Poznań.

alken

Nowicjusz
Dołączył
4 Luty 2008
Posty
21
Punkty reakcji
0
Wiek
66
Miasto
wielkopolska
No to fajnie :) To jest tu ktoś ze Środy, z Gniezna, to ja jestem z Nekli. No chyba wiecie gdzie jest Nekla ?
 

adr16

Nowicjusz
Dołączył
20 Wrzesień 2007
Posty
1
Punkty reakcji
0
Ja w Poznaniu mieszkam od piątego roku życia - najlepsze miejsce: Łazarz: bliskość palmiarni, rynku łazarskiego, parku Wilsona, zajezdni na Głogowskiej, dworca PKP, targów poznańskich...

No chyba wiecie gdzie jest Nekla
Tak, wiem gdzie jest Nekla
 

Bacalava

Nowicjusz
Dołączył
2 Wrzesień 2008
Posty
73
Punkty reakcji
0
Wiek
33
a ja się za rok przeprowadzam do Poznania;D Nie mogę się doczekać!
 

alken

Nowicjusz
Dołączył
4 Luty 2008
Posty
21
Punkty reakcji
0
Wiek
66
Miasto
wielkopolska
ja kiedyś mieszkałem na Górczynie, potem na Winogradach.
Na Łazarzu miałem kumpla. Mieszkał na Lodowej.
Chodziliśmy jeszcze z kumplem do takiej knajpki przy Głogowskiej. Nie pamiętam dokładnie jak ona się nazywała. Albo Bar Tatrzański, albo Pomorski, czy Pomorska. Na narożniku rynku z Głogowską był bar mleczny. Chodziliśmy tam na pierogi ruskie. Fajne to były lata :)
 

Nander

Nowicjusz
Dołączył
21 Wrzesień 2008
Posty
18
Punkty reakcji
0
Tak się zastanawiam czy Poznań jest większych miastem od Krakowa i czy żyjesię tam lepiej tzn. czy są tam organizowane jakieś imprezy i jak często.Chciałbym się przeprowadzić z Krakowa ale jeszcze nie wiem gdzie za bardzo.

Pozdrawiam
 

DeiDei

Nowicjusz
Dołączył
29 Wrzesień 2008
Posty
3
Punkty reakcji
0
Ja mieszkam w Poznaniu - cudooowne miasto. A stary rynek? Stary rynek króluje, ot co! :) Cieszę się, że mieszkam w Poznaniu i nie mam zamiaru się przeprowadzać z tego pięknego miasta.
 

alken

Nowicjusz
Dołączył
4 Luty 2008
Posty
21
Punkty reakcji
0
Wiek
66
Miasto
wielkopolska
Tak, to prawda, że Poznań ma w sobie niepowtarzalny urok i klimat.

Czasem ino żal tylko, że nima już ty stary wiary, co można beło gębe otworzyć do każdygo, pogadać w bimbie z każdym o bele czym.
 

xnatx

Nowicjusz
Dołączył
3 Październik 2008
Posty
2
Punkty reakcji
0
Wiek
29
Miasto
Poznań
Elo,
A mieszkam w nim xD
Faktycznie fajne miasto, przyjazne i w ogóle...
Miejscówek wiele na różnego typu akcje.
Ogólnie to zachęcam do częstego odwiedzania Poznania, bo jest co zobaczyc :papa:



Tak się zastanawiam czy Poznań jest większych miastem od Krakowa i czy żyjesię tam lepiej tzn. czy są tam organizowane jakieś imprezy i jak często.Chciałbym się przeprowadzić z Krakowa ale jeszcze nie wiem gdzie za bardzo.

Pozdrawiam


Imprezek to tu jest wiele xD
Najwięcej to w klubach w centrum.
Polecam

Ja w Poznaniu mieszkam od piątego roku życia - najlepsze miejsce: Łazarz: bliskość palmiarni, rynku łazarskiego, parku Wilsona, zajezdni na Głogowskiej, dworca PKP, targów poznańskich...


Tak, wiem gdzie jest Nekla

Łazarz jest spoko xD
Mieszkałam tam kiedyś, niedaleko Areny przy "33"
Ma to miejsce klimat ;)
 

ewelinnna

Nowicjusz
Dołączył
4 Październik 2008
Posty
59
Punkty reakcji
0
Poznań ogolnie jest ładny.... ale jechac tam samochodem to totalna porażka, zwłaszcza w godzinach szczytu :p:p:p
 

toooomelo

Nowicjusz
Dołączył
14 Czerwiec 2008
Posty
16
Punkty reakcji
0
Wiek
55
Miasto
Poznań
Nie mieszkam w Poznaniu, ale codziennie w nim jestem. Bo tam właśnie pracuję. ;)
Bardzo fajne miasto. Nie zamieniłbym się na inne :p
A czy jest sens przeprowadzać się z Krakowa do Poznania?
To tak, jakby się ktoś przeprowadził z Poznania do Krakowa. Myślę, że wychodzi na to samo.
Oba miasta duże i bardzo do siebie podobne. Oba mają swój klimat.
Kraków troszkę większy - o 50 tys. mieszkańców.
Tak się przedstawia tabelka największych miast w Polsce:

1.Warszawa - 1 700 500
2.Łódź - 778 200
3.Kraków - 733 100
4.Wrocław - 632 200
5.Poznań - 581 200
6.Gdańsk - 456 700

Tak, że Poznań nie jest małym miastem, ale też nie jest olbrzymi. Średnia wielkość.
I to jest właśnie jego zaletą: nie za duży, nie za mały :D
Imprez jest dużo. Zwłaszcza latem nad jeziorem maltańskim. W ogóle Malta o osobny i piękny rozdział tego miasta.

