Rodzina 500 plus

Kaagular

Bywalec
Dołączył
12 Grudzień 2006
Posty
1 712
Punkty reakcji
39
Wiek
37
Miasto
wawa
https://wiadomosci.wp.pl/jaroslaw-kaczynski-oglosi-rewolucyjne-zmiany-w-programie-500-wiemy-co-sie-zmieni-6237806742292609a
Demokracja at its best! Słupki spadają, trzeba rozdać trochę kasiory. Plus zawsze dobrze powiedzieć drugi raz, że się rozda (darmowe leki). O ile pierwotny 500+ był ogólnie niezły, to już 500+ dla 25 letnich studentów to horror. 500+ dla emerytów? No to jeszcze 500+ dla bezrobotnych, 500+ dla samotnych na pocieszenie no i 500+ dla więźniów bo też biedni. No tak to się nie da.
Ciekawym wątkiem jest to, że 100 000 kobiet zrezygnowało z pracy. Co na to feministki? Ktoś coś czytał na ten temat? Bo to chyba ciężki temat dla nich bo to z ich perspektywy o kobietach najlepiej nie świadczy (z mojej bardzo dobrze).
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
trzeba poparcie ludzi jakoś kupić, szczególnie po tragicznej wpadce z premiami
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
w dużym mieście nie przesądzą te kwoty o dzietności, bo koszty wychowania dzieci są zbyt duże, ale na prowincji to już inna historia
 

milatam

Stały bywalec
Dołączył
22 Listopad 2017
Posty
1 454
Punkty reakcji
175
Ten program zgubi Polskę. Oglądaliście wczoraj program pt. ZAMIANA ŻON? Była w nim fajna rodzinka 5 dzietna. 500+ leci na "żarcie" na mieście i zachcianki typu trzy pełne reklamówki śmieciowego żarcia w postaci pseudo słodyczy.
Ta rodzina nie rozumiała nawet tego że w 80% produktów nabywa ułamek tego co powinno się w produkcie znajdować. Oglądając dalej doszedłem do wniosku iż dzieci w tej rodzinie nic a nic wspólnego mają z prawdziwym wykształceniem.
Coś a'la poziom podstawówki na wieki. Za 10,15 lat program 500+ narodzi nam tylu lewusów że UKRAINIEC będzie w Polsce kształconym Panem i jedynym zdolnym homosapiens do jakiekolwiek roboty.
Tego w programie 500+ nie wzięto niestety pod uwagę. Nie wzięto niestety tego że pogłębimy patologię. 90% kasy z 500+ jest niestety marnowana i złem ogromnym jest BRAK NADZORU nad wydatkami.
Moje zdanie jest takie:

Jeśli dzieci nie uczestniczą w korepetycjach, szkoleniach, kursach, dokształcaniu itp. itd. to 500+ powinno być zabierane.

Dlaczego?
Bo większość patologicznych rodzin za kasę z 500+ miłuje sobie żywot lenistwem. Kiedyś trzeba było wyjśc z chaty i nasadzić obok warzyw by była zupa na obiad. Dzisiaj idzie się na PIZZĘ...
Lista obowiązków 500plusowych że tak powiem w stosunku do dzieci już uczących się powinna wyglądać tak:
- obowiązkowo minimum 10 razy w roku udokumentowany teatr, kino (fakturkę imienną do biletu zawsze można dostać)
- obowiązkowo minimum 1 kurs tematyczny w skali roku (tańce, granie, jakiś sport w klubach)
- obowiązkowo raz w roku udokumentowany wyjazd na obozy integracyjne, wycieczkę szkolną, obóz itp. itd.
- dla dzieci z średnią mniejszą jak 3,80 w nauce obowiązkowo wykaz zamówionych korepetycji w szkole

Znalazła by się pewnie masa innych które na listę kontrolną można było by wrzucić...
no i w skali roku to o czym piszę wyżej jest nieproblemem opłacić z całorocznego 500+

