Przyszłościowe kierunki studiów

Paroslav

Nowicjusz
Dołączył
12 Maj 2010
Posty
1
Punkty reakcji
0
Witajcie, ja bym miał takie zapytanie w kwestii informatyki.
Za rok matura, a chciałbym iść na polibudę na informatykę. Sęk w tym że chodzę do liceum na profil z TI (niestety nie informatyka :/ ), więc chciałbym wiedzieć co dodatkowo powinienem umieć przed pójściem na takie studia. Czy mam szansę to nadgonić w rok?

Pozatym jak myślicie, czy lepsza była by Informatyka Stosowana, czy np. jakieś mieszańce typu informatyka w jakiejś dziedzinie, czy informatyka z ekonometrią :)? Przypusczalnie dobrym wyjsciem bylo by chwycic sie jakiejs mniej zaawansowanej/technicznej informatyki, a samemu uczyć się czegoś na boku. Jednak czy w ogóle mogę myśleć o jakiejś informatyce mając jedynie zapał i licealne TI (w małym palcu)?

dzięki za pomoc ;)

P.S.
Co myślicie o górnictwie i geologii?
Na śląsku mieszkam, robota raczej by była :p
ktoś ma doświadczenia związane z takim kierunkiem?
 

myszkamiki3103

Nowicjusz
Dołączył
4 Styczeń 2010
Posty
358
Punkty reakcji
1
Jeśli chodzi o moje zdanie na ten temat. To myślę, że nie ma czegoś takiego, jak przyszłościowy kierunek. Natomiast jest coś takiego, jak "modny" kierunek. owszem medycyna, prawo, czy informatyka zawsze będą się cieszyć ogromnym zainteresowaniem, ale biorąc pod uwagę warunki na rynku pracy, po skończeniu tych kierunków może być trochę ciężko.
co do Twojego pytania dotyczącego informatyki, to myślę, że dobrze by było gdybyś po prostu wszedł na stronę uczelni i zobaczył, jakie są wymagania. Tak chyba będzie najprościej.
 
B

Bad Boy

Guest
Witajcie, ja bym miał takie zapytanie w kwestii informatyki.
Za rok matura, a chciałbym iść na polibudę na informatykę. Sęk w tym że chodzę do liceum na profil z TI (niestety nie informatyka :/ ), więc chciałbym wiedzieć co dodatkowo powinienem umieć przed pójściem na takie studia. Czy mam szansę to nadgonić w rok?
Nie ważne jakie liceum/technikum kończysz. Jak nie masz problemów z matematyką, to z pewnością sobie poradzisz.

Pozatym jak myślicie, czy lepsza była by Informatyka Stosowana, czy np. jakieś mieszańce typu informatyka w jakiejś dziedzinie, czy informatyka z ekonometrią :)? Przypusczalnie dobrym wyjsciem bylo by chwycic sie jakiejs mniej zaawansowanej/technicznej informatyki, a samemu uczyć się czegoś na boku. Jednak czy w ogóle mogę myśleć o jakiejś informatyce mając jedynie zapał i licealne TI (w małym palcu)?
Ważne są umiejętności. Wybierz dziedzinę informatyki, która najbardziej ci odpowiada i opanuj ją jak najlepiej + język angielski na poziomie dobry+ i nie będziesz miał żadnych problemów ze znalezieniem pracy.
 

kondziu160

Nowicjusz
Dołączył
14 Listopad 2009
Posty
50
Punkty reakcji
0
Wiek
30
Miasto
Warszawa/Hobart
Elektronika/ telekomunikacja/ informatyka- na tych kierunkach jest jedno- matematyka. To, że na TI pobawiłaś się Wordem, Excelem itd. to nie znaczy, że to stracony czas. Tak naprawdę pod górkę mają ludzie z Techników, których umiejętności praktyczne są imponujące, ale z matmą jest bieeeda.
 

