Polska mocarstwem

danielr9

Wyjadacz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
6 519
Punkty reakcji
321
Wiek
40
Miasto
KRAKÓW
shogu napisał:
Manipulujesz ponieważ edukacja nie kosztuje aż tyle.
Dodatkowo
Nie każde dziecko ma rodziców.
Nie każdych rodziców stać by było na prywatną edukacje.
Także wiec tak taki rozwiązanie jest dobre bo daje każdemu młodemu człowiekowi takie same szanse na start a bez edukacji człowiek jest niczym.
To się łaskawie dowiedz czy każde dziecko ma równy start....bo tak nie jest.
To, że nie kosztuje AŻ tyle to zaden argument...po prostu kosztuje ZA DUŻO i nie są te wydatki zoptymalizowane.
Mało tego - sam płacący nie ma nad tymi wydatkami żadnej kontroli.


shogu napisał:
To jest głupota systemu , progresywność powinna się zaczynać za pieniądze które są powyżej progu tak jak jest z kwotą wolną od podatku.
przekroczenie progu nie powinna sprawiać że nagle zarabiasz mniej to chyba logiczne ???
Ale gdzieś musi być ta granica od której płacisz już podatki.
Zatem tak czy inaczej przekroczenie tej granicy będzie niekorzystne i podniesienie płacy ponad tą granicą musiałoby wiązać się z nierealnymy w praktyce podwyżkami. Tak jest przecież obecnie:
Jeśli masz firmę i dochód roczny nie przekracza 85 528zł to płacisz 18% podatku.
A jak przekroczysz to płacisz 32% podatku.
Teraz powiedzmy, że masz firmę, która zarobiła do grudnia 85 000zł i wiesz na 100%, że przekroczysz próg podatkowy.
co robisz?
Bo ja ci moge, napisać całą listę co można robić i wszystkie z tych rzeczy bedą działać na niekorzyść Państwa, Obywateli i gospodarki.
Odpowiedz sobie na to pytanie...dopiero potem pisz swoje fantazje.
Tak właśnie działa Twoja "progresja".
 

pan k

Bywalec
Dołączył
7 Lipiec 2011
Posty
3 443
Punkty reakcji
106
Miasto
Dąbrowa Górnicza
Luka Wars napisał:
Adolf Hitler - Antyrasista napisy
Adolf Hitler-Antyrasista (napisy PL) . Po obejrzeniu tego filmu . Każdy dojdzie do wniosku że sprowadzanie obcych kulturowo nacji prowadzi do wymierania Białych . Niski przyrost naturalny wśród Białych powoduje mieszanie się ras i wymarcie Białych i zanik cech Białych . Latach 20 i 30 Niemczech mieszanie się Niemców i Żydów do prowadziło do zaniku Cech Germańskich . Indiach i RPA mieszanie się Białych do prowadziło że rodzinach dzieci mają różne odcienie skóry . Zanika Biała rasa i rośnie liczba czarnych i mieszańców . Sprowadzenie ich jest ciężarem dla gospodarki i oznacza powstanie dzielnic nędzy . Po pewnym czasie przyczyniają się do zamieszek
Jeśli ktoś bezrefleksyjnie przyjmie głoszone przez ciebie wnioski, które ponoć płyną z filmu A.H. - Antiracist, to najzwyczajniej w życiu ma kupę we łbie. Rozumiem, że osoby o nacjonalistycznych poglądach są mniej inteligentne, a ich myślenie pozbawione jest krytycyzmu. Nikt nikomu nie broni łykać propagandy z zakamarków Internetu, ale rozpowszechnianie tych kłamstw podchodzi już pod paragraf.

A propos internetowych bzdur. Niedawno napisałem na blogu o propagandzie mediów prawicowych w stosunku do islamu. Myślę, że warto przeczytać:
http://zoonpolitica.blogspot.com/2013/08/islamizacja-europy-a-nicole-zanlith.html

A teraz do tematu.