1.Ogólny widok Malty:


2. Jezioro w przybliżeniu:


3.Stok narciarsko-saneczkowy "Malta":


4.Tych dwóch capów przedstawiać chyba nie trzeba ;)
 

rafal1401

can you read my mind?
Dołączył
19 Kwiecień 2007
Posty
2 438
Punkty reakcji
1
Wiek
31
A czy jest sens przeprowadzać się z Krakowa do Poznania?
To tak, jakby się ktoś przeprowadził z Poznania do Krakowa. Myślę, że wychodzi na to samo.
Oba miasta duże i bardzo do siebie podobne. Oba mają swój klimat.
Kraków troszkę większy - o 50 tys. mieszkańców.
Wg twojej 'tabelki' to Kraków jest większy o 150 tys. mieszkańców, a nie 50 a to spora różnica :p
 

Faaabi

Nowicjusz
Dołączył
11 Listopad 2008
Posty
267
Punkty reakcji
0
Wiek
30
Miasto
Poznań
Poznań to ekstra miastow :D Jestem bardzo rad, że w nim mieszkam :) Jeżeli miałbym się przeprowadzić gdzieś, to albo do Wrocławia, albo do Krakowa. Nigdy tam nie byłem ale przejeżdżałem przez te miasta i wywowały u mnie bardzo pozytywne emocje :)
tak czy siak, Poznań jest zaje.isty :) Stary Rynek, słynny deptak , czyli Półwiejska, Browar, Plaza, i niedługo to jakieś tam Centrum Malta czy jakoś podobnie... to będzie dopiero coś... już teraz widać jakie to wielkie jest :O nie mogę się doczekać kiedy to otworzą... podobno jakoś w połowie grudnia czy coś takiego ;] Jest jeszcze piękna katedra, w której byłem aż 2 razy, ale bardzo ładnie wygląda Katedra z Mostu Królowej Jadwigi nocą lub gdy jest ciemno. Rewelacyjny widok. Most Rocha też ładnie się prezentuje z daleka. Co jeszcze... wiem... BEMA oczywiście :D który Poznaniak nie zna tego miejsca :D można powiedzieć, że jest dość kontrowersyjne... dużo się wokół tego miejsca dzieje... ciągle jakieś kontrole, plany przeprowadzki bema gdzie indziej itd.
Aha, no i Malta oczywiście, też fajna miejscówka, głównia dla prowadzących aktywny tryb życia, a w tym ja :D
Pozdrawiam :)
 

Asiulak

Nowicjusz
Dołączył
11 Grudzień 2008
Posty
60
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Wielkopolska/ Poznań
a ja studiuję w poznaniu i uważam że to najlepsze miasto na świecie. nie zamieniłabym go na żadne inne. pieknie zaprojektowana zieleń miejska, ogólnie czysto na ulicach no i ta niepowtarzalna gwara poznańska (choć poprawniej dialekt wielkopolski), tej :)
 

zomowiec

Nowicjusz
Dołączył
1 Styczeń 2009
Posty
22
Punkty reakcji
0
Wiek
40
Miasto
Kalisz
Z dużych miast w jakich przyszło mi mieszkać czyli Gdańska Londyn Warszawa i Właśnie Poznań

Na 1szym miejsu jest Gdańsk za swą czystość i mnogość projektów skierowanych dla poprawienia samopoczucia mieszkańców. Trasy rowerowe trasy wycieczkowe itp itd

Poznań na mojej liście ma ostatnie miejsce.
Pozdrowienia dla WLKP z Kalisza
 

@kmic

Ein Polizist untersucht Drogenbereich (ten zły)
Dołączył
22 Grudzień 2008
Posty
1 176
Punkty reakcji
3
Wiek
35
Miasto
Sz-ek
W sumie dosc czesto tam jezdze i musze powiedziec ze jest naprawde spoko. Bardzo ladne i z duza iloscia fajnych klubow. :D
Spoko?Kolego...mało powiedziane.Tam jest super.Jedynie jak tam jestem z przyjaciółmi i jak idziemy do zoo to...lepiej nie mówić.Ale ogółem jest super.Fajne kluby itp.



Edit:I jeszcze studiuje.
 

Blackowa

Nowicjusz
Dołączył
16 Styczeń 2007
Posty
946
Punkty reakcji
2
Wiek
38
Miasto
Śrem k/Poznania
Bywam czasami w Poznaniu, robi wrażenie. Ja mieszkam w środzie Wlkp., ok 40 km od Poznania :)

fajnie wiedzieć, że jest ktoś z bliskich okolic :)

Moja polowka jest ze Środy a ja ze Śremu...

A w Poznaniu bywam dośc czesto, bo tu się uczę... i nałogowo teraz odwiedzam wszelakie biblioteki
 

Marheri

Nowicjusz
Dołączył
17 Luty 2009
Posty
56
Punkty reakcji
0
Miasto
Poznań
Studiuję w Poznaniu i na początku nie znosiłam tego miasta. Teraz się przyzwyczaiłam i do tego stopnia je polubiłam, że planuje tam zamieszkać. :]
 
Do góry