Polska mocarstwem

ep41115

Nowicjusz
Dołączył
6 Sierpień 2013
Posty
32
Punkty reakcji
1
Moi pradziadkowie byli chrześcijanami, moi dziadkowie byli chrześcijanami, moi rodzice są chrześcijanami i ja zostanę chrześcijaninem. Ciekawy jestem co by pomyśleli potomkowie dzisiejszej młodzieży co chodzą z durszlakiem na głowie.
 

Luka Wars

Nowicjusz
Dołączył
1 Styczeń 2013
Posty
159
Punkty reakcji
11
Wiek
34
Miasto
Lublin
ep41115 napisał:
Moi pradziadkowie byli chrześcijanami, moi dziadkowie byli chrześcijanami, moi rodzice są chrześcijanami i ja zostanę chrześcijaninem. Ciekawy jestem co by pomyśleli potomkowie dzisiejszej młodzieży co chodzą z durszlakiem na głowie.
Twoi przodkowie nie po to walczyli o wolną Polskę, aby znaleźli się Polacy, którzy pozbawialiby resztę narodu prawa wyboru.
 

ep41115

Nowicjusz
Dołączył
6 Sierpień 2013
Posty
32
Punkty reakcji
1
Luka Wars napisał:
Twoi przodkowie nie po to walczyli o wolną Polskę, aby znaleźli się Polacy, którzy pozbawialiby resztę narodu prawa wyboru.
Zgadza się, rosyjskie serwery już będa wiedziały jak Polski naród wybrał.
 

Luka Wars

Nowicjusz
Dołączył
1 Styczeń 2013
Posty
159
Punkty reakcji
11
Wiek
34
Miasto
Lublin
ep41115 napisał:
Twoi przodkowie nie po to walczyli o wolną Polskę, aby znaleźli się Polacy, którzy pozbawialiby resztę narodu prawa wyboru.
Zgadza się, rosyjskie serwery już będa wiedziały jak Polski naród wybrał.
Kolejne spekulacje? Tak właściwie - pisz na temat.
 

ep41115

Nowicjusz
Dołączył
6 Sierpień 2013
Posty
32
Punkty reakcji
1
Luka Wars napisał:
Kolejne spekulacje? Tak właściwie - pisz na temat.
Moi przodkowie walczyli za swoją tradycję, kulturę, HONOR i BARWY. Ja obchodzę dzień wszystkich świętych nie halloween. Jem bigos nie frytki z hamburgerem i wybiorę kompot zamiast coca coli. I będę modlił się do "trupa na ścianie".
 

Luka Wars

Nowicjusz
Dołączył
1 Styczeń 2013
Posty
159
Punkty reakcji
11
Wiek
34
Miasto
Lublin
ep41115 napisał:
Kolejne spekulacje? Tak właściwie - pisz na temat.
Moi przodkowie walczyli za swoją tradycję, kulturę, HONOR i BARWY. Ja obchodzę dzień wszystkich świętych nie halloween. Jem bigos nie frytki z hamburgerem i wybiorę kompot zamiast coca coli. I będę modlił się do "trupa na ścianie".
Tak. I zamiast homo sapiens wolisz być polskim zaściankiem. Bardzo płytka, nacjonalistyczna postawa.

Jeśli chodzi o naszych przodków, uważam że z biegiem czasu ich intencje w mniejszym lub większym stopniu zostały przeinterpretowane. Na taki ich obraz wpłynęły m.in. wartości, kompleksy i pragnienia dzisiejszego społeczeństwa polskiego. Nasi przodkowie walczyli przede wszystkim o wolność dla siebie, bliskich i narodu. Walczyli także z mniej chlubnych pobudek. I zapewne powiesiliby każdego Polaka, który bezrefleksyjnie mówił coś o Bogu, honorze, ojczyźnie.

