Polska państwo upadłe?

Polska panstwo upadle ?

  • Tak

    Votes: 24 85,7%
  • Nie

    Votes: 4 14,3%

  • Total voters
    28

Maszkowa

aut Caesar aut nihil
Dołączył
5 Marzec 2012
Posty
1 226
Punkty reakcji
21
Wiek
42
Miasto
strefa pełnej świadomości
W wypadku takim "sledztwo od razu" jest utrudnione i tak naprawde moze dopiero rozpoczac sie na powaznie w ponedzialek.

Nie do końca jest to prawda shogu. Problem w tym, że prokuratura ma związane ręce. Tak na prawdę nie ma co zrobić ze zdobytymi materiałami i dowodami jeśli jest na jakis temat blokada odgórna.
W tym konkretnym przypadku nie tylko prokuratura cywilna nie miała weekendu. Dym jest po całości. Moi ulubieńcy też nie mieli weekendu. Czyszczą neta jak dzicy, głównie ze starych wywiadów z Petelickim w których najeżdżał na rządzących. Wszystkiego nie wyczyszczą ale.. im mniej ludzi przeczyta teraz gdy gen nie żyje...
 

vik123

Bywalec
Dołączył
11 Listopad 2011
Posty
1 186
Punkty reakcji
45
Miasto
Perth, WA
Podobno taki list napisal gen Petelicki do Tuska

DO PREMIERA DONALDA TUSKA.
Panie Premierze! W wyniku karygodnych zaniedbań, niekompetencji i arogancji staliśmy się jedynym na świecie krajem, który w jednym momencie stracił całe dowództwo wojska, ze zwierzchnikiem sił zbrojnych prezydentem Rzeczypospolitej Polskiej na czele. Apeluję do Pana o podjęcie
radykalnych kroków mających na celu ratowanie polskich sił zbrojnych i systemu antykryzysowego państwa - pisze gen. Sławomir Petelicki w liście otwartym do premiera Donalda Tuska.

W trybie pilnym należy:
1. Rozwiązać wojskową prokuraturę i powierzyć prowadzone przez nią sprawy prokuraturze cywilnej. Będzie to zgodne z wcześniejszymi wnioskami Prawa i Sprawiedliwości popartymi przez Platformę Obywatelską, których orędownikami byli między innymi świętej pamięci Poseł Zbigniew Wassermann i generał Franciszek Gągor.

2. Ustanowić pełnomocnika rządu ds. ratowania naszych sił zbrojnych i powołać na to stanowisko generała dywizji Waldemara Skrzypczaka (byłego dowódcę wojsk lądowych, który miał odwagę głośno mówić o zaniedbaniach w MON) cieszącego się ogromnym autorytetem w Wojsku Polskim.

3. Odwołać ministra obrony narodowej i do czasu wybrania prezydenta powierzyć kierowanie resortem przewodniczącemu Komisji Obrony Narodowej Senatu Maciejowi Grubskiemu z Platformy Obywatelskiej, który - broniąc żołnierzy z Nangar Khel - wykazał się zaangażowaniem i dobrą znajomością problematyki wojskowej. Ministerstwem Obrony może skutecznie kierować tylko osoba niezwiązana z panującymi tam od lat betonowymi układami.

4. Przywrócić na stanowisko szefa Rządowego Centrum Antykryzysowego doktora Przemysława Gułę.
Ponad rok temu w obecności byłego wiceprezesa Narodowego Banku Polskiego profesora Krzysztofa Rybińskiego przekazałem ministrowi Michałowi Boniemu notatkę na temat karygodnych zaniedbań w Ministerstwie Obrony Narodowej. Zdecydowałem się na to, gdyż Bogdan Klich wysłuchiwał moich rad popartych ekspertyzami specjalistów polskich i amerykańskich, a następnie postępował wbrew logice!
Wszyscy Polacy widzieli tragiczną katastrofę wojskowego samolotu CASA C-295M, w której zginęło dwudziestu znakomitych lotników. Tłumaczyłem ministrowi Klichowi, dlaczego tak się stało, prezentując mu procedury NATO. Minister zapewniał, że wyciągnie z tego wnioski. Nie wyciągnął! Nastąpiła katastrofa wojskowego samolotu Bryza, w której zginęła cała załoga. Była jeszcze katastrofa wojskowego śmigłowca Mi-24. Pytałem publicznie Bogdana Klicha, ilu jeszcze dzielnych żołnierzy musi zginąć, żeby zaczął konieczne reformy w wojsku?

