Rodzina 500 plus

Olanzapine

Nowicjusz
Dołączył
10 Luty 2016
Posty
113
Punkty reakcji
1
To by było coś, płacić kobietom normalne pensje za wychowywanie dziecka - myślę, że wtedy zaczęł by rodzić :D Ale jestem za :)
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
pomysł dobry tylko realizacji brak, lepsze są populistyczne hasełka
 

mrok8

Nowicjusz
Dołączył
19 Sierpień 2011
Posty
54
Punkty reakcji
3
Wiek
35
Olanzapine napisał:
To by było coś, płacić kobietom normalne pensje za wychowywanie dziecka - myślę, że wtedy zaczęł by rodzić :D Ale jestem za :)
Kolejne rozdawnictwo pieniędzy. Wystarczy ograniczyć koszty pracy. W tym momencie jakby zliczyć wszystkie podatki, pośrednie, bezpośrednie, wszystkie VATy, akcyzy to oddajemy miesięcznie 80% naszych zarobionych pieniędzy.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
tylko że wtedy nie byłoby mitu dobrej władzy, która rozdaje jałmużnę poddanym. Jak ludzie by sami na siebie zarabiali to co wtedy by robili politycy pokroju P. Szydło, wróciliby na swoje zadupie żeby doić krowy ?
 

mrok8

Nowicjusz
Dołączył
19 Sierpień 2011
Posty
54
Punkty reakcji
3
Wiek
35
Jestem tego zdania, że jakby mieli ciężko i nie mogliby się spodziewać pomocy to by musieli się ogarnąć. Tak działa ewolucja, dostosowywanie się do niesprzyjających warunków, a jak nasze socjalistyczne państwa napychają nas naszą własną kasą to o co mamy się martwić? Społeczeństwo się ogłupia, bo nie musi myśleć, nie musi się martwić i kombinować jak przeżyć i jak zarobić.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
ale to politycy sprytnie ludzi w to wpuszczają, mamią i kłamią a ludzie uwielbiają być tak omamieni. Idealne współgranie
 

przecajo

ja tetryk
Dołączył
22 Kwiecień 2009
Posty
3 329
Punkty reakcji
91
Wiek
64
Miasto
wielkamałopolska
mrok8 napisał:
Kolejne rozdawnictwo pieniędzy. Wystarczy ograniczyć koszty pracy. W tym momencie jakby zliczyć wszystkie podatki, pośrednie, bezpośrednie, wszystkie VATy, akcyzy to oddajemy miesięcznie 80% naszych zarobionych pieniędzy.
Państwo raz zabranych pieniędzy nie zostawi bez nadzoru.
Chodzi o to aby te pieniądze wykorzystać zgodnie z potrzebami Polski. Naskakiwanie na 500+, bez przedstawienia jakiegokolwiek innego projektu mającego wspomóż rodziny, jest wprost wrogie przyszłym pokoleniom.
Nie uznaję tego projektu za wzorcowy i wiele dający, ale jest jakiś początek. Mamy zawsze jeszcze alternatywę- sprowadzić uchodźców w ilości pobijając Niemcy na głowę.
To drugie jest lepsze?
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
tylko początek czego ? dalszego rozdawnictwa ? może od nowego roku 1000 zł.
 

przecajo

ja tetryk
Dołączył
22 Kwiecień 2009
Posty
3 329
Punkty reakcji
91
Wiek
64
Miasto
wielkamałopolska
Herbatniczek napisał:
tylko początek czego ? dalszego rozdawnictwa ? może od nowego roku 1000 zł.
Herbatniczku, masz emeryturę?
Ile lat odprowadzałeś składki i w jakiej wysokości?
Nie uważasz że należałoby obciąć wszystkie emerytury na które za komuny nie płacono składek?
Przecież to rozdawnictwo pieniędzy obecnie pracujących.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
jeszcze nie mam ale spodziewam się za kilka lat

ale ja sie pytam konkretnie czego początek ?
 

