Pogaństwo-neopogaństwo

Aurora

Nowicjusz
Dołączył
30 Marzec 2007
Posty
23
Punkty reakcji
0
Miasto
Ueh, to ja też się wypowiem. Poganką jestem od dawna. Niestety nie z dziada, pradziada, ale co zrobić ... :D
Śmiem identyfikować się z wiccą. Powiedziałbym coś więcej, ale nie ma czego, bo wszystko już ładnie wyśpiewaliście ==' Ot, po prostu dopisuję się kręgu pogan. Witajcie :D
 

Kloner

Nowicjusz
Dołączył
31 Marzec 2007
Posty
86
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Neopoganom :hahaha: radzę by przeczytali "Wiekuistego Człowieka" Chestertona
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
ad: berials
jest jakby tu powiedziec pare nurtow
- lucyfernianie probujacy sie wywodzic z niemiec XIII wieku, stawiajacy na czele Szatana jako najwyzszego boga, traktujacy naszgo boga jako uzurpatora bardziej ideowi, stawiajacy na rozwoj osobowy, samopoznanie etc. - kultywujacy biblie szatana (por Shandor La vey) <== tu mozna by powiedziec o czarnym kosciele
- lucyfernianie - bardziej ze stylu zycia, "przyjemnosc celem zycia" - folgujacy sobie
- lucyfernianie skupiajacy sie na czarnej magii okultyzmie bywa ze i gnozie - troche zblizajacy sie zachowaniami do masonerii, czesto rozmawiajacy z duchami etc..
wszysycy oni maja sie za lucyferian + wielu innych ty siebie jak lokujesz?
 

Berials

Ex Moderator / Ex użytkownik
Dołączył
21 Wrzesień 2005
Posty
7 372
Punkty reakcji
3
Brave,są mi znane te podziały ale nie pomyliłeś przypadkiem nurtu Lucyferiańskiego z Satanistycznym? Chociaż teraz granica jest dość mocno zatarta.

A co do puenty, kiedyś ideintyfikowałem się z Satanizmem racjonalnym, teraz jak pisze Qon - pozostaje jedynie ateuszem, podobnie zresztą jak byłem i wcześniej.
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
okk
coz
ten podzial nie byl "jakis madry"
powiem a propos bycia ateuszem
chociaz tyle dobrze....
 

still sane

Nowicjusz
Dołączył
7 Luty 2006
Posty
380
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
From the pagan vastland
Brave,są mi znane te podziały ale nie pomyliłeś przypadkiem nurtu Lucyferiańskiego z Satanistycznym? Chociaż teraz granica jest dość mocno zatarta.

A co do puenty, kiedyś ideintyfikowałem się z Satanizmem racjonalnym, teraz jak pisze Qon - pozostaje jedynie ateuszem, podobnie zresztą jak byłem i wcześniej.
Berials zmieniłeś religię :D ?? Ja swoich bogów nie porzuce ha :eek:k:
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
odniose sie do sygny - jednorazowo
"Demokracja jest najgorszym z możliwych ustrojów, tylko, że lepszego nikt jeszcze nie wymyślił"
nomokracja
 

outremer

Fratres Militiae Templi
Dołączył
19 Listopad 2006
Posty
6 255
Punkty reakcji
165
Miasto
15
Neopogaństwo zaczyna przenikać coraz bardziej do naszego świata.

Uniwersytet w Edynburgu zakazuje konferencji chrzescijańskiej

Szkocki uniwersytet w Edynburgu, wsławiony zeszłoroczną decyzją usunięcia modlitwy z programu zakończenia roku akademickiego oraz niedawną decyzją odmawiającą grupom chrześcijańskim zorganizowania konferencji na temat niemoralności homoseksualizmu, jak również proponujący rozszerzenie zakazu rozpowszechniania Biblii na terenie uniwersystetu, wyraził właśnie gorącą aprobatę zorganiowania w przyszłym miesiącu konferencji na temat pogaństwa.

Na konferencji, organizowanje przez działające na uniwersytecie Towarzystwo Pogańskie Pagan Society, planuje się prezentację wielu tematów, takich jak "Magia i sztuka czarnoksięska w XXI wieku", "Pogańskie rodzicielstwo", "Pogańskie małżeństwo", "Pogańska symbolika i praktyka", "Magia starożytnej Grecji", "Tańce szamańskie", i wiele innych. Szkocka Federacja Pogan cieszy się z możliwości zorganizowania na terenie Uniwersytetu konferencji, która "umożliwi ludziom wysłuchanie prelekcji na różne aspekty współczesnego pogaństwa oraz umożliwi zapoznanie się ludzi tak samo myślących w relaksującej, tolerancyjnej atmosferze".

