PIS i Jarosław Kaczyński

Kenobi

Jedi Master
Dołączył
1 Październik 2010
Posty
3 040
Punkty reakcji
169
Wiek
40
Miasto
zmienna
Mam ci wyliczyć sytuacje gdy media kłamały czy sam zrozumiesz, że się ośmieszasz?

Nie interesuja mnie sytacje ale ten konkretny przypadek, klamstwo ? Udowodnij.. czy sie bedziesz dalej osmieszal ?

Nie rozumiem w jaki sposób udowadnia to jakąkolwiek winę LK. Poza tym to bardzo ciekawe podejście - nie pamięta, czyli jest winny? Obawiam się, że sąd upomni się o lepsze dowody.

Czytac ze zrozumieniem nie potrafi ?

Nikt tu nie jest niczego winny, bo prezydent moze ulaskawic kogo chce i jak mu sie podoba - zgodnie z prawem.

Pytanie o kwestie etyczna ulaskawienia kolezki - gangstera od meza corki przyjaciela to juz inna sprawa.

Zdaje się że JarKacz dojrzał do prawdy, że programowo bliżej PiSowi do SLD niż do PO

Racja, wkoncu PiS ma najbardziej komunistyczne postulaty w Polsce.

ezależnie od tego co bym nie sądził o SLD prawdą jest, że program PiS jest w jakimś stopniu lewicowy, natomiast nie jest w żadnym stopniu liberalny. Koalicja z PO jest więc mało logicznym posunięciem.

Wszystkie te partie to sa ideologicznie partie socjalistyczne, wiec dogadanie sie w dzieleniu koryta i wladzy nad niewolnkami jest bezproblemowe.

Po prostu jedni siebie lubia a inni nie. Takie male tarcia w walce o wladze w socjalistycznym obozie.

Poza tym PiS w sposób oczywisty idzie va banque. Przekaz do wyborców jest jasny: dajecie nam samodzielną większość i macie zmiany albo siedzicie dalej w starym bagnie.

Ostatnimi miesiecy PiS to tylko dawal sygnal "wyborca" ze jego piorytetem sa fanaberie Jarka co do mitologizacji swojego brata.
 

lunarbird

Chaos Master
Dołączył
27 Październik 2010
Posty
1 284
Punkty reakcji
70
Wiek
45
Miasto
MSW
Nie interesuja mnie
Zgadza się. Ciebie w ogóle nie interesuje za wiele poza światem twoich prywatnych urojeń.
Pytanie o kwestie etyczna ulaskawienia kolezki - gangstera od meza corki przyjaciela to juz inna sprawa.
Najpierw należałoby udowodnić, że LK wiedział o takich szczegółach. Tylko właśnie, gdyby założyć że to któryś urzędas nawalił, a nie LK, to merdia nie miałyby czym napieprzać w JarKacza...
Racja, wkoncu PiS ma najbardziej komunistyczne postulaty w Polsce.
Dla ciebie wszystko, co nie jest fanatycznym liberalizmem, jest komunizmem.
Ostatnimi miesiecy PiS to tylko dawal sygnal "wyborca" ze jego piorytetem sa fanaberie Jarka co do mitologizacji swojego brata.
Tak ograniczeni wyborcy jak ty nikogo nie interesują. Potrafisz tylko wywrzaskiwać o złodziejstwie i komunizmie.
 

Kenobi

Jedi Master
Dołączył
1 Październik 2010
Posty
3 040
Punkty reakcji
169
Wiek
40
Miasto
zmienna
Zgadza się. Ciebie w ogóle nie interesuje za wiele poza światem twoich prywatnych urojeń.

Juz ci pisalem, obraznie innych jako forma arguemntacji nie robi na tym forum na nikim wrazenia.

Najpierw należałoby udowodnić, że LK wiedział o takich szczegółach. Tylko właśnie, gdyby założyć że to któryś urzędas nawalił, a nie LK, to merdia nie miałyby czym napieprzać w JarKacza...

Udowaniac nie trzba tego iz odpowiedzalnym za bycie Prezydnetem jest.. Prezydent. On ostatecznie podpisuje i wydaje decyzje, ponosi wiec za nia odpowiedzianosc.

Za prace swoich urzednikow rowniez.

Dziwne ze takiej troski o dowody nie wykazales w aferze hazardowej, otrabiajac niemoralnosc POpaparancow.

Dla ciebie wszystko, co nie jest fanatycznym liberalizmem, jest komunizmem.

Wyjasnij pojecie fanatycznego liberalizmu i czym sie ono charakteryzuje, bo z takim pojeciem sie jeszcze w zyciu nie spotkalem.

