PIS i Jarosław Kaczyński

Iron Duke

Bywalec
Dołączył
30 Styczeń 2011
Posty
1 231
Punkty reakcji
41
Miasto
z naszej Galaktyki
Lobo,

skrzyżowaliśmy w tym wątku kilkakroć szpady, dlatego odpowiem.

Mam problem z PIS-em. To troska o przyszłość kraju i społeczeństwa, które dostało się w ręce władzy działającej na jego szkodę. Tak mam porobione, martwię się gdy sprawy idą w niedobrym kierunku.
Prezydent nie był fanem piłki nożnej. a profesorem prawa,
I dla nas wszystkich byłoby lepiej, gdyby pozostał tylko profesorem prawa pracy(socjalistycznej). Jak się okazało, byłoby lepiej także dla niego!

Twierdzisz, że moje wyliczenie poparcia dla PIS w 2005 nie ma sensu. Otóż ma! Wtedy społeczeństwo zagłosowało tak naprawdę na POPIS. Na wspólny program działania po wygranych wyborach. I stąd, także znaczący przyrost głosów oddanych na partię Kaczyńskich! Ale nawet taki handicap dał Kaczorom 12, 13% poparcia całego elektoratu. A ONI z takim poparciem przystąpili do NISZCZENIA państwa polskiego! III RP była be.
Tymczasem, sejmowa arytmetyka upoważniała ich co najwyżej do administrowania krajem do następnych wyborów.

Posądzasz mnie o stronniczość lub przypisujesz zaślepienie z nienawiści. Nie chcesz przyjąć do wiadomości, że polityka JK wobec koalicjantów, to nie tylko skur.....o ale także przekroczenie prawa. Stosowanie politycznych metod rodem ze wschodnich satrapii.

Swoją drogą Tusk wykazał się większą przenikliwością i znajomością charakteru JK niż A. Lepper i Giertych. Pisałeś wcześniej, że przyczyną fiaska koalicyjnych rozmów PO-PIS po wyborach, była zachłanność Tuska na resorty specjalne. Było dokładnie odwrotnie! To PIS nie chciał dopuścić, by mu ktokolwiek patrzył na ręce w służbach. Zastanów się dlaczego?


W rządzie Kaczyńskiego nie było przyzwolenia na złodziejstwo.


Wiesz, po takich tekstach, mnie opadają ręce i resztki włosów. I TY zarzucasz mi uleganie medialnym manipulacjom!
Największym sukcesem politycznym Braci Kaczyńskich jest zaszczepienie takiego właśnie wizerunku, w niektórych kręgach społecznych. A przecież ci "aniołkowie" bez konta bankowego i prawa jazdy, umieli "wyrwać" z państwowego, majątek w Warszawie, wyceniany na wiele milionów zł! Ci "pogromcy" korupcji, nie wahali się przez moment, gdy przyszło korumpować ze wspólnych pieniędzy podatnika, każdego, kto pomagał realizować plan zagarnięcia pełnej władzy. Czy to, wielebnego OJDYRA Rydzyka, który z państwowych dotacji do prywatnego biznesu, wiercił dziury w ziemi i rozbudowywał swoje "imperium". Czy polityków z koalicyjnych partyjek, co pięknie pokazały kamery TVN w pokoju sejmowym posłanki Beger. Czy całe rzesze związkowców, utrzymywanych na nasz koszt i rozbudowujących przywileje. Niektóre tak kuriozalne jak dopłaty do tankowania na stacjach Orlenu, czy nieomal dożywotnie gwarancje zatrudnienia w energetyce.

To jest dopiero korupcja na hurtową skalę! A wszystko za NASZE, i w prywatnym interesie JK i jego kliki

Co do Lipca, to został ukarany. W rządzie Kaczyńskiego nie było przyzwolenia na złodziejstwo. W tym jest

I jeszcze raz, żeby do Ciebie dotarło! Kliknij w goglu hasło "Iwabradyna" i min. Piecha, zobaczysz co wyskoczy. Tylko wtedy nie było na posterunku chłopców Kamińskiego z kamerami TV!
O Lipcu nie ma co pisać - sprawę schowano pod dywan do wyborów. Kaczyńscy aż takimi wrogami złodziejstwa nie byli by sobie zaszkodzić. Co innego posłanka Sawicka - jej "sprawa" dziwnym zrządzeniem trafia do dyspozycyjnego TVP1 TUŻ przed wyborami. Z wystąpieniem przed kamerą SZEFA TAJNEJ SŁUŻBY !!!