W jaki sposób imigranci przyczyniają się do wymierania rasy białych? Czystki etniczne, a może jakieś masowe kastracje? Rasa ''białych'' wymiera na własne życzenie. Żaden muzułmanin nie zakłada tobie na siłę kondoma, a twojej kobiety nie wysyła na przymusową aborcję. Pochwal się domorosły demografie, biały Panie, ile to dzieci spłodziłeś w imię swojej rasy? Dwójkę, a może czwórkę? A może jesteś z tych purpurowych osobników, które żyją w celibacie, a innym dyktują, ile dzieci mają rodzić? Problemem Europejczyków jest mała dzietność, której sami są sobie winni. Obciążanie własnym partactwem imigrantów to demagogia w czystej postaci.

Od kiedy mieszanie ras jest czymś negatywnym? Czasy guru nacjonalistów, czyli Adolfa Hitlera minęły bezpowrotnie. Ani państwo, ani religia nie zmuszają do mieszanych małżeństw. Takie rodziny istnieją i będzie ich coraz więcej, ponieważ nie wszyscy uznają wyznawane przez ciebie XIX-wieczne wartości (jak np. czystość rasowa), a różnice etniczne, klasowe, religijne czy polityczne są niżej w hierarchii, niż charakter danej osoby. Jeśli dana para zdaje sobie sprawę z odrębnego pochodzenia, ale czuje się w takim związku usatysfakcjonowana, podaj mi jeden sensowny powód, dlaczego jakiś nacjonalistyczny pies ma taką parę obrażać, głosząc farmazony o schyłku cywilizacji ''białej'' rasy?

Co to są ''cechy Białych''? Czym są cechy germańskie? Twój rozwój emocjonalno-poznawczy zatrzymał się na etapie odróżniania kolorów skóry? Bez względu na różnicę w karnacji wszyscy są ludźmi, o czym zdajesz się nie pamiętać.

Czy wiesz, że na terenach obejmujących Indie i RPA to biali byli nieproszonymi gośćmi, którzy z czasem narzucili swoją kulturę rdzennym mieszkańcom? Jaki sens ma twój wywód o degeneracji rasy białej, skoro członkowie tej grupy z własnej woli dopuszczali się współżycia z innymi etnicznie? Czy wiesz, czym był apartheid? Prawdopodobnie nie.