Postulaty PiS i to co glosi nieraz JK jest skrajnie socjalistyczna filozofia panstwa - to sa fakty.

Tak ograniczeni wyborcy jak ty nikogo nie interesują. Potrafisz tylko wywrzaskiwać o złodziejstwie i komunizmie.

Tak, bo nieograniczeni wybory, prawdziwi Polacy i patryjosci to tylko ci co glosuja na PiS - znamy to.

Wywrzaskujez to Ty, twoja forme agresywnych i obrazjacych wypowiedzi zna juz kazdy, ja dyskutuje spokojnie i merytorycznie, przynajmiej sie staram.

Zlodziejstwo i komunizm to cechy tego ustroju i dzialanosci naszego panstwa - dziwne aby to przemilczac.
 

lunarbird

Chaos Master
Dołączył
27 Październik 2010
Posty
1 284
Punkty reakcji
70
Wiek
45
Miasto
MSW
On ostatecznie podpisuje i wydaje decyzje, ponosi wiec za nia odpowiedzianosc.

Za prace swoich urzednikow rowniez.
Do tej pory nie było prezydenta który nie podpisałby kontrowersyjnych ułaskawień. Z Komorro włącznie. Jeżdżenie więc po LK za jeden przypadek gdy dowodów nie ma tylko ktoś ma jakieś wątpliwości natury moralnej jest delikatnie rzecz ujmując skrajną hipokryzją.
Postulaty PiS i to co glosi nieraz JK jest skrajnie socjalistyczna filozofia panstwa - to sa fakty.
Dla ciebie wszystko co ci nie pasuje jest skrajnie socjalistyczne. Niemniej twoje zerojedynkowe myślenie to nie jest mój problem.
Tak, bo nieograniczeni wybory, prawdziwi Polacy i patryjosci to tylko ci co glosuja na PiS
Nic takiego nie napisałem. Niemniej patriota to na pewno nie ten, co wyzywa od złodziei z powodu własnej frustracji, że musi płacić podatki jak i wszyscy inni.
 

Kenobi

Jedi Master
Dołączył
1 Październik 2010
Posty
3 040
Punkty reakcji
169
Wiek
40
Miasto
zmienna
Do tej pory nie było prezydenta który nie podpisałby kontrowersyjnych ułaskawień. Z Komorro włącznie. Jeżdżenie więc po LK za jeden przypadek gdy dowodów nie ma tylko ktoś ma jakieś wątpliwości natury moralnej jest delikatnie rzecz ujmując skrajną hipokryzją.

Temat nie jest o Komorowskim, slabe wykrety ze inni tez..

Dla ciebie wszystko co ci nie pasuje jest skrajnie socjalistyczne. Niemniej twoje zerojedynkowe myślenie to nie jest mój problem.

Skrajnie socjalistyczne jest to co jest skrajnie socjalistyczne, twoja nieumiejetnosc dostrzegania faktow i rzeczywitosci to nie jest moj problem.

Nic takiego nie napisałem. Niemniej patriota to na pewno nie ten, co wyzywa od złodziei z powodu własnej frustracji, że musi płacić podatki jak i wszyscy inni.

Znowu wszystko zplaszczasz, to akurat typowe u socjalisty.

Tak patryjota nie jest ten ktory krytykuje ustroj ktory gnebi i okrada obywateli i robi z nich niewolnikow. No niech bedzie...

Wedlug twoich pis'owskich definicji to akurat sie ciesze ze mnie nazwiesz nie-patryjota, obraz patryjoty wedlug Jarkow mi srednio odpowiada.
 

lunarbird

Chaos Master
Dołączył
27 Październik 2010
Posty
1 284
Punkty reakcji
70
Wiek
45
Miasto
MSW
Tak patryjota nie jest ten ktory krytykuje ustroj ktory gnebi i okrada obywateli i robi z nich niewolnikow.
Kim jest gość, który twierdzi, że ustrój go gnębi i okrada, a mimo to mając możliwość przeniesienia się gdzie go nie będą okradać twardo siedzi tu gdzie jest? Bo dla mnie taki ktoś jest kretynem. To już nie PRL, że wyjechać nie można było.

Ja nie twierdzę, że mnie ustrój gnębi i okrada. Bo nie bardzo rozumiem po co majstrować przy czymś, co działa wszędzie na świecie i się sprawdza. Wszędzie jest VAT. Wszędzie jest podatek dochodowy. Być może można wiele poprawić, ale rozwalanie wszystkiego w proch nigdy nie jest dobrym sposobem działania. Nie ma najmniejszej gwarancji, że twoje pomysły, Kenobi, nie spowodowałyby ruiny kraju. W tak ważnych rzeczach jak państwo nie ma miejsca na eksperymentowanie.

