polskie więzienia

Ugarte

Nowicjusz
Dołączył
26 Marzec 2008
Posty
368
Punkty reakcji
10
Nie zaprzeczam że wyrwane z kontekstu :] .

Co nie zmienia faktu, że pijani rowerzyści siedzą w więzieniach (dla ścisłości - pijani rowerzyści recydywiści).
 

DirkStruan

Tai-Pan
Dołączył
20 Styczeń 2009
Posty
4 854
Punkty reakcji
236
Miasto
Skiroławki
Nie zaprzeczam że wyrwane z kontekstu :] .

Co nie zmienia faktu, że pijani rowerzyści siedzą w więzieniach (dla ścisłości - pijani rowerzyści recydywiści).

za głupotę trzeba płacić !!

koleś recydywista rowerowy nie powinien siedzieć w pierdlu tylko naginać łopatą przy odśnieżaniu w obecnej sytuacji :] !!
zresztą jak każdy "garujący" kamieniołomy tłuczenie kruszywa na drogi,wycinka lasu, sadzenie lasu, budowa dróg itd
oto jest resocjalizacja !!
thumbsup.gif
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
ale to nie pojewropejsku, no co ty....
 

slawkru72

Nowicjusz
Dołączył
28 Luty 2010
Posty
2
Punkty reakcji
0
więc tak, szukałam tematu i nei widziałam, chociaz to dziwne ze nikt o tym nie pisze
Co sądzicie o sytuacji w polskich więzieniach?

Byłam dzisaj przez kilka godzin w więzieniu. To zakład o zaostrzonym rygorze. Wg prawa więzien powinien miec ok 2-3 m dla siebie, w tej celi w której byłam znajdowało sie 16 miejsc. Nie mozna sie tam było ruszyć. między piętrowymi łóżkami przejscie na nie całe pół metra. O stanie celi tez mozna dużo napisac. Wezeł sanitarny to jzu wogóle klęska. Zero prywatności i tylko zimna woda. To nie jest senatorium ani wczasy ale warunki były tragiczne...
Przepełnione cele są uciążliwe dla więzniów i klawiszy. Wiezniowie mają większy kontakt ze sobą, to niebespieczne, rosnie przemoc wsród osadzonych.
Srednia krajowa miesięczna na jednego więznia to 1700 zł( wliczone utrzymanie i praca klawiszy, obsługio więzienia itp).
Warunki sa straszne tak jak wrazenia, które po sobie zostawia samo więzienie. Wraz z zaostrzeniem prawa zwiększyła sie liczba odsiadujacych wyroki i cele sie przepełniły. Przykład tego więzienia na 300 iles miejsc w więzieniu znajduje sie az 500 osadzonych. Chyba jestescie świadomi ze to nei wygląda jak w "prison break". Więzniowie lubią izolatki bo tam mają wiecej miejsca dla siebie mimo wielu zakazów.Niestety tego nie widziałam.
Juz kilka razy słyszałam o tym, o złych warunkach, ale nigdy nei zrobiło to namnie takiego wrazenia dopóki tego nei zobaczyłam.
Czy ktos z was był w zakłądzie karnym, zamkniętym?
Co sądzicie o warunkach?Heh ciekawe czy cos sie w tej sprawie zmieni, kiedyś...
 

slawkru72

Nowicjusz
Dołączył
28 Luty 2010
Posty
2
Punkty reakcji
0
Ja byłem kiedyś w zakładzie zamkniętym niestety i uważam że przepełnienie jest straszne i to otwiera lawinę innych problemów .
Zamykają bez żadnej weryfikacji zwyrodniałego typa z pijącym rowerzystą to katastrofa :(
 