W sierpniu 2009 r. bohaterską śmiercią zginął kapitan Daniel Ambroziński, którego patrol w Afganistanie talibowie ostrzeliwali przez sześć godzin, a nasze lotnictwo nie mogło tam dolecieć, bo miało za słabe silniki (Mi-24). Co więcej, jak już doleciało - było nieuzbrojone (Mi-17). Minister Klich zapewniał wtedy publicznie, że w trybie nadzwyczajnym dostarczy do Afganistanu odpowiedni sprzęt. Nie zrealizował tych obietnic, za to wodował uroczyście kadłub korwety gawron (który kosztował ponad 1,1 mld zł), komunikując zdumionym uczestnikom uroczystości, że na tym kończy się program budowy tak potrzebnego marynarce wojennej okrętu, gdyż nie ma środków na jego dokończenie.

W ubiegłym roku Bogdan Klich mówił, że robi coś, co nikomu dotąd się nie udało - leasinguje od LOT nowoczesne samoloty dla VIP-ów w miejsce awaryjnego sprzętu z poprzedniej epoki. Teraz twierdzi, że to się nie udało, bo przeszkadzali posłowie. Gdy Bogdan Klich leciał dwukrotnie do Afganistanu, w niepotrzebną PR-owską podróż, wyleasingował dla siebie boeinga rumuńskich linii lotniczych za 150 tys. zł. Dodać należy, że za boeingiem leciał wojskowy samolot CASA, który dla ministra Klicha był za mało wygodny. Dlaczego minister obrony narodowej nie zdecydował się na leasing nowoczesnego samolotu dla tak ważnej delegacji państwowej, do składu której zatwierdził podsekretarza stanu w MON, szefa Sztabu Generalnego Wojska Polskiego i dowódców wszystkich rodzajów wojsk. Jak można było umieścić kluczowe dla bezpieczeństwa państwa osoby w jednym samolocie z poprzedniej epoki i wysłać ten samolot w czasie mgły na polowe lotnisko bez wyznaczenia z góry zapasowego wariantu lądowania i scenariusza pozwalającego na przesunięcie terminu uroczystości.

Tłumaczyłem Bogdanowi Klichowi kilkakrotnie, co to jest nowoczesne zarządzanie ryzykiem, którego od 1990 r. uczyli nas Amerykanie. Przekonywałem, że nowoczesne samoloty pasażerskie są niezbędne nie tylko do przewozu VIP-ów, ale dla ratowania obywateli polskich, gdy znajdą się na zagrożonych terenach. Teraz szef MON twierdzi, że nie było pieniędzy na te samoloty, a jednocześnie wydawał dużo więcej na sprzęt, który okazał się nieprzydatny, że wspomnę tylko bezzałogowe orbitery za 110 mln dol.

W maju 2009 r. Sejm RP powołał podkomisję do zbadania zaniedbań w lotnictwie wojskowym RP. Jej ekspert - znakomity pilot major Arkadiusz Szczęsny - napisał: "Świadome narażanie przez MON naszych żołnierzy na niebezpieczeństwo utraty życia jest niedopuszczalnym łamaniem prawa"! Gdy major Szczęsny poprosił podkomisję o przekazanie sprawy prokuraturze, został odwołany z funkcji eksperta. Jeden z najdzielniejszych komandosów GROM ranny w walce z terrorystami i odznaczony Krzyżem Zasługi za Dzielność, napisał do mnie po katastrofie: "Czymże jest narażenie bezpieczeństwa państwa, jak nie sabotażem. A kto tego nie rozumie, popełnia grzech zdrady!".

Reakcja szefa MON na tragiczną katastrofę polegająca na chwaleniu się wzorowymi procedurami w wojsku, którymi może on się podzielić z innymi resortami, wywołała zapytania ze strony moich wojskowych kolegów z USA i Wielkiej Brytanii, którzy nie zrozumieli, o co ministrowi chodzi. Mijają się z prawdą zapewnienia, że w wojsku jest wszystko w porządku, bo zastępcy płynnie przejęli dowodzenie. Podobnie jest w Centrum Antykryzysowym Rządu. W nawale obowiązków mógł Pan nie zauważyć, że po odwołaniu doktora Przemysława Guły ze stanowiska szefa Rządowego Centrum Antykryzysowego na znak protestu odeszło dziesięciu najlepszych specjalistów od zarządzania państwem w sytuacjach nadzwyczajnych.

