Slayer

PUĆTA

Ten Pan u góry to Jason Newsted
Dołączył
25 Styczeń 2006
Posty
705
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Poland , Ustroń City
Tak jak w temacie . Co myslicie o zespole Slayer??
Według mnie są genialni , nic dodać nic ująć :D

Zespół zaczynał od grania coverów utworów Iron Maiden, Judas Priest i innych zespołów heavy metalowych. 27 sierpnia 1983 na koncercie zwrócili uwagę właściciela Metal Blade Records, który zaproponował im nagranie utworu na składankę Metal Massacre 3. Znalazł się na niej utwór Aggressive Perfector.
Pod koniec 1983 zespół wszedł do studia by nagrać album Show No Mercy. Muzycy zaprezentowali na nim niezwykle agresywną i ciężką jak na początek lat 80. muzykę. Doszła do tego niespotykana wcześniej szybkość gry, co w połączeniu ze znakomitymi umiejętnościami muzyków stanowiło prawdziwą mieszankę wybuchową.
Zaraz po nagraniu albumu zespół wyruszył w swoją pierwszą trasę koncertową No Mercy Tour. Po powrocie nagrał EP Haunting The Chapel.

W 1985 zespół ponownie wszedł do studia i nagrał album Hell Awaits. Cięższa i mroczniejsza niż poprzednia płyta sprzedała się w ilości ponad 100 tys. egzemplarzy. Zaowocowało to trasą po Europie i zainteresowaniem ze strony dużych wytwórni płytowych. Slayer podpisał kontrakt z DefJam Records i trafił pod skrzydła producenta Ricka Rubina odpowiedzialnego do tej pory za produkcję albumów zespołów rapowych, m.in. Run DMC, Public Enemy i Beastie Boys.

W 1986 Slayer nagrał album uważany za Opus Magnum metalu - Reign In Blood. Płyta zaskakiwała nie tylko muzycznie, również treść utworów i oprawa płyt budziła sensację. Symbolika wykorzystująca żelazne orły, napisy stylizowane na SS (nazwa oficjalnego fan-clubu to Slaytanic Wehrmacht) i tematyka utworów doprowadziły do oskarżeń o propagowanie nazizmu. Szczególnie kontrowersyjny stał się tekst do utworu Angel Of Death, będący opowieścią o niemieckim zbrodniarzu wojennym Josefie Mengele.
Zespół miał problem z dystrybucją płyty w Europie, gdzie weszła ona do sprzedaży dopiero w 1987.
Reign in Blood został sprzedany w ilości 500.000 egzemplarzy.
Po zakończeniu trasy Reign in Blood Tour, w wyniku narastającego w zespole napięcia, odszedł Dave Lombardo. Zastąpił go Tony Scaglione, jednak już rok później Lombardo powrócił do grupy.


W 1988 ukazała się kolejna płyta South Of Heaven. Album w porówaniu z poprzednim był wolniejszy i mniej brutalny. Tematycznie nie odbiegał zbytnio od poprzednich płyt. Utwory opowiadały głównie o szatanie, wojnie i nazizmie. Pojawiły się na nim jednak również teksty, które można określić jako publicystyczne, np. Silent Scream (traktujący o przerywaniu ciąży).
Była to pierwsza płyta, na którą muzykę i teksty tworzył (poza duetem King/Hanneman) również Tom Araya. Po ukazaniu się albumu Slayer ruszył w trasę World Sacrifice Tour.

Kolejna płyta Seasons In The Abyss ukazała się w 1990. W Stanach Zjednoczonych sprzedana została w nakładzie 1 miliona egzemplarzy i uzyskała status złotej i platynowej płyty.
Po jej wydaniu zespół wyruszył w tournee Clash Of The Titans, czyli wspólną trasę koncertową największych gwiazd ciężkiego rocka i metalu. W Europie na trasie razem ze Slayerem występowały: Megadeth, Suicidal Tendencies i Testament (w USA zastąpił go Alice In Chains).

