polskie więzienia

Kert

Nowicjusz
Dołączył
18 Kwiecień 2011
Posty
370
Punkty reakcji
5
Póki prawo się nie zmieni, nie zmieni się również sytuacja w więzieniach. Oczywiście władza nie rozumie, że lepiej zagonić tych ludzi do pracy, zamiast karać ich za bzdury.
 
S

serwor

Guest
Ja uwazam ze warunki w wiezieniach to wielki problem wiec moim zdaniem wiezienia w zasadzie powinny zostac zlikwidowane.
Poza nielicznymi wyjatkami.

Ale....zamiat nich zrobic obozy pracy, oczywiscie z surowa dyscyplina,ale pozywnym wyzywieniem.
Praca codziennie po minimum 10 godzin przez 6 dni w tygodniu. Praca nie za darmo ale za minimalna pensje krajowa,z tym ze wiekszosc zarobkow byla by potracana na wyzywienie.
 

elpablo

Tyran Okrucieństwa
Dołączył
6 Luty 2008
Posty
2 980
Punkty reakcji
53
Wiek
38
Miasto
Dark Wood
Ja uwazam ze warunki w wiezieniach to wielki problem wiec moim zdaniem wiezienia w zasadzie powinny zostac zlikwidowane.

Ale....zamiat nich zrobic obozy pracy, oczywiscie z surowa dyscyplina,ale pozywnym wyzywieniem.
Praca codziennie po minimum 10 godzin przez 6 dni w tygodniu. Praca nie za darmo ale za minimalna pensje krajowa,z tym ze wiekszosc musieli by wplacac na wyzywienie.
Dajmy im lepiej srednia krajowa, na wyzywienie, kablówkę, internet i karnet w spa.
 
S

serwor

Guest
Dajmy im lepiej srednia krajowa, na wyzywienie, kablówkę, internet i karnet w spa.
Przeciez po oplaceniu wyzywienia i tak im nic prawie nie zostanie,ale zawsze bedzie mozna mowic ze im sie placi.
Nikt nie bedzie mogl pisac ze pracuja za darmo.

Ale srednia mozna dac,wtedy beda musieli zaplacic za zakwaterowanie i ochrone[klawiszy].
 

DirkStruan

Tai-Pan
Dołączył
20 Styczeń 2009
Posty
4 854
Punkty reakcji
236
Miasto
Skiroławki
jak widać po dyskusji jedyne co łączy prawice z lewicą to ... obozy pracy :D
tyle że większość prawicowców chce znieść najniższą krajową a większość lewaków chce ją utrzymać tyle że jak już dojdzie do wypłaty "osadzony" ma ją w formie talerza zupy z trawy :]
inaczej jest z socjalistami oni są czuli i współczujący (nie za swoje oczywista :] ) "osadzony" ma ... socjal w wersji full bo przecież wszyscy są beneficjentami "sprawiedliwości" społecznej ......

taki pomysł na emeryturę : jak dostajesz emeryturę powiedzmy wersja godna 2000 zł minus - leki - czynsz - opłaty - środki pierwszej potrzeby - itd zostaje jakieś 300 do 500 zł w wersji 1000 i mniej zostaje minus 500 co najmniej ...
alternatywa kupujesz pistolet za 500 zł strzelasz do polityka idziesz do pierdla i masz pełny socjal wikt i opierunek po kilku latach wychodzisz za dobre sprawowanie kupujesz następnego gnata odstrzeliwujesz następnego polityka i tak w kółko macieju full socjal i pełna satysfakcja z dobrze zainwestowanych 500 zł :]

jutro rano czekam za te słowa na ranną wizytę 9 chłopa z cbesiu za podżeganie do przestępstwa ;P
 

elpablo

Tyran Okrucieństwa
Dołączył
6 Luty 2008
Posty
2 980
Punkty reakcji
53
Wiek
38
Miasto
Dark Wood
Przeciez po oplaceniu wyzywienia i tak im nic prawie nie zostanie,ale zawsze bedzie mozna mowic ze im sie placi.
Nikt nie bedzie mogl pisac ze pracuja za darmo.

Ale srednia mozna dac,wtedy beda musieli zaplacic za zakwaterowanie i ochrone[klawiszy].
Nie widzisz absurdu, przecież te wypłacone pieniadze beda pochodzić z naszych podatków, utrzymanie więźnia kosztuje miesięcznie juz chyba ponad 3 tysiace. Jedyne rozwiązanie to wysyłać ich do prywatnych holdingów w kamieniołomy i niech realnie zwracaja kasę za swoje utrzymanie.
 

