Pogawędki Informatyków i komputerowców

jacobbs

Pan Demonium
Dołączył
11 Sierpień 2007
Posty
6 077
Punkty reakcji
31
Miasto
Paradise
XP mam teraz ale po wymianie kompa przesiądę się raczej na 64-bitową Vistę.
 

master6x6

Słowianin
Dołączył
25 Lipiec 2007
Posty
6 636
Punkty reakcji
129
Miasto
Rzeszów
Mam argumenty ale nie chce mi się ich pisać dla was psy;/ Pierr dol cie się, narqa, żal mi was

jego wypowiedz przypomina mi scenkę małego rozpuszczonego dzieciaka, który zatyka uszy, skacze i drze się "lalalala nie slysze was" :D


Tak zgadzam się, wiedza jest najważniejsza.
A co do tej pracy to jakaś odskocznia jest, mam własne pieniądze i wydaje na co chcę :) Dobra sprawa. Na Allegro także sprzedaję. Zarobki mam wystarczające na miesiąc.

Co sprzedajesz ? :)
 

HeX

Nowicjusz
Dołączył
21 Czerwiec 2005
Posty
951
Punkty reakcji
1
jego wypowiedz przypomina mi scenkę małego rozpuszczonego dzieciaka, który zatyka uszy, skacze i drze się "lalalala nie slysze was" :D
Heh, świetne porównanie... Dawno nie widziałem takiej scenki, a tutaj można to łatwo sobie wyobrazić xD

I jakże wspaniała :)

Wspaniała i zarobkowa ;P
 

8-) LoL (-8

Farciarz
Dołączył
28 Luty 2007
Posty
1 039
Punkty reakcji
2
Wiek
31
Miasto
Laskowice Pomorskie
Sprzedałem już 2x laptopy, 2x zegarki, grę, i niedługo będę dawał pod młotek palmtopa.

Jak na 18-latka tak + - 350zł / msc jest git :)

Programista WWW nie potrzebuje znać matematyki. Na uczelniach mimo iż wybierasz specjalizację uczysz się także dziedziny Informatyki takiej, które nie jest Ci potrzebna.
To ładnie. 350zł w wieku 18 lat no i do tego robisz to co lubisz, a to chyba najważniejsze. Umiem podstawy HTMLa i PHP, poznałem dzięki Tobie trochę DOSa no i nadal się uczę, lecz prawdziwym moim powołaniem jest naprawa/modernizacja komputera, wymiana części rozwiązywanie problemów z softwarem i hardwarem, usówanie wirusów itd. Programowanie=0.
 

HeX

Nowicjusz
Dołączył
21 Czerwiec 2005
Posty
951
Punkty reakcji
1
Tylko trzeba być dobry z matmy;( ja nie jestem... Nie rozumiem matmy, po prostu nie wchodzi mi ona do głowy.

Nie do końca tak trzeba umieć ;P Zależy co chcesz robić ;P Tak jak Nookie napisał webmaster nie potrzebuje ;P Poza tym, nawet jeżeli stosuje się matematykę to nie jest ona taka zaawansowana ;P
 

8-) LoL (-8

Farciarz
Dołączył
28 Luty 2007
Posty
1 039
Punkty reakcji
2
Wiek
31
Miasto
Laskowice Pomorskie
Nie do końca tak trzeba umieć ;P Zależy co chcesz robić ;P Tak jak Nookie napisał webmaster nie potrzebuje ;P Poza tym, nawet jeżeli stosuje się matematykę to nie jest ona taka zaawansowana ;P
Łapie matematykę tylko do poziomu odejmowania i dodawania, mnożenia i dzielenia, figury geometryczne, a tak to wszystko mi się wali np. Pierwiastki...Kanada...:)
 

HeX

Nowicjusz
Dołączył
21 Czerwiec 2005
Posty
951
Punkty reakcji
1
Dziwi mnie tylko to, że bardzo dużo osób ma problemy z matematyką... Ja kocham matematykę... A spora większość moich znajomych ma problemy z matematyką... Nie wiem czy tak było zawsze czy naprawdę matematyka jest taka trudna...
 

master6x6

Słowianin
Dołączył
25 Lipiec 2007
Posty
6 636
Punkty reakcji
129
Miasto
Rzeszów
Nookie czyli tak jak ja wyprzedajesz co jest ci nie potrzebne :D
Ja ostatnio sprzedałem motor w częściach, jeszcze zostało mi ze 3 części :D


Co do studiów: to słyszałem, że fizyka lubi dać w kość na informatyce. I dla tego dość bardzo obawiam się :/
Bo orłem nie jestem z fizyki...
 

