Prawda o transfuzji krwi.

Pestka_

Bywalec
Dołączył
4 Lipiec 2013
Posty
142
Punkty reakcji
46
całkiem możliwe że sól fizjologiczna nie jest takim środkiem ale jest ich dość sporo oprócz niej - moja pomyłka
Nie "całkiem możliwe", tylko nie jest nim i kropka. Konkrety, bratku, konkrety, a nie jakieś wykręty. Możesz przyjąć do wiadomości,że transfuzja krwi jest najlepszym z możliwych sposobów na ratowanie życia ludzkiego przez uzupełnienie niedoboru, ponieważ preparaty krwiozastępcze mogą wywoływać bardzo wiele różnych reakcji w organiźmie, który albo je odrzuci, albo zareaguje alergicznie, albo w ogóle nie będzie można z różnych przyczyn takich środków zastosować. Rozcieńczenie krwi nie daje dobrych efektów, nie chodzi o rozcieńczenie krwi, żeby było jej wystarczająco, tyle, ile powinno jej być w danej masie ciała, chodzi o zachowanie warunków hemodynamicznych, o jak najlepszą wydajność, o jak największy transport tlenu, a potem dopiero składników odżywczych. O ile mi wiadomo - tlen pożywieniem nie jest, więc może o "spożywaniu" już zupełnie nie może być.

irish, takie pytanie z innej beczki.Zgodziłbyś się na transfuzję wymienną u swojego dziecka, gdyby wystąpił konflikt serologiczny albo hiperbilirubinemia?
 

irish

Nowicjusz
Dołączył
30 Marzec 2008
Posty
542
Punkty reakcji
5
nie gzaltuj się zbytnio :)
to że napisałem że sól może nie być środkiem krwiozastępczym nie oznacza że obca krew jest najlepszym sposobem ratowania życia bo nie jest. zapraszam do poczytania kilku niezaleźnych od siebie źródeł:
http://www.igya.pl/czynniki-chorobotworcze/zanieczyszczenia/533-niebezpieczenstwa-zwiazane-z-transfuzja-krwi.html

http://www.macierz.org.pl/artykuly/zdrowie/transfuzja_krwi-ukrywane_fakty-krwiopijczy_biznes-skutki_uboczne.html

http://www.neurolingwistyka.com/transfuzja-krwi-niebezpieczna/

http://www.biomedical.pl/zdrowie/przetaczanie-krwi-korzysci-i-zagrozenia-3151.html


i wiele wiele innych

w sprawie innej beczki: wiedziałem że to pytanie padnie, nie wiedziałem tylko kiedy :) nie zdziwiłem się że padło, jest to pytanie z gatunku ciosów poniżej pasa ludzi którym właściwie brakuje innych artgumentów i wolą pojechać po uczuciach. ale ok. nie ty pierwsza ani ostatnia chwytasz się takich argumentów.
odpowiedź brzmi: nie wiem co bym zrobił. wolałbym uniknąć takiej sytuacji. ale gdyby nastąpiła oczekiwałbym jak najlepszego i najskuteczniejszego leczenia czy przeciwdziałania skutkom poczynając od oznaczenia grupy krwi zanim dziecko będzie poczęte. najlepszego a nie najtańszego czy najbardziej popularnego. rozumiesz?
 

