Rodzina 500 plus

K

kate2

Guest
A dlaczego szerzysz taką jednostronną politykę imigracyjną? Równie dobrze można dopuścić myśl że to nasi rodacy ale też i obcokrajowcy będą szukać u nas schronienia uciekając spod jarzma Eurabii?

Jesteś jasnowidzem?

Taki cud miód malina ten Zachód? To co tu jeszcze robisz? :)
Szkoda że pominąłeś milczeniem moją wypowiedź o tym co najbardziej obciąża społeczeństwo a się wszyscy czepili dzieci....

Rozumiem że można się w ty biegu szczurów zatracić i pominąć zupełnie fakt że wszystko co jest na tym świecie ma być podporządkowane człowiekowi...nie odwrotnie....ale żeby aż tak??
Chyba się już wypompowałam z chęci dalszej dyskusji.
Kto chce niech ubolewa dalej nas tymi 500 zl...nie będę przeszkadzać:)
 
M

MacaN

Guest
kate2 napisał:
Wydatki na rodzinę są pryszczem w porównaniu z wydatkami państwa na takie relikty komunizmu jak : ZUS KRUS NFZ
Tak, ale ZUS to zło konieczne, bo Polska nie ma tyle kasy, by wypłacić emerytury ludziom, którzy juz powpłacali składki. Pryszcz? Nie, nie pryszcz. 100 000 * 500 = 50 000 000 miesięcznie. Dodaj do tego darmowe leki od 75 roku życia oraz tak drastycznie podniesiona pensje minimalną i masz gotowy przepis na upadek państwa Polskiego.

ZUS wymaga zmiany koncepcji jego zarządzaniem, fakt. NFZ - zastanów się, czy chcesz wspierać socjalizm i 500 zł na dziecko, czy nie.

Zlikwidowanie NFZ-u przy dzisiejszych podatkach ( aby wypłacić 500 zł. na dziecko trzeba poszukać nowych podatków ) to pewna śmierć dla Ciebie i Twoich dzieci oraz dla większości rodzin w Polsce.
 

Olanzapine

Nowicjusz
Dołączył
10 Luty 2016
Posty
113
Punkty reakcji
1
MacaN napisał:
Zlikwidowanie NFZ-u przy dzisiejszych podatkach ( aby wypłacić 500 zł. na dziecko trzeba poszukać nowych podatków ) to pewna śmierć dla Ciebie i Twoich dzieci oraz dla większości rodzin w Polsce.
Co miesiąc oddaję do NFZ 500 zł (na kontrakcie inni 1000) i naprawdę wolałabym by były w Polsce ubezpieczenia podobne do tych w USA, dobrowolne, różne pakiety w zależności na co chorujesz. Polska to państwo opiekuńcze, wiecznie chcą nam nakazywać, by zapisać pasy podczas jazdy, by się ubezpieczać, a potem i tak najwięcej z najdroższych badań korzysta żul, który po raz 5 w tygodniu przewrócił się po pijaku i robią mu tomografię wartą 400-500 zł (zwykli ludzie czekają rok na TK).
W USA jest prosta sprawa. Nie zadbałeś o własne ubezpieczenie, nie będziesz leczony. Nie zapiąłeś pasów, wyleciałeś z pojazdy, zawisłeś na drzewie? Twoja głupota, twoje konsekwencje. Wkurza mnie państwo, gdzie wiecznie myśli się za ludzi, bo ludzie sami nie pomyślą.
I wieczny brak pieniędzy w NFZ, co tylko daje jasny obraz niewydolności tego systemu. Ostatnio głośna była sprawa jak to dyrektor NFZ wysoko postawiony przyjął pokaźną łapówkę od dyrektora prywatnej kliniki za lepsze kontrakty. Tam właśnie są nasze pieniądze, rozdawane przez skorumpowanych urzędasów swoim kumplom, a zwykli ludzie czekają latami w kolejce, bo NFZ tak mało płaci, że dziennie można przyjąć 20 pacjentów. Zlikwidować niewydolny, skorumpowany NFZ - to byłoby pierwsze moje założenie, gdybym wygrała wybory.