basik1

Nowicjusz
Dołączył
10 Marzec 2011
Posty
542
Punkty reakcji
26
Nie czytałam na razie wszystkich postów, ale uważam, że w niektórych, lżejszych przypadkach zamiast wysyłać darmozjadów-chuliganów na darmowe wczasy z wiktem i opierunkiem powinno się ich zagonić do różnorakich prac na rzecz społeczeństwa.
W pierwszym poście doczytałam, że utrzymanie takiego więźnia kosztuje 1700 zł - powiem wam, że to więcej niż niektórzy uczciwi ludzie mają na utrzymanie całej rodziny albo choćby samych siebie (przy cenach wynajmu mieszkania 1000-1500zł w średnim mieście zostaje chyba tylko na chleb z masłem), natomiast o zasiłek mogą starać się osoby, których dochód na osobę wynosi ok 500 zł. Z takiej kalkulacji wynika, że lepiej jest każdemu z rodziny w centrum miasta wręczyć jointa i czekać aż usłużny aparat władzy zapewni nam darmowe zakwaterowanie na jakiś czas.
Absurdalne, tak jak nasze realia.
 

Mateusz1899

Nowicjusz
Dołączył
19 Lipiec 2011
Posty
4
Punkty reakcji
0
Wiek
28
Miasto
Inowrocław
Wypowiem się jeszcze raz ...
Ostatni raz wypowiedziałem się na koncie "GuRuxxx" ..
Tak więc... Podtrzymuje swoje zdanie... Bo jakim cudem prawo pozwala karcić ludzi, którzy trafiają do więzienia za takie coś jak niepłacenie alimentów i wgl. ? Tak jak nasz JAkub ? Trafił do więzienia bo akurat był pod ręką policji, która nie wiedziała kto wybił szybke w samochodze... Co się równa z tym, że jego Babcia całą noc nie wiedziała co dzieje się z jego wnuczkiem... JEgo przyjaciele, kumple, dziewczyna wszyscy zamartwiali się na śmierć co się z nim dzieje... Nawet jeśli ktoś trafiłby na kradzież to nie jest powód aby go tępić i bić na śmierć! Napewno takiego prawa nie ma POLICJA !
 

pinkiboy

Nowicjusz
Dołączył
2 Luty 2007
Posty
208
Punkty reakcji
3
Wiek
46
Miasto
Jelenia Góra
Ależ oczywiście, że polskie więziennictwo to jakaś pomyłka, z resztą nie ma resortu i dziedziny gdzie nie panwałby burdel.
Począwszy od służby zdrowia, poprzez szkolnictwo, kończywszy na więziennictwie.
 

alani

Nowicjusz
Dołączył
1 Październik 2010
Posty
65
Punkty reakcji
0
Absurdów w naszym prawie jest wiele, niuregulowane zapisy ustaw, itp. Jeżeli chodzi o więziennictwo najbardziej porusza mnie historia kobiet, jakie tam odsiadują wyroki. Po obejrzeniu „Wyroku na życie”, byłam zdruzgotana , że tak wygląda ich życie, wieczne marzenia... Jeżeli jeszcze nie oglądaliście to bodajże w środę w ramach jakiegoś festiwalu dokumentalnego na HBO2 jest emisja.
 

Lobo2007

Wyjadacz
Dołączył
25 Wrzesień 2007
Posty
10 249
Punkty reakcji
381
Wiek
44
Za kradzież powinien być masaż w spa, a za zabójstwo bon towarowy, a w tym strasznym systemie kobiety są skazane na wieczne marzenia...ach.
 

forumowicz250

Nowicjusz
Dołączył
26 Lipiec 2011
Posty
95
Punkty reakcji
3
więźniowie powinni pracować za darmo i dostawać wyżywienie zależnie od wyroku. Byłoby to mniej więcej tak:
  • Za kradzież: 30 ziemniaków*, a robota: 5 lat robót w kopalni
  • Za pobicie: 25 ziemniaków*, a robota: 8 lat ciężkich robót
  • Za rozbój: 20 ziemniaków*, robota: 13 lat ciężkich robót
  • Gwałt: 3 ziemniaki*, robota: 35 lat ciężkich robót, a potem rozstrzelanie
  • Zabójstwo: 5 ziemniaków*, robota: 30 lat ciężkich robót, a potem rozstrzelanie
  • Składanie fałszywych zeznań: 40 ziemniaków, robota: 3 lata ciężkich robót
* dzienne wyżywienie

Czas pracy na dzień: 15 godzin
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
humanitarny jesteś, naprawdę....
taki ludzki, pod wrażeniem jestem...
z 1 strony lewaki robią wczasy przestępcom, natomiast ty, jako superlewak? się z nimi nie zgadzasz i chcesz się znęcać? zabijać?
myślałem, że lewaki to jednak osoby zupełnie pozbawione przyrodzenia, a tu zdziwienie... stara lewica (ta barbarzyńsko-opresyjna) ma młode pokolenie (może i tylko werbalnie, a może i nie werbalnie, a realnie)
jeżeli cię ugryzło słowo "barbarzyńskie" to przepraszam
 

forumowicz250

Nowicjusz
Dołączył
26 Lipiec 2011
Posty
95
Punkty reakcji
3
no z rozstrzeliwania zrezygnuję :) Mała Modyfikacja:

Gwałt: 3 ziemniaki*, robota: 35 lat ciężkich robót
Zabójstwo: 5 ziemniaków*, robota: 30 lat ciężkich robót

Zabijać nikogo nie chę :), świadczy o tym moja poprawka :)

Ale jak nabroili, to niech zapieprzają, bo równość ich nie dotyczy, gdyż to wrogowie ludu! Oni uprzykrzają życie ludowi! Dlatego pewnie po takiej karze odechce się im na zawsze przestępstw! A poza tym przyspieszy to rozwój kraju(tania siła robocza) i lud pracujący będzie szczęśliwszy :)
 

Mayte

AlienumMundi
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
1 291
Punkty reakcji
48
Wiek
31
W trafili do więzienia bo złamali prawo, dlaczego więc mam im współczuć?
Im ciężej będzie w więzieniach tym rzadziej beda chcieli tam wracać, dlatego stwierdzam, że bardzo dobrze jeśli nie mają żadnych wygód.
Jednak jeśli sami zaofiarują się by pomagać społecznie można wtedy danym więźniom poprawić komfort zycia.
 

forumowicz250

Nowicjusz
Dołączył
26 Lipiec 2011
Posty
95
Punkty reakcji
3
W trafili do więzienia bo złamali prawo, dlaczego więc mam im współczuć?
Im ciężej będzie w więzieniach tym rzadziej beda chcieli tam wracać, dlatego stwierdzam, że bardzo dobrze jeśli nie mają żadnych wygód.
Jednak jeśli sami zaofiarują się by pomagać społecznie można wtedy danym więźniom poprawić komfort zycia.

Bardzo dobrze mówisz, że więźniom nie ma co współczuć !!! Chociaż więźniom nie należy się żaden komfort ! A pomagać społecznie nie będą bo będą mieli tylko 9h czasu wolnego na dobę!!! Popatrz na moją propozycje kar dla więźniów :)
 

Lobo2007

Wyjadacz
Dołączył
25 Wrzesień 2007
Posty
10 249
Punkty reakcji
381
Wiek
44
Akurat po 30 latach ciężkich robót o 5 ziemniakach nie będzie kogo rozstrzeliwać.
 

suchy1981

Nowicjusz
Dołączył
6 Sierpień 2011
Posty
1
Punkty reakcji
0
Tylko szkoda że mimo ustanowionego prawa nasze państwo nie stosuje się do niego jeżeli chodzi o warunki w więzieniach tj przepełnieniach , warunkach sanitarnych etc już nie wspomnę o dostosowaniu warunków dla osób niepełnosprawnych bo to w ogóle żenada...Wiem coś o tym bo przebywałem w więzieniu i jestem osoba niepełnosprawną o stopniu znacznym a nawet mogę powiedzieć że bardzo znacznym dlatego na codzień wymagam pomocy i opieki drugiej osoby a tam taka pomoc nie istnieje albo jest byle jaka w postaci współwięźnia który nie ma w wyroku obowiązku pomocy i opieki nad takimi ludźmi jak ja.Fakt popełniłem przestępstwo ale jeszcze gdy byłem zdrowym człowiekiem a na dzień dzisiejszy nie chodzę już o własnych siłach ponieważ osadzono mnie w czasie początków trwania mojej rehabilitacji a jak wiadomo nie ma w Polsce więzień gdzie takowa rehabilitacja jest zapewniana.Mój stan zdeowia jest obecnie ciężki i mimo moich starań a jestem silnym facetem nie jestem w stanie nawet wstać mimo iż mam 30lat.Toczy się oczywiście postępowanie w tej sprawie bo mimo iż przedstawiłem dokumentację medyczną lekarzowi więziennemu to dopiero po 8 miesiącach zostałem zwolniony z odbycia kary na stopniowe pogarszanie się zdrowia.Lekarz przed sądem zaprzeczył nawet że ze mną rozmawiał a przecież moje kalectwo jest widoczne i do tego więźniowie musieli mnie nosić a odbywało się to w różny sposób-w kocu lub na plecach jakiegoś więźnia.Mowa tu o areszcie śledczym w Katowicach.Obecnie moim więzieniem jest mój pokój gdzie znajduję się pod opieką moich rodziców ale co zrobię w momencie gdy ich zabraknie bo przecież na ten moment zostałem ubezwłasnowolniony przez ten Areszt i lekarza w nim pracującego.Po co mi odszkodowanie jak nawet nie będę go mógł sam wydać a zdrowia już nie wrócę.Znacie państwo na to odpowiedź?Bo wydaje mi się że tak w demokratycznym państwie nie powinno się dziać.Pozdrawiam
 
Do góry