Przyszłościowe kierunki studiów

badyl

Nowicjusz
Dołączył
15 Maj 2006
Posty
619
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
Kresy wschodnie
Ogólnie nie opłaca się iść na kierunki humanistyczne (wszystkiego typu filologie, filozofię etc.) ponieważ są to kierunki mało rozwojowe i przyszłościowe, na dodatek jest duży nadmiar ludzi z takim wykształceniem w Polsce. Więc na co warto iść? Na kierunki techniczne, bądź specjalistyczne. Nie opłacają się już kierunki ekonomiczne, ponieważ na nie był wielki bum parę lat temu (notabene do dziś się utrzymuje) no i ci absolwenci już zaczynają zapychać rynek pracy, nie opłacają się też kierunki które w sumie nic nie dają (np. pedagogika, historia sztuki i inne) dają jakąś tam wiedzę ogólna ale dla pracodawcy liczy się nasza fachowość. Warto iść na kierunki które co rok cieszą się dużą popularnością czyli medycyna i prawo. Więc, wg mnie lepiej przysiąść się do nauk ścisłych w szkole średniej niż do nauk humanistycznych, ponieważ przyszłościowe kierunki to takie które tworzą ludzi o konkretnych umiejętnościach.
 

wyalienowana

Nowicjusz
Dołączył
4 Luty 2007
Posty
6
Punkty reakcji
0
Miasto
Chechło-Klucze
Owszem zgodze się z paroma osobami które tu już pisały o fizjoterapii,ale myśle że może nie tyle w Polsce co za granicą poszukiwani są budowlańcy ;) Kiedyś nawet myślałam o architekturze,ale na politechnike potrzeba duuuużo matematyki a na ASP ( poczynając od tego że to bardziej artystyczna szkoła niż wyuczjąca zawodu) potrzeba mieć talent i naprawde dużo rysować,konstruować...siedzieć w tym od dawna ;/

ale budownictwo za granicą przynosi naprawde dużą kase.
 

r06ert

Bywalec
Dołączył
26 Maj 2006
Posty
79
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Owszem zgodze się z paroma osobami które tu już pisały o fizjoterapii,ale myśle że może nie tyle w Polsce co za granicą poszukiwani są budowlańcy ;) Kiedyś nawet myślałam o architekturze,ale na politechnike potrzeba duuuużo matematyki a na ASP ( poczynając od tego że to bardziej artystyczna szkoła niż wyuczjąca zawodu) potrzeba mieć talent i naprawde dużo rysować,konstruować...siedzieć w tym od dawna ;/

ale budownictwo za granicą przynosi naprawde dużą kase.

budownictwo czy architektura? bo to dwie różne rzeczy
 

wyalienowana

Nowicjusz
Dołączył
4 Luty 2007
Posty
6
Punkty reakcji
0
Miasto
Chechło-Klucze
budownictwo czy architektura? bo to dwie różne rzeczy
nie aż takie rózne...
kolega kończy w tej chwili studia budowlane na których miał takie przedmioty jak : architektura miejska,projektowania budynków użytkowych,czy elementy konstrukcji architektonicznej. Po zrobieniu dyplomu jest architektem inżynierem!

CO innego kończyć architekture na Akademii sztuk pieknych a co innego na politechnice czy szkole budowlanej BB)
 

Madziaczek

Nowicjusz
Dołączył
13 Grudzień 2006
Posty
8
Punkty reakcji
0
"elektronika i telekomunikacja" faktycznie przyszłościowy . mam brata na UWr wiec coś nie coś się o nim orientuje lecz 3ba mieć bardzo uksztaltwowany do niego ściśle mózg :| ścisłodajni innymi slowy:p czyli niestety to nie ja
 

