Przyszłościowe kierunki studiów

Darin

Nowicjusz
Dołączył
12 Wrzesień 2012
Posty
1
Punkty reakcji
0
Witam wszystkich!

Co myślicie o kierunku Rewitalizacja dróg wodnych? Kierunek unikatowy ale zastanawiam się czy jest zapotrzebowanie na fachowców od rewitalizacji dróg wodnych. Czy to kolejny kierunek po którym nie będzie pracy?
 

calme

calmeriatka
Dołączył
19 Lipiec 2011
Posty
558
Punkty reakcji
219
ja nawet o takim kierunku nie słyszałam :D

osobiście idę na logistykę, w końcu wszędzie dobrego logistyka potrzeba ;)
 

calme

calmeriatka
Dołączył
19 Lipiec 2011
Posty
558
Punkty reakcji
219
A bo ja wiem? Przekonam się już niedługo :D

Lepsze to niż nic, gdyż lepszego pomysłu nie miałam i jednak to mi najbardziej pod pasowało ;)
 

Hanadai

Nowicjusz
Dołączył
17 Kwiecień 2012
Posty
801
Punkty reakcji
15
Nie no, spoko, w sumie też trochę złośliwiec ze mnie :D
Na pewno trzeba ciężko pracować, a ludzie, którzy ciężko pracują, są moimi idolami :)
 

calme

calmeriatka
Dołączył
19 Lipiec 2011
Posty
558
Punkty reakcji
219
Bez pracy, dyscypliny i silnej woli nic się nie zdziała.

Ja tam lubię wyzwania, więc co mi szkodzi spróbować. Może akurat to będzie coś co polubię ;)
 

Izka27

Nowicjusz
Dołączył
14 Czerwiec 2011
Posty
4
Punkty reakcji
0
Ja jestem humanistką po liceum a na studia właśnie wybrałam finanse ii rachunkowość. Myślę, że będzie po tym więcej pracy, niż na przykład po historii, do której mam słabość ;)
 

modliszka23

specjalista
Dołączył
22 Kwiecień 2010
Posty
1 167
Punkty reakcji
6
Wiek
36
Miasto
tam gdzie moje miejsce
No tak teraz kierunki humanistyczne sa jednak dla wybranych, wiadomo ze cięzko też jest znalezc po nich prace, moze też dlatego taka popularnością ciesza sie kierunki w szkołach policealnych.
 

marika8

Nowicjusz
Dołączył
19 Maj 2011
Posty
67
Punkty reakcji
3
Powtórzę jeszcze raz - BHP. U mnie w szkole do której chodzę na tym kierunku jest sporo ludzi, bo wiedzą, że w tym właśnie jest przyszłość. Sporo też na ten temat ostatnio czytałam, firmy poszukują specjalistów w tej dziedzinie.
 

fishionelka

Nowicjusz
Dołączył
2 Listopad 2012
Posty
48
Punkty reakcji
0
Powtórzę jeszcze raz - BHP. U mnie w szkole do której chodzę na tym kierunku jest sporo ludzi, bo wiedzą, że w tym właśnie jest przyszłość. Sporo też na ten temat ostatnio czytałam, firmy poszukują specjalistów w tej dziedzinie.
Zgodzę się, że BHP jest istotne, ale warto też zauważyć, iż niekiedy bywa preferowane wykształcenie kierunkowe związane z działalnością firmy, a nie samo BHP, które swoją drogą można też zrealizować w formie studiów podyplomowych.
 

TongPo

Nowicjusz
Dołączył
8 Lipiec 2012
Posty
15
Punkty reakcji
0
Bez pracy, dyscypliny i silnej woli nic się nie zdziała.

Ja tam lubię wyzwania, więc co mi szkodzi spróbować. Może akurat to będzie coś co polubię ;)

Logistyka nie jest aż tak trudna, choć to zależy, jaką uczelnię wybierzesz. Jedno jest pewne, nie uciekniesz tam przed jakże nielubianą matematyką : ).
 