Nie odmawiam tobie bycia chrześcijaninem. Nie odmawiaj innym życia na własny sposób, ani nie wycieraj swoich egoistycznych aspiracji poglądami przodków (które były tak samo różnorodne jak dziś). Retoryka narodowa jest pełna demagogii.
 

danielr9

Wyjadacz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
6 519
Punkty reakcji
321
Wiek
40
Miasto
KRAKÓW
Luka Wars napisał:
Tak. I zamiast homo sapiens wolisz być polskim zaściankiem. Bardzo płytka, nacjonalistyczna postawa.
Przestań bredzić....
Nacjonalizm wyekstrahował najsilniejsze społeczeństwa w historii ludzkości.
Żydzi są najsilniejszymi nacjonalistami chyba ze wszystkich cywilizowanych narodów i zobacz jaką są potęgą. Niestety doszło do starcia jak wiemy z kolejnym silnym narodem nacjonalistycznym Adolfa Hitlera który wygrał tą konfrontację.
Dlatego dziś manipulatorzy chcą go zniszczyć za wszelką cenę gdyż jest realnie niebezpieczny dla liberalizmu europejskiego.
Paradoks tkwi w tym, że za 30 lat ten liberalizm poskutkuje tym, że w niektórych krajach wybory będą wygrywać partie islamskie.
Wtedy dopiero docenisz czym jest prawdziwy nacjonalizm.

Historia zatoczy koło.
Kiedy w Europie zacznie rządzić islam powstanie mnóstwo bojówek nacjonalistycznych, które połączy kolejny przywódca i będzie krwawa wojna domowa. Wszystko zależeć będzie od czasu kiedy to się wydarzy...im póżniej tym szanse na odbicie Europy maleją.
 

Luka Wars

Nowicjusz
Dołączył
1 Styczeń 2013
Posty
159
Punkty reakcji
11
Wiek
34
Miasto
Lublin
danielr9 napisał:
Nacjonalizm wyekstrahował najsilniejsze społeczeństwa w historii ludzkości.
Wskaż mi te społeczeństwa nacjonalistyczne dzisiaj. Postawy nacjonalistyczne nasilają się w społeczeństwach podczas wszelkich kryzysów. W ustabilizowanych państwach są to ruchy marginalne.
danielr9 napisał:
Dlatego dziś manipulatorzy chcą go zniszczyć za wszelką cenę gdyż jest realnie niebezpieczny dla liberalizmu europejskiego.
Czego? Jakiś kolejny złowieszczy termin zakompleksionej prawicy?
danielr9 napisał:
Paradoks tkwi w tym, że za 30 lat ten liberalizm poskutkuje tym, że w niektórych krajach wybory będą wygrywać partie islamskie.
Tak jak dzisiaj w Polsce wygrywają wybory partie chrześcijańskie. Od dawna w Europie prowadzone są badania oraz spisy powszechne. Potomkowie imigrantów z Bliskiego Wschodu kultywują swoją religię, ale w wysoce rozwiniętych cywilizacjach są mniej skłonni do postaw fundamentalistycznych. Polak-katolik to także człowiek deklarujący swoją religijność, jednak ta w praktyce w ogóle nie istnieje.

Ratunkiem przed islamizacją Europy jest świecki model państwa, nie banda łysych oszołomów, którzy z uśmiechem na twarzy pójdą wybijać Innych, dorabiając swoim działaniom powstańczy charakter, tudzież czcząc antysemicką ideologię Dmowskiego.

Strach przed Europą, polityką obecnego rządu czy innymi kręgami kulturowymi nie zwalnia ciebie z myślenia. Swoje fobie zostaw w domu. Nikogo na forum one nie interesują.
 

danielr9

Wyjadacz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
6 519
Punkty reakcji
321
Wiek
40
Miasto
KRAKÓW
Luka Wars napisał:
Wskaż mi te społeczeństwa nacjonalistyczne dzisiaj. Postawy nacjonalistyczne nasilają się w społeczeństwach podczas wszelkich kryzysów. W ustabilizowanych państwach są to ruchy marginalne.
Oficjalnie nacjonalizm jest zakazany to jak Tobie mogę wskazać dziś te społeczeństwa?
Typowy przykład ludności mocno nacjonalistycznej to są Żydzi.
Żydzi opanowali wszystkie Światowe Rządy elit i mają jedną z najsilniejszych armii Świata.