W 1991 po nagraniu wieńczącego 10-lecie zespołu podwójnego albumu koncertowego Decade Of Aggression Dave Lombardo opuścił zespół. Jego następcą został Paul Bostaph, występujący poprzednio z Forbidden.
Z nowym perkusistą zespół wystąpił w 1992 na festiwalu Monsters of Rock, po którym zespół na chwilę zniknął ze sceny, dając o sobie znać dopiero pod koniec 1993 przy okazji nagrania wraz raperem Ice-T utworu Disorder do ścieżki dźwiękowej filmu Judgement Night.

Na początku 1994 Slayer wydał szósty album studyjny Divine Intervention, który rozszedł się w ilości 800 tysięcy egzemplarzy i wywołał kolejne skandale (utwór SS-3 opowiadający o Reinhardzie Heydrichu). Trasa europejska (European Intourvention) odbyła się pod koniec 1994, a trasa amerykańska (w towarzystwie Biohazard i Machine Head) na początku 1995. W tym samym roku grupa uczestniczyła w festiwalu w Donington.

Rok 1996 Slayer rozpoczął powrót do korzeni i wydał albumu Undisputed Attitude zawierajacy w większości kowery nagrań punkowych. Dodatkowo na płycie znalazły się 3 nowe nagrania. W rzeczywistości 2 z nich (Can't stand you i DDAMM) to utwory skomponowane przez Jeffa Hannemana dla nigdy nie zrealizowanego pobocznego projektu, a trzeci Gemini to utwór do nie zrealizowanej ścieżki dźwiękowej.
Zaraz po nagraniu albumu grupę opuścił Paul Bostaph, którego zastąpił John Dette. Jednak już w styczniu 1997 Bostaph powrócił do zespołu.

W 1997 zespół nagrał wraz z Atari Teenage Riot utwór No Remorse (I Wanna Die) do ścieżki dźwiękowej filmu Spawn.

Kolejny album Diabolus In Musica ukazał się w 1998. Zadebiutował na miejscu 31 listy US Top 100. Rozpoczęta we wrześniu trasa koncertowa objęła Europę, Azję, Rosję i Australię.
Cały rok 1999 zespół spędził na intensywnym koncertowaniu. Odbył trasy po Stanach Zjednoczonych i uczestniczył w serii festiwali Ozzfest. Po raz kolejny dał o sobie znać na ścieżce dźwiękowej do filmu, tym razem było to nagranie Bloodline do Dracula 2000.
Rok 2000 poświęcony był komponowaniu i nagrywaniu nowej płyty, którą ukończono na wiosnę 2001. Po zakończeniu nagrań zespół wyruszył wraz z Panterą w trasę Extreme Steel Tour.

11 września 2001 na rynku ukazała się płyta God Hates Us All. Po jej nagraniu zespół ponownie opuścił Paul Bostaph, podając jako powód odejścia kłopoty ze zdrowiem (uraz łokcia).
W 2002 do składu powrócił Dave Lombardo.

(wikipedia :D :sexy: )

SLAYERo15.JPG
 

Faust

Nowicjusz
Dołączył
23 Kwiecień 2006
Posty
65
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Łęczna (koło Lublina)
Imponująca notka widze że jesteś wiernym fanem Slayera.
Jest kilka ciekawych piosenek które słyszałem ale znalazło by sie wiecej bo słyszałem tylko kilka albómów tegoż zespołu.
:):D
 

Berials

Ex Moderator / Ex użytkownik
Dołączył
21 Wrzesień 2005
Posty
7 372
Punkty reakcji
3
Czasem można posłuchać, czemu nie, podoba mi się ich teledysk, ten z krwią :D. Podobno jeden z członków jest skinheadem? A i nazwa płytki "God hate us all" jest bardzo filozoficzna :D.
 

