Polemika ze Świadkami Jehowy...

;-)jo;-)

Nowicjusz
Dołączył
29 Czerwiec 2009
Posty
24
Punkty reakcji
0
Grzech jak i śmierć i choroby zostaną usuniete po armagedonie w której zostaną usuniete wszystkie rządy polityczna i religia fałszywa, i na ziemi będą mieszkać tylko prawdziwi chwalcy Boga
Kaszanke ( krupnioki ) możesz jeść ALE BIAŁE czyli bez krwi, jak z pewnością wiesz ŚJ nie przyjmują krw pod żadną postacią czy to transfuzji czy też spożywać. Moi rodzice np. jedzą kaszanki ( ja nie przepadam) ale są one na 100% bez krwi ( znajomi robią)
oto sposób robienia kaszanki która jest dostępna w sprzedaży http://www.wedlinydomowe.pl/print.php?what...cle&id=1189

ps.
nie odżucamy prawa mojżeszowego stosujemy się do niego także ale nie w pełni np. nie zabijamy kogoś jeżeli ten jest rozpustnikiem, prawo mijżeszowe działało na zasadzie oko za oko
 

Jarek1966

Nowicjusz
Dołączył
17 Luty 2007
Posty
1 237
Punkty reakcji
0
Miasto
Tychy
... kto będzie wybawiony ... Rzymian 10: 13 "Gdyż „każdy, kto wzywa imienia Jehowy, będzie wybawiony”." ... Paweł powołuje się na proroka Joela a tym samym potwierdza niezmienność tego orzeczenia .... oczywiście wraz z wzywaniem muszą iść w parze uczynki .. 1 Jana 2:15 "Nie miłujcie świata ani tego, co na świecie. Jeżeli ktoś miłuje świat, nie ma w nim miłości do Ojca; 16 ponieważ wszystko na świecie — pragnienie ciała i pragnienie oczu, i popisywanie się swymi środkami do życia — nie pochodzi od Ojca, lecz pochodzi od świata. 17 Ponadto świat przemija i tak jest z jego pragnieniem, ale kto wykonuje wolę Boga, ten pozostaje na wieki". ....
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
przecajo to sie nazywa wybiorczosc, wybrano to co ma ich roznic od innych - krew wbrew tekstowi (i pochodne) nie nada, a inne rzeczy (jak dekalog wg jamsena nie obowiazuje) - dziwnosc...
coz jak widac pretekst do tego aby sie wyroznic sposrod tlumu jest niezmiernie wazny
 

;-)jo;-)

Nowicjusz
Dołączył
29 Czerwiec 2009
Posty
24
Punkty reakcji
0
jak by my sie do prawa mojżeszowego nie stosowali to po co by nam całe pisma hebrajsko aramejskie w bibli były
tam jest zapisane wiele praw i nakazów których BÓG od nas wymaga a wszystki przykazania mieszczą się w tych wersetach : On żekł do niego: masz miłować Jehowę twego Boga, całym swym sercem i całą swą duszą i całym swym umysłem. To jest największe i pierwsze przykazanie. Drugie, podobne do tego jest to: "Masz miłować swego bliźniego jak samego siebie. Na tych dwóch przykazaniach całe Prawo zawisło, a także Prorocy." Mateusza 22:37-40
Sami porównajcie 10 przykazań do tych dwóch, czy nie oznaczają tego samego??
 
