Punk

sartoris

Nowicjusz
Dołączył
2 Listopad 2005
Posty
60
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Punk to dla mnie punk rock.

a skoro punk rock to nirvana.

a skoro nirvana to cobain stale powtarzał - miłość , przyjaźń, empatia.

to moja ulubiona kapela i same ich teksty są mi bardzo bliskie więc punk to coś co jest mi bliskie :D

niech żyje grunge! :D i punk
 

Agatk@

Nowicjusz
Dołączył
6 Sierpień 2005
Posty
66
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Kęty
Na początek, przepraszam za przekleństwa w mojej odpowiedzi, ale chciała bym wam zacytować słowa piosenki zaspołu "the Analogs" - piierrdolona era techno

To huuj, że gramy jak 20 lat temu,
to huuj, że nierówno wchodzimy w refreny
to huuj, ze nas nie ma na listach przebojów,
że nie jemy hamburgerów, nie pijemy coca coli !!

To huuj, że nie wiemy jak się modnie ubierać,
to huuj, że wolimy wydawać niż zbierać
to huuj, że nie mamy ładnych fryzur na głowie,
lecz nikt nas nie kupi i na nas nie zarobi !!

To huuj, że nie mamy sygnetów na palcach,
to huuj, że gramy ludziom do tańca,
to huuj. że pijemy czystą, a nie drinki,
że lubimy tatuaże i lubimy dziewczynki !!

To huuj, że nie wiemy jak się dobrze zachować,
to huuj, że nie znamy notowań giełdowych,
to huuj, że na :cenzura:ch mamy stare dżinsy,
my to głos ulicy a nie elektryczne rymy !!

Moim zdaniem to jest piosenka o prawdziwych punkach :p

PS. jeszcze raz przepraszam za przekleństwa... po prostu tylko chciałam wam zacytować tą piiosenke
 

jelonek

how can I ever change things that I feel?
Dołączył
12 Październik 2005
Posty
1 501
Punkty reakcji
2
Wiek
34
Miasto
Kraków
A jak dla mnie prawdziwa.
Ja slucham rocka, kiedys takze punk rocka, teraz mniej bo jakos od czasu gdy jestem zakochana, wole melodyjne i powolne ballady rockowe ;)
 

open

Nowicjusz
Dołączył
2 Listopad 2005
Posty
76
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Spod Wawy (Grodzisk Maz.)
Ktoś napisał, ze Nirvana to Pank Rock... Z tego co wiem to raczej jest to granch(nie wiem jak to sie pisze). No ale wsumie nie liczy się rodzaj muzyki tylko to czy wpada ona w ucho czy nie, więc looz. Co do Punków to ja nie lubię tylko Anarchistów. A tak to są spoko.
 

sartoris

Nowicjusz
Dołączył
2 Listopad 2005
Posty
60
Punkty reakcji
0
Wiek
39
grunge- zapewne o to chodziło :D tak nirvana grała punk rocka a grunge to w zasadzie samo brzmienie i dzwięki tzw brudne :)

ale to mało istotne wazne to co w punk rocku najlepsze czyli wolność myślenia :D
 

jelonek

how can I ever change things that I feel?
Dołączył
12 Październik 2005
Posty
1 501
Punkty reakcji
2
Wiek
34
Miasto
Kraków
Pisze sie grunge :p A punki jednak w 90% sa anarchistami :p A ja nie jestem punkiem, a po czesci jestem anarchistka...A z punka to jeszcze tylko czasami Wlochatego slucham.
 

Hammerheart

Nowicjusz
Dołączył
9 Maj 2005
Posty
344
Punkty reakcji
1
Wiek
116
Miasto
Kraków
"Na początek, przepraszam za przekleństwa w mojej odpowiedzi, ale chciała bym wam zacytować słowa piosenki zaspołu "the Analogs" - piierrdolona era techno

To huuj, że gramy jak 20 lat temu,
to huuj, że nierówno wchodzimy w refreny
to huuj, ze nas nie ma na listach przebojów,
że nie jemy hamburgerów, nie pijemy coca coli !!

To huuj, że nie wiemy jak się modnie ubierać,
to huuj, że wolimy wydawać niż zbierać
to huuj, że nie mamy ładnych fryzur na głowie,
lecz nikt nas nie kupi i na nas nie zarobi !!

To huuj, że nie mamy sygnetów na palcach,
to huuj, że gramy ludziom do tańca,
to huuj. że pijemy czystą, a nie drinki,
że lubimy tatuaże i lubimy dziewczynki !!

To huuj, że nie wiemy jak się dobrze zachować,
to huuj, że nie znamy notowań giełdowych,
to huuj, że na :cenzura:ch mamy stare dżinsy,
my to głos ulicy a nie elektryczne rymy !!

Moim zdaniem to jest piosenka o prawdziwych punkach

PS. jeszcze raz przepraszam za przekleństwa... po prostu tylko chciałam wam zacytować tą piiosenke
"


sory że tka cytuje ale jakos nichało wyjść A dla mnei to nie są prawdziwe punki tylko prawdziwe hamy !!
 

