Slayer

mtllc

Nowicjusz
Dołączył
6 Czerwiec 2006
Posty
2 164
Punkty reakcji
13
Wiek
44
Miasto
z lasu
Ostatnia ich płyta jest trochę przekombinowana. Co prawda solówki Kinga zawsze były pokręcone, ale ostatnio nie wiedzą za bardzo w którym kierunku pójść.
 

Syd

Traditional Grip
Dołączył
12 Sierpień 2006
Posty
1 048
Punkty reakcji
0
Są znakomici, ale jednak dla mnie to trochę za ostra muzyka. Nie mógłbym słuchać zbyt długo bez żadnej przerwy.

A tak poza tym - Dave Lombardo - jeden z wielkich, którzy mi imponują.
 

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
Ja kiedyś słuchałem-teraz włączam z rzadka. Aczkolwiek należy im się szacunek-bardzo wiele zrobili dla metalu. Peace \../. .\../
 

Doomcloud

Nowicjusz
Dołączył
6 Marzec 2007
Posty
142
Punkty reakcji
0
Miasto
Kraków/Łódź
Jeden z moich ulubionych zespołów, klasyka metalu :D koncertu nigdy nie zapomne - czułem się jakby przejechało po mnie tornado :D:D:D
 

zielona15

Nowicjusz
Dołączył
2 Kwiecień 2007
Posty
466
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
Łódź
co prawda nie kojarze tego zespołu, ale jest podobno super...tak słyszałam....może powinnam się nim zainteresować...jak myślicie? poza tym moja kumpela jest fanką tego metalowego zespołu pozdro!
 

Impresja=)

Nowicjusz
Dołączył
19 Grudzień 2006
Posty
112
Punkty reakcji
0
Dopiero wgłębiam się w twórczość tego zespołu ale coraz bardziej mi się podoba ;) Jak na razie najbardziej przypadł mi do gustu "Angel of Death" Pozdrawiam fanów ;)
 

PUĆTA

Ten Pan u góry to Jason Newsted
Dołączył
25 Styczeń 2006
Posty
705
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Poland , Ustroń City
kurde a jak sie angela gra fajnie i podspiewuje a raczej wykrzykuje ;) co do tekstu to opisywanie czegos niekoniecznie musi się wiązac od razu z calkowitym popieraniem tego . Chociaz jak wiadomo slayer(troche sztucznie) wykreowal sobie wizerunek kapeli neonazistowiej .
 

Doomcloud

Nowicjusz
Dołączył
6 Marzec 2007
Posty
142
Punkty reakcji
0
Miasto
Kraków/Łódź
kurde a jak sie angela gra fajnie i podspiewuje a raczej wykrzykuje ;) co do tekstu to opisywanie czegos niekoniecznie musi się wiązac od razu z calkowitym popieraniem tego . Chociaz jak wiadomo slayer(troche sztucznie) wykreowal sobie wizerunek kapeli neonazistowiej .

Neonazistowskiej??????
Chyba raczej satanistycznej...
 

PUĆTA

Ten Pan u góry to Jason Newsted
Dołączył
25 Styczeń 2006
Posty
705
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Poland , Ustroń City
Zgodze się satanistyczno-neonazistowską , ale widzisz pewnie nie wiele wiesz o slayerze skoro wykluczasz neonazim w tresciach ich utwor oraz w symbolice samego zespołu . Co do symbolizmu , to swiadczy to troche o twoim niewyedukowaniu ,albo przynajmniej znikomym zainterseowaniu tresciami drugiej wojny swiatowej . Bo widzisz , podczas drugiej wojny znaczną siłą byli nazści w niemczech , i używali oni róznych symboli w których potem lubował się Slayer (dla inforamcji: dwie eski , orzeł etc.) . W treściach piosenek , gdzie napominałem w poprzednim poscie , również było wiele odwołań (często dyskusyjnych) do faszystowskich niemiec . Przykładem takiego utworu jest np. "Angel of death" , który mówi o doktorze Mengele (mam nadzieję ze sie troche orientujesz kto to jest) . A wszsytko to stało się za płytki Reign in Blood , chyba najlepszej dla slayera . Więc twój post świadczył o tym , że za duzo nie wiesz o samym slayerze , albo kiepsko orientujesz sie w Historii .
 

bulka23

Nowicjusz
Dołączył
11 Czerwiec 2007
Posty
8
Punkty reakcji
0
Neonazistowskiej??????
Chyba raczej satanistycznej...