P

Pawian

Guest
jak by my sie do prawa mojżeszowego nie stosowali to po co by nam całe pisma hebrajsko aramejskie w bibli były
Sami porównajcie 10 przykazań do tych dwóch, czy nie oznaczają tego samego??
W judaizmie istnieje 613 przykazań, co określa się mianem Tarjag micwot. Słowo tarjag nie oznacza nic innego poza liczbą - wartość liczbowa liter wynosi właśnie 613. Pośród nich znajduje się 248 przykazań pozytywnych (nakazów) oraz 365 negatywnych (zakazów). Dziesięć Przykazań wyrytych na Tablicach jest częścią sześciuset trzynastu. Rabini kategorycznie sprzeciwiali się specjalnemu wyróżnianiu Dziesięciu Przykazań, podkreślając, że wszystkie micwot są jednakowo ważne.Jeżeli tylko niektóre z 613 przykazań przestrzegamy,a inne pomijamy, zatem traktujemy Biblię w sposób wybiórczy,czyż nie?
 

albo_albo

Pan i Władca
Dołączył
20 Marzec 2009
Posty
2 757
Punkty reakcji
78
Wiek
43
Miasto
SKM Kraków
... według czyich kryteriów jest mierzony ten poziom ... Twoich ????? .... a jak wysoko jesteś nad dnem .... może okularki czas zacząć nosić żeby dobrze widzieć .... ale to w końcu nie jest temat o nas ... ;)

ja jak nie wiem to przyznaję to, jak popełnię błąd to tez tobie jak wytknąłem parę razy ostatnio błędy waszej nauki to zmieniłeś temat albo mnie zakrzyczałeś nie mówiąc już o Danielu, który ci wykazał z tysiąc razy że bzdurzysz nie tylko ty ale i cała wspólnota sekty ŚJ. więc wybacz ale moje dno przy twoim to gdzieś tak wysokość Aconcaguy do wysokości pojezierza mazurskiego. Przepaść straszna. najpierw odnieś się merytorycznie do wypowiedzi inaczej wykreślę cie z mojej listy interlokutorów.
 

;-)jo;-)

Nowicjusz
Dołączył
29 Czerwiec 2009
Posty
24
Punkty reakcji
0
ŚJ to nie sekta. Jest to prawnie zalegalizowana organizacja religijna. Jeżeli o ŚJ mówisz sekta to co powiesz o scientologach - w ich skład wchodzą ludzie bogaci i sławni tacy jak Tom Cruise, John travolta, we Francj toczy się przeciw nik proces jakoby wyłudzili od innych wiernych dość pokaźne sumy pieniędzy, w Polsce też zresztą nie są zalegalizowani.
Proszę cię żebyś nie obrażał innych, to inni cie też obrażać nie będą. Po raz trzeci cytuje "Jak chcecie, żeby ludzie wam czynili, podobnie wy im czyńcie"
Wyrażaj swoje opinie a nie krytykuj innych
 

Rosalie

stara wiedźma
Dołączył
23 Luty 2009
Posty
6 045
Punkty reakcji
425
Miasto
.
SJ to sekta. Jest to prawnie zalegalizowana spółka giełdowa. Jezeli o SJ mowisz sekta, to jest to porównywalne do scjentologów, w jej sklad wchodza omamieni choc bardzo wierzacy ludzie.
 

Armagedon

Armi
Dołączył
6 Październik 2007
Posty
3 865
Punkty reakcji
0
Miasto
Polska
Co się przejmujesz pierwsi chrześcijanie też byli nazywani sektą. Dzieje Apost. 24:14 i 28:22
Prawdziwi chrześcijanie zawsze są postrzegani przez świat za sekciarzy. Tak będzie do końca świata. Najgorzej będzie za czasów Antychrysta w dniach Wielkiego ucisku i ustanowienia New World Order. Okres ten wróży banknot dolarowy i widać intensywne prace nad tym projektem rządów światowych.

Świat się zjednoczy ( Unia Europejska i Unia Północnoatlantycka ) i ogłosi ''Pokój i Bezpieczeństwo'' USA, Kanada i Meksyk połączą się i pojawi się nowa waluta Amero oraz czipy. 1 Tesal. 5:3
Czemu Bóg nie chce takiego pokoju ? Może to będzie masoński czyli lucyferiański pokój. <_<

1 Kor 11:19
 

;-)jo;-)

