Przyszłościowe kierunki studiów

wariat1

Nowicjusz
Dołączył
14 Czerwiec 2009
Posty
18
Punkty reakcji
0
o tyle "informatyka morska" jest bez sensu - większość systemów morskich to systemy nawigacyjne, sterujące itp, czyli nic nadzwyczajnego i wymagającego jakiejś specjalnej wiedzy.

Nie wiem. Może. Chociaż ta nawigacja to jest wiedza tajemna, którą warto posiąść:)
 

aorti

Nowicjusz
Dołączył
23 Czerwiec 2010
Posty
9
Punkty reakcji
0
Ja polecam jako były student znajomym swoją uczelnie, którą skończyłem:) Luknijcie www.swpr.edu.pl. Pozdro:) sporo fajnych kierunków i naprawdę przyjazna uczelnia:) warto zaglądnąć:)
 

gosian

Nowicjusz
Dołączył
7 Lipiec 2010
Posty
5
Punkty reakcji
0
No cóż... ja myślę, że budownictwo jest kierunkiem najbardziej opłacalnym. I strasznie żałuję, że nie mam takich zdolności, aby to studiować ;) ale jeśli ktoś lubi matematykę, mechanikę itp. to myślę, że warto!
 

kocury

Nowicjusz
Dołączył
9 Lipiec 2010
Posty
1 013
Punkty reakcji
11
Wiek
36
Miasto
Tam gdzie kończy się wszystko
Ja mam zaliczony pierwszy semestr Inżynierii Produkcji, ze studiów zrezygnowałam jakieś 1,5roku temu. Mam zamiar wrócić na nie od lutego. I mam pytanie, bo muszę wybrac specjalizację jest logistyka handlu. Myślicie, że to było by przyszłościowe?
 

kocury

Nowicjusz
Dołączył
9 Lipiec 2010
Posty
1 013
Punkty reakcji
11
Wiek
36
Miasto
Tam gdzie kończy się wszystko
Niestety ani robotyka ani mechanika u mnie na wydziale nie występuje, mam do wyboru:
-logistyka w przemyśle i handlu
-zarządzanie jakością
-bezpieczeństwo i higiena pracy
-czyste technologie węglowe
 

temu#

a dlaczego nie?
Dołączył
24 Grudzień 2008
Posty
632
Punkty reakcji
26
Miasto
Tychy
Niestety ani robotyka ani mechanika u mnie na wydziale nie występuje, mam do wyboru:
-logistyka w przemyśle i handlu
-zarządzanie jakością
-bezpieczeństwo i higiena pracy
-czyste technologie węglowe
Kolego, mechatronika a nie mechanika.

A co do Twojego dylematu, to może lepiej zacząć od tego co Cie w życiu interesuje. Same studiowanie dla studiowania nie jest najlepszym pomysłem. Jeżeli byłbym na Twoim miejscu i miał do wyboru tylko te kierunki to wybrałbym zarządzanie jakością (ale tylko dla tego że inne z podanych przez Ciebie kierunków nie są dla mnie) , chociaż prawda jest taka że poszukałbym sobie innej uczelni. Pomyśl co chcesz w życiu robić a będzie Ci łatwiej ;) .


edit:
Przepraszam, niech będzie koleżanko, chociaż teraz te nicki bywają mylące.
 

kocury

Nowicjusz
Dołączył
9 Lipiec 2010
Posty
1 013
Punkty reakcji
11
Wiek
36
Miasto
Tam gdzie kończy się wszystko
Koleżanko jak coś:) Mechatronika ok niech będzie.

Inżynieria produkcji to sam kierunek, przerwałam go po pierwszym semestrze, mam go zaliczonego. Ale nie miałam kasy na studia. Chcę wrócić i teraz pojawiły się specjalizacje na tym kierunku, wcześniej nie było i będę musiała coś z tego wybrać. Ogólnie interesuje mnie ochrona środowiska. Ale na BHP nie pójdę, kopalnie już pozamykali. Za rok kończę studium logistyczne i zastanawiam się nad wyborem specjalizacji logistyka w handlu i przemyśle. Tylko nie wiem, czy to do końca dobry wybór.
 

Sunray

Bywalec
Dołączył
30 Lipiec 2008
Posty
3 574
Punkty reakcji
60
Wiek
34
Miasto
pomorskie
Powiem tak, nie ma czegoś takiego jak przyszłościowe kierunki studiów, bo można stwierdzić na co jest popyt dziś, oszacować na najbliższych kilka lat, ale co będzie potrzebne za lat 15, 30?
 