Olanzapine

Nowicjusz
Dołączył
10 Luty 2016
Posty
113
Punkty reakcji
1
mrok8 napisał:
Kolejne rozdawnictwo pieniędzy. Wystarczy ograniczyć koszty pracy. W tym momencie jakby zliczyć wszystkie podatki, pośrednie, bezpośrednie, wszystkie VATy, akcyzy to oddajemy miesięcznie 80% naszych zarobionych pieniędzy.
Pisałam już parę stron wcześniej komentarz o wyższych pensjach, a można je właśnie uzyskać przez zmniejszenie składek i tych wszystkich podatków od wszystkiego, ale jest to nierealne. Od dawna władza w Polsce nie dąży do poprawy życia obywateli tylko swojego własnego i to się nie zmieni, bo choćby wchodził do polityki młody zapalony i uczciwy stanie się w końcu jednym z nich.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
rządzące partie od przynajmniej 20 lat chcą tylko jednego - być dobrym wujkiem który zrzuca ze stołu ochłapy a ludzie jak psy się zabijają aby do nich dopaść. Ludzie szeregowi wolą ścigać się z innymi szeregowymi ludźmi o te ochłapy zamiast rozliczy efektywnie władzę

a jak już gniew narośnie to aktualna rządząca partia robi festiwal - zobaczcie grzechy, poprzedników jakie przekręty i zbrodnie. ale czy realnie kogoś skazano ? NIE bo nie chodzi o to aby rozliczyć a jedynie rozliczać, nie chodzi o efekt tylko o formę. Lud zajęty wrzawą i rozliczaniem nie patrzy na grzechy aktualnej władzy. A ta sobie nie żałuje. A durny lud woli igrzyska

My Polacy jesteśmy sami sobie winni
 
K

kate2

Guest
Mąż właśnie wypełnił PIT.Same świadczenia emerytalno - rentowe wynoszą 12 tysięcy...Służba Zdrowia ok.7 tysięcy....z której praktycznie nie korzystamy.Nie możemy kupić sobie auta dla naszej sześcioosobowej rodziny bo musimy najpierw zatroszczyć się o innych....
 

danielr9

Wyjadacz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
6 519
Punkty reakcji
321
Wiek
40
Miasto
KRAKÓW
Świadczenia emerytalne są dla Ciebie - teraz płacisz Ty, a jak będziesz niedołężna i stara to ktoś inny będzie płacił na Ciebie..., podobnie służba zdrowia - płacisz składkę ubezpieczeniową, polisę.
Możesz powiedzieć, że te 7000 PLN to jest dużo na Waszą szóstkę...co powiesz na to, że 28% z nas czeka złośliwy nowotwór?
A co powiesz na to, że 40% małych dzieci czeka to samo? Myślisz, że Ciebie ten problem nie dotyczy, nie spotka? Policz członków swojej rodziny i wylicz z tego 40% - matematykiem być nie trzeba, żeby zrozumieć szokującą cyfrę która nieuchronnie zmieni się w koszmar....
Wiesz ile setek tysięcy złotych kosztuje leczenie?
Wiesz ile kosztują operacje, przeszczepy, leczenie chorób ciężkich jak białaczka, choroby serca, różnego rodzaju choroby neurologiczne?
Uważasz, że ten rodzinny samochód tu i teraz to jest coś co jest warte zdrowia Twoich dzieci w przyszłości?
Nie lepiej zainwestować pieniądze w lepszą przyszłość dla tego kraju?