odeon

Laudare Rhinocerotidae
Dołączył
2 Grudzień 2005
Posty
4 108
Punkty reakcji
7
Wiek
36
W Polsce nie ma pieniędzy na nic, więc cóż dziwnego, że na więzienia też nie ma? Służba zdrowia jest zadłużona, szkolnictwo niedofinansowane, drogi dziurawe, przykładów można by mnożyć. W państwie są pewne priorytety. Najpierw należy zająć się oświatą i ochroną zdrowia, potem infrastrukturą drogową i kolejową, a na końcu poprawić byt więźniów. Do więzienia, jak ktoś słusznie zauważył, nie trafia się za niemówienie dzień dobry wsiadając do windy. Trafia się tam z własnej winy i trzeba liczyć się z konsekwencjami.
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
niektórym wydaje się, że więzienie to mają być jeśli nie wczasy (pod dachem), to prawie takie wczasy...
 

modrzejus

Nowicjusz
Dołączył
9 Sierpień 2010
Posty
1
Punkty reakcji
0
Eh..Niektórzy z was nic nie wiedzą o życiu...Chcecie karać więźniów ? Prosze bardzo ... Tylko , że to ich nieczego nie nauczy...Hah...Ponadto sprowadzą nie tylko siebie na złą drogę..Ale również przyjaciół , kolegów , koleżanki a NAWET rodzine.Myślicie , że oni mają tam dobrze ? Naewt jeśli w celach jest wygodny telewizor ? Ludzie..Każdy skazany(nawet na dożywocie) będzie odczuwał tęsknotę ,za wolnością, miłością, rodziną.I wy mówicie , że nie powinno być litości ? A słyszeczliście może o Jakubie Mokwińskim ? Nie ? No więc posłuchajcie ! : Jakub "Mokwa" Mokwiński został zamordowany przez SW zakładu Mielęcin.Został zabity przez :cenzura:anych klawiszy.Klawisze tłumaczyli że Kuba przećpał lecz Mokwa niećpał mówił że dragi są dla cieniasów.Kiedy Kuba leżał w szpitalu ojciec poszedł go odwiedzić zobaczył go,na ciele Jakuba było pełno siniaków.Jeden z kumpli Mokwy widział jak klawisze biorą go w niedziele do dzwiękoszczelnej celi.Katowali go tam 2 dni. Potem po Jakuba przyjechała karetka.kuba za dobre sprawowanie miał wyjść na wolność lecz mundurowe ścierwa niemogli przełknąć że chłopak za 2 dni miał wyjść na wolność.I dwa dni przed wyjściem chłopaka zabili lecz zapomnieli ze : ZEMSTY NADEJDZIE CZAS ! .. I co to za sprawiedliwość ? Że babcia chłopca wysłała po chleb a potem zobaczyła go zkatowanego w szpitalu ? Że :cenzura:ane psy wywiozły go do lasu i zmusiły go do przyznania się do winy.Że bili go dzien w dzien..Noc w noc...[*] Mokwa
 

lulu27

Nowicjusz
Dołączył
30 Wrzesień 2010
Posty
1
Punkty reakcji
0
ciekawe czy jak Wam ktoś matkę zabije lub córkę zgwałci to też będziecie mówić: "więzień to też człowiek" i będziecie za polepszeniem jego warunków. Przypominam, że mowa była o więzieniu o zaostrzonym rygorze - tam nie siedzą ludzie za mandaty i alimenty!!!! Zastanówcie się...
 

Langer

Nowicjusz
Dołączył
9 Wrzesień 2010
Posty
152
Punkty reakcji
5
Wiek
34
Miasto
podkarpackie
ciekawe czy jak Wam ktoś matkę zabije lub córkę zgwałci to też będziecie mówić: "więzień to też człowiek" i będziecie za polepszeniem jego warunków. Przypominam, że mowa była o więzieniu o zaostrzonym rygorze - tam nie siedzą ludzie za mandaty i alimenty!!!! Zastanówcie się...
No właśnie. Nie rozumiem ludzi którzy chcą polepszenia warunków dla więźniów, przecież to są przestępcy. Taki to powinien sam zapie***lać na swoje utrzymanie, to nie do pomyślenia żeby państwo na takiego państwo kasę dawało. A tak to nic nie robią i w niektórych więzieniach mają lepsze warunki niż w szpitalach. Powinno być tak jak w życiu - nie zarobi to jeść nie dostanie
 