Laurearel

Nowicjusz
Dołączył
23 Marzec 2010
Posty
472
Punkty reakcji
22
Witajcie, ja bym miał takie zapytanie w kwestii informatyki.
Za rok matura, a chciałbym iść na polibudę na informatykę. Sęk w tym że chodzę do liceum na profil z TI (niestety nie informatyka :/ ), więc chciałbym wiedzieć co dodatkowo powinienem umieć przed pójściem na takie studia. Czy mam szansę to nadgonić w rok?
W dwa lata możesz cały potrzebny materiał ze studiów opanować, pomijając nie potrzebne Ci rzeczy i nerwy związane z zaliczeniami itp.
Więc po co Ci studia ? Powiem Ci szczerze, one Ci gó*** dadzą, jak nie umiesz sam się uczyć to nie jest branża dla Ciebie, tutaj codzienie musisz się czegoś uczyć, i nikt Ci tego nie wyłoży, technologia zmienia się codziennie i codziennie powstają kolejne pomysły które z czasem stają się standardami (zazwyczaj szybko).

Sprawa jest prosta : pewna kasa to przede wszystkim programowowanie/projektowanie i administracja(sieci, systemy). Próbujesz jedno i drugie, jak coś Ci idzie - ciągniesz to, jak nie - odpuszczasz i szukasz lepszej alternatywy.

Pozatym jak myślicie, czy lepsza była by Informatyka Stosowana, czy np. jakieś mieszańce typu informatyka w jakiejś dziedzinie, czy informatyka z ekonometrią :)? Przypusczalnie dobrym wyjsciem bylo by chwycic sie jakiejs mniej zaawansowanej/technicznej informatyki, a samemu uczyć się czegoś na boku. Jednak czy w ogóle mogę myśleć o jakiejś informatyce mając jedynie zapał i licealne TI (w małym palcu)?
To nie ma znaczenia, jedno i drugie qpa, zwykła trochę mniejsza i mniej śmierdząca.

Nie ważne jakie liceum/technikum kończysz. Jak nie masz problemów z matematyką, to z pewnością sobie poradzisz.
Na studiach czy w życiu ? :)

Elektronika/ telekomunikacja/ informatyka- na tych kierunkach jest jedno- matematyka.
Przyspieszony kurs logiki, dyskretnej i jak mu potrzebna to jeszcze algebra, trochę probabilistyki/statystki, i można spokojnie iść do przodu z algorytmami, wcale tu nie potrzeba masochistycznych kursów z uczelni, powiem Ci więcej - przez dwa wieczory nauczyłem się więcej logiki niż przez pół roku wykładów, dlaczego ? Bo kupiłem odpowiedną ksiazkę człowieka który ma pojęcie o tym co pisze i wie jaki ma związek z informatyką ("Logika dla informatyków" Ben-Arei czy jakoś tak miał na nazwisko, polecam). Podobnie dyskretna - po co tracić czas na uczelni, jak cała potrzebna jest w "Wprowadzeniu do Algorytmów" Thomasa Cormena, jeszcze odpowiednio zgrana z tematem często.
 

kondziu160

Nowicjusz
Dołączył
14 Listopad 2009
Posty
50
Punkty reakcji
0
Wiek
30
Miasto
Warszawa/Hobart
A ja mam takie pytanie do studentów szacownej AGH- co sądzą o kierunku inżynieria naftowa i gazownicza- ponoc kierunek niszowy (jedyny w Europie Środk.-Wsch.?). Nie wiem, czy dobrze przeczytałem tabelkę na stronce, ale rozumiem, że oprócz matematyki (rozszerzonej ma się rozumiec) można wybrac fizyke/geografie?
 

Sabinka19924

Nowicjusz
Dołączył
4 Czerwiec 2010
Posty
5
Punkty reakcji
0
Jeśli dobrze rozumuję, po czymś takim możesz wyjechać na platformy wiertnicze (zresztą po kursach też) i trzepać przeogromne pieniądze. Ale kosztem wielkiego poświecenia. Zdobyć coś na miejscu jest pewnie o wiele trudniej.
 

siatkareczka16

Nowicjusz
Dołączył
6 Czerwiec 2010
Posty
3
Punkty reakcji
0
Wiek
29
przyszłościowym kierunkiem jest awf teraz jest duże zapotrzebowanie tylko tylke że jest tambardzo trudno ja się tam wybieram chcę być nauczycielem w-fu.
 

Cox_

Nowicjusz
Dołączył
11 Czerwiec 2010
Posty
31
Punkty reakcji
0
Przyszłościowe kierunki ? Myślę, że ciągle informatyka i parę kierunków z politechniki. Poza tym dobrzy specjaliści w dziedzinie finansów, podatków i rachunkowości zawsze będą w cenie.
 