gooliver

Nowicjusz
Dołączył
16 Luty 2007
Posty
32
Punkty reakcji
0
Ogólnie nie opłaca się iść na kierunki humanistyczne (wszystkiego typu filologie, filozofię etc.) ponieważ są to kierunki mało rozwojowe i przyszłościowe, na dodatek jest duży nadmiar ludzi z takim wykształceniem w Polsce. Więc na co warto iść? Na kierunki techniczne, bądź specjalistyczne. Nie opłacają się już kierunki ekonomiczne, ponieważ na nie był wielki bum parę lat temu (notabene do dziś się utrzymuje) no i ci absolwenci już zaczynają zapychać rynek pracy, nie opłacają się też kierunki które w sumie nic nie dają (np. pedagogika, historia sztuki i inne) dają jakąś tam wiedzę ogólna ale dla pracodawcy liczy się nasza fachowość. Warto iść na kierunki które co rok cieszą się dużą popularnością czyli medycyna i prawo. Więc, wg mnie lepiej przysiąść się do nauk ścisłych w szkole średniej niż do nauk humanistycznych, ponieważ przyszłościowe kierunki to takie które tworzą ludzi o konkretnych umiejętnościach.

Święta prawda, tylko niestety sporo ludzi boi się matematyki czy fizyki. Ja teraz kończę PŁ i mają tutaj problem z zapełnieniem miejsc na wielu kierunkach, dlatego obniżają poprzeczkę co do przyjęć. Doszło do tego, że nawet nie musisz być dobry z matematyki żebyś się dostał (w czasie studiów organizowane są dodatkowe zajęcia wyrównawcze). Znam sporo osób po studiach humanistycznych i niestety mają duże problemy ze znalezieniem pracy. Po technicznych to tylko kwestia czasu aż znajdziesz dobrą pracę.
 

1938

Nowicjusz
Dołączył
12 Luty 2007
Posty
84
Punkty reakcji
0
Ja chcialem sie od Was dowiedziec jak to jest z zawodem strażaka...
Niechodzi mi o to czy jest to przyszlosciowy zawod czy nie ale jak wygladaja studia,na jakie jakie przedmioty kladzie sie nacisk, co trzeba zdawac, jesli ktos zna taki kierunek niech mi pomoze
Jestem zainteresowany takimi studiami tylko dokladnie nie wiem co na nich jest wymagane, co sie przydaje, jak wygladaja itp...
Na studia bede staral sie dostac za rok;] i bym byl wdzieczny za rady co do wyzszej szkoly pozarniczej ;]
 
P

prince23

Guest
Jakie sa przyszłościowe kierunki po biol-chem????? Co warto aktualnie studiowac ?

Oczywiście medycyna. Ponadczasowa i (wszędzie oprócz Polski póki co) bardzo dochodowa. A i studia w miarę ciekawe. Więc nie ma co się wahać :p
 

Kerio

Nowicjusz
Dołączył
15 Październik 2005
Posty
7 525
Punkty reakcji
14
prince23 widzę że radzisz iść w Twoje ślady? Może i tak zrobię. Pozdrawiam
 

1938

Nowicjusz
Dołączył
12 Luty 2007
Posty
84
Punkty reakcji
0
Ja chcialem sie od Was dowiedziec jak to jest z zawodem strażaka...
Niechodzi mi o to czy jest to przyszlosciowy zawod czy nie ale jak wygladaja studia,na jakie jakie przedmioty kladzie sie nacisk, co trzeba zdawac, jesli ktos zna taki kierunek niech mi pomoze
Jestem zainteresowany takimi studiami tylko dokladnie nie wiem co na nich jest wymagane, co sie przydaje, jak wygladaja itp...
Na studia bede staral sie dostac za rok;] i bym byl wdzieczny za rady co do wyzszej szkoly pozarniczej ;]


No to jest ktos kto moglby mi przyblizyc sytuacje panujaca na na tym kierunku, jakies rady czy cos?
 