Jestem Panu bardzo wdzięczny, za uratowanie GROM, który przez trzy miesiące pozostawał bez dowódcy i miał być wdeptany w ziemię przez MON-owski beton. Proszę, aby postąpił Pan podobnie w obecnej tragicznej sytuacji lotnictwa wojskowego, marynarki wojennej i wojsk lądowych. Sugerowane na początku listu rozwiązania inicjujące niezbędne reformy konsultowałem z wybitnymi polskimi i amerykańskimi specjalistami od zarządzania ryzykiem i ochrony infrastruktury krytycznej państwa.

Jestem naszą tragedią tak przybity, że mimo licznych zaproszeń nie będę na razie występował w mediach. Życzę, żeby nie zmarnował Pan Premier szansy zbudowania na wzór GROM nowoczesnego polskiego wojska i systemu antykryzysowego naszego kraju.

Generał Sławomir Petelicki


pozdrawiam,
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
- Wiele osób jest zszokowanych śmiercią gen. Sławomira Petelickiego. Dotychczasowe ustalenia mówią o śmierci samobójczej, ale zdziwienie takim krokiem pozostaje.
- Jarosław Rybak: - Sławomir Petelicki, którego poznałem przed kilkunastu laty, był człowiekiem o twardym charakterze. Jak przystało na dowódcę, zawsze chciał panować nad rozwojem wydarzeń. Jak wielu ludzi z tego środowiska słyszałem, że cierpiał niestety na postępującą chorobę Alzheimera. Być może to była przyczyna desperackiego kroku. Śmierć od kuli jest dla żołnierza honorowym rozwiązaniem problemów, z którymi nie można sobie poradzić. Dlatego wydaje się prawdopodobna.
- Myśli pan, że to choroba mogła go popchnąć do czynu samobójczego?
- W sobotę wieczorem, zanim jeszcze media podały informację o śmierci, zadzwonił do mnie jeden z komandosów. Powiedział: "Gdybym miał stać się ciężarem dla rodziny, wolałbym sam zdecydować, kiedy ze sobą skończyć". Do mnie przemawia taki sposób myślenia.
- Już jednak pojawia się coraz więcej teorii na temat tego, co mogło doprowadzić generała do ostateczności. Myśli pan, że mogą one mieć coś wspólnego z rzeczywistością?
- Generał przez lata pracował w służbach specjalnych, w latach 90. walczył z mafią. Miał olbrzymią wiedzę o środowiskach biznesowych i politycznych. Ostro krytykował wielu ważnych polityków. Ostatnio angażował się w sprawy związane z wyjaśnieniem katastrofy smoleńskiej. Ale nie będę spekulował na ten temat.
- Jak gen. Petelicki zapisał się w historii polskiej armii?
- Zapisał się wielkimi literami jako twórca GROM. Tego nikt mu nie zabierze! Udało mu się to zrobić mimo olbrzymiego oporu urzędników w mundurach. W efekcie doprowadził do podniesienia standardów w innych jednostkach specjalnych, zarówno podległych MON, jak i MSWiA.
- Wojskowym też nieraz zalazł za skórę, mówiąc dobitnie o tym, co mu się w armii nie podobało.
- Zawsze mówił otwarcie to, co myśli. Ale generał zalazł im za skórę także dlatego, że pokazał, iż można osiągnąć więcej, stworzyć wyższe standardy. Wyszedł poza utarte standardy. W środowiskach mundurowych to było nie do pomyślenia.
- Ta niepokorność narobiła mu zresztą całe zastępy wrogów.
- Rogatą duszę miał po ojcu, Mirosławie, pułkowniku Wojska Polskiego. Miałem kiedyś okazję go poznać i wyraźnie było widać, że obaj są niepokornymi duszami. Z szacunkiem patrzyłem na jego pierwsze lata w GROM. Ale na emeryturze wdał się w politykę. Wtedy z wieloma jego wypowiedziami się nie zgadzałem. Tego aspektu jego życiorysu nie chcę już oceniać. Dla mnie zawsze pozostanie twórcą najsłynniejszej polskiej formacji specjalnej.
Jarosław Rybak
Publicysta wojskowy. Autor książek o GROM
 

