Przyszłościowe kierunki studiów

marika8

Nowicjusz
Dołączył
19 Maj 2011
Posty
67
Punkty reakcji
3
Kurcze ludzie, sami musicie wiedzieć co wybrać i co będzie dla was najlepsze i co z chęcią skończycie. Na forum ciężko cokolwiek stwierdzić, każdy specjalizuje się w innej dziedzinie. Jeżeli się okaże, że jakiś kierunek Ci nie pasuje to zawsze możesz iść do szkoły policealnej czy do studium.
 

nowicjusz230

Nowicjusz
Dołączył
18 Lipiec 2013
Posty
4
Punkty reakcji
0
Oj jak ktoś jest ogarnięty to kierunek nie ma znaczenia. To już bardziej sama uczelnia może bardziej się liczyć. Powiem Wam tak - studia to jest punkt wyjścia, papier który trzeba mieć. Ale do niego coś jeszcze, dlatego pisząc ze ktoś musi byc ogarnięty chodziło mi o to, aby nie zmarnować studiów na odpoczynek. No moze 1-1,5 roku można, ale potem brać sie w garść, chodzić na szkolenia, koła naukowe, organizacje studenckie (chociażby azs), ludzi poznawać. Studia same w sobie nic nie dają, tyle tylko ze masz możliwość rozwijania się. Na prawdę polecam szkolenia prowadzone przez firmy zewnętrzne, bo wtedy można się pokazać i dostać staż, który cie może nawet ustawić...
 
Y

Yelonek

Guest
Informatyka jest na pewno o wiele bardziej przyszłościowa niż socjologia...
 

yoss99

Nowicjusz
Dołączył
4 Sierpień 2013
Posty
2
Punkty reakcji
0
Ja za przyszłościowy kierunek uważam prawo. Sama studiuje na Uczelni Łazarskiego i powiem szczerze ,że bardzo sobie chwale. Po studiach ma się duże możliwości rozwoju i pogłębiania wiedzy. Ewentualnie, przyszłościowe są kierunki po angielsku, ze względu na połączenie nauki języka i zdobywania wiedzy.
 

yoss99

Nowicjusz
Dołączył
4 Sierpień 2013
Posty
2
Punkty reakcji
0
Może i faktycznie prawników jest dużo ale każdego którego znam, dobrze sobie radzi. Wydaje mi się ,że ten zawód nie tylko tylko ma zagwarantować przyszłość w jasnych kolorach, ale przede wszystkim nauczyć przedsiębiorczości i pewności siebie. Ja osobiście polecam:p
 

Sunray

Bywalec
Dołączył
30 Lipiec 2008
Posty
3 574
Punkty reakcji
60
Wiek
34
Miasto
pomorskie
Dla mnie w studiowaniu prawa problem byłby taki, że te studia dość ograniczają przyszłą karierę, np. prawnik nie bardzo miałby sens pracować w zawodzie za granicą, jego wiedza przydatna byłaby tylko w Polsce.

Ja bym prawa nie nazwał przyszłościowym kierunkiem. Studia przydatne, na pewno jako np. drugi kierunek, ale czy pierwszy? Nie jestem przekonany, czy można w tym zajść daleko bez "pleców".
 

anetadobrowiak

Nowicjusz
Dołączył
7 Maj 2013
Posty
36
Punkty reakcji
0
Ja ostatnio zastanawiam się nas tym czy przyszłościowe nie są teraz strudia online. Na dyplomie nie jest wcale napisane, w jakim trybie były studia, więc ok. Poza tym nie traci się czasu na dojazdy itp. A ja jestem nocnym markiem, więc tym bardziej mi się podoba hehe. Co myślicie?

Wyczytałam, że to też nie taka innowacja, bo np. PUW (studia online akademii humanistyczno-ekonomicznej w łodzi) istnieje już 10 lat...
 

blackcat85

Nowicjusz
Dołączył
11 Wrzesień 2013
Posty
4
Punkty reakcji
0
Studia z przyszłością to informatyka, biotechnologia, medycyna oraz kierunki stricte techniczne np. inżynier budownictwa, architekt itd.
 

Yenna2

Nowicjusz
Dołączył
13 Wrzesień 2013
Posty
28
Punkty reakcji
1
mwieczorek81 napisał:
Dzisiejszy rynek pracy jest trudny i samo posiadanie tytułu magistra często po prostu nie wystarcza. Rozwiązaniem tego stanu i dobrym pomysłem zdobycia dodatkowych, wyspecjalizowanych kwalifikacji są studia podyplomowe. To naprawdę dobra inwestycja dla osób, które pragną podnieść kwalifikacje, a tym samym atrakcyjność swojego CV w oczach potencjalnych pracodawców. Dlatego gorąco zachęcam do zapoznania się z ofertą studiów podyplomowych w szkołach WSB. Na stronie naszej uczelni znajdziecie wszelkie niezbędne informacje.

Chciałam też poinformować, że do 16 września trwa tez promocja, w ramach której studia podyplomowe nawet do 695zł taniej!