Luka Wars napisał:
Tak jak dzisiaj w Polsce wygrywają wybory partie chrześcijańskie. Od dawna w Europie prowadzone są badania oraz spisy powszechne. Potomkowie imigrantów z Bliskiego Wschodu kultywują swoją religię, ale w wysoce rozwiniętych cywilizacjach są mniej skłonni do postaw fundamentalistycznych.
Proszę Cię.....
http://www.youtube.com/watch?v=sg72rIfLiuw

http://www.youtube.com/watch?v=MtDB6hVNkEk
 

Luka Wars

Nowicjusz
Dołączył
1 Styczeń 2013
Posty
159
Punkty reakcji
11
Wiek
34
Miasto
Lublin
danielr9 napisał:
Oficjalnie nacjonalizm jest zakazany to jak Tobie mogę wskazać dziś te społeczeństwa? Typowy przykład ludności mocno nacjonalistycznej to są Żydzi. Żydzi opanowali wszystkie Światowe Rządy elit i mają jedną z najsilniejszych armii Świata.
Chwila. Nacjonalizm nie jest zakazany o ile nie ogranicza praw innych osób. Jeśli nie potrafisz wskazać społeczeństw ukształtowanych przez nacjonalizm to najwyraźniej nie były one najsilniejsze.
danielr9 napisał:
Proszę Cię.....
Czy mogę odeprzeć ten para-dokument jakimś cytatem z Koranu? Siła argumentów mniej więcej równa.
 

danielr9

Wyjadacz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
6 519
Punkty reakcji
321
Wiek
40
Miasto
KRAKÓW
Luka Wars napisał:
Czy mogę odeprzeć ten para-dokument jakimś cytatem z Koranu? Siła argumentów mniej więcej równa.
A co mnie obchodzą cytaty z koranu? Jakie to ma znaczenie....
Chodzi o to, że za 30 lat islam będzie wiodacą religią w Europie i bedą rządy islamskie.
Skoro Ty tego nie dostrzegasz to masz poważny problem bo wszyscy specialiści o tym trąbią.
Jak pójdziesz do urzędu do Francji to się dowiesz, że 80% urodzeń nowych dzieci to islam.
Za 18 lat te dzieci będą mieć prawo wyborcze...czyli masz 80% popracia.
Proste jak drut.


Luka Wars napisał:
Chwila. Nacjonalizm nie jest zakazany o ile nie ogranicza praw innych osób. Jeśli nie potrafisz wskazać społeczeństw ukształtowanych przez nacjonalizm to najwyraźniej nie były one najsilniejsze.
Podałem Ci - Żydzi.
Typowy nacjonalizm
 

Luka Wars

Nowicjusz
Dołączył
1 Styczeń 2013
Posty
159
Punkty reakcji
11
Wiek
34
Miasto
Lublin
danielr9 napisał:
A co mnie obchodzą cytaty z koranu? Jakie to ma znaczenie....
A co mnie obchodzi subiektywny dokument jakiegoś ksenofoba?
danielr9 napisał:
Chodzi o to, że za 30 lat islam będzie wiodacą religią w Europie i bedą rządy islamskie.
Skoro Ty tego nie dostrzegasz to masz poważny problem bo wszyscy specialiści o tym trąbią.
Jak pójdziesz do urzędu do Francji to się dowiesz, że 80% urodzeń nowych dzieci to islam.
Za 18 lat te dzieci będą mieć prawo wyborcze...czyli masz 80% popracia.
Proste jak drut.
Proste dla człowieka, który nie ma pojęcia o polityce. Ale najpierw fakty. Nie napisałem, że islam nie będzie dominującą religią w Europie tylko, że europejski islam nie musi wiązać się z fundamentalizmem Bliskiego Wschodu. Nie ma nic negatywnego o wolności wyznania, jeśli nie służy ona do wdrażania jedynej słusznej ideologii w państwie.