Nie interesuje mnie czy system który działa w wielu krajach nazwiesz komunizmem, socjalizmem czy jak tam sobie chcesz. Interesuje mnie że twoich pomysłów nie ma nigdzie więc to tylko teoryjki, które nie wiadomo jak by wyglądały w praktyce. Zresztą to jest problem z całym liberalizmemm jako takim. Czystego liberalizmu nigdzie na świecie nie ma, bo liberalizm w czystej postaci po prostu NIE DZIAŁA.
 

Kenobi

Jedi Master
Dołączył
1 Październik 2010
Posty
3 040
Punkty reakcji
169
Wiek
40
Miasto
zmienna
Kim jest gość, który twierdzi, że ustrój go gnębi i okrada, a mimo to mając możliwość przeniesienia się gdzie go nie będą okradać twardo siedzi tu gdzie jest? Bo dla mnie taki ktoś jest kretynem. To już nie PRL, że wyjechać nie można było.

po 1 wyjechac nie ma gdzie zabardzo, socjalism to rak ktory ogarnia caly swiat pomalu,
po 2 PRL to nie jest ze wyjechac nie mozna, jednak wciaz malo kto moze sobie pozwolic i go na to stac... pomysl troche

pozatym juz ten argument padal, jak mantra go potwarzano... a jest dosc smieszny, moze ktos sie tutaj urodzil i uwaza to miejsce za swoj dom, dlaczego ma wyjezdzac ? to ta wladza w tym ustroju jest tutaj okupantami

Ja nie twierdzę, że mnie ustrój gnębi i okrada. Bo nie bardzo rozumiem po co majstrować przy czymś, co działa wszędzie na świecie i się sprawdza. Wszędzie jest VAT. Wszędzie jest podatek dochodowy. Być może można wiele poprawić, ale rozwalanie wszystkiego w proch nigdy nie jest dobrym sposobem działania. Nie ma najmniejszej gwarancji, że twoje pomysły, Kenobi, nie spowodowałyby ruiny kraju. W tak ważnych rzeczach jak państwo nie ma miejsca na eksperymentowanie.

To nie twierdz, twoja sprawa, nie wiem gdzie pracujesz i czy pracujesz, jak Tobie nie przeszkdza ze polowa twojej kasy idze do studi bez dna zwanej "kasa publiczna" to twoja sprawa.

Na swiecie sie sprawdza ? ale dal kogo, dla obywateli czy dla wladzy ?

Twiedzisz ze panstwowa sluzba zdrowia sie sprawdza, twierdzisz ze panstowe emerytury sie sprawdzaja ? twierdzisz ze panstowa edukacja sie sprawdza ?

TO GRATULUJE

Nie masz zadnych dowodow ze takie pomysly spowodowalby ruine kraju, sa one wrecz bezzasadne.

Sa dowody na to i przyklady ze obnizanie dochodow to ma skutki raczej tylko dobre.

TO NIE EKSPERYMENTY, to dazenie do normalnosci.

Dla przykladu, system emerytalny to patologia i razaca niesprawiedliwosc juz z samego zaloznia.

Bierze sie kase od jednego aby dac drugiemu, sprawiedliwe bylby jakby KAZDY SAM SOBIE ODKLADAL, kazdy sam byl kowalem swojego losu.. a nie zalezyl przymusuwo od widzimi mi sie wladzy.

nie mowiac ze ten system BANKRUTUJE, to widac przeciez golym okiem...

OFE to byl malutki kroczek aby ta patologie zmienic, PO teraz to likwiduje, dokonuje nacjonalizcji, cofanie sie do komuny.. jak komuna sie skonczyla i jak dziala socjalizm z hostorii wiemy czyz nie ?

Nie interesuje mnie czy system który działa w wielu krajach nazwiesz komunizmem, socjalizmem czy jak tam sobie chcesz. Interesuje mnie że twoich pomysłów nie ma nigdzie więc to tylko teoryjki, które nie wiadomo jak by wyglądały w praktyce. Zresztą to jest problem z całym liberalizmemm jako takim. Czystego liberalizmu nigdzie na świecie nie ma, bo liberalizm w czystej postaci po prostu NIE DZIAŁA.

Bardziej osmieszyc sie juz chyba nie mogles, najpierw piszesz ze to teoryjki ktorych nigdzie nie ma a pozniej ze to NIE DZIALA, zdecyduj sie wkoncu ;)

Udowodnij ze nie dziala.