W jaki sposób imigranci stają się ciężarem dla gospodarki? Protesty imigrantów nie są spowodowane ich kolorem skóry, tylko błędną polityką imigracyjną państwa. Przedsiębiorcom nie przeszkadza tańszy pracownik, ale gdy koniunktura się odwróci, to państwo ma problem z tymi obywatelami. Nie wszystkim z nich przysługuje opieka socjalna. Spychani na margines społeczeństwa strajkują i protestują. Z tych samych metod korzystają także ''biali'' ludzie, czego dobrym przykładem są działania Związkowców lub urągające ludzkiej inteligencji marsze Narodowców. Protesty są wynikiem krzywdy ludzkiej, takiej liczby ludności, której państwo nie jest w stanie zapewnić egzystencjalnego minimum. Dla gospodarki nie ma różnicy, czy bezrobotna osoba jest biała lub czarna.
RPA stworzyli Biali . Większość kopalń i farm należy do Białych . Dzięki temu RPA istnieje gospodarka a pozostała część Południowej Afryki panuje nędza i głód . Który sprowadzili na siebie odzyskując niepodległość i zabierając Białym majątki . Czarni nie stworzyli żadnej cywilizacji i wśród rozwiniętych krajów nie żadnego czarnego kraju. Angola ma surowce i urodzajne ziemie. Tak było gdy rządzili Portugalczycy. Po daniu wolności. Zamiast korzystać z tego co mieli. Zaczęli się mordować i przez wiele lat trwała woja domowa. Skończyła się wojna. Po wojnie nie potrafili odbudować kraju. Dziś przyjeżdżają tam Portugalczycy i wszystko odbudowują . Czarni Afryce dostali rozwinięty kraj powodu lenistwa zniszczyli go . Najlepszym przykładem jest Uganda. Anglicy i Hindusi mieli fabryki i ziemi i kraj był rozwinięty. Gdy przejęli władze rozkradli go.RPA ma wzrost gospodarczy dzięki Białym . Którzy pomimo agresji Czarnych i szykan podatkowych mają majątki . Po upadku Apartheid czarni dostali władzę . Największym błędem było nie danie sobie specjalnej autonomii i stworzenie własnego państwa . Do rządu miał wejść komunista . Na szczęście Janusz Waluś uratował RPA przed komunizmem . Przez wiele lat mieszkał w Polsce i widział do czego prowadzi komunizm i Stanie Wojennym musiał wyjechać . Uratował RPA przed komunizmem .Detroit dawniej wspaniały wzrost gospodarczy a dziś upadek . Detroit, do połowy lat 60' jedno z największych i najdynamiczniej rozwijających się miast świata. Centrum przemysłu samochodowego USA. Po masowym napływie czarnej ludności i w efekcie zamieszkach rasowych w 1967 r.,w trakcie których czarni spalili połowę centrum Detroit, Afroamerykanie stanowią prawie 90% populacji, a miasto obróciło się w ruinę.Riot Race Detroit wybuchło w Detroit , Michigan w czerwcu 1943 roku i trwała trzy dni przed oddziałami wojska przywrócił porządek.Zamieszki między białymi i czarnymi rozpoczęła się Belle Islew dniu 20 czerwca1943 r. i trwała do 22 czerwca,zabijając 34, raniąc 433,oraz niszczenie mienia o wartości 2 milionów dolarów.1967 zamieszki w Detroit .
Konfrontacji policji z patronów i obserwatorów na ulicy się jednym z najgroźniejszych i najbardziej wyniszczających zamieszek w Stanach Zjednoczonych historii, trwający pięć dni i przekraczając przemocy i zniszczenia mienia Detroit 1943 zamieszek wyścigu , która miała miejsce 24 lat wcześniej.
Aby zakończyć zamieszki, gubernator George Romneyn nakazał Michigan Gwardii Narodowej w Detroit, a prezydent Lyndon B. Johnson o wysyłanie armii.ABY zakończyć zamieszki,.Rezultatem było 43 zmarłych, 467 rannych,ponad 7200 aresztowanych, a ponad 2000 budynków zniszczonych. Napływ Czarnych oznacza upadek gospodarczy danego miasta . Czarni USA popełniają najwięcej czynów kryminalnych. Ich dzielnice są bardzo niebezpieczne i panuje tam bieda. Nowym Jorku Biała dzielnice są bezpieczne i rozwinięte a Czarne niebezpieczne. Inteligencje mają bardzo niską i dlatego państwa muszą kontrolować populacje tych tych grup. Przeciwnym razie państwa te nie będą stanie tym licznym grupą dawać zasiłków. Niemcy pokazały że nie warto przyjmować masowo Turków , Arabów i Czarnych . Bawaria sprowadzała głównie do siebie Niemców z krajów komunistycznych . Głównie z Polski , Czechosłowacji , Rumuni i Węgier . Dostały ziemie i kredyty . Zbudowali za to firmy i gospodarstwa a dziś Bawaria najbiedniejszego Landu stała się Bogata . Berlin sprowadzał Turków , Arabów i Czarnych efektem jest upadek gospodarczy i agresja tych grup wobec Białych . Berlińska dzielnica Neukölln stała się areną etnicznej wojny. Walczą między sobą... nastoletnie dziewczyny. Właściwie „walka” to nieodpowiednie słowo. Tylko jedna strona wykazuje daleko posuniętą agresję. Jak podaje niemieckojęzyczny portal polskaweb.eu, tureckie uczennice szkoły w Neukölln (a jest to szkoła, w której 80 proc. uczniów to imigranci) zaczęły atakować dziewczyny o jasnych włosach. Na ulicach dzielnicy odbywa się regularne polowanie na blondynki. A tak się składa, że blondynkami tam są głównie Polki.
Turczynki napadają na Polki, biją je, kopią, przewracają na ziemię. Dorośli są w szoku i szukają odpowiedzi na pytanie, co się dzieje. Niestety, rozwiązanie zagadki wydaje się być proste. Ataków dokonują nastolatki z tradycyjnych islamskich rodzin. Muszą nosić chusty oraz obowiązuje je szereg zakazów. Nie mogą uczestniczyć chociażby w lekcjach pływania. Wyładowują więc swoja frustrację na dziewczynach ładnych i nieskrępowanych religijnymi regułami. Fakt, iż są nimi Polki to zapewne przypadek – po prostu naszych rodaków jest w Neukölln najwięcej (oprócz Turków). Ponadto na ulicach Berlina o Niemkę już raczej trudno.Jeśli w Europie dochodzi do ataków na społeczności imigrantów z Afryki lub Azji, natychmiast powstaje szum medialny i zaczyna się dyskusja o rasizmie Białych. A co mamy powiedzieć teraz, gdy to białe dziewczynki są ofiarami ataków ze względu na swój wygląd i obyczaje?. Do Europy sprowadzono ich po to by obniżyć zarobki Białym . Nie trudno się domyśleć że skoro pojawiają Azjaci którym wystarczą 2 zł a Arabom niewiele więcej a Biały dostaje 5 zł . Dla Białych oznacza to spory spadek wynagrodzeń . Włochy Florencja tam Chińczycy zajmują się branżą odzieżową i ich pojawienie się oznaczało upadek włoskich firm . Azjaci zatrudniają tylko swoich . Całych Włochach zajmują się prowadzeniem sklepów i zatrudniają swoich . Czarni i Azjaci opanowali rynek sprzątający i stawki które narzucili są bardzo niskie i proste prace ten sam efekt . Efektem jest to że młode pokolenie Białych Włochów nie ma pracy a jeśli mają to wynagrodzenie jest bardzo niskie .Tak samo jest Europie Zachodniej .

