Przyszłościowe kierunki studiów

Sun

Nowicjusz
Dołączył
25 Maj 2006
Posty
10
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
Warszawa
A co mysliscie o oceanografii???Ja będę probowala sie tam dostac....ale raczej mam male szanse...:(
 

Malacath

Nowicjusz
Dołączył
8 Sierpień 2005
Posty
140
Punkty reakcji
0
Wiek
36
ja stawiam na Inżynierie Środowiska-kierunek potrzebny, bo środowisko się ciągle zmienia-niestety na naszą niekorzyść :/ -w krajach skandynawskich potrzebują takich ludzi od zaraz tylko trzeba się odpowiednio zakręcić :D :D
 

czarna

Nowicjusz
Dołączył
8 Maj 2005
Posty
199
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
skądinąd
Sądzę, że bardzo przyszłościowe są wszelkie filologie, cybernetyki, robotyki itp. A podobno najbardziej opłaca się teraz uczyć obcego języka i pracować jako opiekunka, więc może z tą pedagogiką to nie jest takie głupie??

Kiedyś tak sobie rozkminiłam, że kierunkiem bez przyszłości jest historia... w sumie tylko o przeszłości się uczysz...

Poza tym to w Polsce przyda sie dużo psychiatrów, nie psychologów, tylko od razu psychiatrów. To jest baaardzo przyszłościowe.
 

czarna

Nowicjusz
Dołączył
8 Maj 2005
Posty
199
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
skądinąd
co masz na myśli? :p

mam na myśli, że w Polakom będą potrzebni specjaliści, którzy pomogą im poradzić sobie z ich problemami, bo sami nie dadzą sobie rady, już sobie nie dają-> depresje, nerwice, wszędzie pełno powariowanych ludzi...

więc przyszłościowe
 

Kerio

Nowicjusz
Dołączył
15 Październik 2005
Posty
7 525
Punkty reakcji
14
lesnictwo nie ma przyszlosci, lasow coraz mniej , klimat sie zmienia, ludzie rozmnażają :D
 

ihtisaman

Nowicjusz
Dołączył
20 Lipiec 2006
Posty
81
Punkty reakcji
0
Mam nadzieję, że wartościowy okarze się kierunek "Zarządzanie sportem" w związku z koniecznymi zmianami w polskim sporcie. Wywalić starych dziadów z poprzedniej epoki!
 
Dołączył
7 Sierpień 2006
Posty
30
Punkty reakcji
0
Miasto
DG
Najbardziej przyszłościowe kierunki, te po których, wg mnie, jest praca to: informatyka (standardowo), fizjoterapia, reżyseria (lub coś innego związane z filmem). Co do fizjoterapii, to na ten kierunek jest teraz ogromny boom, więc nie jestem pewien co do jego przyszłości. Na wykładzie pewien doktor mówił nam, że po tej specjalności w Polsce często fizjoterapeuci zostają pielęgniarzami. Trzeba być naprawdę dobrym, żeby na przykład założyć sobie własny interes i go dobrze prowadzić albo pracować w szpitalu. Choć słyszałem, że jest na to popyt na zachodzie.
 

martynka870

Nowicjusz
Dołączył
18 Maj 2006
Posty
407
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
BydgOszcz
ja zaczynam studia :Kulturoznastwo-integracja europejska, język angielski i włoski , mam nadzieje, ze to mi pomoze pracowac pozniej w firmie polsko -włoskiej ;)
 

agaciorek

Nowicjusz
Dołączył
3 Styczeń 2006
Posty
2 417
Punkty reakcji
1
Wiek
39
..ja za kierunek przyszłościowy uważam mój kierunek - Filologię Rosyjską...bez kitu..trzeba poprawić stosunki z Rosją...także gospodarcze...bo po co nam tysiące politologów, eurospecjalistów i psychologów??

....zresztą i tak kierunek nie ma za wielkiego znaczenia, teraz liczy się mieć papierek, przede wszystkim ukończenia studiów dziennych...bo znacznie przychylniejszym okiem patrzy się później na kogoś kto ukończył..nie wiem..technologię drewna na renomowanej państwowej uczelni typu SGGW, niż na absolwenta prawa jakiegoś czegoś prywatnego...