Odnoście drugiej części wypowiedzi. W Unii formalnie nie istnieją państwa wyznaniowe. W państwach członkowskich obowiązuje prawo stanowione. Między innymi z tego powodu Turcja ma duże problemy z wejściem w struktury Unii Europejskiej. Nie wiem skąd twoja pewność, że francuscy wyborcy oddają głos na partię bliską swoim poglądom religijnym. W Polsce mamy ok. 85% katolików. Jeżeli założę Polską Partię Katolików to wygram wybory?
 

danielr9

Wyjadacz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
6 519
Punkty reakcji
321
Wiek
40
Miasto
KRAKÓW
Luka Wars napisał:
Proste dla człowieka, który nie ma pojęcia o polityce. Ale najpierw fakty. Nie napisałem, że islam nie będzie dominującą religią w Europie tylko, że europejski islam nie musi wiązać się z fundamentalizmem Bliskiego Wschodu. Nie ma nic negatywnego o wolności wyznania, jeśli nie służy ona do wdrażania jedynej słusznej ideologii w państwie.
Nie ma czegoś takiego jak europejski islam. Skąd Ty bierzesz takie pojęcia?
Islam w Europie nie musi wiązać się z fundamentalizmem bo?....co? Bo teraz siedzą cicho? Od czasu do czasu wyjdą na ulicę i tyle?
No tak bo teraz są w dużej mniejszości.



Luka Wars napisał:
Odnoście drugiej części wypowiedzi. W Unii formalnie nie istnieją państwa wyznaniowe. W państwach członkowskich obowiązuje prawo stanowione. Między innymi z tego powodu Turcja ma duże problemy z wejściem w struktury Unii Europejskiej. Nie wiem skąd twoja pewność, że francuscy wyborcy oddają głos na partię bliską swoim poglądom religijnym. W Polsce mamy ok. 85% katolików. Jeżeli założę Polską Partię Katolików to wygram wybory?
Religie chrześcijańskie są najbardziej liberalnymi wyznaniami (pisze o religiach). To powoduje, że ludzie mają dużą wolność obywatelską a ich wiara nie ingeruje w każdą sferę ich życia.
Turcja ma problemy z wejściem do UE ni dlatego, że są krajem islamskim. Rozwaliłeś mnie na łopatki.
Przeszkodą nr 1 w akcesji Turcji do UE jest konflikt turecko-cypryjski gdzie Turcja nie uznaje autonomii Cypru jako państwa oraz nie uznanie mniejszości narodowej Kurdów w Turcji i nie przyznanie im równych praw.
Trzecia sprawa to ogromna ilość pieniędzy jakie UE musiałaby wydać na fundusze strukturalne dla Turcji. Temu sprzeciwiła się m.in. Angela Merkel.
Masz niezwykłą tendencję do zmieniania faktów.

W Polsce pomimo, że jest 85% katolików to w nabożeństwach i mszach bierze udział tylko 17% z nich.
W przypadku Islamu nie ma mowy o takiej sytuacji.
Jeżeli chodzi o wybory to fakt - nie wygrasz ich nazywając się partią katolicką jeżeli nie masz pomysłu na Polskę.
Natomiast pewne jest, że jeżeli będziesz w Polsce miał partię antykatolicką to wyborów nie wygrasz.
 