Czy znasz choć jeden przypadek z Europy(cywilizowanej), żeby szef tajnej służby ANGAŻOWAŁ się w wybory?
I nie ma żadnego znaczenia KIM jest pani Sawicka i jak się prowadziła - chodzi o prowokację wymierzoną w opozycyjną partię!


Co do polityków, to oceniamy ich po czynach., Nie jestem w stanie zrozumieć, działań takiego Tuska, dlatego oceniam, że obietnica posady szefa komisji UE (sam przyznał to w wywiadzie) sprawia, że bardziej podlizuje się ludziom którzy mają wpływ na osadzenie go na niej, niż realizuje interes narodowy. Gdybym mógł sobie wytłumaczyć inaczej dlaczego nie kiwnął palcem, kiedy rozwalano stocznie gdańską czy karano nas za CO2 i tym podobne

Nie pisałem o tym, ale od lat interesuję się sprawami morza. I mogę dość kompetentnie stwierdzić, obrażasz Tuska bez powodu.

Jeśli ktoś zawalił sprawę stoczni, to właśnie rząd PIS-u. Dokładnie wiedząc jakie są reguły gry w UE z dofinansowaniem przemysłu z budżetu. Mając ostateczne ultimatum Komisji Europejskiej, nie zrobili nic, poza głaskaniem po główkach związkowców i pustymi obietnicami, że krzywda im się nie stanie. I to w sytuacji gdy w całej Europie padają stocznie i produkcja statków przenosi się na Daleki Wschód!


W rozmowie z Wami podałem bardzo dużo konkretnych zarzutów o działalność na szkodę Polski i jej społeczeństwa rządu Jarosława Kaczyńskiego.

Niestety, w odpowiedzi otrzymałem inwektywy i zarzuty braku obiektywizmu. Tymczasem Twoje uwielbienie WODZA jest przejawem działania mentalnego balastu. Który jest sprawcą kariery politycznych takich postaci jak Hitler, Łukaszenko, Miloszewić, Putin, Kadafi i... w naszej małej skali Jarosława K. To biologiczny spadek po przodkach, którzy by przetrwać musieli wybierać mocnego, cwanego w podchodach przywódcę.
Ten program realizowany w naszych czasach, prowadzi Narody do nieszczęścia.

Zastanów się nad TYM, zanim znów dasz się usidlić przez "Mocnego człowieka".
 

DirkStruan

Tai-Pan
Dołączył
20 Styczeń 2009
Posty
4 854
Punkty reakcji
236
Miasto
Skiroławki
Niestety, w odpowiedzi otrzymałem inwektywy i zarzuty braku obiektywizmu. Tymczasem Twoje uwielbienie WODZA jest przejawem działania mentalnego balastu. Który jest sprawcą kariery politycznych takich postaci jak Hitler, Łukaszenko, Miloszewić, Putin, Kadafi i... w naszej małej skali Jarosława K. To biologiczny spadek po przodkach, którzy by przetrwać musieli wybierać mocnego, cwanego w podchodach przywódcę.
Ten program realizowany w naszych czasach, prowadzi Narody do nieszczęścia.