Maszkowa

aut Caesar aut nihil
Dołączył
5 Marzec 2012
Posty
1 226
Punkty reakcji
21
Wiek
42
Miasto
strefa pełnej świadomości
Herbatnik mam prośbę. Przestań wklejać takie bzdury. Petelicki nie był na nic chory.W lutym przechodził gruntowne badania z powodu ubezpieczenia na życie. A pan Rybak nawet go osobiście nie znał.
Pan Rybak o honorowej śmierci nie ma nawet najbledszego pojęcia. Żaden żołnierz nie popełnia samobójstwa "honorowego" w takim miejscu by obciążać rodzinę. O tym, że strzela do siebie 3 razy nawet nie będę komentować.

Ale mam dla ciebie Herbatniku zadanie bojowe.
Ponieważ wszystko potrafisz spłycić i "wytłumaczyć" i bardzo cię proszę znajdź wyjaśnienie;
Półtora miesiąca temu, tego samego dnia powiesiło się dwóch marynarzy (jeden przed południem a drugi po południu) z jednostki echolokacyjnej w Wejherowie. Obydwoje mieli służbę razem 6 kwietnia w czasie wielkiej awarii sprzętu i oczywiście razem mieli też służbę 10 kwietnia.
Tylko błagam nie pisz, że depresja jest zaraźliwa...
 

Maszkowa

aut Caesar aut nihil
Dołączył
5 Marzec 2012
Posty
1 226
Punkty reakcji
21
Wiek
42
Miasto
strefa pełnej świadomości
Wykazy i statystyki śmierci i samobójstw Naczelnej Prokuratury Wojskowej. Tam szukaj lub pod hasłem Centrum Wsparcia Teleinformatycznego i Dowodzenia Marynarki Wojennej w Wejherowie.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
wiesz messi, wiem z dobrego źródła że Kaczyński jest więziony na Łubiance, a ten człowiek, którego widać w mediach to sobowtór. Podobno Petelicki wiedział w której celi był wieziony i szykował misję ratunkową. Specjalnie go zabili, żeby się nie udało. Czytałem tez w internecie w temacie " Wykazy polskich niebezpiecznych więźniów politycznych" pod hasłem "wykaz lokatorów na Łubiance" że w sąsiedniej celi jest przechowywana para prezydencka, która rzekomo zginęła pod Smoleńskiem

Polska państwo upadłe naprawdę !
 

Maszkowa

aut Caesar aut nihil
Dołączył
5 Marzec 2012
Posty
1 226
Punkty reakcji
21
Wiek
42
Miasto
strefa pełnej świadomości
Herbatnik to żałosne... o marynarzach było w mediach półtora miesiąca temu. Bardziej w radio niż tv. Ale szybko ucichło. Prokuratura prowadziła śledztwo i uznała PRAWEM SERII że to samobójstwo. Z resztą w Wejherowie to nie nowość, w zeszłym roku również popełnił samobójstwo wysoki oficer.
Ja rozumiem Herbatnik że masz sklerozę ale ja się jeszcze całkiem nieźle trzymam.
Messi net jest czyszczony nawet ostatnio blog który o tym pisał został usunięty.
Polska państwo upadłe naprawdę !

O, tak..taaak... szczególnie, że ciemnoty nie możesz młodziakom wcisnąć.

Komorowski Jaruzelski_0.preview.jpg
 

Maszkowa

aut Caesar aut nihil
Dołączył
5 Marzec 2012
Posty
1 226
Punkty reakcji
21
Wiek
42
Miasto
strefa pełnej świadomości
Jeśli chcesz mojej rady to nie wierz nikomu. Masz wierzyć nie KOMUŚ a FAKTOM I SAMODZIELNEJ ICH OCENIE czyli sobie i swojemu rozumowi.

DO HERBATNIKA:
No i jak dzisiaj wyglądasz po publicznym oświadczeniu żony i rodziny Petelickiego? Rozumiem, że szczęśliwie dzięki sklerozie udało ci się tego oświadczenia nie zauważyć....