R

rak40

Guest
Pedofile, zabójcy, mordercy, oszusci, gwałciciele...a wy chcecie im poprawiac warunki zycia, bo nie są podobne do 3gwiazdkowyh hoteli??..oczywiscie nie mówie tutaj o niesprawiedliwosci, jaka dotyka niesłusznie skazanych (bo to zupełnie inny temat), którzy chcąc niechcąc odbywaja kare w podobnych warunkach...

za najciezsze przestępstwa naleza sie zimne lochy, a nie komfortowa cela z telewizorem..przeciez ci ludzie za cos tam siedza..

oczywiscie powstaje pytanie jak sie ma infrastruktura do procesu resocjalizacji..ale przeciez ten proces to nie tylko jest związany z samym pobytem w zakladzie, ale tez praca odpowiednich ludzi..typu psychologowie, terapeuci itd itd..

bynajmniej nie jest mi zal polskich wiezniów..a w porownaniu do wiekszosci zakladow chociazby w Ameryce Południowej, to mają istny raj..


jakie tu konowaly sie wypowiadaja!! krew mnie zalewa!! Przeciez tu mowa nie o mordercach i gwalcicielach brutalnych przestępcow, bo oni tam stanowia kodeks we współpracy z klawiszami. Tu chodzi o więżniów, ktorzy trafili tam za male przestepstwa pierwszy raz i sa poddawani tym sadystycznym procedurom.
 
R

rak40

Guest
jakie tu konowaly sie wypowiadaja!! krew mnie zalewa!! Przeciez tu mowa nie o mordercach i gwalcicielach brutalnych przestępcow, bo oni tam stanowia kodeks we współpracy z klawiszami. Tu chodzi o więżniów, ktorzy trafili tam za male przestepstwa pierwszy raz i sa poddawani tym sadystycznym procedurom.

Najgorzej maja ci co trafili pierwszy raz, a im mniejsze przestępstwo tym bardziej go ponizaja. Wiec zastanówcie sie nad tym co piszecie. A jak jesteście tacy żądni zemsty i nienawiści to niczym sie nie roznicie a nawet jesteście gorsi i zdolni do takich zbroni. Oni tez pod wplywem takiej nienawiści kiedys zadziałali.

Powiedzmy, ze jakas kobieta zabiła swojego męża bo przez lata bił ja gwalcil łamał, zebra itd raz postanowila sie obronic i trafiła za mocno- zabila a wy mówicie że dobrze jej tak? Ona zrobila to w afekcie i wcale nie chciala.
Jesteście żałośni

ciekawe czy jak Wam ktoś matkę zabije lub córkę zgwałci to też będziecie mówić: "więzień to też człowiek" i będziecie za polepszeniem jego warunków. Przypominam, że mowa była o więzieniu o zaostrzonym rygorze - tam nie siedzą ludzie za mandaty i alimenty!!!! Zastanówcie się...

To ty sie zastanów! tam siedza też ludzie za niezaplacone grzywny mandaty zaległe alimenty razem z tymi co zabili
 
R

rak40

Guest
Najgorzej maja ci co trafili pierwszy raz, a im mniejsze przestępstwo tym bardziej go ponizaja. Wiec zastanówcie sie nad tym co piszecie. A jak jesteście tacy żądni zemsty i nienawiści to niczym sie nie roznicie a nawet jesteście gorsi i zdolni do takich zbroni. Oni tez pod wplywem takiej nienawiści kiedys zadziałali.