Hakeryk2

Meblujdom
Dołączył
13 Kwiecień 2006
Posty
690
Punkty reakcji
0
Wiek
33
MI tam Slayer nie przypadł do gustu ... nie wiem dlaczego... wole sepulture :D
 

kleofas

Nowicjusz
Dołączył
2 Luty 2006
Posty
177
Punkty reakcji
0
Slayer jest nawet ok najbardziej lubie kawałek "Raining Blood" no i na koncertach czadu dają no i ten Kerry King poza tym koszulki Slayera są fajne (tylko te moge zniesc z koszulek "metalowych") SLAYTANIC WEHRMACHT :D
 

TheDeathOne

Nowicjusz
Dołączył
17 Sierpień 2005
Posty
627
Punkty reakcji
4
Wiek
33
ehh nie ma co, slayer to legenda :) to obowiązkowy tytuł dla "tró metalowców" :)

Moonspell żądzi :)
 

ulapo

Nowicjusz
Dołączył
27 Październik 2005
Posty
72
Punkty reakcji
0
Miasto
Podkarpacie
To była moja ulubiona kapela w czasach szkoły śreniej. Mój chłopak nazywał mnie wtedy "Hannemanką" :D
Moją ulubioną płytą była (i w pewnym sensie jest) Seasons in the Abyss.
Byłam również na ich koncercie w Zabrzu ... całe wieki temu. To był mój najwięjkszy koncert :)

Ech .. rozmarzyłam się tym wspominaniem ... :)
To były piękne czasy ... :)

Pozdrowienia dla tych, którzy w tamtych czasach jeszcze raczkowali, a teraz odkrywają tą muzykę dla swojego pokolenia :)
 

Knorr88

Nowicjusz
Dołączył
9 Lipiec 2006
Posty
14
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Katowice
Porostu kopia du...o
Moja ulubiona plyta to hmmmm Show No Mercy, Tormentor wymiata,
oczywiscie Angel Of Death, South Of Heaven( klimatyczny kawalek ) 2 zdania sa fajne wtym utworze, niebede ich tu cytowal ale chyba fani wiedza o co chodzi
 

gumas

Nowicjusz
Dołączył
16 Styczeń 2007
Posty
458
Punkty reakcji
0
Wiek
21
Miasto
z łona matki
ja ich lubie, co prawda zaczynam, mam płytke "God hate us all" i powiedzcie mi jaką powinnem kupic następną ?
 

warli

Nowicjusz
Dołączył
19 Kwiecień 2006
Posty
139
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Seasons In The Abyss... bo to chyba jedyna plytka ktora przypadla mi do gustu... nie wiem kto wymyslil ta cala otoczke "metalowych bogow" i wiecznych idealow do ktorych wszystkie zespoly darza, :cenzura: prawda wiele innych zespolow ma o wiele ciekawsza muze do zaprezentowania, jedyne czego NIE brak chlopakom ze Slayera to techniki
 

Mortis

Nowicjusz
Dołączył
21 Październik 2006
Posty
350
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Kraków
Troszkę nie podchodzi mi zgranie głosu wokalisty z muzyką.

Zespół średnio mi się podoba.

Peace
 

ddevil

pożeracz drożdżówek
Dołączył
23 Październik 2006
Posty
618
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
nie chcesz wiedzieć
u mnie moja przygoda ze Slayerem zaczela sie od Reign In Blood... a potem jakos samo sie potoczylo. nie jestem ich zagorzalym fanem ale bardzo ich lubie.
 

Mafiozo

Nowicjusz
Dołączył
26 Listopad 2006
Posty
176
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Z Polski
no ja aż taki big fanem nie jestem podobają mi się tylko nie które utwory tego zespołu.
 

fehcram

j-lover
Dołączył
12 Luty 2007
Posty
1 220
Punkty reakcji
0
Miasto
Wonderland
Hmmm...
Ulubione kawałki to I hate you, Bloodline.
Nieźle grają, ale trochę zbyt szorstko jak dla mnie.
Chociaż fajnie się odreagowuje przy tym po szkole :D
 
Do góry