Rodzina jest oburzona sugerowaniem że były jakieś kłopoty rodzinne i zaprzeczyła stanowczo, że był na COKOLWIEK chory. Oświadczenie było podawane dziś przed południem w radio i tvp info.
A na RZETELNYCH portalach festyn trwa ..

Dziś Romuald Szeremietiew, jeden z byłych szefów MON, który ma na pieńku z Komorowskim od kilku lat profilaktycznie oświadczył na Facebooku, Romuald Szeremietiew | Facebook
"W ubiegłym roku otrzymałem z poważnego źródła wiadomość, że w pewnym wpływowym gronie rozważano kwestię "uciszenia mnie na zawsze". Nie było pewności, czy decyzja w tej sprawie zapadła. Okoliczności przekazania tej informacji nie pozwalały na jej ujawnianie. Nie mogąc dowieść prawdziwości informacji zostałbym uznany za cierpiącego na manię prześladowczą, lub oskarżony o pomawiania niewinnych ludzi. Śmierć gen. Petelickiego zmusiła mnie do zabrania głosu. W związku z tym oświadczam, że jestem zdrowy, nie mam żadnych kłopotów natury osobistej lub finansowej i nie zamierzam popełniać samobójstwa. Romuald Szeremietiew 18.06.2012".

Nie rozumiem tylko po co się tak wysila... przecież jeśli popełni samobójstwo to oświadczenie będzie dowodem jego niepoczytalności.
 

messi1996

Nowicjusz
Dołączył
10 Listopad 2011
Posty
803
Punkty reakcji
1
No ale w niektórych sprawach trzeba komuś na słowo zaufać ponieważ wszystkiego się nie widzi na własne oczy. Masz racje Maszkowa że coś dziwnego się dzieje ponieważ nigdy nie słyszałem o tym żeby w przeciągu kilku lat zmarło aż tylu wysokich rangą żołnierzy.

Prawdą jest że nasz minister finansów brał udział w tegorocznym spotkaniu grupy bilderberg?
 

Maszkowa

aut Caesar aut nihil
Dołączył
5 Marzec 2012
Posty
1 226
Punkty reakcji
21
Wiek
42
Miasto
strefa pełnej świadomości
Akurat tym się nie zajmuję. Może Vik będzie wiedział albo Lobo? Oni siedzą w ekonomii.
Mesiak dla rozrywki przypatrz się ile osób z otoczenia Leppera popełniło samobójstwo bądź zmarło w dziwny sposób w przeciągu 3 miesięcy. Jak podasz listę to Ci powiem czy kompletna.
 

Benon

Nowicjusz
Dołączył
15 Styczeń 2007
Posty
141
Punkty reakcji
11
(Nie)śmiertelny obyczaj

„Polska idzie do przodu” – mainstream wciąż nam wpaja.
Ja zaś stawiam pytanie: Czy też w obyczajach?
W politycznych rozgrywkach – odnoszę wrażenie –
Skrytobójcza metoda wciąż ma powodzenie.
 

vik123

Bywalec
Dołączył
11 Listopad 2011
Posty
1 186
Punkty reakcji
45
Miasto
Perth, WA
No ale w niektórych sprawach trzeba komuś na słowo zaufać ponieważ wszystkiego się nie widzi na własne oczy. Masz racje Maszkowa że coś dziwnego się dzieje ponieważ nigdy nie słyszałem o tym żeby w przeciągu kilku lat zmarło aż tylu wysokich rangą żołnierzy.

Prawdą jest że nasz minister finansów brał udział w tegorocznym spotkaniu grupy bilderberg?