Matthew Tindale ze związku chrześciajańskiego Christian Union powiedział, że "Mamy tutaj do czynienia z przykładem jednoznaczej dyskryminacji. Inne religie, jak na przykład poganie, mogą korzystać z sal uniwerstytetu, ale wygląda na to, że istnieje jakaś niechęć do wydawania zezwolenia na to samo chrześcijanom. Jedyne czego żądamy, to tolerancji w takim samym stopniu udzielanej jak innym wyznaniom i organizacjom."

Rzecznik Związku Pogan John Macintyre odpowiada mówiąc, że "Poganie z zasady sądzą, iż poglądy homofobiczne i seksofobiczne nie mogą być akceptowane i dyskryminacja na tej podstawie jest godna ubolewania."

Simon Dames, rzecznik prasowy Kościola katolickiego w Szkocji nazwał działania uniwersytetu "Chrześcijanofobią".

bibula.com

http://www.nacjonalista.org/wiadomosci.php...1914&licz=1
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
szkocja aktualnie przewodzi w europie w skretynieniu (calkiem niedawno przejela paleczke od holandii)
 

futrzak2012

Nowicjusz
Dołączył
14 Czerwiec 2008
Posty
66
Punkty reakcji
0
Miasto
Brzeźnica
Wracając jeszcze do Słowian. Poganie czy nie poganie jakkolwiek się ich nie nazwie, byli to przecież nasi przodkowie i ich religia jest jakby nie patrzeć naszą pierwotną. Nie widzę w tych dawnych wierzeniach niczego złego. Wręcz przeciwnie,gdy zaczęto chrystianizować obszary dzisiejszej Polski, wiele świąt przejęto właśnie od Słowian, a ile obrzędów przeszło i przetrwało nawet do dzisiaj??Wszystkie "świętę" miejsca Słowian czyli róże góry i pagórki zniszczono, a w ich miejsca od razu stawiano kościoły,kapliczki,krzyże.

I szkoda, że do dzisiejszych czasów, nie przetrwały prawie żadne, materialne ani pisane źródła o ich wierzę,kulturzę. .
 

daavith

Nowicjusz
Dołączył
23 Lipiec 2008
Posty
2
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Kluczbork
sluszna uwaga futrzak. Mam różne przewodniki po słowiańskich miejscach kultu. W wiekszosci z nich stoja dzis koscioly chrzescijanskie. a swieta... Do dzis ludzie celebruja noc swietojanską (noc Kupały), ze o dozynkach juz nie wspomne.

A swoja droga wole termin "rodzimowierstwo", gdyz pojecie "poganstwa" wymyslili chrzescijanie, wyrazajac sie obrazliwie o wyznawcach wiar rodzimych.
Druga sprawa: nie myslic wiary slowian z poganizmem (rodzimowierstwem), bo wiare "Asatru" ludow skandynawskich tez mozna nazwac poganska ale juz nie slowianską przeciez.
 

muminek1003

Nowicjusz
Dołączył
22 Lipiec 2008
Posty
320
Punkty reakcji
0
Do Berials!Co sądzisz o ruchu , organizacji:{The Joy of Satan} spiritual satanizm{Maxine Dietrich}?
 

muminek1003

Nowicjusz
Dołączył
22 Lipiec 2008
Posty
320
Punkty reakcji
0
Wzrost zainteresowania okultyzmem,magią,neopoganizmem jest naturalną reakcją społeczną na upadek moralny nominalnych Kościołów,których wyznawcy oraz przywódcy religijni nie kryją się już specjalnie ze swoją rozwiązłością ,walką o władzę polityczną,gromadzeniem bogactw.Ta degrengolada,odejście od prostoty prawd Ewangelii nieuchronnie doprowadziła do rozczarowania Chrześcijaństwem,do zajmowania odmiennych stanowisk. BB)
 

Kaznodzieya

Kaznodzieya
Dołączył
16 Luty 2006
Posty
10 124
Punkty reakcji
98
Wzrost zainteresowania magią i oklutyzmem zaczął sie zanim nastało to o czym piszesz.
 

mo4x

Nowicjusz
Dołączył
1 Czerwiec 2008
Posty
29
Punkty reakcji
0
Do góry