Zastanów się nad TYM, zanim znów dasz się usidlić przez "Mocnego człowieka".

wystarczy zamienić Jarosław K. na Donald .T i tekst nadal będzie miał sens ;)
jeden jest wart drugiego ... tobie jako ateuszowi jak widać po drodze z donkiem i jego gładką fizjonomią ewropejczyka ... twoja niechęć do kaczyńskich jest lękiem ewropejczyka i antyklerykała ... odbijasz piłeczkę dla zasady nie zwracając uwagi że donek jak i jarosław grają tak samo nieczysto ... miast wywalić oszołomów z polityki ten ogłupiany naród przerzuca się "dokonaniami" tych dwóch chorych na władzę socjalistów ... smutne
 

Iron Duke

Bywalec
Dołączył
30 Styczeń 2011
Posty
1 231
Punkty reakcji
41
Miasto
z naszej Galaktyki
Witajcie,

ponieważ nawiązałem z Wami pewien rodzaj emocjonalnej więzi, podrzucam "łyk ożywczego, intelektualnego powietrza" z Ateisty, głos człowieka którego bardzo wysoko cenię, za wiedzę i wyobraźnię - Pilastra:Mohery i lemingi
 

Karchon

Nowicjusz
Dołączył
19 Grudzień 2010
Posty
34
Punkty reakcji
3
A ja się bardzo dziwię, że można stawiać "=" przy Tusku i Kaczyńskim, przecież prezentują diametralnie inne wyobrażenie o państwie, Tusk dba o interesy swojej grupy (hehe,nawet nie partii, bo podzielona wpływami jest), przecież pod rządami PO jesteśmy zdani na łaskę sąsiadów, każdy nawet największy wróg Kaczyńskiego musi to przyznać, że staliśmy się popychadłami. Kaczyńskiemu mimo wszystko wierzę, że ma patriotyczne intencje i to jest ta zasadnicza różnica.
 

lunarbird

Chaos Master
Dołączył
27 Październik 2010
Posty
1 284
Punkty reakcji
70
Wiek
45
Miasto
MSW
Mam problem z PIS-em. To troska o przyszłość kraju i społeczeństwa, które dostało się w ręce władzy działającej na jego szkodę. Tak mam porobione, martwię się gdy sprawy idą w niedobrym kierunku.
Jak rozumiem podnoszenie VAT, kradzież pieniędzy przeznaczonych na emerytury, kreatywna księgowość mająca ukryć nieudolność i czołganie się do stóp Putina to jest dobry kierunek.
 

Lobo2007

Wyjadacz
Dołączył
25 Wrzesień 2007
Posty
10 249
Punkty reakcji
381
Wiek
44
Lobo,

skrzyżowaliśmy w tym wątku kilkakroć szpady, dlatego odpowiem.

Mam problem z PIS-em. To troska o przyszłość kraju i społeczeństwa, które dostało się w ręce władzy działającej na jego szkodę. Tak mam porobione, martwię się gdy sprawy idą w niedobrym kierunku.
Mi też o nic innego nie chodzi jak o dobro tego kraju. Nie podoba mi się obecny reżim i uważam, że powinno się go zmienić. Hasło IV RP do mnie przemawia. Elity III RP działają na szkodę państwa już kilkanaście lat, choc były też i pozytywne akcenty. Nie zrobiono jednak wielu podstawowych rzeczy, które powodują, że dochodzi do poważnych patologii. PIS nie rozwiąże wielu problemów, ale wkłada kij w szprychy tym elitom. Może dzięki temu mogła by się przebić opcja, którą ja popieram.


Twierdzisz, że moje wyliczenie poparcia dla PIS w 2005 nie ma sensu. Otóż ma! Wtedy społeczeństwo zagłosowało tak naprawdę na POPIS. Na wspólny program działania po wygranych wyborach. I stąd, także znaczący przyrost głosów oddanych na partię Kaczyńskich! Ale nawet taki handicap dał Kaczorom 12, 13% poparcia całego elektoratu. A ONI z takim poparciem przystąpili do NISZCZENIA państwa polskiego! III RP była be.
Tymczasem, sejmowa arytmetyka upoważniała ich co najwyżej do administrowania krajem do następnych wyborów.
Jeżeli zakładamy, że to była wina PIS. Ja cały czas twierdzę, że to PO nie umiało się pogodzić z przegraną i zabrało zabawki z piaskownicy. Poczytaj jeszcze dokładnie jak to było.
Posądzasz mnie o stronniczość lub przypisujesz zaślepienie z nienawiści. Nie chcesz przyjąć do wiadomości, że polityka JK wobec koalicjantów, to nie tylko skur.....o ale także przekroczenie prawa. Stosowanie politycznych metod rodem ze wschodnich satrapii.
Za łapownictwo politycy kończą kariery w Danii czy Holandii. Nie słyszałem, żeby coś podobnego działo się w Iranie czy Rosji.
Swoją drogą Tusk wykazał się większą przenikliwością i znajomością charakteru JK niż A. Lepper i Giertych. Pisałeś wcześniej, że przyczyną fiaska koalicyjnych rozmów PO-PIS po wyborach, była zachłanność Tuska na resorty specjalne. Było dokładnie odwrotnie! To PIS nie chciał dopuścić, by mu ktokolwiek patrzył na ręce w służbach. Zastanów się dlaczego?
Jasne. Pewnie dlatego, ze te służby inwigilowały środowiska PC w latach 90'