Oficjalna lista uczestnikow spotkania w 2012Chairman:FRA Castries, Henri de Chairman and CEO, AXA Group Uczestnicy: DEU Ackermann, Josef Chairman of the Management Board and the Group Executive Committee, Deutsche Bank AGGBR Agius, Marcus Chairman, Barclays plcUSA Ajami, Fouad Senior Fellow, The Hoover Institution, Stanford UniversityUSA Alexander, Keith B. Commander, US Cyber Command; Director, National Security AgencyINT Almunia, Joaquín Vice-President – Commissioner for Competition, European CommissionUSA Altman, Roger C. Chairman, Evercore PartnersPRT Amado, Luís Chairman, Banco Internacional do Funchal (BANIF)NOR Andresen, Johan H. Owner and CEO, FERDFIN Apunen, Matti Director, Finnish Business and Policy Forum EVATUR Babacan, Ali Deputy Prime Minister for Economic and Financial AffairsPRT Balsemão, Francisco Pinto President and CEO, Impresa; Former Prime MinisterFRA Baverez, Nicolas Partner, Gibson, Dunn & Crutcher LLPFRA Béchu, Christophe Senator, and Chairman, General Council of Maine-et-LoireBEL Belgium, H.R.H. Prince Philippe ofTUR Berberoğlu, Enis Editor-in-Chief, Hürriyet NewspaperITA Bernabè, Franco Chairman and CEO, Telecom ItaliaGBR Boles, Nick Member of ParliamentSWE Bonnier, Jonas President and CEO, Bonnier ABNOR Brandtzæg, Svein Richard President and CEO, Norsk Hydro ASAAUT Bronner, Oscar Publisher, Der Standard MedienweltSWE Carlsson, Gunilla Minister for International Development CooperationCAN Carney, Mark J. Governor, Bank of CanadaESP Cebrián, Juan Luis CEO, PRISA; Chairman, El PaísAUT Cernko, Willibald CEO, UniCredit Bank Austria AGFRA Chalendar, Pierre André de Chairman and CEO, Saint-GobainDNK Christiansen, Jeppe CEO, Maj InvestRUS Chubais, Anatoly B. CEO, OJSC RUSNANOCAN Clark, W. Edmund Group President and CEO, TD Bank GroupGBR Clarke, Kenneth Member of Parliament, Lord Chancellor and Secretary of JusticeUSA Collins, Timothy C. CEO and Senior Managing Director, Ripplewood Holdings, LLCITA Conti, Fulvio CEO and General Manager, Enel S.p.A.USA Daniels, Jr., Mitchell E. Governor of IndianaUSA DeMuth, Christopher Distinguished Fellow, Hudson InstituteUSA Donilon, Thomas E. National Security Advisor, The White HouseGBR Dudley, Robert Group Chief Executive, BP plcITA Elkann, John Chairman, Fiat S.p.A.DEU Enders, Thomas CEO, AirbusUSA Evans, J. Michael Vice Chairman, Global Head of Growth Markets, Goldman Sachs & Co.AUT Faymann, Werner Federal ChancellorDNK Federspiel, Ulrik Executive Vice President, Haldor Topsøe A/SUSA Ferguson, Niall Laurence A. Tisch Professor of History, Harvard UniversityGBR Flint, Douglas J. Group Chairman, HSBC Holdings plcCHN Fu, Ying Vice Minister of Foreign AffairsIRL Gallagher, Paul Former Attorney General; Senior CounselUSA Gephardt, Richard A. President and CEO, Gephardt GroupGRC Giannitsis, Anastasios Former Minister of Interior; Professor of Development and International Economics, University of AthensUSA Goolsbee, Austan D. Professor of Economics, University of Chicago Booth School of BusinessUSA Graham, Donald E. Chairman and CEO, The Washington Post CompanyITA Gruber, Lilli Journalist – Anchorwoman, La 7 TVINT Gucht, Karel de Commissioner for Trade, European CommissionNLD Halberstadt, Victor Professor of Economics, Leiden University; Former Honorary Secretary General of Bilderberg MeetingsUSA Harris, Britt CIO, Teacher Retirement System of TexasUSA Hoffman, Reid Co-founder and Executive Chairman, LinkedInCHN Huang, Yiping Professor of Economics, China Center for Economic Research, Peking UniversityUSA Huntsman, Jr., Jon M. Chairman, Huntsman Cancer FoundationDEU Ischinger, Wolfgang Chairman, Munich Security Conference; Global Head Government Relations, Allianz SERUS Ivanov, Igor S. Associate member, Russian Academy of Science; President, Russian International Affairs CouncilFRA Izraelewicz, Erik CEO, Le MondeUSA Jacobs, Kenneth M. Chairman and CEO, LazardUSA Johnson, James A. Vice Chairman, Perseus, LLCUSA Jordan, Jr., Vernon E. Senior Managing Director, LazardUSA Karp, Alexander CEO, Palantir TechnologiesUSA Karsner, Alexander Executive Chairman, Manifest Energy, IncFRA Karvar, Anousheh Inspector, Inter-ministerial Audit and Evaluation Office for Social, Health, Employment and Labor PoliciesRUS Kasparov, Garry Chairman, United Civil Front (of Russia)GBR Kerr, John Independent Member, House of LordsUSA Kerry, John Senator for MassachusettsTUR Keyman, E. Fuat Director, Istanbul Policy Center and Professor of International Relations, Sabanci UniversityUSA Kissinger, Henry A. Chairman, Kissinger Associates, Inc.USA Kleinfeld, Klaus Chairman and CEO, AlcoaTUR Koç, Mustafa Chairman, Koç Holding A.