Recepta na lepszy świat.

e_moll_ka

Nowicjusz
Dołączył
6 Styczeń 2009
Posty
250
Punkty reakcji
8
Wiek
62
A co to "świat"? Moje otoczenie (czyli tzw. "mój świat"), kraj, planeta czy wszechświat? Osoba będąca szarym obywatelem ma szansę zmieniać na lepsze jedynie "swój mały, półprywatny świat". A tutaj jest już spore pole do popisu. Wystarczy pamiętać, że najważniejsi są inni ludzie i relacje z nimi. Dodajmy do tego dobry kontakt ze swoją własną skromną osobą i spełnianie swych marzeń i małych zachcianek i już jesteśmy na dobrej drodze ;)
tak,tak,tak :)
 

imawoman

Bywalec
Dołączył
3 Wrzesień 2008
Posty
1 757
Punkty reakcji
139
Aby uzyskać lepszy świat, należałoby zacząć od ulepszenia człowieka, a na to chyba nikt nie ma dobrego pomysłu.:p
Zawsze można zacząć od częstszego rozmawiania z... samym sobą! Czego oczekuję od życia i innych ludzi? Dlaczego mam takie, a nie inne poglądy? Co spowodowało u mnie dane zachowanie?
Dobry kontakt ze sobą to dobry kontakt z otoczeniem. To samo dotyczy zrozumienia - należy zacząć od poznania i zrozumienia siebie.
Frazesy? Być może... Ale działają ;)
 

makfil

Bywalec
Dołączył
15 Listopad 2009
Posty
579
Punkty reakcji
39
Miasto
Ziemia, planeta ludzi
Imawoman, to piękne, ale obawiam się, że niewystarczające.
Główne problemy tkwią w głębszych warstwach naszej psychiki (instynkty, popędy itp - nie znam się na tym dokładnie). W człowieku tkwi np. żądza odwetu, zabijania, osiągania celów za wszelką cenę. Cechy te leżą u podłoża walk i konfliktów zbrojnych, nieokiełznanej militaryzacji, niszczeniu przyrody w sposób nieodwracalny i wielu innych rzeczy. Wspomniane właściwości naszej natury powodują też, że wojny służą pewnemu odreagowaniu w skali masowej (zaangażowanych w nie społeczeństw) a długotrwały brak wojen, tak wspaniały i twórczy dla ludzkiej cywilizacji -powoduje z kolei objawy degeneracji psychicznej pewnego procentu społeczeństwa. Z tego co wiem - nie mamy możliwości modyfikowania naszych ludzko-zwierzęcych instynktów i dlatego nie potrafię być tutaj optymistą, choć generalnie staram się nim być.
 

imawoman

Bywalec
Dołączył
3 Wrzesień 2008
Posty
1 757
Punkty reakcji
139
Imawoman, to piękne, ale obawiam się, że niewystarczające.
Napisałam, od czego możemy zacząć. Ja trzymam się w życiu swojego optymizmu, co prawda nie za wszelką cenę, ale jednak. I to mnie pozytywnie nastraja do świata. A z faktem, że nie wszyscy ludzie są do nas pozytywnie nastawieni i nie wszystkie okoliczności układają sie po naszej mysli, musimy się pogodzić - i tyle. Nie zmienimy świata w pojedynkę, ale samo staranie się może przynieść satysfakcję ;)
 

Pompek-87

Nowicjusz
Dołączył
16 Czerwiec 2009
Posty
67
Punkty reakcji
0
bardzo ciekawey ten artykol o usmiechu ... filmik naprawde interesujacy i dajacy do myslenia.... jednak internet jest zbyt obszerny by trafil on do chociaz 5 % odbiorcow w polsce a co dopiero na swiecie. Sadze ze to dobra metoda jednak zapominamy o jednym... zaden czlowiek tak jak ten na filmiku nie ma codziennie " dobrego dnia" ze od rana do wieczora jest super usmiechneity i wszystkich wychwala za wszysto.... czasami czyjemy sie tak zzdolowani ze dobre samopoczucie ludzi obok przyprawia nas w jeszcze wiekszego dola.
 

Dekadentyzm21

Nowicjusz
Dołączył
7 Grudzień 2011
Posty
248
Punkty reakcji
8
Wiek
34
Świat nie może być lepszy czy gorszy. Świat jest zawsze taki sam! A w ludziach zawsze będzie istniało ego którym obdarzyła nas ewolucja. To dzięki niemu jeszcze żyjemy.
 

Revengex33

Nowicjusz
Dołączył
6 Kwiecień 2012
Posty
33
Punkty reakcji
0
Wiek
26
Miasto
Białystok
Kiedyś wpadła mi myśl by z świata zrobić jeden wielki kraj... bez przemocy, wojen, narzucania dzieciom wiary/ sposobu życia, bez pozerstwa.
A tych co lubią sobie mordy bić  i sa nie tolerancyjni wwalić na jedną wyspę i niech się pozabijają .
 
