak włąśnie dzielił ludzi Wszechmogący. Bardziej przemawia do mnie prawda, iż jeżeli ktoś jest sprawiedliwy w Jego oczach i czyni to co prawe to znajdzie uznanie i upodobanie w Jego oczach nawet gdyby Boga nazywał imieniem, które sam mu wymyślił



Konsternacja ?
 
Do góry