To wspaniała, anty-biała opowieść wigilijna (PL)
http://www.youtube.com/watch?v=KRIF8PMElJ4
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
a może należy zapytać co się działo w Afryce przed najazdem białych, może to właśnie państwa kolonialne rządząc na zasadzie "dziel i rządź" podzielili społeczności afrykańskie i zasiali w ich sercach zło.
 

shogu

Nowicjusz
Dołączył
13 Czerwiec 2011
Posty
2 148
Punkty reakcji
22
danielr9 napisał:
Ale gdzieś musi być ta granica od której płacisz już podatki.
Zatem tak czy inaczej przekroczenie tej granicy będzie niekorzystne i podniesienie płacy ponad tą granicą musiałoby wiązać się z nierealnymy w praktyce podwyżkami. Tak jest przecież obecnie:
Jeśli masz firmę i dochód roczny nie przekracza 85 528zł to płacisz 18% podatku.
A jak przekroczysz to płacisz 32% podatku.
Teraz powiedzmy, że masz firmę, która zarobiła do grudnia 85 000zł i wiesz na 100%, że przekroczysz próg podatkowy.
co robisz?
Bo ja ci moge, napisać całą listę co można robić i wszystkie z tych rzeczy bedą działać na niekorzyść Państwa, Obywateli i gospodarki.
Odpowiedz sobie na to pytanie...dopiero potem pisz swoje fantazje.
Tak właśnie działa Twoja "progresja".
Tak jak pisałem przekroczenie progu podatkowego nie powinno się wiązać z mniejszymi zarobkai. Ekstra podatek dopiero powinien wystąpować od sumy przekraczającej próg , tak jak jest to z kwotą wolną od podatku. Może byś zaczał wkońcu czytać co ja do ciebie pisze ???

A argument że któs próbuje podatku nie płacic , dla chciwca i nawet 1% podatku będzie za dużo nie będzie chciał go zapłacic , więc to żaden argument , a ktoś państwo musi utrzymywać.

.
 

danielr9

Wyjadacz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
6 519
Punkty reakcji
321
Wiek
40
Miasto
KRAKÓW
shogu napisał:
Tak jak pisałem przekroczenie progu podatkowego nie powinno się wiązać z mniejszymi zarobkai. Ekstra podatek dopiero powinien wystąpować od sumy przekraczającej próg , tak jak jest to z kwotą wolną od podatku. Może byś zaczał wkońcu czytać co ja do ciebie pisze ???
Ależ ja Ciebie doskonale rozumiem.
To zasymuluj proszę taką sytuację....bo ja jakoś nie potrafię.
Powiedzmy, że są takie progi:
< 2000zł brutto - zwolniony z podatku.
>2000zł brutto<3000zł brutto - podatek 18%
>3000zł brutto<5000zł brutto - podatek 25%
>5000zł brutto - podatek 32%.