Wiesz, po takich tekstach, mnie opadają ręce i resztki włosów. I TY zarzucasz mi uleganie medialnym manipulacjom!
Największym sukcesem politycznym Braci Kaczyńskich jest zaszczepienie takiego właśnie wizerunku, w niektórych kręgach społecznych. A przecież ci "aniołkowie" bez konta bankowego i prawa jazdy, umieli "wyrwać" z państwowego, majątek w Warszawie, wyceniany na wiele milionów zł! Ci "pogromcy" korupcji, nie wahali się przez moment, gdy przyszło korumpować ze wspólnych pieniędzy podatnika, każdego, kto pomagał realizować plan zagarnięcia pełnej władzy. Czy to, wielebnego OJDYRA Rydzyka, który z państwowych dotacji do prywatnego biznesu, wiercił dziury w ziemi i rozbudowywał swoje "imperium". Czy polityków z koalicyjnych partyjek, co pięknie pokazały kamery TVN w pokoju sejmowym posłanki Beger. Czy całe rzesze związkowców, utrzymywanych na nasz koszt i rozbudowujących przywileje. Niektóre tak kuriozalne jak dopłaty do tankowania na stacjach Orlenu, czy nieomal dożywotnie gwarancje zatrudnienia w energetyce.
Nie zapominaj o aferze dorszowej. Czy ja piszę o tym, ze byli święci? Chodzi o skalę. Generalnie jednak była kontrola coś niesamowitego jeśli chodzi o III RP.



I jeszcze raz, żeby do Ciebie dotarło! Kliknij w goglu hasło "Iwabradyna" i min. Piecha, zobaczysz co wyskoczy. Tylko wtedy nie było na posterunku chłopców Kamińskiego z kamerami TV!
Dziwne, że mimo że służby specjalne prowadziły śledztwo, dwa lata, nie postanowiono zarzutów nawet. Obecnie śledztwo jest umorzone. Potwierdziło się, że była to oczernianie.
O Lipcu nie ma co pisać - sprawę schowano pod dywan do wyborów. Kaczyńscy aż takimi wrogami złodziejstwa nie byli by sobie zaszkodzić. Co innego posłanka Sawicka - jej "sprawa" dziwnym zrządzeniem trafia do dyspozycyjnego TVP1 TUŻ przed wyborami. Z wystąpieniem przed kamerą SZEFA TAJNEJ SŁUŻBY !!!

Czy znasz choć jeden przypadek z Europy(cywilizowanej), żeby szef tajnej służby ANGAŻOWAŁ się w wybory?
I nie ma żadnego znaczenia KIM jest pani Sawicka i jak się prowadziła - chodzi o prowokację wymierzoną w opozycyjną partię!
Jak to nie ma znaczenia? Przeczysz faktom. Sawicka nie ma znaczenia, ale Kopacz która sypneła jest min.zdrowia. Czy nie była to prawda?
Co do pytania: Mówi ci coś takie nazwisko jak zastępca dyrektora FBI Mark Felt. Jego wycieki do prasy, obaliły nie posłankę, a prezydenta USA Gdyby POwcy żyli w Ameryce, to Nixon pozostałby prezydentem, a Mark Felt byłby potępiony. Jednak tam liczyło sie czy wycieki są prawdziwe, czy nie.

