Polemika ze Świadkami Jehowy...

ekaw2

Nowicjusz
Dołączył
13 Listopad 2007
Posty
3 524
Punkty reakcji
23
Wiek
67
Miasto
Wrocław-Ślęża
Coz Jamsen uwazasz wiec ze dekalog jest niewazny a inne zasady tak?Oczyszczona na krzyzu swinia,Mozna mowic falszywie i obrazy czynic....
czemu uciekasz od tematu?
Prawo jest wpisane w serca Jamsen,i obowiazywalo wczesniej tez,mimo ze Arki nie bylo juz w Swiatyni.Czy juz wtedy dekalog zostal uniewazniony?

Vengo prawo Mojzeszowe wskazywalo na Jezusa.Caly ceremonial swiatynny,cykl swiat ,ofiary tak to wszystko wskazywalo na Jezusa.
I to w nim sie wypelnilo.
To prawo bylo spisane przez Mojzesza na papirusie i umieszczone u boku Arki.
Dekalog Vengo natomiast zostal spisany osobiscie przez Boga na materiale niezniszczalnym kamieniu i umieszczone w srodku Arki.
To sa podstawowe roznice.Prawo ktore bylo cieniem rzeczy przyszlych i dekalog Ktory prowadzi do Jezusa?Wskazuje nasza grzesznosc,i jest lustrem dla nas. ak mozna wypelnic np,nie zabijaj?czy jak mona wypelnic>nie czyn obrazow?
Dopuszczone jedzenie wieprzowiny?w jakom momencie swinia stala sie czysta?Na Golgocie?A podzial na czyste i nie byl juz przed potopem wiec i Mojzeszem.
Te przykazania milosci Vengo funkcjonowaly juz w czasach ST i sa zapisane juz w ST...
Owszem na nich sie opiera dekalog.Cztery pierwsze prawa mowia o relacjo czlowiek BOg>Kochaj Boga <ale jak mam to wykazac ze Go kocham?Uscislaja jk ma ta relacja wygladac
Szesc nastepnych mowi nam o relacjach poziomych czlowiek czlowiek.i tez jest rozszezeniem miluj blizniego.czlowiek nie umialby kochac .Dla l;udzi to zbyt ogolnikowe powiedzenie >kochaj.
Oddaleni od zrodel milosci zatracila ludzkosc jej umiejetnosc.Koch ale najbardziej siebi
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
CYTAT(Brave @ 30.06.2009, 22:39)
vengo - jako ze w twym dlugasnym cytacie znalazlem sie 2 razy
wykaz mi prosze w jakim miejscu bylem agresywny i napisalem cos przeciwko biblijnosci

Subtelnym trikiem ludzkiej myśli jest ,,,ironia'''
ps.to te ramki długaśne
sry chyba zmeczony bylem

i prosba nie pisz posta pod postem

polaczylem posty
 

;-)jo;-)

Nowicjusz
Dołączył
29 Czerwiec 2009
Posty
24
Punkty reakcji
0
Arka przymierza jest tam gdzie zostały zabrane kości Mojżesza aby Żydzi nie zaczęli ich uznawać za święte.
aha Arki Noego też nie znajdziecie nigdzie na świecie
 

albo_albo

Pan i Władca
Dołączył
20 Marzec 2009
Posty
2 757
Punkty reakcji
78
Wiek
43
Miasto
SKM Kraków
ŚJ to nie sekta. Jest to prawnie zalegalizowana organizacja religijna. Jeżeli o ŚJ mówisz sekta to co powiesz o scientologach - w ich skład wchodzą ludzie bogaci i sławni tacy jak Tom Cruise, John travolta, we Francj toczy się przeciw nik proces jakoby wyłudzili od innych wiernych dość pokaźne sumy pieniędzy, w Polsce też zresztą nie są zalegalizowani.
Proszę cię żebyś nie obrażał innych, to inni cie też obrażać nie będą. Po raz trzeci cytuje "Jak chcecie, żeby ludzie wam czynili, podobnie wy im czyńcie"
Wyrażaj swoje opinie a nie krytykuj innych

proszę nie rozśmieszaj mnie poczytaj sobie trochę o ich historii i jakie były ich początki, jak byli notowani na giełdzie i jak od samego początku był to zorientowany na kasę przekręt i tyle.

jeśli ci się nie chce szukać tu masz fajny artykuł i kilka faktów:

Są największą sektą w Polsce. Można zakładać że łączna liczba członków organizacji może nawet wynosić 120.000 osób. To sprawia że po KK i Prawosławiu, świadkowie stanowili by trzecie co do wielkości wyznanie w Polsce. Jednak w porównaniu do wyznania katolickiego, do którego przynależność deklaruje 97% naszego społeczeństwa, świadkowie wypadają jako marginalny ruch religijny. Jak sami podają na świecie jest ich niecałe 6 mln, i zamieszkują w 230 krajach świata. Tak na prawdę można szacować że czynnych świadków, pomijając tych którzy z nimi sympatyzują jest około 3 mln. Struktura sekty ma charakter hierarchiczny. Cały świat podzielony jest na strefy zarządzane oczywiście przez przez jednostkę centralną czyli Brooklyn. Opierając się na sprawozdaniach Organizacji za rok 2003 na świecie istnieje 109 oddziałów które to stanowią regionalne ośrodki wykonawcze zarządzane przez centralę główną. Oddział dzieli się na okręgi, gdzie każdy z nich zawiera około 20 obwodów. A obwód z kolei składa się na mniej więcej 20 zborów. Liczba zborów, czyli lokalnych wspólnot ŚJ wynosi około 96 tyś. Jeśli chodzi o nasz kraj to struktury oddziału składają się z 1 781 zborów. Co 16 Świadek Jehowy jest pionierem. Nie sposób jednak określić kto zajmuje się czynnie głoszeniem w swoim miejscu zamieszkania. Nierzadko w celu głoszenia świadek udaje się do innego miasta, gdzie go nikt nie zna, i dzięki temu może wtedy odgrywać role uduchowionego człowieka. W Polsce związek wyznaniowy został zarejestrowany 31.01.1990r pod nazwą Związek Wyznania Świadków Jehowy. A oficjalna nazwa brzmi Strażnica – Towarzystwo Biblijne i Traktatowe. Jak podaje statut ruch ten nosi miano organizacji międzynarodowej. Głównym koordynatorem polskiego oddziału i jednocześnie Przewodniczącym Zarządu, a tym samym osobą kierującą w Polsce jest Franciszek Mielczarek. Polska centrala ŚJ obejmująca cały kraj mieści się w podwarszawskim Nadarzynie. Zaś polskie kierownictwo Organizacji nosi nazwę "Ciała Kolegialnego" jednakże personalia osób zasiadających w tym organie nie są powszechnie znane. Po wielu kompromitacjach jakie zdarzyły się w przeszłości, kierownictwo tego wyznania steruje widocznie z ukrycia. Centrala główna, kierowana przez Watch Tower and Track Society, ma swą światową siedzibę w Brooklyn Walkill, New York 12589 U.S.A., a podległa siedziba europejska mieści się przy 60, rue d’Argile 1950 Kraainem w Belgii. Oficjalnie Towarzystwo Strażnica ze swą siedzibą w Brooklynie jest prawnie zarejestrowane jako podmiot prawa handlowego (spółka akcyjna), o charakterze handlowo-wydawniczym i treściach "religijnych". Ze względu na skrajne poglądy wyznaniowe przeszło 70 krajów wydało przepisy ograniczające ich działalność. W Polsce ŚJ zostali zdelegalizowani w 1950r Specyficzną cechą członków tego wyznania jest ich wiara w organizacje. "Złóż swoją wiarę w zwycięską organizację!" tak naucza Strażnica, ich pismo propagandowe. Wszystkie nauki obojętnie czy to na temat Boga, czy życia po śmierci, oparte są na wierze w to, że ich organizacja jest niezwyciężona i przemawia w imieniu Boga. Założycielem nurtu z którego wywodzą się dzisiaj ŚJ był Karol Russell. Człowiek posiadający zaledwie podstawowe wykształcenie. On to powołał do istnienia Badaczy Pisma