Powiedzmy, ze jakas kobieta zabiła swojego męża bo przez lata bił ja gwalcil łamał, zebra itd raz postanowila sie obronic i trafiła za mocno- zabila a wy mówicie że dobrze jej tak? Ona zrobila to w afekcie i wcale nie chciala.
Jesteście żałośni



To ty sie zastanów! tam siedza też ludzie za niezaplacone grzywny mandaty zaległe alimenty razem z tymi co zabili

Zeby sie mądrzyć trzeba coś wiedzieć na ten temat. I co myślisz, ze ci za almenty siedza oddzielnie z tymi co zgwalcili.

Zanim każesz sie pukać innym w glowę sam sie strzel i to porzadnie.
w pół otwarty własnie przebywaja z wieloletnim wyrokiem bo pracuja. tu sie nie dzieli lekie przestepstwa zaklad otwarty, cięzkie zaostrzony rygor. Zasięgnij wiedzy zanim cos powiesz nastepnym razem błyskotliwego twoim zdaniem
Aco do opieki psychologow itd to wielka bzdura. Spróbuj sie poskarżyć to zobaczysz jakie cie atrakcje spotkaja. Samobójstwa najczęściej popełniaja nie ci bezwzgledni przestępcy tylko ci za almenty itp zamkcieci razem z pozostalymi
Ja bym cie tam zamkneła na tydzień z tymi twoimi madrymi pogladami-odrazu zmienila by ci sie perspektywa
 
R

rak40

Guest
a właśnie, oni tak bija tez ,zeby nie było widać po piętach pałą lub w nerki.

nie odpowiadaj tym głabom szkoda dla nich czasu. Ja wiem o czym piszesz i Ci wierzę.Dla tych konowałów nic nie dotrze nawet nie próbują poznać prawdy dla nich siedzisz jesteś gnojem i już
 
R

rak40

Guest
Skoro ktoś siedzi w więzieniu to sobie na to zasłużył i powinien mieć jak najgorsze warunki . Dlaczego skazańcy mają mieć lepsze warunki niż ludzie wolni ?? Więźniowie są tam za kare żyją na koszt podatników Dlaczego ?? Wolałabym aby moje podatki szły na domy dziecka czy domy samotnej matki I to im miały polepszyć warunki życiowe !!!!! Osobiście znam jedną osobę dla której więzienie jest lepszy niż dom. Ta osoba mówi że ma tam zawsze jedzenie , tv, znajomych , ma ciepło itd Po co ma się starać i pracować ?? Może większość z Was nie zgodzi się z moimi poglądami ale trudno
PS Moim zdaniem osoby skazane powinny ciężko pracować na swoje utrzymanie Może wtedy byłoby mniej takich ludzi jak osoba którą znam
Pozdrawiam

rozsmiesz mnie Twoja szlachetność! Ja byłam w domu dziecka. Wiesz na co idą te pieniadze? Na nagrody dla personelu, ktorzy maja w d*pie nasz los.to co dla nas było to jakies stare zabawki i to czego nie zabrali wychowawcy.
 
R

rak40

Guest
rozsmiesz mnie Twoja szlachetność! Ja byłam w domu dziecka. Wiesz na co idą te pieniadze? Na nagrody dla personelu, ktorzy maja w d*pie nasz los.to co dla nas było to jakies stare zabawki i to czego nie zabrali wychowawcy.
Ty sobie w domku szedłes do lodówki jak byles głodny i jadłeś na co miałes ochotę. Ja mialam porcje kawałeczek masła starczyło ledwo na dwie kanapki cienko posmarowane i trzy plasterki wedliny.A wychowawcy dawali taki przyklad, ze trudno było brać z nich dobry przykład.Jak zdażyl sie dobry to szybko sie go pozbywano

Ty sobie w domku szedłes do lodówki jak byles głodny i jadłeś na co miałes ochotę. Ja mialam porcje kawałeczek masła starczyło ledwo na dwie kanapki cienko posmarowane i trzy plasterki wedliny.A wychowawcy dawali taki przyklad, ze trudno było brać z nich dobry przykład.Jak zdażyl sie dobry to szybko sie go pozbywano
Personel miał zawsze lepsze żarcie
 
Do góry