Taa. Znow nazisotowska bo Jeff ma takie hobby. Ja piernicze przestancie tak mowic please! Nie umiem takich rzeczy czytac.

Slayer hmmmm sa zespoly Death, Black metalowe ale i tak uwazam ze Slayer gra naj szybciej , najagresywnie, najciezej :) Ten zespol jest cudowny. Reign in blood powala z agresja , South Of Heaven ma melodyjnosc, Christ Illusion to najbardziej dojrzala plyta zespolu. :)
 

maximaxis

Nowicjusz
Dołączył
17 Czerwiec 2007
Posty
89
Punkty reakcji
0
Slayer. Doskonała klimatyczna kapela. Chłopcy wiedzą co graja I po co grają. Obecnie chyba thrashowy zespół nr. 1. Kiedyś w cieniu Metallici, ale obecnie gdy ta poszla w stronę komercji najlepszy Amerykański Thrash.
 

Doomcloud

Nowicjusz
Dołączył
6 Marzec 2007
Posty
142
Punkty reakcji
0
Miasto
Kraków/Łódź
Zgodze się satanistyczno-neonazistowską , ale widzisz pewnie nie wiele wiesz o slayerze skoro wykluczasz neonazim w tresciach ich utwor oraz w symbolice samego zespołu . Co do symbolizmu , to swiadczy to troche o twoim niewyedukowaniu ,albo przynajmniej znikomym zainterseowaniu tresciami drugiej wojny swiatowej . Bo widzisz , podczas drugiej wojny znaczną siłą byli nazści w niemczech , i używali oni róznych symboli w których potem lubował się Slayer (dla inforamcji: dwie eski , orzeł etc.) . W treściach piosenek , gdzie napominałem w poprzednim poscie , również było wiele odwołań (często dyskusyjnych) do faszystowskich niemiec . Przykładem takiego utworu jest np. "Angel of death" , który mówi o doktorze Mengele (mam nadzieję ze sie troche orientujesz kto to jest) . A wszsytko to stało się za płytki Reign in Blood , chyba najlepszej dla slayera . Więc twój post świadczył o tym , że za duzo nie wiesz o samym slayerze , albo kiepsko orientujesz sie w Historii .

Nie wykluczyłem neonazizmu w ich tekstach ale Twój post zabrzmiał jakbyś miał ich za jakichś skin headów... Twierdzenie że Slayer ma wizerunek neonazistowski jest grubo przesadzone.
 

Wojownik1988

Syn grzesznych ciał
Dołączył
5 Lipiec 2007
Posty
1 853
Punkty reakcji
6
Wiek
35
Miasto
Mazury
Neonazistowskiej??????
Chyba raczej satanistycznej...

Tak, neonazistowskiej tesz. Przede wszystkim chodzi tu o Jeffa Hannemana, którego dziadek czy ojciec podobno był w Wehrmachcie podczas wojny, a Hanneman zaraził się od ojca fascynacją nazistowskimi symbolami itp. Nie wiem, czy zauwarzyliście, ale on ma
taką czarną gitarę z mnóstwem rysunków i napisów na niej, zauwarzyłem tam między innymi logo SS.
Pozatym utwór Angel of Death z Reign In Blood (1986) tesz miał takie treści, że zespół posądzano o nazizm.
A tak wogóle to bardzo ich lubię, klasyka thrashu, wszystkie albumy mieli bardzo dobre, no.... może prawie wszystkie, bo Diabolus In Musica (1998) i God Hates Us All (2001) to akurat była kicha i zagrali na nich, jak jakiś inny zespół, odeszli trochę od tradycyjnego thrashowego łupania i powplatali elementy innych gatunków, ale Christ Illusion jest :cenzura:i.ste, wrócili w tym albumie do starego stylu (kupiłem sobie Christ Illusion gdzieś w lipcu 2006), ale najlepsze wytwory Slayera to Show No Mercy (1983), Live Undead(1984), Hell Awaits (1985),Reign In Blood (1986), South Of Heaven (1988), Seasons In The Abbys (1990) (chyba wogóle najlepsza) i jeszcze Divine Intervention (1994).
Mam wszystkie albumy Slayera oprócz Diabolus in Musica i Extreme Agression.
A koncertówkę Live Undead mam na płycie gramofonowej.
 
Do góry