Chociaż tyle w ustawie PIS powinien tym dzieciom dać bo tak naprawdę w 80% rodzin patologicznych te dzieci z 500+ dostaną dwie michy zypy zamiast jednej a reszta pójdzie na Playstation lub nowe SzmelcFony dla rodziców.
Nadzór nad wydatkiem tego typu powinny prowadzić KURATORIA i SZKOŁY. One doskonale wiedzą czego dzieciom brakuje.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
teraz na pizzę czy inne fast food , a jak dorośnie to będzie latać po tanie wino do monopolowego
 

milatam

Stały bywalec
Dołączył
22 Listopad 2017
Posty
1 454
Punkty reakcji
175
Ewentualnie do apteki by załagodzić ból nerek, wątroby, trzustki i żołądka po tych "fastfoodach i coca-coli"
ale przecie o to chodzi byśmy pracowali na US/ZUS lat 45-50 a potem żyli max. 10
 

danielr9

Wyjadacz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
6 519
Punkty reakcji
321
Wiek
40
Miasto
KRAKÓW
milatam napisał:
Lista obowiązków 500plusowych że tak powiem w stosunku do dzieci już uczących się powinna wyglądać tak: - obowiązkowo minimum 10 razy w roku udokumentowany teatr, kino (fakturkę imienną do biletu zawsze można dostać) - obowiązkowo minimum 1 kurs tematyczny w skali roku (tańce, granie, jakiś sport w klubach) - obowiązkowo raz w roku udokumentowany wyjazd na obozy integracyjne, wycieczkę szkolną, obóz itp. itd. - dla dzieci z średnią mniejszą jak 3,80 w nauce obowiązkowo wykaz zamówionych korepetycji w szkole Znalazła by się pewnie masa innych które na listę kontrolną można było by wrzucić... no i w skali roku to o czym piszę wyżej jest nieproblemem opłacić z całorocznego 500+
Żartujesz....
Nie prościej zlikwidować ten program w całości?
Polska powinna reformować system podatkowy, wprowadzić większą kwotę wolną od podatku i ulgi podatkowe nadzieci i to wszystko.
Tak niewiele a tak dużo by dało. Tylko wtedy nie porwiesz tłumów, żeby na Ciebie głosowali.
To większość ludzi patrzy na moje wpisy jak na pochodzące z marsa a co dopiero powiedz to ludziom na wsiach, którzy internetu nie mają tylko Radio Ojca Rydzyka.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
GUS podał dane dotyczące I kwartału 2018r. Spadek ilości urodzin wobec I kwartału 2017r o 4 tysiące

czyli 500+ jakoś szwankuje w swoim podstawowym celu czyli prokreacji
 

milatam

Stały bywalec
Dołączył
22 Listopad 2017
Posty
1 454
Punkty reakcji
175
Ale pizze do patologii obok widzę śmigają codziennie + chińczyki na dowóz. Moim zdaniem pińcet+ idzie pełną parą. Ja wnioskuję teraz o program samochód+
Jest już mieszkanie+
Jest już pińcet+
Jest już wyprawka+
jeszcze samochód+ brakuje by nieroby patologiczne miały komplet ... tylko opodatkujcie urfa tych Ukraińców razy dwa bo jak już wszyscy KRAWACIARZE pojadą fpistuuu z polski to kto utrzyma te wszystkie programy?
Polka kucharka za 11 zeta/h??????????
 

Kibic Polski

Stały bywalec
Dołączył
18 Kwiecień 2018
Posty
2 317
Punkty reakcji
199
Program 500+ od początku miał bardziej cele polityczne niż demografie. Rodzi on jednak inne wątpliwości np: czy zwykły Polak powinien zyskać na wzroście gospodarczym? Moim zdaniem powinien ale czy to powinno być 24 mld zł w postaci nowych podatków czy np
pewien procent ze wzrostu wpływów z VAT? A tym którzy wierzyli w "chmury bocianów" nad Polską można współczuć chociaż osobiście nie sądzę aby naiwniacy na współczucie bardzo zasługiwali.
 