Wiem, że nie na temat wątku ale emocje mnie poniosły ;)



kate2 napisał:
Violu....my rodziny z dziećmi nie marzymy o niczym innym jak odebrać te pieniądze i biec w te pędy do sklepu monopolowego.... Zostawię to bez komentarza bo ręce opadają jeśli ludzie sami patrzą na siebie w taki sposób profanując polskie rodziny i tym samym swój kraj dając o nim takie świadectwo.
Pieniądze te dostaną tak samo rodziny patologiczne jak i te świecące przykładem, nie ma co się oszukiwać. I ty przeznaczysz je na wycieczki szkolne i plecak, a tamci na wódkę i papierosy, a dzieci wciąż będą głodne. Tutaj najważniejszą rolę powinien mieć kurator opiekujący się dziećmi i pomoc społeczna i w razie nadużyć zabrać dzieci.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
patrzę na ten program przez pryzmat zachodniej Europy gdzie zasiłki na dziecko to standard
I jak się to przekłada na dzietność ?

ilość dzieci się powiększa ale zasadniczo u uchodźców i wszelkiego rodzaju uciekinierów z krajów islamskich. Oni się mnożą jak króliki za te właśnie pieniądze. Bo już rdzenni Niemcy, Francuzi to dalej mają jedno a w porywach dwójkę dzieci. I dostają kwoty wielokrotnie większe. Ciekawe że ładowanie tych setek Euro nie pomaga a tak naprawdę wspiera osoby obce kulturowo i religijnie

i teraz Polska. Otrzymanie 500 zł na dziecko zmobilizuje do urodzenia następnego tylko w rodzinach albo bardzo biednych albo patologicznych. W zasadniczej większości rodzi po prostu te pieniądze zostaną wydane na te dzieci co już są. Czyli de facto nie program demograficzny ale tylko rozbudowana pomoc społeczna
 

Olanzapine

Nowicjusz
Dołączył
10 Luty 2016
Posty
113
Punkty reakcji
1
Herbatniczek napisał:
W zasadniczej większości rodzi po prostu te pieniądze zostaną wydane na te dzieci co już są. Czyli de facto nie program demograficzny ale tylko rozbudowana pomoc społeczna
No dokładnie. A jak było z "bedzikowym"? Też były głosy przeciw, że przez to ludzie specjalnie będą płodzić dzieci, choć był to datek jednorazowy z tego co pamiętam.
Ludzie nie chcą więcej dzieci, bo starczy im jedno albo dwa. Nie każdy chce taki obowiązek, wychowywanie 4 czy 5, to normalne. Do tego dochodzi kariera kobiet, które nie chcą jej zaniedbać, bo niestety często po kolejnej ciąży są bezrobotne. Znajoma urodziła jedno, pracodawca już niezadowolony ale przymknął oko, a jak drugi raz zaszła jasno powiedział, że nie będzie dla niej miejsca - wieloletnia pracownica doskonale znająca system, ale wolał zatrudnić i uczyć nową. I co, wybierać między pracą i pieniędzmi, które to dziecko utrzymają, czy między dzieckiem i brakiem pieniędzy?
 
M

MacaN

Guest
Dokładnie, Herbatniczek chyba trafił w 10 swoim argumentem.

Na jakiej podstawie twierdzicie, że 500 zł na dziecko naprawi nasza sytuację demograficzną? Rzeczywiscie patrząc na zachód i tamtejszy socjal można przewidzieć, że efekt będzie praktycznie żaden.

Mało tego - będzie negatywny, bo ludzie po osiągnięciu pełnoletności, bez perspektyw zawodowych i z dużymi podatkami najzwyczajniej w swiecie wyjadą tam, gdzie zarobią kilkukrotnie więcej - na zachód.

Jeszcze tylko chciałbym zauważyć jedną rzecz:



kate2 napisał:
Taki cud miód malina ten Zachód? To co tu jeszcze robisz?

Chyba zapomniałaś, ze piszesz do przedsiębiorcy, który nie musi wyjeżdżać za chlebem. My tu piszemy o znacznej większości Polaków, czyli o robotnikach, a zwykły robotnik zarabia w Polsce marne grosze. Jesli ma do wyboru prace za 1800 zł brutto z Polskimi podatkami i opłatami oraz za 1800 euro brutto z Niemieckimi opłatami, to chyba jasne, że wybierze opcje nr 2, nie?

A wiesz dlaczego? Bo za 1800 euro brutto ten człowiek wynajmie sobie lokum, odłoży na samochód i na wakacje, przy czym wcale nie będzie głodować, a za 1800 zł brutto może odłożyć na Opla corsę B i na paliwo, by wyjechać do rodziny 300 km. dalej.
 