D

Dorka123

Guest
ja mam zamiar zrobić sobie drugi kierunek, ale w formie e-learningu, studiował ktoś w ten sposób?
 

wariat1

Nowicjusz
Dołączył
14 Czerwiec 2009
Posty
18
Punkty reakcji
0
Witajcie, ja bym miał takie zapytanie w kwestii informatyki.
Za rok matura, a chciałbym iść na polibudę na informatykę. Sęk w tym że chodzę do liceum na profil z TI (niestety nie informatyka :/ ), więc chciałbym wiedzieć co dodatkowo powinienem umieć przed pójściem na takie studia. Czy mam szansę to nadgonić w rok?

Pozatym jak myślicie, czy lepsza była by Informatyka Stosowana, czy np. jakieś mieszańce typu informatyka w jakiejś dziedzinie, czy informatyka z ekonometrią :)? Przypusczalnie dobrym wyjsciem bylo by chwycic sie jakiejs mniej zaawansowanej/technicznej informatyki, a samemu uczyć się czegoś na boku. Jednak czy w ogóle mogę myśleć o jakiejś informatyce mając jedynie zapał i licealne TI (w małym palcu)?

dzięki za pomoc ;)

P.S.
Co myślicie o górnictwie i geologii?
Na śląsku mieszkam, robota raczej by była :p
ktoś ma doświadczenia związane z takim kierunkiem?

Absolwentów informatyki jest pełno po różnorakich niedzielnych szkółkach. Jeśli chcesz się pchać w to towarzystwo, to możesz mieć spora konkurencję.

Lepiej chyba jakąś "inną" informatykę, na przykład informatykę morską.
 

DamianTS

Nowicjusz
Dołączył
24 Grudzień 2008
Posty
21
Punkty reakcji
0
Co mysliscie na temat kierunku - inzynieria materialowa ?.Z tego co wiem ludzi wykonujacych ten zawod jest bardzo malo.Stad mozna latwiej sie dostac na taki kierunek.Na AGH istnieje mozliwosc studiowania tego,jednak czy jest on oplacalny ?.Wiem ze potrzebne jest dobre opanowanie matematyki oraz chemii (moze fizyki?).
 

aorti

Nowicjusz
Dołączył
23 Czerwiec 2010
Posty
9
Punkty reakcji
0
Biorąc pod uwagę, że dział dopiero raczkuje, zakładam nowy temat, bo nie ma to jak nieustanny rozwój.
Jakie kierunki maja teraz największą przyszłośc - czyli po jakich najłatwiej znaleźć pracę? Dlaczego na niektórych kierunkach wciąż jest przeludnienie, a inne pustkami?
Zapraszam do dyskusji :)
uważam że turystyka jest przyszłościowym kierunkiem, ludzie podróżowali już od starożytności i będą podróżować, osobiście polecam swoja uczelnię, która ukończyłem SWPR www.swpr.edu.pl
 

Laurearel

Nowicjusz
Dołączył
23 Marzec 2010
Posty
472
Punkty reakcji
22
http://www.informatyka.am..pl/informatyka
Nie o to mi chodziło, a kierunki są tworzone po to, by zapewnić stołki starym pierdzielom, w tym wypadku pseudo-wilkom morskim. Do tego ładna reklama i ludzie wierzą w każde takie cuda.
O ile zastosowanie informatyki w chemii czy biologii ma jakiś sens, o tyle "informatyka morska" jest bez sensu - większość systemów morskich to systemy nawigacyjne, sterujące itp, czyli nic nadzwyczajnego i wymagającego jakiejś specjalnej wiedzy.
 

Lobo2007

Wyjadacz
Dołączył
25 Wrzesień 2007
Posty
10 249
Punkty reakcji
381
Wiek
44
Z tego co wiem, w cenie są informatycy po informatyce. Wszelkiego typu "półinformatyki" nie gwarantują popytu na rynku pracy.
 

Laurearel

Nowicjusz
Dołączył
23 Marzec 2010
Posty
472
Punkty reakcji
22
Z tego co wiem, w cenie są po informatyce. Wszelkiego typu "półinformatyki" nie gwarantują popytu na rynku pracy.
w cenie są nie tyle absolwenci, co specjaliści. Zresztą w innych branżach też.

Jak ktoś chce wiązać przyszłość naukową np. z bioinformatyków, to będzie jednocześnie studiował biologię i informatykę, a twór zwany bioinformatyką to strata czasu. Podobnie inne.
 
Do góry