Pozdrawiam, Małgorzata Wieczorek
___________________________
Online Ekspert WSB
Jeśli mowa o WSB: czy finanse i rachunkowość to dobry pomysł? O samej uczelni słyszałam wiele pozytywnych opinii, ale czy po tym kierunku znajdę pracę? :)
 

Katalinek

Nowicjusz
Dołączył
23 Wrzesień 2013
Posty
27
Punkty reakcji
0
Yenna2 napisał:
Dzisiejszy rynek pracy jest trudny i samo posiadanie tytułu magistra często po prostu nie wystarcza. Rozwiązaniem tego stanu i dobrym pomysłem zdobycia dodatkowych, wyspecjalizowanych kwalifikacji są studia podyplomowe. To naprawdę dobra inwestycja dla osób, które pragną podnieść kwalifikacje, a tym samym atrakcyjność swojego CV w oczach potencjalnych pracodawców. Dlatego gorąco zachęcam do zapoznania się z ofertą studiów podyplomowych w szkołach WSB. Na stronie naszej uczelni znajdziecie wszelkie niezbędne informacje.

Chciałam też poinformować, że do 16 września trwa tez promocja, w ramach której studia podyplomowe nawet do 695zł taniej!

Pozdrawiam, Małgorzata Wieczorek
___________________________
Online Ekspert WSB
Jeśli mowa o WSB: czy finanse i rachunkowość to dobry pomysł? O samej uczelni słyszałam wiele pozytywnych opinii, ale czy po tym kierunku znajdę pracę? :)
Też szukam prywatnie finansów i rachunkowości. Chętnie też dowiem się czegoś o tej szkole.
 

kronos2

Nowicjusz
Dołączył
12 Wrzesień 2013
Posty
11
Punkty reakcji
0
Według mnie finanse i rachunkowość to jak najbardziej dobry kierunek. Jeśli jednak masz wątpliwości to zajrzyj na stronę karierazwsb.pl
 

ZlodziejNickow

Nowicjusz
Dołączył
27 Sierpień 2013
Posty
116
Punkty reakcji
6
jeżeli ktoś jest SUPER i będzie naprawdę OGARNIAŁ Rachunkowość, szczególnie Rachunkowość zarządczą - to tak znajdzie pracę, ale bedzie musiał się sporo uczyć, odbyć staże, praktyki. Bo jednak konkurencja w tym zawodzie jest ogromna i przeciętny absolwent, raczej szybko pracy nie dostanie.

Programowanie i jeszcze raz programowanie i większość dziedzin zwiazanych z IT (no może poza helpdeskiem ;) ) i e-commerce (Adwodsy, reklamy na facebooku) - ale tego mozna się nauczyć i bez studiów :)
 

pisanka

Nowicjusz
Dołączył
21 Marzec 2013
Posty
42
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Warszawa
wbrew powszechnej opinii, ja osobiście uważam, że zarządzanie to dobry kierunek. Może i jest oblegany, ale wiele szkol ma ciekawe i uzyteczne specjalizacje, ktore moga sie naprawde przydac. ja jestem na zarzadzaniu w wsb-nlu i widze jakas tam przyszlosc dla siebie ;)
 

Firkraag

Nowicjusz
Dołączył
8 Październik 2013
Posty
2
Punkty reakcji
0
Wciąż jestem studentem, ale im dłużej żyję na tym świecie tym bardziej rośnie we mnie przekonanie co do tego, że studia są znacznie mniej ważne niż się to większości wydaje i w wielu przypadkach drugorzędne w stosunku do posiadanych umiejętności i doświadczenia.
Istotne wyjątki to wszelkiej maści kierunki medyczne kształcące lekarzy, prawo i spora część kierunków politechnicznych.
Ale już np. same odbyte studia na informatyce czy matematyce nie zapewnią (dobrej) pracy. Aczkolwiek po przebrnięciu bez kombinowania takich studiów na porządnej uczelni większość zagadnień okazuje się być na tyle prosta, że ewentualne dokształcenie się nie stanowi raczej problemu ;)

Jeśli chodzi o kierunki bardziej humanistyczne to w zasadzie nie ma co liczyć na to, że wiedza wyniesiona ze studiów będzie podstawowym atutem na rynku pracy. Pewne umiejętności wykształcone podczas studiów z pewnością okażą się przydatne, no ale...
Dlatego też jestem zwolennikiem wszelkich akcji promujących przedsiębiorczość, takich jak np. gra VCR (vcr-gra.pl), która niedawno wystartowała. W grze można pobawić się w inwestora, a przy tym nauczyć paru rzeczy, więc polecam. A oprócz tego na najlepszych inwestorów czekają nagrody w postaci płatnych staży oraz nagrody rzeczowe.
 

marika8

Nowicjusz
Dołączył
19 Maj 2011
Posty
67
Punkty reakcji
3
Teraz widzę, że wiele osób interesuje się aranżacją wnętrz lub architekturą ogólnie. Na architekturę nie jest łatwo się dostać, ale można próbować. Można też do szkoły policealnej iść się podszkolić. To też jest całkiem fajne i przydatne wykształcenie.
 
Do góry