Lewiksa

Nowicjusz
Dołączył
10 Luty 2016
Posty
25
Punkty reakcji
0
Projekt 500+ to krok do naprawienia sytuacji, jeżeli istnieją sposoby na to, żeby Polacy wrócili z Anglii, Niemczech itp. do Polski, żeby prowadzić tutaj życie to warto wdrożyć ten projekt. Nic nie będzie takie, że zrobi się to raz i wszystko się naprawi - cierpliwości Polacy! :)
 
K

kate2

Guest
Dodam tylko że polskie kobiety za granicą zdecydowały się na posiadanie kolejnych dzieci. Sama znam osobiście takie przypadki.

Druga sprawa: Ciekawe jak wyglądałaby sytuacja z dzietnością w krajach UE gdyby nie zdecydowały się wspomóc ją świadczeniami.

Chyba każdy wie na którym miejscu plasuje się Polska pod względem denografii.

Są ludzie i rodziny które chcą mieć dzieci. I wsparcie finansowe może ich wspomóc w tej decyzji.

Co do przedsiębiorcy Daniela.Nie kwestionuję tego ale szczerze mówiąc nie wiem kto siedzi po drugiej stronie komputera....

Pisać można wszystko....
A skoro Daniel jest znakomitym przedsiębiorca to dlaczego zakłada najgorsze scenariusze dla moich i innych dzieci w przyszłości?
Skór jest tak świetnie to może innym też się uda zrobić dobrze prosperujący biznes i nigdzie nie wyjeżdżać?

Ps.Przepraszam za literówki... Piszę z telefonu.
 

Olanzapine

Nowicjusz
Dołączył
10 Luty 2016
Posty
113
Punkty reakcji
1
MacaN napisał:
My tu piszemy o znacznej większości Polaków, czyli o robotnikach, a zwykły robotnik zarabia w Polsce marne grosze. Jesli ma do wyboru prace za 1800 zł brutto z Polskimi podatkami i opłatami oraz za 1800 euro brutto z Niemieckimi opłatami, to chyba jasne, że wybierze opcje nr 2, nie?
Ostatnio w programie o domach, a raczej willach w USA pokazali jak ludzie kupują chatę z basenem, metraż 150-180 za 150 tys. dolarów, w bogatej dzielnicy Phoenix, gdzie u nas szła by pewnie za milion zł.
Oglądałam też najlepsze motocykle z salonu - najnowsza Yamaha R1 za 13,5 tys. dolarów a u nas za 80 tys. zł.
Rozmawiałam na wakacjach w stanach z tamtejszym strażakiem zwykłego stopnia - zarabia 80. tys. rocznie, u nas 50-60 i to też zależy od wysługi lat,
skończonej szkoły i stopnia.
Zarobienie tam 2000 dolarów, a tu 2000 zł to znaczna różnica.
 
M

MacaN

Guest
Olanzapine napisał:
Ostatnio w programie o domach, a raczej willach w USA pokazali jak ludzie kupują chatę z basenem, metraż 150-180 za 150 tys. dolarów, w bogatej dzielnicy Phoenix, gdzie u nas szła by pewnie za milion zł.
Milion to minimum do postawienia i wykończenia małego, 150 metrowego domu ( z działką i ucywilizowaniem do tego stopnia, byś mógł w środku mieszkać ), a co tu mówić o willi z basenem. Poza tym podatki by Cię zabiły, bo basen to dodatkowy podatek od luksusu :)




kate2 napisał:
Skór jest tak świetnie to może innym też się uda zrobić dobrze prosperujący biznes i nigdzie nie wyjeżdżać?
Kate, powtarzam - piszemy o większości. Zaznaczyłem to specjalnie, abyś nie wyskoczyła z tekstem, że Twoje dzieci zrobią prosperujacy biznes.



kate2 napisał:
Ciekawe jak wyglądałaby sytuacja z dzietnością w krajach UE gdyby nie zdecydowały się wspomóc ją świadczeniami.
Tak samo, bo ludzie na zachodzie żyja na wysokim poziomie i bez tych socjalnych dodatków.



kate2 napisał:
Dodam tylko że polskie kobiety za granicą zdecydowały się na posiadanie kolejnych dzieci. Sama znam osobiście takie przypadki.
Tak, bo tam sie zyje lepiej, wciąz do tego wracamy i wciąż krążymy dookoła jednej rzeczy. Te kobiety nie wrócą do Polski z powodu 500 zł na drugie dziecko, ponieważ płace w Polsce stoja na załosnie niskim poziomie, a podatki są wysokie.



Lewiksa napisał:
jeżeli istnieją sposoby na to, żeby Polacy wrócili z Anglii, Niemczech itp. do Polski, żeby prowadzić tutaj życie to warto wdrożyć ten projekt.
Polacy wrócą do kraju, jak będą mogli tutaj ZARABIAĆ na podobnym poziomie, co tam.
 