Pestka_

Bywalec
Dołączył
4 Lipiec 2013
Posty
142
Punkty reakcji
46
nie gzaltuj się
jest to pytanie z gatunku ciosów poniżej pasa ludzi którym właściwie brakuje innych artgumentów i wolą pojechać po uczuciach. ale ok. nie ty pierwsza ani ostatnia chwytasz się takich argumentów.
Poniżej pasa to są Twoje uniki, irish, to jest pytanie z gatunku normalnych. W nosie mam Twoje uczucia, natomiast zależy mi na życiu niewinnych istot, które powołujecie na świat, skazując je potem na śmierć z tak błahego powodu, jakim jest transfuzja.
gdyby nastąpiła oczekiwałbym jak najlepszego i najskuteczniejszego leczenia czy przeciwdziałania skutkom poczynając od oznaczenia grupy krwi zanim dziecko będzie poczęte. najlepszego a nie najtańszego czy najbardziej popularnego. rozumiesz?
Wiesz ... powalasz mnie. Oczywiście kordocenteza również jak rozumiem nie wchodziłaby w grę, tylko ta druga metoda określania grupy krwi płodu, nieinwazyjna, ale bardzo kosztowna, której nazwy nie pamiętam i nie wiem nawet, czy wykonuje się ją w Polsce.
Niech się dziady patrzą, jak się szlachta bawi?
Kochany, prezentujesz niezwykle roszczeniową postawę. Gdzie tam roszczeniową, to już jest najzwyklejsze chciejstwo. I co gorsza - jesteś przedstawicielem niemałej ekipy o takichże pogladach. Do wojska nie. Leczenie tak, ale samiuśkie nowinki medyczne, wszystko co najlepsze, najdroższe, niedostępne dla plebsu, wystarczy zostać Świadkiem i żądać swoich praw. Takie porównanie mi się nasuwa, wiesz, do gejów, którzy odgryzają rękę pana, który dał im palec pozwalając na związki partnerskie - tak, gdzie im na to pozwolono, jeszcze głośniej się drą, żeby pozwolić im na adopcje. Chciejstwo i tupanie nóżką, a argumentów żadnych.
Te "niezależne" źródła przemawiają do mnie tak, jak ja do Ciebie :hahaha:
Jeśli masz chleb, po co chodzić głodnym i szukać bułek?
Poczytaj sobie w równie niezależnych źródlach o komplikacjach po podaniu preparatów krwiozastępczych.
Odpowiedź na moje pytanie dotyczące transfuzji wymiennej była tylko kolejnym unikiem z Twojej strony.
 

danielr9

Wyjadacz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
6 519
Punkty reakcji
321
Wiek
40
Miasto
KRAKÓW
irish napisał:
danielu. z nieukrywaną przykrością zauważam, że nie potrafisz oddzielić sprawdzonych wiadomości od plotek i wyssanych z palca informacji.
Widzisz kolego - to nie są plotki, ale zawsze możesz żyć w kłamstwie. Twoja sprawa.
Ja to sprawdziłem osobiście. Byłem w NY, wydałem kupę kasy na ten cel gdyż szczerze interesowałem się Waszą wiarą.
Ten czar prysnął gdy się o wielu sprawach dowiedziałem....gdy ludzie z Amway opowiadali mi że byli szkoleni przez tych samych psychomanipulatorów, których zatrudnia Wasza sekta.
Możesz mieć zamknięty umysł. Nikt Ci tego nie broni.


irish napisał:
przy tym - oddając pięknym za nadobne - mógłbym zapytać cię jak się czujesz gdy twoi watykańscy przywódcy są aresztowani za pranie brudnych pieniędzy,
To akurat nie są moi przywódcy bo do kościoła katolickiego nie należę już od 7 lat....ale skoro pytasz o komentarz w tej sprawie to powiem tak: Gratuluję im sprytu i pomysłowości. Pranie pieniędzy wymyślili sobie politycy po to, żeby z obywateli ściągać większy haracz na swoje cele. Pranie pieniędzy dotyczy chyba każdego Polaka....Ciebie pewnie też, ale nie masz tego świadomości.
To "przestępstwo" bardzo łatwo popełnić np. gdy ofiarujesz komuś telefon komórkowy na urodziny to ta osoba nabyła go nielegalnie...i jeżeli ta osoba by go sprzedała to właśnie wyprałeś pieniądze :)
Naprawdę użyj jakiś lepszych argumentów :)
 

irish

Nowicjusz
Dołączył
30 Marzec 2008
Posty
542
Punkty reakcji
5
gratuluję podróży do NY. strzeż się destrukcyjnych sekt.