Luka Wars

Nowicjusz
Dołączył
1 Styczeń 2013
Posty
159
Punkty reakcji
11
Wiek
34
Miasto
Lublin
danielr9 napisał:
Nie ma czegoś takiego jak europejski islam. Skąd Ty bierzesz takie pojęcia?
Islam w Europie nie musi wiązać się z fundamentalizmem bo?....co? Bo teraz siedzą cicho? Od czasu do czasu wyjdą na ulicę i tyle?
No tak bo teraz są w dużej mniejszości.
Jeżeli rzeczywiście nie zrozumiałeś, śpieszę z wyjaśnieniami. Europejski islam w rozumieniu religii przeniesionej na grunt kultury europejskiej. Nie mówiłem o osobnym ruchu religijnym tylko o stosunku do religii europejskich muzułmanów, który różni się od fundamentalistycznej postawy wyznawców z Bliskiego Wschodu.
danielr9 napisał:
Islam w Europie nie musi wiązać się z fundamentalizmem bo?....co? Bo teraz siedzą cicho? Od czasu do czasu wyjdą na ulicę i tyle?
Bo europejscy katolicy nie palą czarownic na stosie. Imigranci francuscy nie wychodzą na ulice z powodu swojej religii, tylko położenia materialnego. Prezydentura Sarkozy'ego tylko zaogniła ten konflikt.
danielr9 napisał:
Turcja ma problemy z wejściem do UE ni dlatego, że są krajem islamskim. Rozwaliłeś mnie na łopatki.
Jednym z powodów jest właśnie ideologia państwowa oraz naruszanie praw człowieka. Wymienione przez ciebie determinanty w żaden sposób nie obalają tych przedstawionych przeze mnie.
danielr9 napisał:
W Polsce pomimo, że jest 85% katolików to w nabożeństwach i mszach bierze udział tylko 17% z nich. W przypadku Islamu nie ma mowy o takiej sytuacji
Żal tobie d*pę ściska, że muzułmanin swoją religię praktykuje, a katolik nie potrafi raz w tygodniu przejść się do kościoła? :)
danielr9 napisał:
Natomiast pewne jest, że jeżeli będziesz w Polsce miał partię antykatolicką to wyborów nie wygrasz.
A jaki związek ma to z tym wątkiem?

Niepotrzebnie odpowiadałem na islamską fobię niektórych użytkowników. Tak więc kończę offtop.
 

danielr9

Wyjadacz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
6 519
Punkty reakcji
321
Wiek
40
Miasto
KRAKÓW
Luka Wars napisał:
Żal tobie d*pę ściska, że muzułmanin swoją religię praktykuje, a katolik nie potrafi raz w tygodniu przejść się do kościoła? :)
A gdzie ja napisałem, że jest mi czegoś żal?
Ja mam to głęboko w dupie ile katolików chodzi do kocioła...
Napisałem Ci to tylko dlatego, że stawiasz na równi kulturę chrześcijańską w której fanatyzm jest na ostatnim miejscu z kulturą islamską gdzie występuje jej mocny fundamentalizm w życiu społecznym tych ludzi.
Akurat na temat islamu wiem dużo gdyż mój ojciec jest specjalistą w tej dziedzinie a w krajach arabskich spędził kilkanaście lat.
Jeżeli on mi mówi o zagrożeniu islamu w Europie to mam prawo mu wierzyć.
 

pan k

Bywalec
Dołączył
7 Lipiec 2011
Posty
3 443
Punkty reakcji
106
Miasto
Dąbrowa Górnicza
Luka Wars napisał:
Nacjonalizm wyekstrahował najsilniejsze społeczeństwa w historii ludzkości.
Wskaż mi te społeczeństwa nacjonalistyczne dzisiaj. Postawy nacjonalistyczne nasilają się w społeczeństwach podczas wszelkich kryzysów. W ustabilizowanych państwach są to ruchy marginalne.
danielr9 napisał:
Dlatego dziś manipulatorzy chcą go zniszczyć za wszelką cenę gdyż jest realnie niebezpieczny dla liberalizmu europejskiego.
Czego? Jakiś kolejny złowieszczy termin zakompleksionej prawicy?
danielr9 napisał:
Paradoks tkwi w tym, że za 30 lat ten liberalizm poskutkuje tym, że w niektórych krajach wybory będą wygrywać partie islamskie.
Tak jak dzisiaj w Polsce wygrywają wybory partie chrześcijańskie. Od dawna w Europie prowadzone są badania oraz spisy powszechne. Potomkowie imigrantów z Bliskiego Wschodu kultywują swoją religię, ale w wysoce rozwiniętych cywilizacjach są mniej skłonni do postaw fundamentalistycznych. Polak-katolik to także człowiek deklarujący swoją religijność, jednak ta w praktyce w ogóle nie istnieje.