Evee

Nowicjusz
Dołączył
14 Lipiec 2010
Posty
3
Punkty reakcji
0
Witam:)mam do Was prośbę czy moglibyście podsunąć mi ciekawe kierunki studiów??Nie mam pojęcia,które studia będą miały jakieś perspektywy w przyszłości..Tzn ze sporo czytałam forów i niestety na kierunki humanistyczne jest przesyt i trudno będzie znaleźć pracę w przyszłości,ale mimo to na pewno są jakieś ciekawe tylko ja się nie znam..Zastanawiam się nad filologią angielską, lecz dużo znajomych mi ją odradza..Niestety wadą jest to,że nie poradzę sobie na kierunkach ścisłych:// A jak to jest z ratownictwem medycznym? Proszę Was o poradę.
 

no_good

Nowicjusz
Dołączył
3 Lipiec 2010
Posty
3
Punkty reakcji
0
Witam:)mam do Was prośbę czy moglibyście podsunąć mi ciekawe kierunki studiów??Nie mam pojęcia,które studia będą miały jakieś perspektywy w przyszłości..Tzn ze sporo czytałam forów i niestety na kierunki humanistyczne jest przesyt i trudno będzie znaleźć pracę w przyszłości,ale mimo to na pewno są jakieś ciekawe tylko ja się nie znam..Zastanawiam się nad filologią angielską, lecz dużo znajomych mi ją odradza..Niestety wadą jest to,że nie poradzę sobie na kierunkach ścisłych:// A jak to jest z ratownictwem medycznym? Proszę Was o poradę.

Może to wyżej wymienione zarządzanie i inżynieria produkcji? Jest techniczny, ale na pewno nie będą cię tam katować mechaniką tam jak np. na mechatronice.
Jeśli chcesz się załapać na dzienne na porządnej uczelni, to do piątku można składać papiery na Akademię Morską w Szczecinie.
 

Evee

Nowicjusz
Dołączył
14 Lipiec 2010
Posty
3
Punkty reakcji
0
No tak tylko ja chciałabym ciekawe kierunki, ale nie konieczne techniczne ponieważ jak już wcześniej wspominałam nie są one moją najmocniejszą stroną:((i boje się że nie dam sobie rady więc nie ma sensu żebym traciła rok..
 

malgorzattttaa

Nowicjusz
Dołączył
18 Czerwiec 2010
Posty
14
Punkty reakcji
0
Może geodezja i kartografia? Podobno niezłą ofertę ma Uczelnia Warszawska. Przejrzyj może ci się spodoba (1900 za semestr więc niedrogo).
 

madzia89madzia

Nowicjusz
Dołączył
23 Lipiec 2010
Posty
4
Punkty reakcji
0
przyszlosciowe kierunki na pewno kosmetyka, kosmetologia, dietetyka tego typu rzeczy. ja wlasnie jestem na kosmetyce i jestem strasznie zadowolona:)))
 

linka89

Nowicjusz
Dołączył
25 Lipiec 2010
Posty
1
Punkty reakcji
0
Evee moja siostra studiowala filologie angielska i poleca, wiec jezeli Ci sie podoba to nie ma sensu sie pakowac w cos innego:) ja od pazdziernika jestem studentka farmacji :yahoo:
 

Evee

Nowicjusz
Dołączył
14 Lipiec 2010
Posty
3
Punkty reakcji
0
Właśnie chciałabym na tą filologie angielska tylko jak już wcześniej wspomniałam boje się że bardzo dużo osób idzie na ten kierunek i nie będzie pracy..A co do dietetyki to bardzo ciekawe tylko co trzeba zdawać na maturze?
Ja maturke mam za rok i chciałabym się jakoś już teraz ukierunkować.. OOO to Gratuluje Farmacja Świetny kierunek:))
 

iwrit123

Nowicjusz
Dołączył
4 Sierpień 2010
Posty
1
Punkty reakcji
0
Polecam Toruńskie WSFH o. Franciszkanów, poziom prezentują naprawdę wysoki - wystarczy spojrzeć na kadrę dydaktyczną i opinie aktualnych lub już poległych studentów. Filologia hebrajska poszerzona jest o specjalności - turkologie, arabistykę oraz sinologię. Można zajrzeć na uczelnie jako wolny słuchacz i się przekonać. Absolwent filologii hebrajskiej w WSFH w Toruniu będzie miał możliwość kontynuowania dalszego kształcenia na studiach II stopnia (2-letnie magisterskie na filologii klasycznej). Może pracować m. in. jako: dyplomata, tłumacz dokumentów, tłumacz podczas wizyt polskich delegacji w Izraelu oraz wizyt delegacji z tego kraju w Polsce. Osoba zajmująca stanowiska, na których niezbędna jest znajomość języka hebrajskiego, absolwenci tego kierunku mają możliwość zatrudnienia w istniejących firmach i instytucjach.
 
I

imbirowadziwaczka

Guest
Evee moja siostra studiowala filologie angielska i poleca, wiec jezeli Ci sie podoba to nie ma sensu sie pakowac w cos innego:) ja od pazdziernika jestem studentka farmacji :yahoo:


Właśnie chciałabym na tą filologie angielska tylko jak już wcześniej wspomniałam boje się że bardzo dużo osób idzie na ten kierunek i nie będzie pracy..A co do dietetyki to bardzo ciekawe tylko co trzeba zdawać na maturze?Ja maturke mam za rok i chciałabym się jakoś już teraz ukierunkować.. OOO to Gratuluje Farmacja Świetny kierunek:))


ja studiuje na dwóch kierunkach na wydziale Filologicznym na Uniwersytecie Wrocławskim , filologie angielską i dziennikarstwo. filologie zaczęłam na drugim roku dziennikarstwa bo są to tak ciekawe studia , że nauka to często jest po prostu przyjemność. z filologią już nie jest tak łatwo, jest ciężka ale da się przebrnąć. trzeba troszkę przysiąść do nauki, ale nie ma tak najgorzej.
 
Do góry