masz jakiś przerost wyobraźni i fantazji z tymi prezentami. zapomniałeś chyba o kwocie wolnej od podatku. ale ksęgowość nie jest tematem tego wątku. skup się i trzymaj tematu
 

danielr9

Wyjadacz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
6 519
Punkty reakcji
321
Wiek
40
Miasto
KRAKÓW
irish napisał:
gratuluję podróży do NY. strzeż się destrukcyjnych sekt.

masz jakiś przerost wyobraźni i fantazji z tymi prezentami. zapomniałeś chyba o kwocie wolnej od podatku. ale ksęgowość nie jest tematem tego wątku. skup się i trzymaj tematu
Księgowośc nie jest tematem ale to Ty zaczałeś o pieniądzach.
Kwota wolna od podatku tu nie ma nic do rzeczy. Każdą darowiznę musisz zgłosić do urzędu skarbowego...
 

greggxx

Stały bywalec
Dołączył
1 Marzec 2011
Posty
580
Punkty reakcji
153
irish napisał:
że obca krew jest najlepszym sposobem ratowania życia bo nie jest.
Człowiek aby ratować życie powinien chwytać się wszystkiego. Nikt się nie będzie zastanawiać a tym bardziej kierować zabobonami, jeśli chodzi o życie. Są kraje, w których rodzice mogą być zmuszeni przez sąd jeśli nie zgadzają się na ważną operację swojego dziecka, na przykład transfuzję krwi, która może uratować życie.
 

irish

Nowicjusz
Dołączył
30 Marzec 2008
Posty
542
Punkty reakcji
5
niestety masz rację greg. do tych państw należy ultrakatolicka nietolerancyjna polska.




Pestka_ napisał:
Kochany, prezentujesz niezwykle roszczeniową postawę.
najlepiej będzie jak zajmiecie się sobą. a my sobą. np. zajmijcie się przemocą domową w wwaszych obłudnych dwulicowuch katolickich domach




Pestka_ napisał:
Leczenie tak, ale samiuśkie nowinki medyczne, wszystko co najlepsze, najdroższe
kto ci zabrania leczyc się netodami ze średniowiecza? chcesz to sie tak lecz. ja nie widzę problemu
 

danielr9

Wyjadacz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
6 519
Punkty reakcji
321
Wiek
40
Miasto
KRAKÓW
irish napisał:
niestety masz rację greg. do tych państw należy ultrakatolicka nietolerancyjna polska.
Ty chyba nie wiesz to co znaczy nietolerancja.
Używasz pojęć o których nie masz bladego pojęcia.
Ciesz się, że w takiej Polsce żyjesz.
 

irish

Nowicjusz
Dołączył
30 Marzec 2008
Posty
542
Punkty reakcji
5
prosze cie daniel. nie pisz juz wiecej. popisałeś sie nie ma co
 

danielr9

Wyjadacz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
6 519
Punkty reakcji
321
Wiek
40
Miasto
KRAKÓW
irish napisał:
prosze cie daniel. nie pisz juz wiecej. popisałeś sie nie ma co
rozumiem, że koniec "argumentów"?
Celowo w cudzysłowie napisałem, ponieważ nigdy one tak naprawdę z Twojej strony nie padły.

Zatem wyraźnie widać, że zakaz transfuzji krwi u Świadków Jehowy ma wymiar polityczny. "Strażnica" bowiem potrzebuje męczenników za wiarę.
 

La Bella Luna

Bywalec
Dołączył
9 Październik 2012
Posty
657
Punkty reakcji
118
Wiek
35
Miasto
Wrocław

irish

Nowicjusz
Dołączył
30 Marzec 2008
Posty
542
Punkty reakcji
5
maxine. usiłujesz uchodzić tu za osobę oczytaną, inteligentną i elokwentną. do tego masz prawo wyboru tego to chcesz. jakim prawem więc odmawiasz tego samego innym? jakie biblijne argumenty przedstawiłaś na poparcie swoich czysto ludzkich teorii? zgadnij ile artykułów z różnych gazet mógłbym przytoczyć na dowód tego że chrześcijanie dokonują strasznych zbrodni na swoich i nie swoich dzieciach? chciałaś wystrzelić z armaty ale okazało się ze to tylko lekkie beknięcie.