ª.DEU Koch, Roland CEO, Bilfinger Berger SEINT Kodmani, Bassma Member of the Executive Bureau and Head of Foreign Affairs, Syrian National CouncilUSA Kravis, Henry R. Co-Chairman and Co-CEO, Kohlberg Kravis Roberts & Co.USA Kravis, Marie-Josée Senior Fellow, Hudson InstituteINT Kroes, Neelie Vice President, European Commission; Commissioner for Digital AgendaUSA Krupp, Fred President, Environmental Defense FundINT Lamy, Pascal Director-General, World Trade OrganizationITA Letta, Enrico Deputy Leader, Democratic Party (PD)ISR Levite, Ariel E. Nonresident Senior Associate, Carnegie Endowment for International PeaceUSA Li, Cheng Director of Research and Senior Fellow, John L. Thornton China Center, Brookings InstitutionUSA Lipsky, John Distinguished Visiting Scholar, Johns Hopkins UniversityUSA Liveris, Andrew N. President, Chairman and CEO, The Dow Chemical CompanyDEU Löscher, Peter President and CEO, Siemens AGUSA Lynn, William J. Chairman and CEO, DRS Technologies, Inc.GBR Mandelson, Peter Member, House of Lords; Chairman, Global CounselUSA Mathews, Jessica T. President, Carnegie Endowment for International PeaceDEN Mchangama, Jacob Director of Legal Affairs, Center for Political Studies (CEPOS)CAN McKenna, Frank Deputy Chair, TD Bank GroupUSA Mehlman, Kenneth B. Partner, Kohlberg Kravis Roberts & Co.GBR Micklethwait, John Editor-in-Chief, The EconomistFRA Montbrial, Thierry de President, French Institute for International RelationsPRT Moreira da Silva, Jorge First Vice-President, Partido Social Democrata (PSD)USA Mundie, Craig J. Chief Research and Strategy Officer, Microsoft CorporationDEU Nass, Matthias Chief International Correspondent, Die ZeitNLD Netherlands, H.M. the Queen of theESP Nin Génova, Juan María Deputy Chairman and CEO, CaixabankIRL Noonan, Michael Minister for FinanceUSA Noonan, Peggy Author, Columnist, The Wall Street JournalFIN Ollila, Jorma Chairman, Royal Dutch Shell, plcUSA Orszag, Peter R. Vice Chairman, CitigroupGRC Papalexopoulos, Dimitri Managing Director, Titan Cement Co.NLD Pechtold, Alexander Parliamentary Leader, Democrats ’66 (D66)USA Perle, Richard N. Resident Fellow, American Enterprise InstituteNLD Polman, Paul CEO, Unilever PLCCAN Prichard, J. Robert S. Chair, Torys LLPISR Rabinovich, Itamar Global Distinguished Professor, New York UniversityGBR Rachman, Gideon Chief Foreign Affairs Commentator, The Financial TimesUSA Rattner, Steven Chairman, Willett Advisors LLCCAN Redford, Alison M. Premier of AlbertaCAN Reisman, Heather M. CEO, Indigo Books & Music Inc.DEU Reitzle, Wolfgang CEO & President, Linde AGUSA Rogoff, Kenneth S. Professor of Economics, Harvard UniversityUSA Rose, Charlie Executive Editor and Anchor, Charlie RoseUSA Ross, Dennis B. Counselor, Washington Institute for Near East PolicyPOL Rostowski, Jacek Minister of FinanceUSA Rubin, Robert E. Co-Chair, Council on Foreign Relations; Former Secretary of the TreasuryNLD Rutte, Mark Prime MinisterESP Sáenz de Santamaría Antón, Soraya Vice President and Minister for the PresidencyNLD Scheffer, Paul Professor of European Studies, Tilburg UniversityUSA Schmidt, Eric E. Executive Chairman, Google Inc.AUT Scholten, Rudolf Member of the Board of Executive Directors, Oesterreichische Kontrollbank AGFRA Senard, Jean-Dominique CEO, Michelin GroupUSA Shambaugh, David Director, China Policy Program, George Washington UniversityINT Sheeran, Josette Vice Chairman, World Economic ForumFIN Siilasmaa, Risto Chairman of the Board of Directors, Nokia CorporationUSA Speyer, Jerry I. Chairman and Co-CEO, Tishman SpeyerCHE Supino, Pietro Chairman and Publisher, Tamedia AGIRL Sutherland, Peter D. Chairman, Goldman Sachs InternationalUSA Thiel, Peter A. President, Clarium Capital / Thiel CapitalTUR Timuray, Serpil CEO, Vodafone TurkeyDEU Trittin, Jürgen Parliamentary Leader, Alliance 90/The GreensGRC Tsoukalis, Loukas President, Hellenic Foundation for European and Foreign PolicyFIN Urpilainen, Jutta Minister of FinanceCHE Vasella, Daniel L. Chairman, Novartis AGINT Vimont, Pierre Executive Secretary General, European External Action ServiceGBR Voser, Peter CEO, Royal Dutch Shell plcSWE Wallenberg, Jacob Chairman, Investor ABUSA Warsh, Kevin Distinguished Visiting Fellow, The Hoover Institution, Stanford UniversityGBR Wolf, Martin H. Chief Economics Commentator, The Financial TimesUSA Wolfensohn, James D. Chairman and CEO, Wolfensohn and CompanyCAN Wright, Nigel S. Chief of Staff, Office of the Prime MinisterUSA Yergin, Daniel Chairman, IHS Cambridge Energy Research AssociatesINT Zoellick, Robert B. President, The World Bank Group Rapporteurs GBR Bredow, Vendeline von Business Correspondent, The EconomistGBR Wooldridge, Adrian D. Foreign Correspondent, The Economistpozdrawiam,
 

