Recepta na lepszy świat.

Active_Angel

Nowicjusz
Dołączył
23 Wrzesień 2012
Posty
228
Punkty reakcji
2
Wiek
35
Miasto
Universe
No to zapodaję:
1. Wprowadzić , jasne , przejrzyste reguły. :)
2. Nie traktować człowieka pod kątem ogółu, a do każdego podchodzić indywidualnie. :piwosze:
3. Obciąć pensje politykom. Twardsze karanie ich za nie wykonywanie obowiązków na rzecz medialnych ekscesów. :czytaj: :grymasi:
4. Zarobek powinien być wprost proporcjonalny do wysiłku fizycznego , umysłowego i godzin pracy. " Im cięższa praca, tym więcej zarabiasz" BB)
5. Zniszczyć wszelkiego rodzaju broń i ogłosić globalny rozejm. :przytul:
6. Za czynienie zła, karać takim samym lub podobnym złem. Nie ma , że za zabicie człowieka 25 lat albo dożywocie a za zakatowanie na śmierć psa tylko 3 lata. To śmierć i to śmierć. Dożywocie w torturach może by czegoś nauczyło. a pedofilów i gwałcicieli poddać zabiegowi kastracji. :026:
7. Poszerzać i rozwijać zainteresowania dzieci i młodzieży. A co tam. Dziecko chce np. tańczyć brakdance'a. Niech to robi. Takie instytucje pogłębiania zainteresowań powinny być nieodpłatne i dostępne dla wszystkich. Przede wszystkim dla dzieci ze slumsów i biednych rodzin. :dj: :tanczy: :sport: :yahoo: :artysta:
8. Wprowadzić darmowe leczenie i darmowe lekarstwa dla chorych ludzi z biednych rodzin. Nie może być tak, że żyją tylko bogaci a biedni umierają bo nie są w stanie walczyć z chorobą. :help:
9. Propagować czynienie dobra. Niech ludzie, którzy pomagają innym będą nagradzani. Z czasem z pokolenia na pokolenie odruch pomagania powinien wejść ludziom w krew :) :aniol:

To taka moja sugestia :) :)
 

notserious

Nowicjusz
Dołączył
17 Wrzesień 2012
Posty
446
Punkty reakcji
16
Wiek
32
Miasto
wlkp
zależy czy chodzi nam o świat nasz, prywatny czy o świat pojęty jako ludzkość czy też o świat jako globus.
 

Einherjar

Wyjadacz
Dołączył
15 Grudzień 2011
Posty
3 409
Punkty reakcji
322
Wszyscy byliby lepsi, gdyby zamiast ingerować w czyjś sposób życia skupili się na swoim. Zatem, gdyby ludzie byli lepsi i tym się kierowali, cały świat byłby przyjemniejszym miejscem do życia i być może mniej ludzi chciałoby go opuścić.
 

annawes

Bywalec
Dołączył
21 Lipiec 2012
Posty
2 810
Punkty reakcji
101
Jak śmierć to śmierć to ile powinnam dostać za robaka ,którego właśnie zdeptałam.?Te wszystkie zasady-nierealne.Co to znaczy-podchodzić do każdego człowieka indywidualnie?kto i gdzie ma to robić?Zyjemy w społeczeństwie i pewne zasady muszą dotyczyć ogółu a nie każadego z osobna,nawet w szkole uczniowie stanowią jakąś grupę,nikt nie ma indywidualnego nauczania.itd...Obciąć pensje politykom-dlaczego?,czy wśród nich nie ma takich co dużo i ciężko pracują-tu właśnie nie podeszłaś indywidualnie do sprawy.Ostatna rzecz te wszystkie darmowe rzeczy-leczenie ,instytucje dla młodzierzy -czyli co podnosimy podatki tak?Wiem,że trochę się czepiam ,ale nie znalazłam tu nic możliwego do wykonania.Tworzenie lepszego świata powinno zacząć się od samego siebie,bycia lepszym człowiekiem i do tego nie potrzeba żadnych zasad.
 
