Pogawędki Informatyków i komputerowców

Nookie

Nowicjusz
Dołączył
17 Czerwiec 2006
Posty
3 117
Punkty reakcji
9
Już Fray to załatwił, odwiedzają go 3-4 osoby. Niech to stoi, mi nie wadzi.
 

Gressil

®
Administrator
Dołączył
17 Kwiecień 2009
Posty
6 075
Punkty reakcji
561
Może z czasem się rozwinie. Trzeba być dobrej myśli. Swoją drogą przydało by się ludziom uświadomić dlaczego IRC to taka dobra sprawa. Jak będę miał chwilę to może napiszę artykuł na ten temat. Może to ludzi przekona... przynajmniej część.
 

proxy92

Nowicjusz
Dołączył
30 Październik 2008
Posty
790
Punkty reakcji
24
Wiek
32
IRC to klasyka, piękna sprawa, tylko niestety, ostatnio ten protokół jest coraz mniej popularny. Ludzie wolą badziewne gg, skype itp.
 

Nookie

Nowicjusz
Dołączył
17 Czerwiec 2006
Posty
3 117
Punkty reakcji
9
Żeby chociaż GG czy Skype, teraz króluje prze***any "fejsik" (Facebook). Szczerze, miałem tam konto 2-3 dni, coś takiego. Ogólnie rzecz biorąc pomysł dobry ale... Znając ludzi normalnie czyli irl są spoko, śmieszni, interesujący itp itd, ale! Patrząc na fotki u nie których na profilu widzę jak są pijani, strzelają sobie fotki w kiblu, w obcisłych spodniach i tylko po to, aby ktoś kliknął "lubię to", albo te żałosne "jest w związku z....". Koleżanka się rozeszła ze swoim i kliknąłem "lubię to!". A co? Jest opcja więc czemu nie mogę skorzystać. Oczywiście wielkie oburzenie. BTW, ludzie podają o sobie wszystko, szkoła, praca, związek, znajomi, nr telefonu niedługo będzie jeszcze opcja PIN do bankomatu. Skasowałem konto i na każdym kroku powtarzam "Facebook ssie". A Wy co na to?
 

Nookie

Nowicjusz
Dołączył
17 Czerwiec 2006
Posty
3 117
Punkty reakcji
9
"Facebook ssie" :p Ale pod względem bazy danych to duży +. Można się dowiedzieć wielu ciekawych rzeczy :D
 

Gressil

®
Administrator
Dołączył
17 Kwiecień 2009
Posty
6 075
Punkty reakcji
561
Portale społecznościowe to nie jest dobry pomysł to raz(mam na myśli takie na których podajemy swoje dane i/lub wstawiamy swoje zdjęcia). Druga sprawa jest taka, że Gadu-Gadu , Skype i temu podobne aplikacje nie sprawdzają się przy większej liczbie użytkowników. Te wszystkie kolorowe chaty to według mnie nieporozumienie. Rzygać mi się chce takimi "komunikatorami". Więc jakby nie patrzeć do rozmów tekstowych bezkonkurencyjnie IRC. Posiada on poza tym jedną cechę której inne nie mają. Fakt, że trzeba go skonfigurować przed pierwszym użytkiem odstrasza idiotów i dzieciaków (bardzo duży plus).
 

Nookie

Nowicjusz
Dołączył
17 Czerwiec 2006
Posty
3 117
Punkty reakcji
9
@UP dokładnie Gressil'ku.

Mam nadzieję, że ten temat się rozwinie bo swego czasu był bardzo ciekawy i popularny w tym dziale. Trzeba to rozruszać.
 

Gressil

®
Administrator
Dołączył
17 Kwiecień 2009
Posty
6 075
Punkty reakcji
561
Słyszeliście o rzekomym "małżeństwie Nokii i Microsoftu" ?
 

Gressil

®
Administrator
Dołączył
17 Kwiecień 2009
Posty
6 075
Punkty reakcji
561
Windows phone 7 ma się stać głównym systemem operacyjnym w nowych nokiach.
 

Nookie

Nowicjusz
Dołączył
17 Czerwiec 2006
Posty
3 117
Punkty reakcji
9
Hmm ciekawe. Jednak ja jestem za moimi wspaniałymi Sony Ericsson'ami. Są świetne, dzięki filtracji połączeń :)
 

Gressil

®
Administrator
Dołączył
17 Kwiecień 2009
Posty
6 075
Punkty reakcji
561
Nie rozumiem co im się nie podobało w Symbianie. Teraz Symbian będzie mógł wylądować na dowlnym telefonie. Pod warunkiem, że producent go zechce.
 

Nookie

Nowicjusz
Dołączył
17 Czerwiec 2006
Posty
3 117
Punkty reakcji
9
Telefon to telefon :p Do dzwonienia ;)
Dziś dostałem do roboty lapka. Podczas chkdsk c: /r błędów sypało bardzo dużo, czułem się jakbym oglądał wygaszacz wprost z Matrix'a :D Po zrobieniu partycji c: opalam go a tu czarny ekran i myszka. Teraz recovery co mogłem od razu wychodzi na to. Vista working ;p
 

Gressil

®
Administrator
Dołączył
17 Kwiecień 2009
Posty
6 075
Punkty reakcji
561
Vista to zuo. Jeżeli miałbym pomiędzy Windowsami wybierać to albo XP z SP3 albo W7. btw. microsoft już pracuje nad W8
 

Nookie

Nowicjusz
Dołączył
17 Czerwiec 2006
Posty
3 117
Punkty reakcji
9
ja mam XP i oczywiście ustawiony na max wydajność, bez zbędnych udogodnień wizualnych itp. Działa nawet dobrze jak na 1GB Ramu.
 

Gressil

®
Administrator
Dołączył
17 Kwiecień 2009
Posty
6 075
Punkty reakcji
561
Minimalne wymagania sprzętowe dla systemu Windows XP Professional obejmują:
  • Procesor Pentium 233 megaherców (MHz) lub szybszy (zalecany procesor 300 MHz)
  • Przynajmniej 64 megabajty (MB) pamięci RAM (zalecane 128 MB)
  • Przynajmniej 1,5 gigabajta (GB) wolnego miejsca na dysku twardym

także tego...

xp nie jest wcale taki pamięciożerny wystarczy porównać z Vistą (wiem, że w Viście jest więcej wodostrysków ale mimo wszystko)
 

Nookie

Nowicjusz
Dołączył
17 Czerwiec 2006
Posty
3 117
Punkty reakcji
9
Tak tylko ja mam super hyper mobile netbook więc prądu tam mało ze względu na oszczędność, ale trzyma trzyma poziom. Angel jeszcze nie odpisał odnośnie tego błędu :p
 

Gressil

®
Administrator
Dołączył
17 Kwiecień 2009
Posty
6 075
Punkty reakcji
561
Podepnij się pod RSS forumowiska. Może zauważysz coś niezwykłego ;)
 
Do góry