Świętego w 1881 r. oraz korporację wydawniczo-propagandową o nazwie "Strażnica Syjońska Towarzystwo Traktatowe". W roku 1884 r. przekształcił ją w spółkę akcyjną i prawnie zarejestrował w Pensylwanii. Zaraz też Towarzystwo Strażnica, często używany skrót korporacji wypuściło akcje w cenie 10 $ za jedną. Russell aby mieć pełną kontrolę nad swoim Towarzystwem, nabył zdecydowaną większość akcji, spieniężając na ten cel cały majątek, odziedziczony po swym ojcu, zamożnym hurtowniku i właścicielu sieci sklepów. W tej sytuacji mógł być dozgonnym prezesem własnego Towarzystwa Strażnica. Jeszcze w 1912 r., a więc na kilka lat przed jego śmiercią, posiadał w swym ręku 47 tys. akcji na 50 tys., które wypuściło Towarzystwo'. W taki sposób Russell był jednocześnie prezesem zarządu spółki akcyjnej i "pastorem" "około 500 zborów [Badaczy Pisma Świętego] w USA i Wielkiej Brytanii" Jednak dzisiejsze kierownictwo organizacji próbuje wszelkimi sposobami ukryć fakt akcyjnego początku, kierowanego przez nich Towarzystwa Strażnica i rozgłasza, iż nie były to akcje tylko "datki", sugerując jednocześnie, że "być może owe datki uznawano za dowód szczerego zainteresowania działalnością organizacji"! Jedno co mogę skwitować spostrzeżeniem, Świadkowie Jehowy to międzynarodową organizacją nastawiona na zarabianie dużych pieniędzy, jako spółka prawa handlowego. Jej celem nie jest zbawienie człowieka, lecz kapitał który wędruje do kieszeni wąskiej grupy, kasztem wykorzystywanej naiwnej większości. Działalność gospodarczą jaka prowadzi Strażnica, może być w istocie wielką pralnia brudnych pieniędzy. Towarzystwo wykazuje olbrzymie zyski, za pozornie wyprodukowaną i sprzedaną literaturę, a tym czasem rozdaje ja bezpłatnie w wielu krajach. Skąd się bierze zatem ten olbrzymi kapitał ? Czy działalność mająca za zadanie zbawić człowieka to tylko przykrywka ? Swego czasu jeden z inspiratorów przekształcenia tej organizacji na świecie roku 1926 tak mówił "Bóg stworzył od początku organizację, ale szatan ukradł tę myśl Bożą i stworzył organizację dla siebie. Wszystkie kościoły i świeckie organizacje są organizacjami szatana. Natomiast Towarzystwo Strażnica i wszyscy jego zwolennicy stanowią organizację Bożą. Jest ona „małżonką Bożą". Prekursorzy SJ skupiających się wokół Russella nazywali się Badaczami Pisma Świętego, później przekształcili się w Świadków Jehowy. Miało to miejsce po śmierci Russella kiedy to następcom jego został Joseph F. Rutherford. Doszło wtedy do rozłamu. Ci, którzy pozostali przy Rutherfordzie, przyjęli w 1931 r. nazwę Świadków Jehowy. Obecna ich doktryna stanowi przykład chrześcijańskiego synkretyzmu, zjawiska łączenia się wątków różnych religii w jeden system wyznaniowy. Nie sposób nie wspomnieć, o cechach charakterystycznych dla tego wyznania. Nie znam osobiście jak dotąd drugiego związku wyznaniowego zmieniającego tak często własne wierzenia i nauki, chociażby te o Końcu Świata, i zapowiedzi nastania raju na ziemi. Starsi zboru sami mają problemy z rozpoznaniem najnowszych wykładni, gdyż nie nadążają z ciągle zmieniającymi się naukami. Na zakończenie należy pogratulować Świadkom Jehowy nieugiętego trwania przy własnych racjach, nieważne czy są one fikcyjne czy nie, ważne by wierzyć Strażnicy.
 