Kasienta

Nowicjusz
Dołączył
5 Listopad 2005
Posty
36
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Siemano !
Szczerze mowiac to nie przepadam za PUNK'AMI .. ;/ U nas w miescie zazwyczaj oni dymią do kazdego.. ;/ nie sa zbyt mili nawet do lasek..;/;/ Ehh.. szkoda gadać.. ;) Ale oczywscie jest pare wyjątków.. ;)
Pozdrawiam :D
 

Jack71

Nowicjusz
Dołączył
8 Listopad 2005
Posty
315
Punkty reakcji
0
Miasto
Gostyn
kazdy słucha to co lubi kazdy lubi to co słucha :) ja tez lubie co nieco z punka
posłuchac np KSU , Dezerter , Moskwa , :eek:k:
 
N

Niewiem_kim_jestem

Guest
zeby sie wypowiadać trzeba sie znać . Ja chodz przeczytalem wiele ksiazek na ten temat nie smiem sie wypowiedzieć głebiej powiem tyle : Anarchia to pojecie głebokie i zeby dotrzeć do dna trzeba być kimś !!
I taka Anarchia ktora jest opisana w ksiązkach była by wspaniala, lecz potrzeba by bylo wieleee lat aby ludzie pojeli o co tak naprawde chodzi... sama Idea anarchizmu jest wspaniała !! lecz wątpie zeby kiedyś weszła w zycie :) w coś trzeba wiezyć JA WIEZE W ANACHIE CHODZ WIEM ZE JEST NIEREALNA :) pozdrowienia......
 

agi3330

Nowicjusz
Dołączył
22 Listopad 2005
Posty
12
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
Chrzanów
Ja osobiście nie mam nic przeciwko punkom - znam kilku i są całkiem wporzo, a pun k rock też da sie słuchać! Za to mój znajomy, za którym nie przepadam, na lekcji wyraził sie o nich niezbyt pochlebnie. Oglądaliśmy na wychowawczej jakiś film o ludziach którzy piją, a potem słuchają tej muzyki. Były pokazane właśnie koncerty na których byli obecni punkowcy. Wiadomo, ciuszki, fryzury, no i potem oczywiście nauczycielka wyznaczyła tego znajomego do otwarcia dyskusji. On sie wczuł i zaczął "Sądze że... można sądzić że... chodzi o to..." wywnioskowałam z tej jego przemowy że przeciwko punkom zwrócony jest na "nie". I że sądzi że wszyscy punkowcy to pijaki etc.
Wtedy cała klasa go zakrzyczała że nieprawda etc a inny chłopcy stawiali sobie włosy właśnie na irokeza, żeby mu zrobić na złość. W każdym razie już nie odezwał sie na ten temat.
A ja sama czasem posłucham jakiegoś punk rocka , podoba mi sie ta muza i nie mam nic przeciwko nim. Tak w ogóle to nie wiem czego ludzoe od nich chcą, bo to nic złego słuchać czego się chce.
 

Alhymyk

Nowicjusz
Dołączył
29 Listopad 2005
Posty
133
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
TU i TAM (Chełm)
HAHAHAHA...... Ja jestem punkiem, i szkoda tylko że patrzycie na to jaki jest "punk" w sbosób mało amibtny bo na początek chciałbym żebyście zobaczyli skąd i dlaczego punk powstał!! i jeszcze jedna ważna rzecz mianowicie Stereotypy jestem punkiem ,co nieznaczy że cały czas jestem pijany zaczepiam ludzi na ulicy i niepotrafie sie zachować. rozpatrujecie to w złych perspektywach. aha i co to jest prawdziwy punk?? albo punk jest albo go niema to chyba proste
 

Netto-Scos

Nowicjusz
Dołączył
23 Listopad 2005
Posty
10
Punkty reakcji
0
Dla mnie w większości muzyka jest czarna (jazz, funk, rap, r&b, soul, reggae, ragga itp.). Muzyki rockowej nigdy zbytnio nie szanowałem (poza klasykami takim jak Pink Floyd, Marillion, itp.). Rock to ciągłe nawijanie o tym samym. Jak nie o miłości, to o wiarze w siebie. Rzygać mi się w pewnym momencie od tego chciało. Rock jest gatunkiem który w największym stopniu się sprzedał, wchłonęła go popkultura, i niestety coraz trudniej o dobre rzeczy, ale...

...gdy usłyszałem po raz pierwszy PUNK ROCKa, to było to czego oczekiwałem. Język prosty, czasami wulgarny (jak w rapie), i do teksty o tematach nas otaczających, pełne sensu, metafor i dobitne. Muzycznie PUNK jest dla mnie szukaniem najpiękniejszych melodii w hałasie gitar. Kocham tą muzykę równie mocno jak jazz, funk i rap.

Wielkie Joł dla wszystkich pancurów. Pokój Bracia!
 

blablabla

Nowicjusz
Dołączył
6 Grudzień 2005
Posty
4
Punkty reakcji
0
A ja jestem punkiem, choć nie mam irokeza... :p Zamierzałam we wakacje ogolić się na łyso, żeby wyglądać alternatywnie, lecz moje zamierzenie nie doszło do skutku... ;( Punk jest moim zdaniem bardzo dobrą rzeczą - wszystko jest w nim takie pozytywne. Sama jestem za anarchią, jestem wegeratianką, antyglobalistką i wiele by jeszcze można było wymieniać. Denerwują mnie tylko tacy agresywni pozerzy o jakich sami pisaliście.
 

...:::ruda:::...

Nowicjusz
Dołączył
29 Czerwiec 2005
Posty
349
Punkty reakcji
3
Wiek
37
Miasto
Nidzica
ostatnio zauwazylam ze mlodziez jakby madrzeje,ze nie masz juz czegos takiego jak nieuzasadniona agresja przeciwko swiatu tj moze nie siwatu ale polityce i systemom (mowie o prawdziwych punkach) wszytsko potrafimy rozsadnie uargumentowac,i cieszy mnie to ze zaczynaja ludzie rozumiec ze punk to nie tylko irokez ale tez to co ma sie w sercu ze to jest ideologia i ze nie trzeba slepo popirrac wszytskich jej aspektow ze mozna byc punkiem dusza tak poprostu i to jest bardzo bardzo fajne,cieszy mnie to :)
 
Do góry