M

MacaN

Guest
Idealny świat, utopia to miejsce, które jest możliwe tylko teoretycznie, a w praktyce nie będzie istnieć nigdy. To dlatego, że żadne stworzenie nam znane nie jest idealne. Musielibyśmy wyeliminować ludzi " złych " o ile w ogóle można powiedzieć że ktoś jest zły. Zawsze będziemy kontrolowani i manipulowani - ZAWSZE i choć teoretycznie będziemy wolni to w praktyce będzie inaczej. Teraz jest dobrze, w naszym kraju jest bardzo dobrze. Gdyby ludzie tylko trochę bogatsi byli i gdyby mniej morderstw było, ale jest dobrze.

Pomysł jednego wielkiego świata ma jeszcze mniejsze szanse na realizację, z racji tradycji ludzi (choć myślę, że do tego waśnie się dąży - UE, USA ) Ale, aby powstał jeden świat- państwo musiałaby się pojawić inteligencja w kosmosie, aby ludzie się zjednoczyli,.
 

Benjamin Obrusik

Nowicjusz
Dołączył
7 Kwiecień 2012
Posty
7
Punkty reakcji
0
Przyjacielu:)
Zależy czy chodzi Ci o świat ogółem (czyli taki jaki jest znamy bez poznania kilku praw które poszerzają nasze możliwości <np.Prawo Przyciągania>) czy świat który ty tworzysz?
1.Świata Ogólnego nie zmienisz <bo wiecznie ktoś będzie miał inny "lepszy" pomysł>
2.Świat który ty tworzysz:
Tu jest twoje królestwo, tu Ty decydujesz o tym co ma być a co jest zbędne, Ty nim kierujesz bo to Ty masz w nim żyć.
 
M

MacaN

Guest
no dobrze ale ja oczywiście ogół na myśli miałem... wiadomo, że swoje życie możesz zamienić w bajkę lub w koszmar.
 

Shizu-chan

Nowicjusz
Dołączył
28 Marzec 2012
Posty
57
Punkty reakcji
0
Wiek
26
Miasto
Mniej więcej Głogów
A co to "świat"? Moje otoczenie (czyli tzw. "mój świat"), kraj, planeta czy wszechświat? Osoba będąca szarym obywatelem ma szansę zmieniać na lepsze jedynie "swój mały, półprywatny świat". A tutaj jest już spore pole do popisu. Wystarczy pamiętać, że najważniejsi są inni ludzie i relacje z nimi. Dodajmy do tego dobry kontakt ze swoją własną skromną osobą i spełnianie swych marzeń i małych zachcianek i już jesteśmy na dobrej drodze

Dokładnie tak samo .
 

raudex

Nowicjusz
Dołączył
7 Czerwiec 2012
Posty
176
Punkty reakcji
0
powiem tak zło wygrywa wtedy kiedy dobrzy ludzie nic nie robią to jest prawda i pomysł by ludzie dobrzy nie byli obojętni
 

cr3ator

Wielebna Świnia
Dołączył
9 Listopad 2006
Posty
1 586
Punkty reakcji
5
Kochaj bliźniego swego jak siebie samego.

Nie czyń innemu co tobie nie miłe.
 

Bezwet

Nowicjusz
Dołączył
9 Sierpień 2012
Posty
22
Punkty reakcji
2
Wiek
28
Miasto
Wrocław
Kiedyś wpadła mi myśl by z świata zrobić jeden wielki kraj... bez przemocy, wojen, narzucania dzieciom wiary/ sposobu życia, bez pozerstwa.[...]
Gdy przeczytałem ten fragment twojej wypowiedzi po prostu musiałem puscić sobie Imagine Johna Lennona.
Swiat bez wojen, przemocy, świat gdzie wszysycy są sobie braćmi niestety tego chyba nigdy nasza cywilizacja nie osiągnie.

A tych co lubią sobie mordy bić i sa nie tolerancyjni wwalić na jedną wyspę i niech się pozabijają.
Nie zawsze łatwo jest wyplewić chwasty.

Jak myślicie, czy jako ludzie jesteśmy w stanie uczynić świat lepszym ?
Jak taki ogólnoświatowy fix mógłby wyglądać zakładając dostępność wszelkich możliwych środków ?

Tak, jesteśmy. Moim zdaniem świat idzie w lepszym kierunku, zdarza się zboczyć z tej ścieżki, a do jej konca wiedzie jeszcze długa i kręta droga ale porównajmy to co osiągneliśmy obecnie, z przeszłością.
Zobaczysz ludzi siedzących w anfiteatrach, przypatrujących się gladiatorom walczącym o swe życie, oni będą decydować przez podniesie kciuka czy ktoś będzie żył czy nie.
Zobaczysz despotów siedzących na tronach, ludzi palonych na stosach za herezję, wojny w imię wiary...

Recepta na uczynienie świata lepszym?
Nie bądźmy obojętni na uczucia innych osób
Poświęcajmy dużo czasu dzieciom, przekażmy im jak najwięcej zdołamy
Bądź zmianą, którą pragniesz ujrzeć w świecie - Mohandas Karamchand Gandhi

Niestety co byśmy nie uczynili zawsze znajdzie się ktoś kto będzie pragnął więcej pieniędzy/władzy i uczyni wszystko by to osiągnąć.
 
Do góry