Nie pisałem o tym, ale od lat interesuję się sprawami morza. I mogę dość kompetentnie stwierdzić, obrażasz Tuska bez powodu.

Jeśli ktoś zawalił sprawę stoczni, to właśnie rząd PIS-u. Dokładnie wiedząc jakie są reguły gry w UE z dofinansowaniem przemysłu z budżetu. Mając ostateczne ultimatum Komisji Europejskiej, nie zrobili nic, poza głaskaniem po główkach związkowców i pustymi obietnicami, że krzywda im się nie stanie. I to w sytuacji gdy w całej Europie padają stocznie i produkcja statków przenosi się na Daleki Wschód!
Inne stocznie w Europie tez musialy zwrócic w związku z tym? Najlepiej azwalic na poprzedni rząd, ale co zrobił Tusk?

W rozmowie z Wami podałem bardzo dużo konkretnych zarzutów o działalność na szkodę Polski i jej społeczeństwa rządu Jarosława Kaczyńskiego.

Niestety, w odpowiedzi otrzymałem inwektywy i zarzuty braku obiektywizmu. Tymczasem Twoje uwielbienie WODZA jest przejawem działania mentalnego balastu. Który jest sprawcą kariery politycznych takich postaci jak Hitler, Łukaszenko, Miloszewić, Putin, Kadafi i... w naszej małej skali Jarosława K. To biologiczny spadek po przodkach, którzy by przetrwać musieli wybierać mocnego, cwanego w podchodach przywódcę.
Ten program realizowany w naszych czasach, prowadzi Narody do nieszczęścia.

Zastanów się nad TYM, zanim znów dasz się usidlić przez "Mocnego człowieka".
Chyba, żartujesz. Ci którzy czytali nasze posty, ocenią sami kto podawał więcej faktów.
Oczywiście jak kończą sie argumenty, to najlepiej zrobic z adwersarza osobowośc autorytatywną i rzucic magiczego Hitlera. Problem w tym, ze nie piszę na tym forum od wczoraj i ludzie znają moje poglądy i wiedzą, że kieruje się chłodnymi kalkulacjami. A Kaczyńskiego osobiście niezbyt lubię, uważam w pewnym sensie za szkodnika, ale obecnie widzę, że trzeba go popirac, bo nie ma alternatywy. . Co do Lecha to domagałem się dla niego szacunku jako prezydenta RP.
Troszkę sie ośmieszyłęs tutaj. Jak chcesz przykłąd osobowości autorytarnej, to polecam Ci posty niejakiego Crocketa, który pisywał na tym forum.
Wpisałewś się oczywiście w szerszą tendencje. Już słyuszałem, że PIS to Hiterowcy, bo szli z pochodniami (argument nie do obalenia) to, że jest formacja, która biasmarkizm wprost praktykuje, tego już nikt nie chce dostrzegac.
 

SkySharp

Nowicjusz
Dołączył
26 Luty 2011
Posty
13
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
w Twoich myślach
Moim zdaniem i PiS i PO są warci siebie po prostu PO jest o wiele mniejszym złem niż PiS z nieudolnym panem prezesem, który zachowuje się jakby uciekł z psychiatryka czepiacie się tego vatu ale chciałem wam powiedzieć ze za rządów PiS był o wiele wiekszy na paliwo, następna sprawa z vat'em powódź która nawiedziła nasz kraj w tym roku wyrządziła wiele szkód materialnych wiadomo rząd dał mało pieniedzy itp ale je dał osłabiły one gospodarkę państwa jak i inne działania niekorzystne a PiS miał spokój przez te lata co rządził i bylo mnóstwo afer inne kraje się z nas śmiały nawet nie chce wracać do czasów kiedy PiS rządził w Państwie ja chętnie oddam głos na kogoś innego niż PO bo też uważam że nie jest to dobra partia i jest tam sporo kłamstwa, kradzieży itp ale mniej niz w PiS'ie.
 