Jarek1966

Nowicjusz
Dołączył
17 Luty 2007
Posty
1 237
Punkty reakcji
0
Miasto
Tychy
.... po pierwsze jak cytujesz to podaj źródło ... po drugie zanim zacytujesz upewnij się że artykuł jest wolny od kłamstw ... ten niestety zawiera takie ... i tak powstają bajki .... ;)
 

albo_albo

Pan i Władca
Dołączył
20 Marzec 2009
Posty
2 757
Punkty reakcji
78
Wiek
43
Miasto
SKM Kraków
.... po pierwsze jak cytujesz to podaj źródło ... po drugie zanim zacytujesz upewnij się że artykuł jest wolny od kłamstw ... ten niestety zawiera takie ... i tak powstają bajki .... ;)

tak a niby jakie ? może konkrety ? ja zawsze staram się takowe podawać no chyba, że prawdę uznajesz za kłamstwo.
 

;-)jo;-)

Nowicjusz
Dołączył
29 Czerwiec 2009
Posty
24
Punkty reakcji
0
co do tych pieniędzy co tam piszesz.
MNa każdej sali jest umieszczona skrzynka do której każdy kto chce wżoca niewielkie ilości pieniędzy które służą do utrzymania obiektu.
Są też wżucane pieniądze na to aby móc drukować czasopisma.
W naszej religi jest to powiedzmy tajne ile kto wpłacił u was krąży taca każdy patrzy jeden na drugiego kto wżuca więcej.
Potem kościoły mają samochody dość dobre, nie wiadomo co księża trzymią w swoich pomieszczeniach.
Aha za kościoły nie płaci się czynszu, są one od tego odstawione.
to pomyśl kto zarabia więcej na wiernych wy czy my
aha jak mi wiadomy to nie idzie kupić akcji ŚJ jak takie gdzieś znajdziesz to daj mi znać chętnie kupie ;-)
 

Jarek1966

Nowicjusz
Dołączył
17 Luty 2007
Posty
1 237
Punkty reakcji
0
Miasto
Tychy
tak a niby jakie ? może konkrety ? ja zawsze staram się takowe podawać no chyba, że prawdę uznajesz za kłamstwo.
... chyba żartujesz ze mnie ... ja mam Ci podawać konkrety ... wysil się i sprawdź sam co jest kłamstwaem skoro postanowiłeś coś cytować ... a nie rób z siebie człowiek co powtarza wszystko co usłyszy .... w każdym razie na takich właśnie kłamstwach bazujecie ... :p
 

albo_albo

Pan i Władca
Dołączył
20 Marzec 2009
Posty
2 757
Punkty reakcji
78
Wiek
43
Miasto
SKM Kraków
... chyba żartujesz ze mnie ... ja mam Ci podawać konkrety ... wysil się i sprawdź sam co jest kłamstwaem skoro postanowiłeś coś cytować ... a nie rób z siebie człowiek co powtarza wszystko co usłyszy .... w każdym razie na takich właśnie kłamstwach bazujecie ... :p

no tak, prawda boli.. może jednak Ty sprawdź czy przypadkiem organizacja, do której należysz to nie przekręt ;) mógłbyś się zdziwić.

co do tych pieniędzy co tam piszesz.
MNa każdej sali jest umieszczona skrzynka do której każdy kto chce wżoca niewielkie ilości pieniędzy które służą do utrzymania obiektu.
Są też wżucane pieniądze na to aby móc drukować czasopisma.
W naszej religi jest to powiedzmy tajne ile kto wpłacił u was krąży taca każdy patrzy jeden na drugiego kto wżuca więcej.
Potem kościoły mają samochody dość dobre, nie wiadomo co księża trzymią w swoich pomieszczeniach.
Aha za kościoły nie płaci się czynszu, są one od tego odstawione.
to pomyśl kto zarabia więcej na wiernych wy czy my
aha jak mi wiadomy to nie idzie kupić akcji ŚJ jak takie gdzieś znajdziesz to daj mi znać chętnie kupie ;-)

po pierwsze: ORTOGRAFIA synku ORTOGRAFIA jak ci przeglądarka podkreśla na czerwono to poprawiamy błędy !

po drugie:
skrzynek w KK jest też cała masa, na tacę jeśli nie chcesz to nie musisz nic dawać, poza tym jest tyle osób, że tak naprawdę nikt nie ogarnie kto ile dał, poza tym taca jest ofiarą, którą się składa na to, aby kościół utrzymać i tu nie chodzi tylko o czynsz ale całe utrzymanie. chcę mieć ciepło w kościele w zimie dlatego płacę proste

po trzecie:

ŚJ byli notowani na giełdzie a nie są, po drugie to organizacja głównie typu PROFIT i jako taka została założona.
 

Jarek1966

Nowicjusz
Dołączył
17 Luty 2007
Posty
1 237
Punkty reakcji
0
Miasto
Tychy
... to w co wierzysz to Twoja osobista sprawa ... to co uznajesz za prawdę to też Twoja osobista sprawa i nic mi do tego ... kiedy to zacytowałeś mogłem pomyśleć że czynisz to nieświadomie ... jednak gdy zwróciłem Ci uwagę że cytat zawiera kłamstwa a Ty dalej w to brniesz i obrażasz innych ludzi pisząc kłamstwa ... to to już świadczy że jesteś złym człowiekiem ... który nie szuka prawdy tylko argumentów do obrony swojej iluzji .... :papa:
 