danielu: napisałem nie pisz już do mnie bo nie mam przyjemności wymieniać poglądów z kimś, kto o Słowie Boże pisze że to "głupoty". ogarnij się
 

danielr9

Wyjadacz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
6 519
Punkty reakcji
321
Wiek
40
Miasto
KRAKÓW
irish napisał:
danielu: napisałem nie pisz już do mnie bo nie mam przyjemności wymieniać poglądów z kimś, kto o Słowie Boże pisze że to "głupoty". ogarnij się
Możesz napisać gdzie tak napisałem? Nie przypominam sobie.
Przestań wkładać mi w usta słów, które nigdy nie padły.
Stosujesz te same prowokacje co Twój kolega - Benjamin.
 

irish

Nowicjusz
Dołączył
30 Marzec 2008
Posty
542
Punkty reakcji
5
przypomnij sobie dialog z amightywindem. w pewnym momencie - po tym gdy on nawklejał ozdobnych różności dwukrotnie napisałeś żeby "nie wklejał głupich treści". najwyraźniej nie dostrzegłeś że niektóre z nich pochodziły ze Słowa Bożego.
a dokładnie:


danielr9 napisał:
Przede wszystkim należy zaprotestować przeciwko takim "wklejkom".

Zaśmiecasz forum głupimi treściami.

wybaczcie offtop mnie i danielowi
 

danielr9

Wyjadacz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
6 519
Punkty reakcji
321
Wiek
40
Miasto
KRAKÓW
irish napisał:
przypomnij sobie dialog z amightywindem. w pewnym momencie - po tym gdy on nawklejał ozdobnych różności dwukrotnie napisałeś żeby "nie wklejał głupich treści". najwyraźniej nie dostrzegłeś że niektóre z nich pochodziły ze Słowa Bożego.
No bo to głupie treści i insytuacje bez znajomości kontekstu tych cytatów.
 

przecajo

ja tetryk
Dołączył
22 Kwiecień 2009
Posty
3 329
Punkty reakcji
91
Wiek
64
Miasto
wielkamałopolska
Maxine napisał:
Jeśli mam wybierać między śmiercią dziecka a transfuzją - wybieram transfuzję. A jeśli rodzice chcą szkodzić swojemu dziecku, państwo powinno wziąć sprawę w swoje ręce.

irish napisał:
maxine. usiłujesz uchodzić tu za osobę oczytaną, inteligentną i elokwentną. do tego masz prawo wyboru tego to chcesz. jakim prawem więc odmawiasz tego samego innym? jakie biblijne argumenty przedstawiłaś na poparcie swoich czysto ludzkich teorii?
Nie zabijaj mamy w "Dekalogu" (pośrednio też)
Nie ratuj za pomocą krwi, nie widzę.
 

La Bella Luna

Bywalec
Dołączył
9 Październik 2012
Posty
657
Punkty reakcji
118
Wiek
35
Miasto
Wrocław
irish napisał:
jakie biblijne argumenty przedstawiłaś na poparcie swoich czysto ludzkich teorii? zgadnij ile artykułów z różnych gazet mógłbym przytoczyć na dowód tego że chrześcijanie dokonują strasznych zbrodni na swoich i nie swoich dzieciach? chciałaś wystrzelić z armaty ale okazało się ze to tylko lekkie beknięcie.
Rozmawiamy o transfuzji krwi i o tym, że jest w stanie ratować życie. Życie mój drogi czyli to, co dla Boga jest najcenniejsze, gdyż On jest źródłem Życia. Strażnica ma krew na rękach niewinnych ludzi i już tym zgrzeszyła w oczach Boga. Ludzie, którzy odmawiają transfuzji krwi przez jakąś kiepskimi dowodami podpartą doktrynę i narażają się na utratę życia, to jest paranoja. Z tak błędnej interpretacji Słowa Bożego, Wasza organizacja będzie musiała odpowiadać przed Najwyższym.