lolek1971

Nowicjusz
Dołączył
9 Marzec 2012
Posty
1 614
Punkty reakcji
7
Najlepiej jest wierzyć tym, co się odważnie narażają. Jeśli nawet się mylą, to robią to ze szczerego przekonania. A władza może łatwo udowodnić, że jej przeciwnicy nie mają racji.
Udowodnić, a nie wyszydzać, posługując się swoimi sługusami albo ich sobowtórami ... Znałem na przykład Cezarego Halickiego ... Czy teraźniejszy Halicki jest prawdziwy ?
To przecież nieważne czy mamy naprawdę Herbatniczka, czy też jest to tylko ktoś podstawiony .
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
a ty lolku w kółko to samo, jak władze sowieckie "kto za tym wszystkim stoi"

a co do meritum, to poczekam trochę, aż rozwiniecie bardziej teorie spiskowe, narazie są jeszcze za mało rozbudowane i niezwykłe
 

Maszkowa

aut Caesar aut nihil
Dołączył
5 Marzec 2012
Posty
1 226
Punkty reakcji
21
Wiek
42
Miasto
strefa pełnej świadomości
Najłatwiej rzucić denne oskarżenie o "teoriach spiskowych".

Jakoś mnie naszło na Leppera więc pociągnę.
Leppera też wszyscy uważali za oszołoma od spiskowych teorii z powodu Talibów w Klewkach. A jak to wygląda dziś ...?
 

lolek1971

Nowicjusz
Dołączył
9 Marzec 2012
Posty
1 614
Punkty reakcji
7
Ja powtórzę za kimś, że teorii dziejów, zwanych spiskowymi można szukać tylko wśród małolatów. Ale spisków ci u nas dostatek. Kwach i Młynarz będą szli w zaparte, a ci co za dużo wiedzą będą się wyprowadzać podczas remontu, jeśli rusztowanie będzie dotykać ich okna.
Ostatnie dowcipy mówią o wielu chętnych do popełnienia samobójstwa, które bywa uniemożliwione, bo nie było ich w domu, bo nie można się było dostać do ich mieszkania itp
 
Do góry