Zrobiłem Tobie 4 progi podatkowe. Czyli bardzo elastyczne rozwiązanie.
Zadaj teraz sobie pytanie czy chciałbyś podwyżkę z 2000zł brutto do 2500zł brutto?
zadaj sobie też pytanie czy nie korzystniej jest zarabiać 2800zł brutto aniżeli 3000zł brutto?
Zadaj sobie pytanie czy chciałbyś zarabiać 5500zł brutto czy 4900zł brutto?

Proszę o odpowiedzi.
Sam sobie wykażesz głupotę do jakiej ludzi naganiasz.
 

shogu

Nowicjusz
Dołączył
13 Czerwiec 2011
Posty
2 148
Punkty reakcji
22
danielr9 napisał:
Tak jak pisałem przekroczenie progu podatkowego nie powinno się wiązać z mniejszymi zarobkai. Ekstra podatek dopiero powinien wystąpować od sumy przekraczającej próg , tak jak jest to z kwotą wolną od podatku. Może byś zaczał wkońcu czytać co ja do ciebie pisze ???
Ależ ja Ciebie doskonale rozumiem.
To zasymuluj proszę taką sytuację....bo ja jakoś nie potrafię.
Powiedzmy, że są takie progi:
< 2000zł brutto - zwolniony z podatku.
>2000zł brutto<3000zł brutto - podatek 18%
>3000zł brutto<5000zł brutto - podatek 25%
>5000zł brutto - podatek 32%.

Zrobiłem Tobie 4 progi podatkowe. Czyli bardzo elastyczne rozwiązanie.
Zadaj teraz sobie pytanie czy chciałbyś podwyżkę z 2000zł brutto do 2500zł brutto?
zadaj sobie też pytanie czy nie korzystniej jest zarabiać 2800zł brutto aniżeli 3000zł brutto?
Zadaj sobie pytanie czy chciałbyś zarabiać 5500zł brutto czy 4900zł brutto?

Proszę o odpowiedzi.
Sam sobie wykażesz głupotę do jakiej ludzi naganiasz.
Żal.pl

1. tak opłaca sie dostać podwyżke z 2000 na 2500 zł ponieważ podatek 18% obliczało by się od 500 zł ( kwoty powyżek progu ), czyli podatek wyniósł by 90zł

2410 zł zarobku > 2000 zł zarobku

2 Zadaj sobie pytanie czy chciałbyś zarabiać 5500zł brutto czy 4900zł brutto?
Tak chciałbym zarabiać 5500 zł brutto ponieważ zapłacić z tego samego powodu co w podpunkcie pierwszym.


Zaczniesz w koncu czytać co ja do ciebie pisze ?
 

danielr9

Wyjadacz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
6 519
Punkty reakcji
321
Wiek
40
Miasto
KRAKÓW
shogu napisał:
1. tak opłaca sie dostać podwyżke z 2000 na 2500 zł ponieważ podatek 18% obliczało by się od 500 zł ( kwoty powyżek progu ), czyli podatek wyniósł by 90zł
Czyli rozumiem, że jak obecnie od 2500zł brutto płacić musisz 155zł to teraz płaciłbyś 90zł.
To dlaczego jak pisałem o obniżeniu podatków zgłaszałeś weto?
 

Lou_Cash_2013

Nowicjusz
Dołączył
7 Październik 2013
Posty
12
Punkty reakcji
1
Wiek
39
Ja tam jestem za tym, żeby znieść wszystkie te państwowe "molochy" jak ZUS. Ludzie mieliby więcej oszczędności do wydania czyli ożywiłoby to tylko rynek i wpływy z budżetu. Jestem też za tym, żeby na emeryturę odkładał sobie ten co chce a nie ten co musi...
 