K

kate2

Guest
A ja pisałam co potwierdził ktoś z PiS-u że nie ma szans na wyrównanie płac ze standardami europejskimi i stąd decyzja o programie 500 plus.
Jakoś nie słyszałam podobnych jęków gdy okradziono ludzi w Amber Gold...i przy innych aferach.
Szukacie złodziei i pasożytów nie tam gdzie trzeba :)
 

Olanzapine

Nowicjusz
Dołączył
10 Luty 2016
Posty
113
Punkty reakcji
1
MacaN napisał:
Milion to minimum do postawienia i wykończenia małego, 150 metrowego domu ( z działką i ucywilizowaniem do tego stopnia, byś mógł w środku mieszkać ), a co tu mówić o willi z basenem.
W większych miastach pewnie tak, tu gdzie mieszkam można wybudować dom 150 metrów za max. 500 tys. zależy jak się go wyposaży i ile działka kosztowała. Ale widziałam oferty pod Warszawą - kosmos :eek:


MacaN napisał:
Tak, bo tam sie zyje lepiej, wciąz do tego wracamy i wciąż krążymy dookoła jednej rzeczy. Te kobiety nie wrócą do Polski z powodu 500 zł na drugie dziecko, ponieważ płace w Polsce stoja na załosnie niskim poziomie, a podatki są wysokie.
A kto by chciał wrócić kiedy tam ma stabilne bezpieczne życie, komu chciałoby się przenosić z dziećmi i znowu zmieniać im całe życie, szkoły, przyjaciół. Dla rodzin, które już się zadomowiły na saksach 500 zł to pewnie śmiechu warte.
MacaN napisał:
Polacy wrócą do kraju, jak będą mogli tutaj ZARABIAĆ na podobnym poziomie, co tam.
DOKŁADNIE.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
500 zł skusi Polaków z zagranicy ? dodajmy jeszcze jedno zero to może
 
M

MacaN

Guest
kate2 napisał:
Jakoś nie słyszałam podobnych jęków gdy okradziono ludzi w Amber Gold
W Amber Gold okradali debili wierzących w cuda, a nie przeciętnego podatnika. Za to teraz zabiorą pieniądze mi, by dać je Tobie.



kate2 napisał:
Ale kto mówi że skusi? Oczywiście że nie.
Jak to kto?



Lewiksa napisał:
Projekt 500+ to krok do naprawienia sytuacji, jeżeli istnieją sposoby na to, żeby Polacy wrócili z Anglii, Niemczech itp. do Polski, żeby prowadzić tutaj życie to warto wdrożyć ten projekt.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
na przykładzie Amber Gold widać jak w soczewce jak bardzo ludzie nie chcą myśleć a tylko siedzieć i czekać aż dobry car wszystko za nich zrobi
tam było widać jak na dłoni że to przekręt, nikt normalny nie dale takich warunków, ale ludzie najpierw wierzą w bajki i są chciwi aż do przesady a potem płaczą

gdyby ludzie mieli rozum to Amber Gold po miesiącu by zbankrutowało, ale łatwiej oskarżać władzę niż pochwalić się choć jedną szarą komórką
 
K

kate2

Guest
MacaN napisał:
Za to teraz zabiorą pieniądze mi, by dać je Tobie.
A mnie zabierają pieniądze na emerytów, rencistów, NFZ z ktrego nie korzystam oraz z wielu innych rzeczy. A potem będą okradali moje dzieci by utrzymywać przy zyciu Ciebie.
 

przecajo

ja tetryk
Dołączył
22 Kwiecień 2009
Posty
3 329
Punkty reakcji
91
Wiek
64
Miasto
wielkamałopolska
kate2 napisał:
A mnie zabierają pieniądze na emerytów, rencistów, NFZ z ktrego nie korzystam oraz z wielu innych rzeczy. A potem będą okradali moje dzieci by utrzymywać przy zyciu Ciebie.
Powracając do głównego tematu w nawiązaniu do wątku, może wysokość emerytury uzależnić od ilości dzieci a w mniejszym od ewentualnych składek.
Wszyscy raczej zgadzamy się że ewentualna wypłata emerytury będzie zależeć wyłącznie od ilości wpłacających składki w przyszłości.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
a zamiast skracać wiek emerytalny dac kobietom podwójną zaliczkę za okresy macierzyńskiego i wychowawczego, praca z dziećmi jako praca w cieżkich warunkach
 
Do góry