Ale do sedna:

Gdybyś znał Biblię, to byś nie prosił o wyjaśnienie oczywistych prawd biblijnych. Ale tak to jest, gdy się wierzy narzuconym z zewnątrz doktrynom, w dodatku szkodliwym dla życia człowieka, a pomija się Słowo Boże. Interpretuje się je pod ową doktrynę a nie dostrzega się prawdziwego przekazu. Zapewne nie masz pojęcia jaka jest różnica między Starym a Nowym Przymierzem… no oczywiście, że nie wiesz, bo tego Strażnica nie uczy.

W Liście do Hebrajczyków czytamy:

"Sedno zaś wywodów stanowi prawda: takiego mamy arcykapłana, który zasiadł po prawicy tronu Majestatu w niebiosach, jako sługa świątyni i prawdziwego przybytku zbudowanego przez Pana, a nie przez człowieka. Każdy bowiem arcykapłan ustanawiany jest do składania darów i ofiar, przeto potrzeba, aby Ten także miał coś, co by ofiarował. Gdyby więc był na ziemi, to nie byłby kapłanem, gdyż są tu inni, którzy składają ofiary według postanowień Prawa. Usługują oni obrazowi i cieniowi rzeczywistości niebieskich. Gdy bowiem Mojżesz miał zbudować przybytek, to w ten sposób został pouczony przez Boga. Patrz zaś - mówi - abyś uczynił wszystko według wzoru, jaki ci został ukazany na górze. Teraz zaś otrzymał w udziale o tyle wznioślejszą służbę, o ile stał się pośrednikiem lepszego przymierza, które oparte zostało na lepszych obietnicach. Gdyby bowiem owo pierwsze było bez nagany, to nie szukano by miejsca na drugie [przymierze].
Albowiem ganiąc ich, zapowiada:
Oto nadchodzą dni, mówi Pan,
a zawrę z domem Izraela
i z domem Judy przymierze nowe.
Nie takie jednak przymierze,
jakie zawarłem z ich ojcami,
w dniu, gdym ich wziął za rękę,
by wyprowadzić ich z ziemi egipskiej.
Ponieważ oni nie wytrwali w moim przymierzu,

przeto i Ja przestałem dbać o nich, mówi Pan.
Takie jest przymierze, które zawrę z domem Izraela
w owych dniach, mówi Pan.
Dam prawo moje w ich myśli,
a na sercach ich wypiszę je
,
i będę im Bogiem,
a oni będą Mi ludem.
I nikt nie będzie uczył swojego rodaka
ani nikt swego brata, mówiąc:
Poznaj Pana!
Bo wszyscy Mnie poznają,
od małego aż do wielkiego.
Ponieważ ulituję się nad ich nieprawością
i nie wspomnę więcej na ich grzechy.
Ponieważ zaś mówi o nowym, pierwsze uznał za przestarzałe; a to, co się przedawnia i starzeje, bliskie jest zniszczenia.
" (Hbr 8: 1-13)
O Nowym Przymierzu wspomina również księga Jeremiasza.
Oczywiście chodzi tutaj o Nowe Przymierze w Jezusie Chrystusie, to On objawił ludziom Boga prawdziwego, czego Stare Przymierze nie było w stanie uczynić. Jednak Naród Wybrany ów Nowego nie przyjął, przybijając Mesjasza do krzyża. W ten oto sposób zbawienie rozlało się na cały świat - "zbawienie pochodzi od Żydów" (J 4: 22)
I należy głosić tę Dobrą Nowinę całemu światu:

"Teraz raduję się w cierpieniach za was i ze swej strony w moim ciele dopełniam braki udręk Chrystusa dla dobra Jego Ciała, którym jest Kościół. Jego sługą stałem się według zleconego mi wobec was Bożego włodarstwa: mam wypełnić [posłannictwo głoszenia] słowa Bożego. Tajemnica ta, ukryta od wieków i pokoleń, teraz została objawiona Jego świętym, którym Bóg zechciał oznajmić, jak wielkie jest bogactwo chwały tej tajemnicy pośród pogan. Jest nią Chrystus pośród was - nadzieja chwały. Jego to głosimy, upominając każdego człowieka i ucząc każdego człowieka z całą mądrością, aby każdego człowieka okazać doskonałym w Chrystusie. Po to właśnie się trudzę walcząc Jego mocą, która potężnie działa we mnie." (Kol 1: 24-29)

"Nie była ona oznajmiona synom ludzkim w poprzednich pokoleniach, tak jak teraz została objawiona przez Ducha świętym Jego apostołom i prorokom, to znaczy, że poganie już są współdziedzicami i współczłonkami Ciała, i współuczestnikami obietnicy w Chrystusie Jezusie przez Ewangelię." (Ef 3: 5-6)

Zakaz spożywania krwi jest częścią Starego Przymierza. W Nowym już nie obowiązuje. Nie jest nakazem, którego trzeba za wszelką cenę przestrzegać, podobnie jak kwestia szabatu:

"Pewnego razu, gdy Jezus przechodził w szabat wśród zbóż, uczniowie Jego zaczęli po drodze zrywać kłosy. Na to faryzeusze rzekli do Niego: "Patrz, czemu oni robią w szabat to, czego nie wolno?" On im odpowiedział: "Czy nigdy nie czytaliście, co uczynił Dawid, kiedy znalazł się w potrzebie, i był głodny on i jego towarzysze? Jak wszedł do domu Bożego za Abiatara, najwyższego kapłana, i jadł chleby pokładne, które tylko kapłanom jeść wolno; i dał również swoim towarzyszom". I dodał: "To szabat został ustanowiony dla człowieka, a nie człowiek dla szabatu. Zatem Syn Człowieczy jest panem szabatu". (Mk 2: 24-28)

"Pewnego razu Jezus przechodził w szabat wśród zbóż. Uczniowie Jego, odczuwając głód, zaczęli zrywać kłosy i jeść. Gdy to ujrzeli faryzeusze, rzekli Mu: "Oto Twoi uczniowie czynią to, czego nie wolno czynić w szabat". A On im odpowiedział: "Nie czytaliście, co uczynił Dawid, gdy był głodny, on i jego towarzysze? Jak wszedł do domu Bożego i jadł chleby pokładne, których nie było wolno jeść jemu ani jego towarzyszom, tylko samym kapłanom? Albo nie czytaliście w Prawie, że w dzień szabatu kapłani naruszają w świątyni spoczynek szabatu, a są bez winy? Oto powiadam wam: Tu jest coś większego niż świątynia. Gdybyście zrozumieli, co znaczy: Chcę raczej miłosierdzia niż ofiary, nie potępialibyście niewinnych. Albowiem Syn Człowieczy jest Panem szabatu". (Mt 12: 1-8)

Niech nikt nie szuka własnego dobra, lecz dobra bliźniego! Tak więc wszystko, cokolwiek w jatce sprzedają, spożywajcie, niczego nie dociekając - dla spokoju sumienia. Pańska bowiem jest ziemia i wszystko, co ją napełnia. Jeżeli zaprosi was ktoś z niewierzących a wy zgodzicie się przyjść, jedzcie wszystko, co wam podadzą, nie pytając o nic - dla spokoju sumienia. A gdyby ktoś powiedział: "To było złożone na ofiarę" - nie jedzcie przez wzgląd na tego, który was ostrzegł, i z uwagi na sumienie. Mam na myśli sumienie nie twoje, lecz bliźniego. Bo dlaczego by czyjeś sumienie miało wyrokować o mojej wolności? Jeśli ja coś spożywam dzięki czyniąc, to czemu mam być spotwarzany z powodu tego, za co dzięki czynię? Przeto czy jecie, czy pijecie, czy cokolwiek innego czynicie, wszystko na chwałę Bożą czyńcie Nie bądźcie zgorszeniem ani dla Żydów, ani dla Greków, ani dla Kościoła Bożego, podobnie jak ja, który się staram przypodobać wszystkim pod każdym względem nie szukając własnej korzyści, lecz dobra wielu, aby byli zbawieni. (1 Kor 10: 24-33)

Co do jedzenia i spożywania między innymi krwi lub jej oddawaniu by ratować czyjeś życie z miłości do bliźniego, czego nauczał Jezus Chrystus.