Nowicjusz
Dołączył
29 Czerwiec 2009
Posty
24
Punkty reakcji
0
Z wikipedi to wziąłem :
Świadkowie Jehowy w Polsce od 31 stycznia 1990 roku są zarejestrowani jako związek wyznaniowy pod nazwą "Strażnica – Towarzystwo Biblijne i Traktatowe. Zarejestrowany Związek Wyznania Świadków Jehowy w Polsce" pod nr 34.[10]

Wiele międzynarodowych organizacji świeckich, także sądowniczych, uznaje ich jako znaną religię, obecnie w większości krajów świata są oni zarejestrowani jako legalny związek wyznaniowy. Czasami Świadkowie Jehowy w zależności od ustawodawstwa wymieniani są jako sekta. We Francji sąd uznał, że Świadkowie Jehowy są sektą, co nie zmieniło statusu prawnego twierdzącego, że są nadal zalegalizowanym związkiem wyznaniowym[11].




Właściwie tak, pierwsi chrześcijanie też byli nazywania przez Żydów i rzymian sektom.
 

armusienka

Love
Dołączył
28 Październik 2008
Posty
4 511
Punkty reakcji
3
Miasto
XVI wiek ;)
Właściwie tak, pierwsi chrześcijanie też byli nazywania przez Żydów i rzymian sektom.
Bożeee
ale to byli pierwsi chrześcijanie,i to było niecałe 2000 lat temu ;]
Świadkowie Jehowy w Polsce od 31 stycznia 1990 roku są zarejestrowani jako związek wyznaniowy pod nazwą "Strażnica – Towarzystwo Biblijne i Traktatowe. Zarejestrowany Związek Wyznania Świadków Jehowy w Polsce" pod nr 34.[10]
od 1990 roku,czyli właściwie od niedawna
to nie widze sensu porównania pierwszych chrzescijan z SJ
jakby nie patrzeć,nie mamy już ciemnogrodu ;]
 

vengo

Nowicjusz
Dołączył
28 Maj 2009
Posty
663
Punkty reakcji
0
ps.
nie odżucamy prawa mojżeszowego stosujemy się do niego także ale nie w pełni np. nie zabijamy kogoś jeżeli ten jest rozpustnikiem, prawo mijżeszowe działało na zasadzie oko za oko
Uzgodnijcie z Jamsenem tę sprawę bo tak jakbym słuchał schizofrenika.
Rozważmy ową ,,zmianę stanowiska"ŚJ w poniższym zestawieniu tematu prawa Bożego. Jehowa Bóg zastąpił Prawo Mojżeszowe czymś lepszym — prawem Chrystusowym[/b]. Jednakże różni przywódcy chrześcijaństwa, którzy twierdzą, że nauczają i przestrzegają tego prawa, nie wyciągnęli żadnych wniosków z całkowicie bezmyślnego postępowania faryzeuszy. Skutkiem tego nadużywają prawa Chrystusowego i je wypaczają(dogmaty,tradycja,kult obrazów), tak samo jak judaizm zniekształcił Prawo Mojżeszowe. CZYLI BÓG ZASTĄPIŁ
Gal 3:24 wyjaśnia to"
Toteż Prawo stało się naszym wychowawcą prowadzącym do Chrystusa, abyśmy dzięki wierze zostali uznani za prawych''
natomiast Jezus w swoim Kazaniu na Górze dał dowody głębokiej miłości do spisanego Słowa Bożego. Szacunek swój wyraził na przykład oświadczeniem Mat5:17:,
„Nie sądźcie, że przyszedłem znieść Prawo albo Proroków [to znaczy Pisma Hebrajskie]. Nie przyszedłem znieść, ale wypełnić”.
Wypełnił Stary Testament prowadzący do Mesjasza z OBIETNICĄ DLA ŻYDÓW i dał nowe czytamy w Jn 13:34,35
34 Daję wam nowe przykazanie, żebyście się wzajemnie miłowali; tak jak ja was umiłowałem, żebyście wy też miłowali się wzajemnie. 35 Po tym wszyscy poznają, że jesteście moimi uczniami, jeśli będzie wśród was miłość”. I TO JEST DLA NAS
dał Nowy Testament z OBIETNICĄ DLA ŻYDÓW i POGAN(czyli dla nas) co do Raj na ziemi A zatem nie obowiązuje nas Prawo Mojżeszowe, dane Żydom . Niemniej apostołowie powoływali się na ST choć formalnie nie podlegali Mu .My również powinniśmy czerpać ze STwiedzę ku przestrodze i uczyć się na błędach Izraela.NIE MA WIĘC SPRZECZNOŚCI MIĘDZY WYPOWIEDZIAMI :IO i Jamsenem.
Wiesz co Brave, wydaje się że to ten okres w którym następuje zmiana stanowiska.
przecajo to sie nazywa wybiorczosc, wybrano to co ma ich roznic od innych - krew wbrew tekstowi (i pochodne) nie nada, a inne rzeczy (jak dekalog wg jamsena nie obowiazuje) - dziwnosc...
coz jak widac pretekst do tego aby sie wyroznic sposrod tlumu jest niezmiernie wazny
NIEZMIERNIE WAŻNA JEST ZNAJOMOŚĆ BIBLII ŻEBY UNIKAĆ KRZYWDZĄCYCH ATAKÓW
 