Luka Wars

Nowicjusz
Dołączył
1 Styczeń 2013
Posty
159
Punkty reakcji
11
Wiek
34
Miasto
Lublin
Lou_Cash_2013 napisał:
Ja tam jestem za tym, żeby znieść wszystkie te państwowe "molochy" jak ZUS. Ludzie mieliby więcej oszczędności do wydania czyli ożywiłoby to tylko rynek i wpływy z budżetu. Jestem też za tym, żeby na emeryturę odkładał sobie ten co chce a nie ten co musi...
Każdy musi. Chyba nie zakładasz, że będziesz pracował do stu lat?
 

shogu

Nowicjusz
Dołączył
13 Czerwiec 2011
Posty
2 148
Punkty reakcji
22
danielr9 napisał:
Czyli rozumiem, że jak obecnie od 2500zł brutto płacić musisz 155zł to teraz płaciłbyś 90zł.
To dlaczego jak pisałem o obniżeniu podatków zgłaszałeś weto?
Bo taki pusty slogan jak twój "obniżenie podatków" wykonany z powodów ideologicznych w praktyce spowoduje że podatki będą jeszcze bardziej degresywne.
 

Wilk_LancaSter

wiek jest zmienną niezależną, od której wiele zale
Dołączył
18 Luty 2012
Posty
3 319
Punkty reakcji
40
Przed drugą wojną światową Polska była nazywana tzw lokalnym mocarstwem. Współczesny rząd Polski prowadzi w dziedzinie obronności taką politykę, że nikt nie chce Polski nazwać nawet potencjalnym mocarstwem. Dlaczego ktoś wyszukuje przepowiednię, że za stosunkowo niewiele lat mam znaleźć się po stronioe zwycięzców w jakiejś wielkiej wojnie? Czy nie iest to powtórka z Zychowicza - doprowadzenie marzeń do jakiegoś momentu bez tworzenia dalszego ciągu?

Skąd mielibyśmy brać luidzi i środki do utrzymywania w zależności Rijeki, Grecji, a pewno i wielu innych ziem z obcą ludnością? Ilu ludzi musiałaby liczyć nasza armia okupacyjna?
 

spocony

Nowicjusz
Dołączył
1 Marzec 2013
Posty
61
Punkty reakcji
1
1) Stany Zjednoczone
Prezydent USA wydaje specjalną notę w dniu ustanowionym dniem pamięci Generała Pułaskiego
http://www.whitehouse.gov/the-press-office...morial-day-2013

2) Polska
Ambasador Polski w USA nie raczył swoją obecnością uraczyć obchodzonej jak co roku Parady Pułaskiego, okazji do pokazania jedności polonii w stanach. Polski szef MSZ Radosław Sikorski zagadnięty o przyczynę odpowiada że nie zna tematu...
http://wpolityce.pl/wydarzenia/64471-jako-...orzem-biereckim https://www.facebook.com/zelaznalogika.online
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
nie ma co się podlizywać USA, jak przyjdzie co do czego to nas zdradzą jak w Jałcie, czy któryś z was pamięta jak amerykański prezydent pokazał gdzie ma Polaków i Polskę. Wskaż mi Wilku jakieś opracowanie z czasów II RP gdzie jest mowa o polskiej mocarstwowości, chętnie poczytam
 

Wilk_LancaSter

wiek jest zmienną niezależną, od której wiele zale
Dołączył
18 Luty 2012
Posty
3 319
Punkty reakcji
40
Nie znam ani jednego opracowania od samego zarania historii, w którym na początku zdefiniowłoby się słowo "mocarstwo", a następnie uzasadniało, że jakieś państwo jest albo nie jest mocarstwem - po prostu to słowo jest pojmowane przeważnie intuicyjnie, a także przyłączne do różnych przymiotników - np Mauritius bywa nazywany mocarstwem w dziedzinie filatelistyki (filatelistycznym)
To słowo w dyplomacji międzywojnia (1919 - 1939) było może formą grzecznościową, ale było. O Polsce jako mocarstwie lokalnym można przeczytać w wielu przedwojennych gazetach, których nikomu nie trzeba wskazywać, ani też żądać w rewanżu wskazania źródeł, w których napisano, że Polska nie jest mocarstwem lokalnym.
Polska nie ma możliwości stać się teraz mocarstwem pojedyńczo, ale - połączywszy wysiłki z podobnymi sobie NIEmocarstwami - może znaczyć więcej niż teraz. Wiem, wiem - Litwini nas nienawidzą, a Ukraińcy gotowi zabrać nam połowę kraju. Więc ani marzyć?
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
to prawda, że dopóty z Litwą i Ukrainą nie ma ścisłej współpracy to nie ma szans na wzrost znaczenia. Ale to jest problem obu stron. Litwa ma prawdziwą fobię na punkcie Polski. Uważa że całe zło to przez Polskę, nawet jak carscy kozacy mordowali Litwinów to też wina Polaków. Trzeba im uspokojenia i rozwagi ale również Polacy winni bardzo ostrożnie odnosić się do Litwinów aby nie pogłębiać tych fobii (np. dusić w zarodku tych debil.. kiboli z ich transparentem o Panach Polakach i ich stosunku do Litwinów)
 