Widzisz...ja myślę o tym co ważne i co powinno się robić dla nas i naszych dzieci.
A prawda jest taka, że te 500zł zamiast na rozwój przyszłości Polski...będzie po prostu zwykłą realizacją celów potrzeby podstawowej.
Wiele osób, które mają po 4-5 dzieci nie podejmą pracy na wschodzie Polski. Będą po prostu miały byt zapewniony...biedny bo biedny...ale przynajmniej nie muszą wstawać codziennie o 6:30 do pracy.
To nie jest kierunek rozwoju...tylko prosta droga to bankructwa.
Kto jak kto..ale pokolenie 40-50+ powinno się bardzo tym martwić...bo to nie kto inni jak oni będą musieli wypić to piwo, które zostało nawarzone.
A młodzi ludzie z Polski wyjadą i nie będzie komu Ciebie utrzymywać - zaręczam Ci to. Te 500+ odbije Ci się czkawką...niestety i wspomnisz moje słowa.

Tak to jest jeśli nie rozróżnia się populistycznej polityki...od gospodarki, praw rynku i rozwoju.
Tak jest jeśli partia nie ma wizji na rozwój...tylko ma ambicje na rządzenie...po to by zapewnić byt sobie i swojemu otoczeniu.
Tak to właśnie jest i z tym będziesz miała do czynienia.
 
K

kate2

Guest
Wybacz Danielu ale mnie ten wyciskacz łez nie rusza :)

danielr9 napisał:
Świadczenia emerytalne są dla Ciebie - teraz płacisz Ty, a jak będziesz niedołężna i stara to ktoś inny będzie płacił na Ciebie..
Chyba ufoludki :przewraca:

Poza tym, uważasz że całe życie powinnam ze swoją rodziną wegetować po to tylko by na starość otrzymać ochłapy emerytalne? Moje dzieci powinny siedzieć całe życie na dupsku, w czterech ścianach po to bym ja swoje pieniadze inwestowała w starych obcyh mi ludzi a na starość wegetowała dalej? To jest według Ciebie logiczne? Powinnismy za młodu umrzeć ...by na starość jeszcze trochę powegetować? Jak się jest starym i chorym to się umiera. Mnie ta perspektywa nie przeraża.

A samochód? W dzisiejszych czasach raczej jest normą. Dla każdego. Brakuje Ci praktyki więc wybaczam infantylny sposób myślenia. Wyobraź sobie że musisz z czwórką dzieci tłuc się autobusami, pociągami, tramwajami....by się gdziekolwiek ruszyć. Na pomoc doraźną musisz zamówić taksówkę gdy dziecku się coś dzieje. Musisz kilka razy na dzień przynosić zakupy na sześcioosobową rodzinę....itp.

Nie wiesz o czym piszesz....
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
od 100 lat obowiązuje system że aktualnie pracujące pokolenie utrzymuje pokolenie na emeryturze i to nie tylko w Polsce

poza tym i PO i PIS chce tego systemu. A to oznacza że na zmianę tego brak jakichkolwiek szans
 
K

kate2

Guest
Dodam jeszcze, że wyimaginowana konieczność niesienia pomocy komuś, nikogo nie uprawnia do grabieży pieniędzy ludzi trudzących się po to by utrzymać swe rodziny. Państwo nas okrada i jest to kradzież zuchwała. Za odmowę oddania kasy grozi więzienie.
Właśnie to jest cecha komunistów. W imieniu „dobra” jakiejś grupy społecznej, przypisują sobie prawo do grabieży naszych pieniędzy. Tymczasem tylko dobrowolna pomoc ma wartość, tylko taka pomoc czyniona z wolnego wyboru i chęci serca czyni dobro.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
cecha komunistów ?