HeX

Nowicjusz
Dołączył
21 Czerwiec 2005
Posty
951
Punkty reakcji
1
Ja trochę bardziej ambitnie, w przyszłości będę poszukiwał stanowiska administratora sieci komputerowych ;) Kocham tą robotę ^^
 

Nookie

Nowicjusz
Dołączył
17 Czerwiec 2006
Posty
3 117
Punkty reakcji
9
Ja trochę bardziej ambitnie, w przyszłości będę poszukiwał stanowiska administratora sieci komputerowych mruga.gif Kocham tą robotę ^^
Tak, później po studiach i ja również.
Ale jaki zarządca firmy przyjmie kogoś po LO na stanowisko Administratora systemów?
To co napisałem tyczy się tego co będzie za 1,5 roku w moim życiu.
 

HeX

Nowicjusz
Dołączył
21 Czerwiec 2005
Posty
951
Punkty reakcji
1
Każdy o ile zrobisz certyfikat ;P Nie musisz iść na studia... Teraz nie pamiętam adresu stronki ani firmy która wydawała takie certyfikaty ale spytam się kumpla i gdy mi odpisze to podam, bo on dłużej siedzi w sieciach i też na nie idzie...
 

Nookie

Nowicjusz
Dołączył
17 Czerwiec 2006
Posty
3 117
Punkty reakcji
9
Widzisz, już jeden certyfikat zrobiłem sobie:
- "Kurs komputerowy z elementami grafiki" poziom: średnio-zaawansowany ZDZ Warszawa | Certyfikat + Zaświadczenie
- "Psychoedukacja" Zaświadczenie

A teraz planuję coś takiego.
tytuł jaki można otrzymać: Specjalista ds. Programowania stron WWW. cena: 1800zł Niestety brak dofinansowania z UE :/
 

HeX

Nowicjusz
Dołączył
21 Czerwiec 2005
Posty
951
Punkty reakcji
1
Powiem tylko tyle, że polskie certyfikaty są mało warte ;P No ale zawsze lepsze coś niż nic, prawda?

Tak z czystej ciekawości (nie żebym nie wierzył ;P), możesz pokazać jak wyglądają te certyfikaty?
 

Nookie

Nowicjusz
Dołączył
17 Czerwiec 2006
Posty
3 117
Punkty reakcji
9
Ok, wyślij mi na priv adres maila to prześlę Tobie scan.
---
Wysłałem, oczywiście pozwoliłem sobie zamazać niektóre rzeczy ;)
 

HeX

Nowicjusz
Dołączył
21 Czerwiec 2005
Posty
951
Punkty reakcji
1
Hah, fajny certyfikat... A mnie teraz wzięło na certyfikowanie się xD Będzie trzeba pomyśleć o czymś w bliższej lub trochę dalszej przyszłości ^^

//EDIT

Oczywiście ;) Dziękuję za email ;)
 

Nookie

Nowicjusz
Dołączył
17 Czerwiec 2006
Posty
3 117
Punkty reakcji
9
No ja się staram zrobić tyle ile mogę najwięcej. Dlatego chcę zrobić ten z PJWSTK.
//EDIT
Proszę bardzo :)
 

yeti86

Nowicjusz
Dołączył
9 Czerwiec 2006
Posty
2 399
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Miasto
Jarocin
Wy tak wierzycie w te certyfikaty jak w boga niemalże.
Mam 3 certyfikaty m$ i co mi z tego jak w jednych firmach na mnie patrzą co ja tu robię (za dużo wiem) a w innych to olewają totalnie.

A ogólnie to wątku webmaster i matematyka. To niestety jesteście w błędzie, aktualnie webmaster musi znać matmę. Większość stron to strony dynamiczne a te mają już dużo związku z programowaniem a tu trzeba znać podstawy dobrze.
 

Nookie

Nowicjusz
Dołączył
17 Czerwiec 2006
Posty
3 117
Punkty reakcji
9
Wy tak wierzycie w te certyfikaty jak w boga niemalże.
Ten txt mi się podoba :D
A ogólnie to wątku webmaster i matematyka. To niestety jesteście w błędzie, aktualnie webmaster musi znać matmę. Większość stron to strony dynamiczne a te mają już dużo związku z programowaniem a tu trzeba znać podstawy dobrze.
Tak, zgadzam się, ale nie w takim stopniu jak programista.
 
Do góry