pan k

Bywalec
Dołączył
7 Lipiec 2011
Posty
3 443
Punkty reakcji
106
Miasto
Dąbrowa Górnicza
Herbatniczek napisał:
a może należy zapytać co się działo w Afryce przed najazdem białych, może to właśnie państwa kolonialne rządząc na zasadzie "dziel i rządź" podzielili społeczności afrykańskie i zasiali w ich sercach zło.
Państwa Afrykańskie same sprowadziły zagładę na siebie . Na początku sprzedawali kryminalistów i osoby które nie płaciły podatków a skrajnym przypadku jeśli głodowali sprzedawali własne dzieci . Później walczyli innymi plemionami i polowali na bardziej prymitywne plemiona . Sami polowali na siebie . Bali się iść na pole i polować . Za to dostali paciorki , figurki i inne bezwartościowe rzeczy . To powodowało upadek gospodarczy i głód . Poważny spadek ludności . Po Białych dostali rozwiniętą gospodarkę i dostali odszkodowanie i do dziś nie potrafią wykorzystać tego . Europa dostała pomoc od USA i potrafili wykorzystać pomoc . Pomoc dla Afryki to kilka planów Marshalla . Starożytności powstała lista cudów . Na tej liście są tylko budowle Białych a czarnych budowli nie ma . Egipcjanie nie byli czarni tylko Biali i potwierdzają że Biali są inteligentni od czarnych . Egipcjanie zbudowali Piramidy i Sfinksa . Gdyby przybyli nauczyli ich rolnictwa , zbudowali fabryki , szkoły i szpitale . Dziś to co zbudowali nie istnieje . Sprowadzili do siebie komunizm który doprowadził do większej ruiny ekonomicznej . Na Południu Afryki gospodarka istnieje tylko RPA . Innych krajach nie istnieje bo wygnali Białych inie potrafili kierować gospodarką .
Hiperinflacja w Zimbabwe - dawniej bogaty kraj . Dziś głód i nędza . Pobili rekord inflacji .
Inflacja w Zimbabwe gwałtownie rosła począwszy od 1998 roku, kiedy wynosiła 32%. Inflacja na koniec roku 2007 przekroczyła 100 tys. procent w skali rocznej. W maju 2008 wprowadzono do obiegu banknot o nominale 500 000 000 dolarów zimbabweńskich oraz specjalne czeki rolne o nominałach 5, 25 oraz 50 miliardów dolarów zimbabweńskich. W pierwszych dniach lipca 2008 1 złoty polski był wart 8 miliardów dolarów zimbabweńskich. W tym samym miesiącu rząd Zimbabwe ogłosił oficjalnie inflację na poziomie 231 milionów procent, wprowadzając jednocześnie na rynek banknot o nominale 100 miliardów dolarów zimbabweńskich. 30 lipca 2008 dyrektor Banku Centralnego Zimbabwe Gideon Gono ogłosił, że aby ograniczyć skutki hiperinflacji od 1 sierpnia przeprowadzona zostanie denominacja dolara Zimbabwe w proporcji 10 miliardów:1. Jednym z powodów podjęcia decyzji o denominacji był problem z systemami informatycznymi bankomatów, które nie zostały zaprogramowane do obsługi kwot posiadających olbrzymią liczbę zer[10].