ekaw2

Nowicjusz
Dołączył
13 Listopad 2007
Posty
3 524
Punkty reakcji
23
Wiek
67
Miasto
Wrocław-Ślęża
jak by my sie do prawa mojżeszowego nie stosowali to po co by nam całe pisma hebrajsko aramejskie w bibli były
tam jest zapisane wiele praw i nakazów których BÓG od nas wymaga a wszystki przykazania mieszczą się w tych wersetach : On żekł do niego: masz miłować Jehowę twego Boga, całym swym sercem i całą swą duszą i całym swym umysłem. To jest największe i pierwsze przykazanie. Drugie, podobne do tego jest to: "Masz miłować swego bliźniego jak samego siebie. Na tych dwóch przykazaniach całe Prawo zawisło, a także Prorocy." Mateusza 22:37-40
Sami porównajcie 10 przykazań do tych dwóch, czy nie oznaczają tego samego??
Jo czy czytasz samodzielnie Pismo?Raz pisza SJ ze prawo zostalo przybite do krzyza A teraz ze mamy je przestrzegac.kto powiedzial i na jakiej podstawie co dalej wazne a co nie?
czy znana jest Ci Arka przymieza?
co w niej sie znajdowalo?i kto byl tego autorem?A co umocowano przy Boku Arki?i kto byl autorem tego?
znasz dekalog?i przestrzegasz go?
Vengo poszukaj w ST tam znajdziesz prawo milosci ktore zacytowal Jezus.Bylo nowe ale nie dlatego ze wczesniej nie znane.Po prostu mialo ono nowy wymiar dla calej ludzkosci
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
vengo - jako ze w twym dlugasnym cytacie znalazlem sie 2 razy
wykaz mi prosze w jakim miejscu bylem agresywny i napisalem cos przeciwko biblijnosci
 

vengo

Nowicjusz
Dołączył
28 Maj 2009
Posty
663
Punkty reakcji
0
vengo - jako ze w twym dlugasnym cytacie znalazlem sie 2 razy
wykaz mi prosze w jakim miejscu bylem agresywny i napisalem cos przeciwko biblijnosci
Subtelnym trikiem ludzkiej myśli jest ,,,ironia'''
ps.to te ramki długaśne

Vengo poszukaj w ST tam znajdziesz prawo milosci ktore zacytowal Jezus.Bylo nowe ale nie dlatego ze wczesniej nie znane.Po prostu mialo ono nowy wymiar dla calej ludzkosci
Jezus wypełnił Prawo Mojżeszowe- całe to Prawo -zawarł w dwóch przykazaniach miłości.Miłuj Boga i bliżniego.Kazanie na górze.Czemu ta dygresja?
 
Do góry