milatam

Stały bywalec
Dołączył
22 Listopad 2017
Posty
1 454
Punkty reakcji
175
Ale o jakim wzroście gospodarczym w Polsce jest aktualnie mowa? O przyjezdnych rączkach z Ukrainy w liczbie miliona które zdolne są pracować za śmiechowe stawki i dzięki temu gospodara chwilowo ruszyła bo można teraz lakierować 1000 mebelków miesięcznie a nie 100 i wysyłać w kwocie typu "za damski ujj" na wschód?? Mowa o VACIE z tych mebelków? I jaki to wzrost? VATu dojdzie i wtedy sie rozda "potrzebującym" czyli takim z dwiema lewymi do roboty ...???
A może wzrost gospodarczy jest faktycznie dzięki 500+ bo nareszcie można wymienić Nokię 6510 na Huawei P20 i to gotówką po 4 miechach ciułania, co?? :)
Przecie ta kasa nie wraca! Nie wraca i nie wróci! Jeszcze ten rok i bum na zakupy się skończy i co wtedy?
Aaaa, zapomniałem. Spadło bezrobocie którym władza aż tak się szczyci. No tak, zapchano firemki UKRAINĄ to i bezrobocia w Polsce nie ma.
Jak RZĄD podniesie minimalną krajową do poziomu minimum 15zł netto za godzinkę najgorszej pracy to wtedy przestanę ujadać. Tymczasem mam wzrost gospodarczy bo w Polsce pracuje sie za 1.90€ /h
Kapujecie? To nie jest pomyłka!! 12zł brutto minus HARACZ = 8,10zł / 4,25 = 1.90€ czyli 3,4 razy mniej jak niespełna 100km od granicy zachodniej za ... sprzątanie hali płacą!

Ludzie! O jakim wzroście gospodarczym Wy mówicie???
Produkujemy telewizory LG, PHILIPS, Toshiba, produkujemy sprzęt BOSCHA i masę innych fantów!
Siedzimy w fabrykach na stawkach śmieciowych i to jest WZROST GOSPODARCZY??
ALE CZYJ?????
Polski i Polaków czy właścicieli korporacji i zachodu????
Dochody tych korporacji zostają w Polsce i dla Polaków czy wędrują w Świat???

Zobaczcie jak to było...
W latach 2009 > 2013 gdy w Polsce zabrakło rączek do pracy to stawki na stanowiskach roboczych (mechanicy, lakiernicy, blacharze) śmigały na poziomie od 18zł na rączkę w górę i mordowali się o pracownika!
Ludzie zarabiali a pracodawcy nie płakali. Żyło się.
A dziś? A dziś jak dostaniesz dyche na godzinę to się ciesz i nie wyj bo na Twoje miejsce jest 10-ciu Ukraińców!
Zabrakło chętnych do zapitalania za 10zł/h to ... zamiast podnieść minimalną krajową do 25zł brutto to zrobili smiechowe 12zł i otworzyli UKRAINIE granice.
I to ma być naprawa społeczeństwa i gospodary???????

Kasa zarabiana przez Ukraińców jedzie na wschód!
Ukrainiec po kilku latach prqacy (legalnej) w EU (w Polsce!!!) dostaje papiery i wieje na zachód! Po to jest im Polska!
Wszyscy Ukraińce których poznałem w latach 2012 > 2014 siedzą już na zachodzie a na ich miejsce przyjechali tatusie, mamusie, córeczki, babcie i dziadki.

Pytam: ILE LAT JESZCZE BĘDZIE TO TRWAŁO?????
Będą zaniżać POLAKOM pensje do usr. śmierci????
I odpowiedź brzmi TAK, będą ... dlatego stąd wieję!

PS. Wiecie co ludzie w Czechach na to?
cyt. "Ukraińców to my nie chcemy bo zrobi się to samo co w Polsce. Nasi pójdą na bruk i kto będzie kupował to co Ukraińce naprodukują? Polska się cieszy bo ma tanie łapska do roboty ale i tak pójdzie z torbami"
 

danielr9

Wyjadacz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
6 519
Punkty reakcji
321
Wiek
40
Miasto
KRAKÓW
Herbatniczek napisał:
GUS podał dane dotyczące I kwartału 2018r. Spadek ilości urodzin wobec I kwartału 2017r o 4 tysiące

czyli 500+ jakoś szwankuje w swoim podstawowym celu czyli prokreacji
Pamiętasz jak się kłóciłem o to z Serworem, który na siłę udowadniał coś innego?
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
oczywiście że pamiętam, też byłem sceptyczny ale prawdziwy socjalista jest zbyt nawiedzony aby spojrzeć realnie
 
Do góry