Lobo2007

Wyjadacz
Dołączył
25 Wrzesień 2007
Posty
10 249
Punkty reakcji
381
Wiek
44
Moim zdaniem i PiS i PO są warci siebie po prostu PO jest o wiele mniejszym złem niż PiS z nieudolnym panem prezesem, który zachowuje się jakby uciekł z psychiatryka
Typowe agumenty PO. W stylu krzywo mu z oczu patrzy. Nie pomyślałeś, że może byc tak przedstawiany przez media?
czepiacie się tego vatu ale chciałem wam powiedzieć ze za rządów PiS był o wiele wiekszy na paliwo,
Nie wiedziałem. Pewnie nikt nie wiedział, nawet Tusk, W tworzeniu faktów przebijasz Irona. Znowu typowe..

następna sprawa z vat'em powódź która nawiedziła nasz kraj w tym roku wyrządziła wiele szkód materialnych wiadomo rząd dał mało pieniedzy itp ale je dał osłabiły one gospodarkę państwa jak i inne działania niekorzystne a PiS miał spokój przez te lata co rządził
Na prawdę? Wsdzystko sprzysięgło się, przeciw Tuskowi. Przez powódź nie może zrealizowac żadnej obietnicy. Tak samo jak i przez kryzys. Tylko nie ma śladów bezpośredniego przełożenia jednych kłopotów na drugie, ale co tam.
i bylo mnóstwo afer
Dorszowa i psa Saby, oraz afera wanny Wasermana.

inne kraje się z nas śmiały
Znowu ulegasz manipulacji. Zaglądałeś kiedyś do prasy zagranicznej, jakiś wydań internetowych? Założę się, że w życiu.
 

SkySharp

Nowicjusz
Dołączył
26 Luty 2011
Posty
13
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
w Twoich myślach
Ty tam na górze skierowałeś moją wypowiedź jako POwca wcale taki nie jestem głosowałem na PSL mogę się juz przyznać :D a więc tak

Znowu ulegasz manipulacji. Zaglądałeś kiedyś do prasy zagranicznej, jakiś wydań internetowych? Założę się, że w życiu.

zaglądałem nie chce mi się szukać ani pamiętać z czego się tam śmiali ostatnie tylko pamiętam o krzyżu teraz rocznica smoleńska wiele tego była pamiętam tylko stany wk... gdy słyszałem non stop w radiu w tv w internecie pełno o rządzeniu źle naszym państwem gdy PiS był u władzy teraz też mam te stany tylko że gdy PiS nie rządzi wszędzie słyszę o Panu Jarosławie i jego głupich pomysłach mam już tego dość jak typowy Polak (tak uważam się za niego) i czemu nazywam Tuska mniejszym złem ? dlatego że o nim słysze czytam raz na miesiąc a nie dwa razy dziennie. I na serio nie przypisuj mnie do PO bo pokaż mi jakąś inną partie która w małym stopniu może się okazać lepsza od tych 2 a napewno na nią zagłosuje.

i sry bo trochę się w zdaniach zamotałem po prostu robiłem coś innego :p a już mi się nie chce poprawiać
 

Lobo2007

Wyjadacz
Dołączył
25 Wrzesień 2007
Posty
10 249
Punkty reakcji
381
Wiek
44
To, że jak rządził PIS wszystkie media nadawały, że dzieją się straszne rzeczy, nie znaczy, że rzeczywiście się działy.
Chodziło o krzyż? To chyba za czasów PO? Serio nie widzisz, ze PO podgrzewało tą atmosferę, a dopomagały głównie takie media jak TVN? RMF na przykład podawał mało informacji na ten temat, albo wcale.
Przepraszam za błędne przypisanie. Ja tez nie jestem twardym elektoratem PIS. Nie mniej tak wypadło, że ostatnio sporo PISu bronie.
 