"Jeden jest zdania, że można jeść wszystko, drugi, słaby, jada tylko jarzyny. Ten, kto jada [wszystko], niech nie pogardza tym, który nie [wszystko] jada, a ten, który nie jada, niech nie potępia tego, który jada; bo Bóg go łaskawie przygarnął." (Rz 14: 2-3)
Bo królestwo Boże to nie sprawa tego, co się je i pije, ale to sprawiedliwość, pokój i radość w Duchu Świętym. A kto w taki sposób służy Chrystusowi, ten podoba się Bogu i ma uznanie u ludzi." (Rz 14: 17-18)

"Dzięki jednak niech będą Bogu za to, że gdy byliście niewolnikami grzechu, daliście z serca posłuch nakazom tej nauki, której was oddano a uwolnieni od grzechu oddaliście się w niewolę sprawiedliwości. Ze względu na przyrodzoną waszą słabość posługuję się porównaniem wziętym z ludzkich stosunków: jak oddawaliście członki wasze na służbę nieczystości i nieprawości, pogrążając się w nieprawość, tak teraz wydajcie członki wasze na służbę sprawiedliwości, dla uświęcenia." (Rz 6: 17-19)

Jezus mówi:

"Potem przywołał znowu tłum do siebie i rzekł do niego: "Słuchajcie Mnie, wszyscy, i zrozumiejcie! Nic nie wchodzi z zewnątrz w człowieka, co mogłoby uczynić go nieczystym; lecz co wychodzi z człowieka, to czyni człowieka nieczystym. Kto ma uszy do słuchania, niechaj słucha!" (Mk 7: 14-16)

Ale o co chodzi?
A no tak:

"Odpowiedział im: "I wy tak niepojętni jesteście? Nie rozumiecie, że nic z tego, co z zewnątrz wchodzi do człowieka, nie może uczynić go nieczystym; bo nie wchodzi do jego serca, lecz do żołądka i na zewnątrz się wydala". Tak uznał wszystkie potrawy za czyste. I mówił dalej: "Co wychodzi z człowieka, to czyni go nieczystym. Z wnętrza bowiem, z serca ludzkiego pochodzą złe myśli, nierząd, kradzieże, zabójstwa, cudzołóstwa, chciwość, przewrotność, podstęp, wyuzdanie, zazdrość, obelgi, pycha, głupota. Całe to zło z wnętrza pochodzi i czyni człowieka nieczystym". (Mk 7: 18-23)

W 1 Liście do Tymoteusza czytamy o tych, którzy się temu sprzeciwiają, nie pojmują prawa i próbują nauczać czegoś innego:

"Jak prosiłem cię, byś pozostał w Efezie, kiedy wybierałem się do Macedonii, [tak proszę teraz], abyś nakazał niektórym zaprzestać głoszenia niewłaściwej nauki, a także zajmowania się baśniami i genealogiami bez końca. Służą one raczej dalszym dociekaniom niż planowi Bożemu zgodnie z wiarą. Celem zaś nakazu jest miłość, płynąca z czystego serca, dobrego sumienia i wiary nieobłudnej. Zboczywszy od nich, niektórzy zwrócili się ku czczej gadaninie. Chcieli uchodzić za uczonych w Prawie nie rozumiejąc ani tego, co mówią, ani tego, co stanowczo twierdzą. Wiemy zaś, że Prawo jest dobre, jeśli je ktoś prawnie stosuje, rozumiejąc, że Prawo nie dla sprawiedliwego jest przeznaczone, ale dla postępujących bezprawnie i dla niesfornych, bezbożnych i grzeszników, dla niegodziwych i światowców, dla ojcobójców i matkobójców, dla zabójców, dla rozpustników, dla mężczyzn współżyjących z sobą, dla handlarzy niewolnikami, kłamców, krzywoprzysięzców i [dla popełniających] cokolwiek innego, co jest sprzeczne ze zdrową nauką, w duchu Ewangelii chwały błogosławionego Boga, którą mi zwierzono." (1 Tm 1: 3-11)