jenndor

I need some fine wine and you, you need to be nice
Dołączył
29 Lipiec 2006
Posty
1 099
Punkty reakcji
1
Wiek
40
Miasto
z kosmosu... :)
jeśli chodzi o straż pożarną to wcale nie tak łatwo dostać się na teki studia. studia I stopnia dla osób cywilnych można odbyć w Szkole Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie, na Wydziale Inżynierii Bezpieczeństwa Pożarowego. Postępowanie rekrutacyjne odbywa się we wrześniu i obejmuje wynik z matematyki oraz fizyki i astronomii, podany na świadectwie maturalnym "nowa matura" lub uzyskany na egzaminie wstępnym w SGSP. Na egzaminie wstępnym w SGSP kandydat otrzymuje po 30 zadań testowych z matematyki i fizyki. W każdym zadaniu podane są trzy wersje odpowiedzi, przy czym tylko jedna jest poprawna. Za każdą poprawną odpowiedź otrzymuje się 1 punkt. O przyjęciu na studia decyduje suma wyników w procentach z egzaminów z matematyki i fizyki.
Możliwe są także studia I stopnia w tzw. służbie kandydackiej. egzamin wstępny obejmuje egzamin z fizyki i matematyki i sprawdzian sprawności fizycznej - tor przeszkód: skonstruowany głównie z ćwiczeń naturalnych, tj. nie wymagających opanowania skomplikowanej techniki ruchu, lecz przede wszystkim odpowiednio rozwiniętych cech motorycznych (siły, szybkości, zwinności, wytrzymałości) oraz wydolności fizycznej.

mam kolegę, który zdawał do szkoły aspirantów w poznaniu, kilka lat temu - wtedy jeszcze egzamin obejmował chemię i wizytę u psychologa, po ktorej najwięcej kandydatów odpadało. radze nastawic sie na konkurencję, nawet kilkadziesiąt osób na jedno miejsce. czyli trzeba się bardzo postarać. ale powodzenia życze;)

ps. przedmioty z I roku to m. in:
- wych.fiz.
- fizyka
- chemia
- hydromechanika
- wytrzymałość materialow
- 2 języki obce
- rysunek tech.
- matematyka
a dla służby kandydackiej jak wyżej plus:
- służba wewnętrzna
- psychologiczne aspekty działan ratowniczych :D no, takze troszku tego jest, nie tylko bieganie z sikawka :p
 

1938

Nowicjusz
Dołączył
12 Luty 2007
Posty
84
Punkty reakcji
0
Dziekuje za odpowiedz, no łątwo sie dostać nie bedzie :p
 

Kasia_na

tajemnica
Dołączył
25 Wrzesień 2005
Posty
1 609
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Z Dalekiego Wschodu
A ja poszłam na pedagogike pomimo że nie jest to zawód przyszłości.
Będę robić to co lubię.
Po co mi biotechnologia kiedy mnie to nie interesuje-tylko dla pieniędzy??
 

papa8787

Nowicjusz
Dołączył
21 Marzec 2007
Posty
253
Punkty reakcji
0
A ja poszłam na pedagogike pomimo że nie jest to zawód przyszłości.
Będę robić to co lubię.
Po co mi biotechnologia kiedy mnie to nie interesuje-tylko dla pieniędzy??
Brawo dla Kasi !!!

A to Papa radzi:
1. nie studiujcie czegos na sile i tylko dlatego, ze to przyszlosciowy zawod. potem to tylko stres, nerwy, zmarnowany czas.
A zdrowie i czas to najwazniejsze rzeczy

2. Z drugiej strony "dla chcacego nic trudnego", ale uwaga : zwlaszcza przedmioty scisle dla takich osob dzialaja jak "zimny prysznic".
Np. Jesli nie masz powolania do matematyki, a chcesz studiowac informatyke na dobrej uczelni to lepiej nie zawracaj sobie glowy.

3. Im szybciej sie okreslicie nt. swojej przyszlosci tym lepiej, ale nie robcie tego pod wplywem emocji. Trzeba chlodnej glowy przy zyciowych wyborach.
 

Pacyfik67

Nowicjusz
Dołączył
4 Marzec 2007
Posty
46
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Szczecin
W tej chwili siedzę w technikum informatycznym. Jeśli chodzi o studia to zrobię zawrót o 360 stopni i pójdę na psycholoigię, filozofię albo psychiatrię BB)
 
Dołączył
15 Styczeń 2007
Posty
22
Punkty reakcji
0
Miasto
WLKP
Dla mnie ten kierunek jest za mało konkretny. Oczywiście elitarność blablabla, ale połowa ludiz, którzy sie wybierają na te studia nawet nie wie, co można po nich robić.
 
Do góry