SkySharp

Nowicjusz
Dołączył
26 Luty 2011
Posty
13
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
w Twoich myślach
Jeśli chodzi o media to akurat RMF i TVN nie oglądam a RMF nie słucham( nie oglądam bo w pokoju mała antena pokojowa a RMF nie trawie) jeśli chodzi o krzyz nie wiem czy tam PO podbrzegał to atmosfere ale mi chodzi o sam pomysł i pojawianie się Kaczyńskiego pod nim a jeśli chodzi o PiS po prostu go nie trawie a prezesa bardzo nie lubię i ogólnie już wychodzę z tej dyskusji bo i tak daleko nie zajedziemy x] co będzie to będzie ;P
 

lunarbird

Chaos Master
Dołączył
27 Październik 2010
Posty
1 284
Punkty reakcji
70
Wiek
45
Miasto
MSW
czepiacie się tego vatu ale chciałem wam powiedzieć ze za rządów PiS był o wiele wiekszy na paliwo
I dlatego za PiS paliwo kosztowało 2,90 a teraz ceny przekraczają 5 zł za litr. Bo za PiS był na paliwo wyższy podatek więc paliwo było tańsze...
chodzi o sam pomysł i pojawianie się Kaczyńskiego pod nim
Rzecz jasna JarKacz nie miał prawa uczcić krzyża postawionego dla upamiętnienia katastrofy w której stracił brata bliźniaka, szwagierkę i grono bliskich przyjaciół.
prezesa bardzo nie lubię
A co, jesteś kanibalem, że chciałbyś, by był lekkostrawny?
 

Wercyngetoryks

Nowicjusz
Dołączył
28 Luty 2011
Posty
39
Punkty reakcji
3
Wiek
30
Miasto
Stolica kraju Polska
Z jednej strony PiS, stowarzyszenie ludzi chorych, a z drugiej PO, które pozostaje bezczynne <nie licząc okresu kampanii wyborczej i kilku miesięcy poprzedzających wybory>

Zło i zło mniejsze

Demokracja poważnie kuleje u nas, biało-czerwonych
 

Karchon

Nowicjusz
Dołączył
19 Grudzień 2010
Posty
34
Punkty reakcji
3
SkySharp, mogłbyś mi podać stawki akcyzy na benzynę jakie obowiązywały za PIS, a jakie są teraz? Bo jakoś nie kojarzę wieści o obniżce, poza tym, zastanawiające, że przy rzekomej większej akcyzie benzyna była tańsza, jakiś cud musi co 0_0
 

V90

Nowicjusz
Dołączył
22 Luty 2011
Posty
5
Punkty reakcji
0
Miasto
Częstochowa
Mi też o nic innego nie chodzi jak o dobro tego kraju. Nie podoba mi się obecny reżim i uważam, że powinno się go zmienić. Hasło IV RP do mnie przemawia. Elity III RP działają na szkodę państwa już kilkanaście lat, choc były też i pozytywne akcenty. Nie zrobiono jednak wielu podstawowych rzeczy, które powodują, że dochodzi do poważnych patologii. PIS nie rozwiąże wielu problemów, ale wkłada kij w szprychy tym elitom. Może dzięki temu mogła by się przebić opcja, którą ja popieram.

J.Kaczyński też należy do elit III RP, ale dzięki świetnemu PR-owi (wbrew pozorom ma lepszy niż Tusk czy Komorowski) potrafi zrobić z siebie kogoś kto stoi po dobrej stronie, walczącej ze złym systemem, a druga strona to ZOMO. Jeśli marzy Ci się reforma III RP to nie głosuj na nazwiska, które w polskiej polityce przewijają się od lat, a zagłosuj na kogoś pokroju JKM. Kaczyński i PiS to dla mnie po prostu jedna z frakcji ogromnej politycznej, że tak to ujmę "mafii", a nie wybawiciele, którzy tą "mafię" zniszczą.