"Duch zaś otwarcie mówi, że w czasach ostatnich niektórzy odpadną od wiary, skłaniając się ku duchom zwodniczym i ku naukom demonów. [Stanie się to] przez takich, którzy obłudnie kłamią, mają własne sumienie napiętnowane. Zabraniają oni wchodzić w związki małżeńskie, [nakazują] powstrzymywać się od pokarmów, które Bóg stworzył, aby je przyjmowali z dziękczynieniem wierzący i ci, którzy poznali prawdę. Ponieważ wszystko, co Bóg stworzył, jest dobre, i niczego, co jest spożywane z dziękczynieniem, nie należy odrzucać. Staje się bowiem poświęcone przez słowo Boże i przez modlitwę." (1 Tm 4: 1-5)

"Miłości pragnę, nie krwawej ofiary, poznania Boga bardziej niż całopaleń." (Oz 6:6)

Oddawanie krwi jest zgodne z nauką Jezusa.
 

irish

Nowicjusz
Dołączył
30 Marzec 2008
Posty
542
Punkty reakcji
5
brawo maxine :)
widzę że zmobilizowałem cię do solidniejszego zajęcia się tymi sprawami. zapomniałaś jednak o obowiązującym w dzisiejszych czasach nakazie podjętym przez apostołów a nigdy nie zlikwidowanym z dziejów 15:29, który zresztą cytowałem. oby się nie okazało że wzorem faryzeuszy i uczonych w pismach odcedzasz komara połykając wielbłąda
mimo że przymierze zawarte przez Boga z Izraelem Bożym nie jest tematem przewodnim tego wątku to chciałbym uprzejmie zwrócić uwagę na to, że apostołowie podjęli w/w uchwałę już po zawarciu przymierza. mozesz to kwestionować. masz prawo jeśli takie jest twoje zdanie. bądź jednak pewna ze nie licuje to z nauką biblijną a są to jednynie spekulacje mające na celu usprawiedliwienie swojego postępowania
Maxine napisał:
Zapewne nie masz pojęcia jaka jest różnica między Starym a Nowym Przymierzem…
może i nie wiem a może wiem. pewne jest że ty nie wiesz tego co wiem ja wiec nie sugeruj czytelnikom tego wątku moich poglądów tylko pisz o swoich. to będzie nie tylko mądrzejsze ale i uczciwsze :)
co do przymierza to zastanawiające jest to że uzurpujecie sobie prawo do bycia stroną w tym przymierzu a przecież tak nie jest.
Maxine napisał:
Co do jedzenia i spożywania między innymi krwi lub jej oddawaniu by ratować czyjeś życie z miłości do bliźniego, czego nauczał Jezus Chrystus.
nieprawda. nigdzie w Biblii nie doczytałem nawet sugestii, która brzmiała by "nieważne co jesz co pijesz, jak żyjesz, co robisz, Bóg i tak cię zbawi". ciekawym przykładem pod tym względem może być Dawid w kontraście do Ananiasza i Safiry

resume: uzywanie, spożywanie jakiejkolwiek krwi jest przestępstwem wobec Wszechmocnego Boga Ojca, Dawcy i Źródła Życia.




przecajo napisał:
Nie zabijaj mamy w "Dekalogu" (pośrednio też)
a zatem wszyscy powinniśmy być wegetarianami :)
 
Do góry