spróbuj nie płacić podatków w USA to zobaczysz jak wygląda kapitalizm
 

mrok8

Nowicjusz
Dołączył
19 Sierpień 2011
Posty
54
Punkty reakcji
3
Wiek
35
przecajo napisał:
Kolejne rozdawnictwo pieniędzy. Wystarczy ograniczyć koszty pracy. W tym momencie jakby zliczyć wszystkie podatki, pośrednie, bezpośrednie, wszystkie VATy, akcyzy to oddajemy miesięcznie 80% naszych zarobionych pieniędzy.
Państwo raz zabranych pieniędzy nie zostawi bez nadzoru.
Chodzi o to aby te pieniądze wykorzystać zgodnie z potrzebami Polski. Naskakiwanie na 500+, bez przedstawienia jakiegokolwiek innego projektu mającego wspomóż rodziny, jest wprost wrogie przyszłym pokoleniom.
Nie uznaję tego projektu za wzorcowy i wiele dający, ale jest jakiś początek. Mamy zawsze jeszcze alternatywę- sprowadzić uchodźców w ilości pobijając Niemcy na głowę.
To drugie jest lepsze?
Co powiesz na zmniejszenie podatków. To jest mój pomysł na rozwiązanie. Ludzie zarabiali by więcej, dużo więcej niż te dodatkowe 500zł na dziecko, dużo rodzin w takiej sytuacji mogłoby pozwolić sobie na kolejne dziecko lub pierwsze. Mnie osobiście przeraża myśl o tym, że jak będę miał już swojego potomka to mogę go nie utrzymać. Kalkuluję, myślę i wiem, że w tym momencie to zła decyzja dla mnie i mojej dziewczyny. A menelstwo za przeproszeniem, nie kalkuluje i nie myśli, tylko będzie się mnożyć, dla tych 500zł. Później te dzieci, źle wychowane przez menelskich rodziców będą obciążeniem dla Polski, nie jednostkami wypracowującymi PKB.

Co do uchodźców to nie dziękuję, oni tym bardziej nie będą pracować to raz, a dwa nie życzę sobie, żeby mi się panoszyli po moim kraju. Niech ich Arabia Saudyjska przyjmie, to bogaty kraj, o tej samej kulturze.
Olanzapine napisał:
Kolejne rozdawnictwo pieniędzy. Wystarczy ograniczyć koszty pracy. W tym momencie jakby zliczyć wszystkie podatki, pośrednie, bezpośrednie, wszystkie VATy, akcyzy to oddajemy miesięcznie 80% naszych zarobionych pieniędzy.
Pisałam już parę stron wcześniej komentarz o wyższych pensjach, a można je właśnie uzyskać przez zmniejszenie składek i tych wszystkich podatków od wszystkiego, ale jest to nierealne. Od dawna władza w Polsce nie dąży do poprawy życia obywateli tylko swojego własnego i to się nie zmieni, bo choćby wchodził do polityki młody zapalony i uczciwy stanie się w końcu jednym z nich.
Po części się zgadzam z Tobą, ale jeżeli każdy będzie myślał tak jak Ty, że nic się nie da zrobić to tak będzie. Ja wierzę, że ludzie w końcu przejrzą na oczy i przestaną głosować na te same twarze, które rozkładają nasz kraj od 1989 roku.
 

przecajo

ja tetryk
Dołączył
22 Kwiecień 2009
Posty
3 329
Punkty reakcji
91
Wiek
64
Miasto
wielkamałopolska
mrok8 napisał:
Co powiesz na zmniejszenie podatków. To jest mój pomysł na rozwiązanie.

Później te dzieci, źle wychowane przez menelskich rodziców będą obciążeniem dla Polski, nie jednostkami wypracowującymi PKB.

Co do uchodźców to nie dziękuję, oni tym bardziej nie będą pracować to raz, a dwa nie życzę sobie, żeby mi się panoszyli po moim kraju. Niech ich Arabia Saudyjska przyjmie, to bogaty kraj, o tej samej kulturze.
Oczywiście, tyle że nikt tego nie przeprowadzi.

Dzieci są dziećmi, a co z nich wyrośnie możemy dowiedzieć się później, wróżkom dziękuję.

Dlatego właśnie należy zrobić wszystko co się da aby nastąpił wzrost demograficzny, możemy pyszczyć na rozdawnictwo do woli nie widząc że debatujemy na trumnie Polski.
 
Do góry