Jeżeli zakładamy, że to była wina PIS. Ja cały czas twierdzę, że to PO nie umiało się pogodzić z przegraną i zabrało zabawki z piaskownicy. Poczytaj jeszcze dokładnie jak to było

W tamtej sytuacji każda ze stron była winna ze względu na to, że trwała kampania prezydencka i obydwie strony obrzucały się błotem. Mimo wszystko jednak wydaje mi się, że więcej dobrej woli było ze strony PO. Z tego co pamiętam po przegranej Tuska z L.Kaczyńskim PO zaproponowało, aby ze względu na to, że PiS obstawi stanowisko premiera i będzie miała swojego prezydenta, Komorowski został marszałkiem sejmu (taka mała nagroda pocieszenia dla PO) oraz chcieli iść na ugodę w sprawie sporów o MSWiA i PO proponowało podział resortu na MSW i MA, ten drugi resort wraz z teką wicepremiera miał otrzymać Rokita. PiS się nie zgodziło no i zaczęła się wojenka, która trwa do dzisiaj, niestety.

Inne stocznie w Europie tez musialy zwrócic w związku z tym? Najlepiej azwalic na poprzedni rząd, ale co zrobił Tusk?

Zrobił tyle samo co PiS, czyli nic. Choć trzeba przyznać, że jego rząd miał mniej czasu niż rząd PiS-u, bo niewiele ponad pół roku. Do tego akurat na rząd PO spadły zaraz po objęciu władzy protesty pielęgniarek, celników, protesty, które moim zdaniem były efektem rządów PiS-u, bo przecież PO nie zdążyło jeszcze na dobre rozpocząć swojej pracy. Warto wspomnieć o tym, że obwinianie PO za pogorszenie się statystyk gospodarczych i ekonomicznych oraz powiększenie się długu publicznego w 2008 w porównaniu z 2007 jest dla mnie totalnie śmieszne, bo przecież w 2008 roku był realizowany budżet przygotowany przez... PiS.

Może jestem naiwny, ale wciąż liczę na to, że PiS i PO w końcu się dogadają, bo za wszelką cenę nie można dopuścić do władzy bezideowej, postkomunistycznej partii jaką jest SLD, a niestety SLD na tym wszystkim zyskuje. Jeszcze się muszę poważnie zastanowić na kogo zagłosować w tegorocznych wyborach, UPR to już nie to samo, Janusz Korwin-Mikke i jego WiP też już do mnie nie przemawia tak jak kiedyś, ehhh trudny wybór przede mną, może i oddam głos na PiS, bo zdobywając władze będą praktycznie zmuszeni do koalicji z PO (biorąc pod uwagę ich obietnicę nie rozmawiania z SLD na temat koalicji).
 

lunarbird

Chaos Master
Dołączył
27 Październik 2010
Posty
1 284
Punkty reakcji
70
Wiek
45
Miasto
MSW
Do tego akurat na rząd PO spadły zaraz po objęciu władzy protesty pielęgniarek, celników, protesty, które moim zdaniem były efektem rządów PiS-u,
Proszę łaskawie nie posuwać się do kłamstw. Protesty pielęgniarek zaczęły się za Millera. Ponadto przypominam dobitnie, że HGW nosiła ukochanym pielęgniarkom kanapki gdy protestowały za rządów Kaczyńskiego, a jak PO objęła władzę, to jakoś miłość HGW do pielęgniarek nagle wygasła. Naprawdę nie pamiętam, żeby Kaczyński którymkolwiek protestującym kanapki nosił. Mógł wspierać, ale do tak śmiesznych gestów nigdy się nie posuwał.
może i oddam głos na PiS, bo zdobywając władze będą praktycznie zmuszeni do koalicji z PO (biorąc pod uwagę ich obietnicę nie rozmawiania z SLD na temat koalicji).
Jak PO przegra wybory, może się nagle okazać, że Schetyna wykopie na zbity pysk Tuska i jego ekipę z partii. A ze Schetyną da się dogadać.
 

Kenobi

Jedi Master
Dołączył
1 Październik 2010
Posty
3 040
Punkty reakcji
169
Wiek
40
Miasto
zmienna
Zaczyna troche smierdziec wygrana PiSu.

Problem polega na tym, ze tak wszyscy ladnie gloryfikuja tutaj rzady PiS, jednak JK to juz nie ten sam czlowiek co kiedys :]
 
Do góry