Ratunkiem przed islamizacją Europy jest świecki model państwa, nie banda łysych oszołomów, którzy z uśmiechem na twarzy pójdą wybijać Innych, dorabiając swoim działaniom powstańczy charakter, tudzież czcząc antysemicką ideologię Dmowskiego.

Strach przed Europą, polityką obecnego rządu czy innymi kręgami kulturowymi nie zwalnia ciebie z myślenia. Swoje fobie zostaw w domu. Nikogo na forum one nie interesują.
Szwajcarii rządzi partia Szwajcarska partia Ludowa i dzięki ten kraj nie wstąpił do UE i tym kraju nie ma kryzysu . Islamizacja Europy istnieje dzięki skrajnej poprawności politycznej. Przed zamachem w Londynie usunięto wszystkie symbole Chrześcijańskie bo obrażały Islam . Nawet wiele firm robiło to samo np pewna firma usunęła zestawu świnie bo obrażała Islam . Anglii zakazano śpiewania kolęd i składania życzeń i zastąpiono ozdoby religijne neutralnymi bałwanami a kolędy zastąpiono piosenkami które mają radosny charakter . Ignorowano radykalnych kapłanów Islamu którzy znieważają ten kraj i zachęcali do zamachu i efektem był zamach w Londynie i cała Europa Zachodnia pozwalała by meczety sponsorowała Arabia Saudyjska która wyznaje bardzo agresywny Islam który ma charakter terrorystyczny i podręczniki z tego kraju zachęcają do zamachów i zachęcają do szariatu . . Partia Pracy dawała specjalne prawa Arabom . przez wiele lat mogli mieć kilka żon i ich żony dostawały świadczenia które są małżeństw . Europie Nacjonalizm był przez wiele oficjalną ideologią .
Otto von Bismarck połączył Nacjonalizm z Konserwatyzmem i kapitalizmem . Prowadził roboty publiczne które dały prace ludziom i powstały drogi , tory . . Dzięki niemu Niemcy były potęgą gospodarczą i na Kontynencie wyprzedzili wszystkie kraje Europejskie. Przed 1 Wojną Światową mieli więcej ludności niż Wielka Brytania . Niemcy miały najlepszą kolej i każdy Niemiec potrafił czytać i pisać.Sporo Niemców miało wysokie wykształcenie.Nacjonalizm stał się Niemczech ideologią państwową i dzięki temu po zjednoczeniu stali się jednym Narodem. Żadnemu krajowi nie udało się tak szybko stworzyć zjednoczonego narodu . Włochy .

.Przed rządami Mussoliniego była nędza i bezrobocie szczególnie na południu. Szalały Strajki i Rewolucje Komunistyczne. On dzięki reformą zrobił Włochy bogate i potężne.Mussolini spełnił wszystkie swoje obietnice wyborcze. Zlikwidował bezrobocie. Pokonał komunizm , mafie i obydwie części Włoch były rozwinięte gospodarczo . Jako pierwszy kraj na świecie zbudował autostradę i zrobił to co żaden Polski rząd nie potrafił zrobić przez 20. Zbudował drogi nowoczesne całej Europie.Roboty Publiczne które wymyślił Mussolini mają większy sens niż dawanie zasiłków. Dawanie zasiłków nic nie daje gospodarcze a roboty dają drogi i inne projekty. Zakładano przedszkola,budowano domy kultury, propagowano wielodzietność, na szerszą skalę podjęto prace wykopaliskowe, osuszono i zagospodarowano Bagna Pontyjskie, założono kilka małych miasteczek. Kolejnym osiągnięciem Mussoliniego było zjednoczenie Włoch bez niego Włochy rozpadły by się . Sytuacja gospodarcza była tragiczna i panowała nędza i bezrobocie. Gdyby potrwało dłużej to Włochy rozpadły by się. Jest jedynym przywódczą od zjednoczenia Włochy który jest popularny na Południu i Północy. Dzięki niemu Tyrol jest Włoski i nie wyobrażalne jest by ta prastara Włoska ziemia która od zawsze należała do Włoch miała tendencje separatystyczne. Przeprowadził skuteczną akcje Italizacje .