W związku z brakiem zaufania do danych podawanych przez rząd Zimbabwe ekspert, profesor Steve Hanke, starszy członek waszyngtońskiego Cato Institute przeprowadził analizę rynkową, w wyniku której ustalił rzeczywisty indeks hiperinflacji w Zimbabwe. Ostatnie kalkulacje wykazują, iż jest ona na poziomie 13,2 miliarda procent miesięcznie, co stanowi 516 trylionów (516 000 000 000 000 000 000) procent w stosunku rocznym[11]. Zimbabweńska hiperinflacja stała się tym samym drugą pod względem wielkości w historii świata, wyprzedzając jugosłowiańską hiperinflację z 1994 r. a plasując się po węgierskiej z roku 1946, która wynosiła prawie 13 biliardów (12 950 000 000 000 000) procent miesięcznie, z cenami podwajającymi się co 15,6 godziny. W stanie na listopad 2008 ceny w Zimbabwe podwajają się co 1,3 dnia (31,2 godziny). 17 stycznia 2009 roku wyemitowane zostały banknoty o nominale 10 bilionów dolarów, przygotowane są również banknoty o nominałach 20, 50 i 100 bilionów dolarów, jednak nie zostały jeszcze wprowadzone do obiegu.Zdjęcie Starożytnych Egipcjan i widać na tym zdjęciu że byli Biali bo mają Niebieskie oczy . Niebieskie oczy są cechą charakterystyczną Białych a dokładnie Aryjczyków którzy zostawili wspaniałe budowlę np Piramidy a najbardziej szlachetnymi wśród Białych są Polacy . Polska broniła cywilizacji przed Wschodem i Bóg specjalnie dał Polakom te ziemie by bronili Zachodu . . Celem Białych panowanie i sprowadzanie cywilizacji dla ludów prymitywnych . BO Bóg stworzył Białego . Żydzi są Biali a nie Czarni . Czarny jest piętnem który mają za morderstwo . Kain zabił brata . Dostał za to znak . Najbardziej logiczne że dostał czarny kolor skóry .
egipt06.jpg
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
ale ja pytałem o czasy sprzed kontaktów z Europejczykami. Z czasów kiedy jeszcze europejczycy nie deprawowali afrykanów handlem paciorkami
 

Wilk_LancaSter

wiek jest zmienną niezależną, od której wiele zale
Dołączył
18 Luty 2012
Posty
3 319
Punkty reakcji
40
Po co szukać aż w Afryce, kiedy nikt nie wie (oprócz Engelsa) jak tam dawno, dawno temu było?
Kiedyś Polska była mocarstwem i jakoś doszło do tego, że już nie jest. To poniekąd dowód, że Polak potrafił bardzo Polskę wzmacniać i utworzyć z Niej mocarstwo, a potem potrafił zezwolić na Jej upadek.

Teraz wielu mieszkańców Polski czuje się raczej wewnętrznymi Moskalami lub wewnętrznymi Niemcami, widzącymi korzyść w wykorzystaniu Wisły jako linii popdziału na dystrykt i na gubernię. Jest pewne, że oni będą się ze wszystkich sił starać, aby Polska się nie wzmocniła, bo to mogłoby oznaczać wstąpienie na drogę ponownego tworzenia mocarstwa.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
upadek Polski to przede wszystkim upadek federacji polsko-litewskiej. W sytuacji nagromadzenia wrogości pomiędzy tymi narodami upadek musiał nastąpić. Nie ma lepszego sposobu na upadek państwa jak wzajemne skłócenie i nienawiść Polaka do Polaka
 

Wilk_LancaSter

wiek jest zmienną niezależną, od której wiele zale
Dołączył
18 Luty 2012
Posty
3 319
Punkty reakcji
40
Wrogość Litwina, obywatela Rzeczypospolitej, do Polaka - też obywatela RP, to nie jest równoznacznik wrogości Polaka do Polaka. Ale coś w tym jest, mianowicie utożsamianie obywatelstwa z narodowością.
I coś takiego - skłócenie obywateli różnej narodowości, albo też bez narodowości - na pewno nie wzmacnia więzi między mieszkańcami państwa, więc komuś wrolgiemu łatwo jest skłócić grupy mieszkańców i państwo osłabić, podporządkować.
Czy zapobiegłoby temu ustalenie, że obywatelstwo trzeba zdobywać (jak np w USA)?
 
Do góry