Gakusen

Nowicjusz
Dołączył
9 Luty 2013
Posty
14
Punkty reakcji
1
Moim zdaniem jeżeli chodzi o kierunki humanistyczne, to przyszłościowym kierunkiem jest prawo. Z kierunków technicznych wybrałabym mechanikę, a z kierunków medycznych- rzecz jasna, medycynę :)... Jeżeli miałabym jednak wybrać jeden konkretny kierunek, który da gwarancję pracy, to polecam informatykę.
 

michalo984670

Nowicjusz
Dołączył
12 Wrzesień 2012
Posty
15
Punkty reakcji
0
Co myślicie o podanych niżej kierukach:
-medycyna
-analityka medyczna
-farmacja
-biotechnologia.
4 najciekawsze jakie wypatrzyłem, teraz chciałbym się dowiedzieć o tym jak po tych kierunkach o pracę, zarobki w jakiej branży, czy ciekawa praca, trudność studiów i wyniki z matury,
 

czornydanio90

Nowicjusz
Dołączył
7 Maj 2012
Posty
28
Punkty reakcji
0
Po biotechnologii nie ma pracy (kilkoro znajomych skończyło i albo siedzą w domu albo robią za 1000 zł przy produkcji soków)
Analityka hmm ... no niby praca jest, ale zarobki nie najwyższe, a studia do najlżejszych nie należą
Medycyna ciężki kierunek, ale jeżeli Cię to kręci to będzie Ci się podobać :) dostać się jest ciężko (nie mówię, że nie), ale warto bo później praca jest pewna i godziwie można żyć, osobiście sam ją studiuję na 2 roku w Bydgoszczy i polecam ;)
Farmacja, równie ciężki (mam znajomych na farmie w Bydgoszczy, Sosnowcu i Krakowie),multum chemii, fizyki i matmy, praca po farmie jest, ale zastanów się czy będzie Cię ona interesować, sam dostałem się na farmę 2 lata temu do Sosnowca i Łodzi, ale odpuściłem na korzyść lekarskiego :)
 

michalo984670

Nowicjusz
Dołączył
12 Wrzesień 2012
Posty
15
Punkty reakcji
0
No cóż uwielbiam biologię i chemię i medycyna też mnie ciekawi w miarę. Praca w laboratorium też by spoko była, praca w aptece mnie nie ciekawi, bo nudna, o wiele ciekawsza moim zdaniem będzie w szpitalu. Dzięki za pomoc :)
 

Gakusen

Nowicjusz
Dołączył
9 Luty 2013
Posty
14
Punkty reakcji
1
Również polecam medycynę... Mam znajomych na tym kierunku i rzeczywiście bywa ciężko, jak w każdym tygodniu czeka na Ciebie zaliczenie i kilkaset stron materiału do opanowania.... Ale perspektywa naprawdę ciekawej pracy i dobrych zarobków jest warta tego wysiłku. Po farmacji bywa różnie i często klienci oceniają Ciebie jak zwykłego sprzedawcę. To nie jest miłe.
 

ketlin

Nowicjusz
Dołączył
23 Wrzesień 2012
Posty
8
Punkty reakcji
0
A ja studiuję Nawigację na Akademii Morskiej w Szczecinie. Samą uczelnię, jak i kierunek polecam, zwłaszcza osobom lubiącym morze. Jeśli chodzi o pracę, to widzę po moich starszych kolegach, że praca po skończeniu tego kierunku jest. Niektórzy moi znajomi jeszcze na studiach rozpoczęli współpracę z firmami, odbywali płatne staże.
 

marika8

Nowicjusz
Dołączył
19 Maj 2011
Posty
67
Punkty reakcji
3
Ale weźcie pod uwagę to, że medycyna nie jest dla wszystkich. Nie powinno się pisać "polecam medycynę", bo ja np nie znoszę widoku krwi, rozcinanych brzuchów czy nie wiem czego jeszcze. I można mnie przekonywać, a ja się nigdy nie przekonam i wiele osób tak ma. Można polecać kierunki takie bardziej neutralne, takie jest moje zdanie.
 

mudlyani

Nowicjusz
Dołączył
29 Maj 2013
Posty
1
Punkty reakcji
0
A co myślicie o takim kierunku jak Nawigacja? Jest przyszłościowy? Pytam się, ponieważ zamierzam studiować na Wydziale Nawigacyjnym na Akademii Morskiej w Szczecinie? Czy lepiej wybrać Informatykę (też na tej samej uczelni)?


mudlyani napisał:
A co myślicie o takim kierunku jak Nawigacja? Jest przyszłościowy? Pytam się, ponieważ zamierzam studiować na Wydziale Nawigacyjnym na Akademii Morskiej w Szczecinie? Czy lepiej wybrać Informatykę (też na tej samej uczelni)?
Dopiero się zorientowałem, że przecież ktoś na stronie wcześniej pisał o studiach na Akademii Morskiej w Szczecinie, wobec tego moje pytanie jest nieaktualne, bo już zdążyłem przeczytać, że po tym kierunku są perspektywy.
 

gumbat

Nowicjusz
Dołączył
10 Kwiecień 2013
Posty
29
Punkty reakcji
0
Najbardziej przyszłościowe kierunki studiów to te najbardziej wyspecjalizowane. W Polsce niestety ich mało.
 
Do góry