Dodatkowo odwiedził większość Włoskich miast i każdym mieście brał udział pochodzie i zawsze był na czele tego pochodu to pokazuje że nie bał zamachu i był blisko ludu.Odbudowało Włoskie zabytki które były tragicznym stanie i dzięki niemu przetrwały.Kraje te mają wspaniałe autostrady . Naszym kraju autostrady nie istnieją a są to ich stan jest byle jaki i za to muszą płacić prywatnym firmą . Autostrady powinny być zabrane tym firmą i autostrady powinny być darmowe .
Portugalii zastąpiono rządy Salazara skrajnym komunizmem który zrujnował ten kraj. Dzięki jego rządom Portugalia posiadała kolonie i była rozwinięta a kolonie które posiadała komuniści oddali a Biali zostali wygnani a kolonie zrujnowane ekonomicznie . Grecja rządy wojskowe przyniosły krajowi rozwój i bezrobocia nie było a organizacje komunistyczne były zakazane . Dziś Grecja upadła a po ulicach szaleje terror komunistyczny i gangi imigrantów głównie czarnych którzy napadają na sklepy i razem komunistami niszczą sklepy lub czekają jak komuniści zniszczą sklepy. Zrozumieli to zbyt późno a na szczęście poparli partie Nowy Świt która razem z policją broni Greków przed komunistami i gangami . Słusznie zniszczyli stragany Azjatów i Czarnych nie posiadali pozwolenia na handel i nie płacili podatków i ten sposób rujnowali zwykłych Greckich kupców którzy płacą podatki

Franco dał Hiszpanii wspaniały rozwój .
Stopniowo odsuwano od władzy elementy totalistyczne i narodowo- radykalne. Zneutralizowano też tradycjonalistów, których rozwiązania odrzucono jako anachronistyczne. Powoli wpływy zyskiwały środowiska konserwatywne, libertariańskie i liberalno-monarchistyczne. Od połowy lat pięćdziesiątych największy wpływ na gospodarkę zaczęła wywierać libertariańsko - konserwatywna organizacja katolicka Opus Dei (Dzieło Boże). Prałatura św. Krzyża i Dzieła Bożego (Opus Dei) jest konserwatywno-libertariańską organizacją katolicką, koncentrującą się na samodoskonaleniu się i sprawach gospodarczych.
Wpływy działaczy Opus Dei w gospodarce Hiszpanii spowodowały prosperitę. Protesty wybuchały ale przeciwieństwie do krajów komunistycznych były rzadkie i miały charakter komunistyczny. Naród nie udzielił poparcia tym protestom i były szybko tłumione. Nie które protesty miały charakter komunistyczny ale dzięki rozmową nie doszło do przemocy. Krajach komunistycznych też dochodziło do protestów powodu gospodarczych ale władze nie chciały rozmawiać z tym ludźmi i wysyłały policje np Na pomorzu robotnicy chcieli obniżenia cen lub większych zarobków i sposób pokojowy protestowali ale władza wysłała na nich policje i armie.
1962 wybuchły strajki wśród górników. Strajkujący osiągnęli swoje cele ekonomiczne, m.in. wywalczyli płatny miesiąc wolny od pracy. Obyło się bez przemocy. Łagodna reakcja władz i zwycięstwo robotników wypływały również z faktu, że strajkujących poparł otwarcie i mocno episkopat Hiszpanii. Jedyne represje spadły na komunistów i anarchistów którzy chcieli wywołać rewolucje komunistyczną.
Naturalnie wśród strajkujących ujawnili się też i podziemni anarchiści, socjaliści i komuniści. Dochodziło do akcji przemocy wobec kierownictwa przedsiębiorstw oraz robotników unikających strajku. To wszystko, jak i postulaty polityczne spowodowały twardą reakcję władz i właścicieli firm. Po pierwsze, zastosowano lock out. Po drugie, zneutralizowano część strajkujących koncesjami ekonomicznymi i kooptacją do oficjalnych związków. Po trzecie, policja zastosowała represje. Siłą usuwano strajkujących z terenów prywatnych, jakimi były przedsiębiorstwa. Rozbijano strajki, bito organizatorów i aresztowano kierowników politycznych: szczególnie komunistów i anarchistów. W represjach władzom pomogły aktualne ataki bombowe na obiekty turystyczne, po których aresztowano i skazano pięciu anarchistycznych bojówkarzy. Strajk w Asturii nie rozszerzył się do Katalonii ani do innych regionów przemysłowych Hiszpanii i to pokazuje że naród popierał Franco.
Totalitaryzm bowiem dąży do upolitycznienia wszystkiego, autorytaryzm dąży do odpolitycznienia jak najwięcej sfer życia. A tak uczynił gen. Franco. Po jego śmierci nastały rządy Komunistów i do władzy dobrał się Zapatero który realizował pomysły Palikota i prowadzał agresywny i bardzo prymitywny ateizm . Propagował się aborcję i rozdawano za darmo tabletki aborcyjne które powinny być zakazane bo są testowane Azji i Afryce na ludziach . Propagowania aborcji rozdawano bardzo wysokie zasiłki . Propagowali absurd . Który doprowadził do wzrostu Arabów i Czarnych . Do spadku Białych .