M

MacaN

Guest
No to zapodaję:
No to komentuję :
1. Wprowadzić , jasne , przejrzyste reguły.
A tak dokładniej ? Co znaczy przejrzyste reguły ?
2. Nie traktować człowieka pod kątem ogółu, a do każdego podchodzić indywidualnie.
Oczywiście, masz rację :) Widzę tylko jeden problem - umiesz podejść indywidualnie do ok. 7 mld ludzi ? :p
3. Obciąć pensje politykom. Twardsze karanie ich za nie wykonywanie obowiązków na rzecz medialnych ekscesów.
Tutaj 100% poparcia ;)
4. Zarobek powinien być wprost proporcjonalny do wysiłku fizycznego , umysłowego i godzin pracy. " Im cięższa praca, tym więcej zarabiasz"
To trochę bardziej skomplikowane, niż Ci się wydaje :) Widzisz - jedna praca ( choć ciężka ) może być bardzo mało przydatna dla ogółu, a druga lżejsza, lecz bardziej pożyteczna :p Tu odsyłam do prawa popytu i podaży.
5. Zniszczyć wszelkiego rodzaju broń i ogłosić globalny rozejm.
Ach ta ułańska fantazja wszystkich pacyfistów tego świata... Tak więc wystarczy, że ja jako człowiek wykształcony i umiejętny mogę sobie zbudować AK-47 i podbiję kraj, na którego stanę czele jako król, po czym stworzę sobie armię ochotników i podbiję świat, nie sądzisz ? :) Więc jak - dalej jesteś za likwidacją broni całego świata ? :p Wojsko ( np. Polskie ) nie jest dziś po to, by podbijać inne kraje, ale po to, by bronić swojego kraju i porządku.
6. Za czynienie zła, karać takim samym lub podobnym złem. Nie ma , że za zabicie człowieka 25 lat albo dożywocie a za zakatowanie na śmierć psa tylko 3 lata. To śmierć i to śmierć. Dożywocie w torturach może by czegoś nauczyło. a pedofilów i gwałcicieli poddać zabiegowi kastracji.
To prawo skazałoby na śmierć całą populację ludzką - wszak zabicie muchy zdarzyło się chyba każdemu z nas :)
7. Poszerzać i rozwijać zainteresowania dzieci i młodzieży. A co tam. Dziecko chce np. tańczyć brakdance'a. Niech to robi. Takie instytucje pogłębiania zainteresowań powinny być nieodpłatne i dostępne dla wszystkich. Przede wszystkim dla dzieci ze slumsów i biednych rodzin.
No fajnie, a będziesz tych biednych dzieci uczyła za darmo tańczyć np. brakdance'a ? :)
8. Wprowadzić darmowe leczenie i darmowe lekarstwa dla chorych ludzi z biednych rodzin. Nie może być tak, że żyją tylko bogaci a biedni umierają bo nie są w stanie walczyć z chorobą.
A czy ktoś tym biednym broni być bogatym ? Trzeba tylko mieć łeb na karku - poza tym w naszym kraju darmowe lekarstwa oznaczałyby handel nimi poza granice Polski :) Darmowe leczenie obejmujące podawanie leków przez personel medyczny byłoby jednak dobrym rozwiązaniem. Jest tylko jeden problem - mamy kapitalizm, nie komunizm. Musicie się zdecydować, czy chcecie prywatyzacji, liberalizacji i wolnego rynku, czy komuny.
9. Propagować czynienie dobra. Niech ludzie, którzy pomagają innym będą nagradzani. Z czasem z pokolenia na pokolenie odruch pomagania powinien wejść ludziom w krew
Jak chcesz to uczynić ? zamierzasz latać za ludźmi i w momencie, gdy zauważysz, że chłopak pomaga przejść babci przez ulicę dasz mu nagrodę ? :)


Myślcie nie tylko jak małe dzieci chcące dobra dla wszystkich, pamiętajcie, że są ludzie tacy i tacy. Myślcie LOGICZNIE.
 

Kijek

Nowicjusz
Dołączył
21 Lipiec 2005
Posty
486
Punkty reakcji
0
Miasto
Warszawa
Ja myślę, że my po prostu żyjemy w Czyścu - stąd tak wiele cierpień i dlatego, jak mówi piosenka, "w życiu piękne są tylko chwile". Ale nie mamy co narzekać - przecież moglibyśmy być w Piekle.
 

onlyonlyone

Nowicjusz
Dołączył
30 Listopad 2012
Posty
5
Punkty reakcji
0
Uleczyć świat może tylko poznanie samego siebie i wiedza. Jeżeli ludzie zrozumieją kim są naprawdę to robienie rzeczy głupich straci swój sens. Moja metoda, bardziej z dziedziny fantazjowania (lekka utopia), bo w obecnym świecie nie jest do wykonania wyglądała by tak:

Wyłączamy na przynajmniej jeden dzień wszyskie stacje radiowe, kanały telewizyjne i Internet, a zamiast tego nadajemy wszędzie jeden komunikat:

"Nie jesteś swoim umysłem. Poznaj prawdę o sobie i swojej prawdziwej naturze".

Część osób, by zareagowało z ciekawości, ale nie wszyscy. Mimo wszystko to już było by coś intrygującego, pobudzajacego do dalszych poszukiwań, tych, którzy nigdy o tym nie słyszeli, a jest przecież co odkrywać.

Metoda realna i ta na którą możemy wreszcie wpłynąć i chociaż w małym stopniu ograniczyć zaniedbanie tego świata to edukacja, czyli:

nie wpajanie rywalizacji (kto lepszy, kto gorszy)
nauka przez gry i zabawy (tam gdzie można)
samodzielne i zdrowe myślenie
zdrowe odżywianie
mądre życie i zarządzanie swoimi zasobami
rozwijanie naszych zdolności
rozwój osobisty
psychologia i jej podstawy

To są największe braki edukacji podstawowej. Nie uczy się nas jak żyć, tylko jak pracować wydajnie dla utrzymania systemu.
 
Do góry