..tak więc byle co skończyć, ale na państwowej uczelni..przynajmniej tak mi się wydaje....

swietny kierunek studiow i na pewno przyszlosciowy, ucze sie rosyjskiego i bardzi lubie ten jezyk:)) pozdrawiam!
 

Agness

Impossible is nothing :)
Dołączył
12 Październik 2005
Posty
877
Punkty reakcji
0
Miasto
z piekła rodem...
Ja co prawda idę dopiero do liceum (wybrałam klasę humanistyczną.) i przez trzy lata wiele może się zmienić, ale zastanawiam się jaki kierunek humanistyczny jest najbardziej "przyszłościowy".

Czytałam cały temat i niestety nie znalazłam nic, co by mnie interesowało. Czyżby tylko informatyka była "kierunkiem przyszłościowym"? Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi.
 

r06ert

Bywalec
Dołączył
26 Maj 2006
Posty
79
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Czyżby tylko informatyka była "kierunkiem przyszłościowym"?

nie informatyka, tylko ogólnie kierunki związane w jakiś sposób z techniką. Ogólnie zapotrzebowanie jest na ludzi kształconych w kierunkach które najpręźniej się teraz rozwijają... a co się najszybciej rozwija, to widać gołym okiem.
 

Kerio

Nowicjusz
Dołączył
15 Październik 2005
Posty
7 525
Punkty reakcji
14
Chcialbym zostac fizjoterpaeuta tylko czy to bedzie przyszlosciowy kierunek hmmm tego nie wiem :/ Mam nadzieje ze zalapie sie na robote w Holandii tamjest starzejace sie spoleczenstwo zreszta nie tylko tam. Mam nadzieje ze takie osoby sie przydadzą :)
 

pacyfka217

Nowicjusz
Dołączył
30 Sierpień 2006
Posty
1
Punkty reakcji
0
witam !!! :)
a co sadzicie o resocjalizacji ?? wybieram sie na ten kierunek za pol roku , teraz koncze studium o kierunku pracownik socjalny ... napiszcie cos z gory dzieki :)
 

lukas87

Nowicjusz
Dołączył
2 Listopad 2005
Posty
47
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Resocjalizacja, psychologia, socjologia, itp, itd, inne nauki humanistyczne wedlug mnie nie maja przyszlosci. Namnozy sie ludzi po tego typu studiach i bedzie to co teraz jest z zacnym kierunkiem pt. marketing i zarzadzanie. Przyszlosc jest w wiekszosci kierunkow technicznych (oferuja je politechniki, AGH, WAT i inne uczelnie). Jeszcze kilka lat i zacznie brakowac inzynierow. Skutki beda dotkliwe. Brak zainteresowania studiami technicznymi osiaga apogeum, widac to po ilosci wolnych miejsc i nowych naborach oglaszanych przez uczelnie techniczne. No i w tym roku na wiekszosc kierunkow bylo stosunkowo latwo sie dostac. Dlatego warto studiowac na polibudach i innych tego rodzaju uczelniach.
 

she_89

Nowicjusz
Dołączył
16 Lipiec 2006
Posty
453
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
ChOrZóW
ja po liceum wybieram się (o ile się dostanę) na polonistyke albo bibliotekoznastwo :D w innym zawodzie to bym chyba pracować chyba nie mogła :/
 

nastka

Nowicjusz
Dołączył
31 Sierpień 2006
Posty
19
Punkty reakcji
0
Informacja naukowa i bibliotekoznwstwo też wiąże się z informatyką, trzeba tam nauczyć się operować danymi itp, znać się na programach komputerowych. Cała gałąź nauki związana z informatyką na pewno nie straci rozwojowego rozpędu i fachowcy będą poszukiwani. Mam kolegów na informatyce gospodarczej, widzę, jak pracują już rok-dwa jednocześnie studiując i nie są to stanowiska bylejakie, za bylejaką kasę.
 
Do góry