British Super-Heroes: The Muslim Army of Peace


http://www.youtube.com/watch?v=Phowqv6jA3c&feature=player_embedded
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
to jest oczywiste - państwo socjalne zabija przedsiębiorczość z bardzo prostego powodu. Po co mam się starać, skoro państwo pomoże. I kończy się jak z mieszkańcami miasta Rzym okresu Cesarstwa. Próżniacza masa ludzka, której trzeba było importować i rozdawać zboże żeby nie było rozruchów.

Tylko jak to wszystko zrobić skoro Polacy oglądają się tylko za jakimś politycznym zbawicielem zamiast samemu wziąć się do pracy. Zbudowanie tej potęgi jest po prostu niemożliwe z powodów psychologicznych, Polak nie chce wędki skoro podczas każdej kampanii wyborczej politycy się prześcigają w tym ,który da ładniejszą rybę
 

shogu

Nowicjusz
Dołączył
13 Czerwiec 2011
Posty
2 148
Punkty reakcji
22
Herbatniczek napisał:
to jest oczywiste - państwo socjalne zabija przedsiębiorczość z bardzo prostego powodu. Po co mam się starać, skoro państwo pomoże. I kończy się jak z mieszkańcami miasta Rzym okresu Cesarstwa. Próżniacza masa ludzka, której trzeba było importować i rozdawać zboże żeby nie było rozruchów.

Tylko jak to wszystko zrobić skoro Polacy oglądają się tylko za jakimś politycznym zbawicielem zamiast samemu wziąć się do pracy. Zbudowanie tej potęgi jest po prostu niemożliwe z powodów psychologicznych, Polak nie chce wędki skoro podczas każdej kampanii wyborczej politycy się prześcigają w tym ,który da ładniejszą rybę
Wiekszych bredni chyba nie slyszalem od ciebie nigdy.

1 Powiedz mi dwie rzeczy gdzie w POlsce ten socjal ???
Emerytura glodowa , zasilku w praktyce brak

2 Powiedz mi jak to sie dzieje ze Polak ktory wyjedzie nagle magicznie staje sie pracowity
Slyszałes moze o takim powiedzieniu , jaka płaca taka praca ???

To w ramce to podusmowanie herbatnika
1765608.jpg


W tym poscie walnales jak lysy warokoczem o kant kuli


.
 
Do góry