albo_albo

Pan i Władca
Dołączył
20 Marzec 2009
Posty
2 757
Punkty reakcji
78
Wiek
43
Miasto
SKM Kraków
... to w co wierzysz to Twoja osobista sprawa ... to co uznajesz za prawdę to też Twoja osobista sprawa i nic mi do tego ... kiedy to zacytowałeś mogłem pomyśleć że czynisz to nieświadomie ... jednak gdy zwróciłem Ci uwagę że cytat zawiera kłamstwa a Ty dalej w to brniesz i obrażasz innych ludzi pisząc kłamstwa ... to to już świadczy że jesteś złym człowiekiem ... który nie szuka prawdy tylko argumentów do obrony swojej iluzji .... :papa:

czyli dalej lejesz wodę, zapytałem cię które rzeczy to kłamstwa nie odpowiedziałeś, to co zacytowałem cytowali już tu wcześniej inni z innych źródeł, jak przewertujesz z 50 stron wcześniej Rosalie czy Daniel czy wiele innych osób cytowało i podawało linki do publikacyj nieraz w tej sprawie. ŚJ to sekta, i tym stwierdzeniem nie obrażam poszczególnych świadków tylko stwierdzam FAKT. Poszczególni świadkowie jehowy to bardzo często ludzie godni naśladowania, mocno wierzący i dobrzy a jedynie zmanipulowani przez bandę cwaniaków i tyle. Ty odbierasz to personalnie a ja nie atakuję ciebie no chyba, że już piszesz totalne bzdury a jedynie atakuję samą organizację, której działalność jest szkodliwa dla samych jej członków, ale także dla innych, z którymi ta organizacja się styka a którzy to do niej nie należą.
 

;-)jo;-)

Nowicjusz
Dołączył
29 Czerwiec 2009
Posty
24
Punkty reakcji
0
ty wiesz swoje ja wiem swoje
a do ortografi się nie czepiaj bo nie każdy musi być tak wyuczony jak ty
aha i nie najeżdrzajciena siebie nawzajem
 

albo_albo

Pan i Władca
Dołączył
20 Marzec 2009
Posty
2 757
Punkty reakcji
78
Wiek
43
Miasto
SKM Kraków
ty wiesz swoje ja wiem swoje
a do ortografi się nie czepiaj bo nie każdy musi być tak wyuczony jak ty
aha i nie najeżdrzajciena siebie nawzajem

jak chcesz to trwaj w niewiedzy, wolny człowiek ma wolną wolę i własny wybór i to szanuję, ale z faktami kłócić się nie da.

co do ortografii to czepiam się bo istnieje wbudowane narzędzie do poprawiania błędów a milej się czyta bez lapsusów językowych.
 

;-)jo;-)

Nowicjusz
Dołączył
29 Czerwiec 2009
Posty
24
Punkty reakcji
0
nie wiem czy w operze jest takie coś wbudowane
a co do niewedzy
nikt nie wie kto tą wiedze ma ale wszyscy wiedzą że ją mają ( zatkao??)\
ja wierze w to co mówie i czego się uczę ty wierzysz w to co mówisz i czego się uczysz
ja nie obrażam cienie ani twojej wiary a ty mnie ani mojej wiary
aha przyznaje że założyciel ruchu badaczy pisma śwętego a potem ŚJ był bogatą osobą
 

przecajo

ja tetryk
Dołączył
22 Kwiecień 2009
Posty
3 329
Punkty reakcji
91
Wiek
65
Miasto
wielkamałopolska
Mnie też wydaje się że "KAZANIE NA GÓRZE" zawiera wszystkie odpowiedzi, poza jedną, Gdzie tam mowa o kaszance?
 

albo_albo

Pan i Władca
Dołączył
20 Marzec 2009
Posty
2 757
Punkty reakcji
78
Wiek
43
Miasto
SKM Kraków
nie wiem czy w operze jest takie coś wbudowane

sprawdzić nie zawadzi

a co do niewedzy
nikt nie wie kto tą wiedze ma ale wszyscy wiedzą że ją mają ( zatkao??)\

OMG no fakt zatkało... podaruję sobie złośliwe komentarze

ja wierze w to co mówie i czego się uczę ty wierzysz w to co mówisz i czego się uczysz
ja nie obrażam cienie ani twojej wiary a ty mnie ani mojej wiary
aha przyznaje że założyciel ruchu badaczy pisma śwętego a potem ŚJ był bogatą osobą

ci w strażnicy teraz też biedni nie są
 
Do góry