Co do tego ze nie ma, to jednak sie bardziej wysil, poczytaj historie.. a czasy obecne, rozwaz np. raje i liberalizm podatkowy w Liechtensteinie.

Ciekawe masz podejscie. Choroba musi trwac bo caly na calym swiecie ona wystepuje, jak ktos proponuje aby pomyslec o lekarstwie to Ty twiedzisz ze nie dzieki.. bo lekarstwa nigdzie nie ma i nie bylo.. i nie wiadomo czy zadziala.

Czyli tylko czekac az smiertelna choroba skonczy sie jak sie skonczyc musi ?
 

lunarbird

Chaos Master
Dołączył
27 Październik 2010
Posty
1 284
Punkty reakcji
70
Wiek
45
Miasto
MSW
to ta wladza w tym ustroju jest tutaj okupantami
Czym innym jest krytykować rząd, czym innym jest być zdrajcą podważającym porządek konstytucyjny tego kraju i demokratyczne decyzje jego obywateli.
Nie masz zadnych dowodow ze takie pomysly spowodowalby ruine kraju,
Owszem mam. Choćby fakt, że nie istnieje żadna konkurencja pomiędzy wielkimi firmami. Liberalizm po prostu zmieni kraj w poletko zachodnich koncernów, a nas w niewolników bez żadnych praw. Zresztą to się już dzieje.
najpierw piszesz ze to teoryjki ktorych nigdzie nie ma a pozniej ze to NIE DZIALA, zdecyduj sie wkoncu ;)
W którym punkcie jedno jest sprzeczne z drugim?
Co do tego ze nie ma, to jednak sie bardziej wysil, poczytaj historie.. a czasy obecne, rozwaz np. raje i liberalizm podatkowy w Liechtensteinie.
Może tobie odpowiada niemiecki protektorat taki jak Lichtenstein i chcesz z Polski zrobić to samo. Mi nie odpowiada.
 

Kenobi

Jedi Master
Dołączył
1 Październik 2010
Posty
3 040
Punkty reakcji
169
Wiek
40
Miasto
zmienna
Czym innym jest krytykować rząd, czym innym jest być zdrajcą podważającym porządek konstytucyjny tego kraju i demokratyczne decyzje jego obywateli.

W Polsce nie ma zadnego porzadku konstytucyjnego bo na konstytucje sie nikt nie patrzy, to nie jest panstwo pawa tylko durnokratyczne "rzady motlochu".

Decyzja obywateli ? Gdzie i w ktorym miejscu obywatele o czyms decyduja ? Bo nie zauwazylem, pojscie na wybory to tylko pusty gest nic nie znaczacy, tak to sobie ustawili ze po 89 roku rzadza te same ryje, te same kolesiowskie kliki, jakie wybory - jakie decyzje obywateli ? Prosze Cie..

Decyduje o wszystkim ta cala socjalistyczna mafia.

Kto bedzie rzadzil nie decyduej obywatel tylko pan Tusk, badz Kaczynski.

A i sama idea "demokracji" jest glupota i patologia. A z matemtycznego punktu widzenia udowodniono dawno ze jest to wrecz niemozliwe.

Nazywaj sobie mnie zdrajca, skoro kolaborujesz z okupantami - twoja sprawa.

Ja pozostane takim niewolnikiem - ktory chociaz ma tego swiadomosc.

A wladze w UE, ktorej juz podlegamy - to wybieraja sie wogole same i bez zadnego juz picu na wode.

Owszem mam. Choćby fakt, że nie istnieje żadna konkurencja pomiędzy wielkimi firmami. Liberalizm po prostu zmieni kraj w poletko zachodnich koncernów, a nas w niewolników bez żadnych praw. Zresztą to się już dzieje.

Najpierw twierdzisz ze liberalizmu w czystej postaci nie ma.. a pozniej zrzucasz wine za cos na tenze liberalizm, jestes smieszny, cyniczny czy gubisz sie w zeznaniach bo juz sam nie wiem ?

Konkurencji nie ma wlasnie dlatego ze jest socjalizm, wielkie firmy ustawiaja pod siebie rynek przy pomocy politykow ktorzy to robic w tym ustroju moga - za lapowki tudziez inne formy "wdziecznosci" to robia, to co juz sie dzieje - wynika wprost z socjalizmu a nie liberalizmu.. ktorego jak slusznie zauwazyles wczesniej NIE MA.

Malo tego juz nie tylko o lapowki chodzi, oni juz wprost umieszczaja swoich kolegow w radach nadzorczysz, zarzadach itd.

Firma niby prywatna ale udzaly ma skarb panstwa najwieksze - i odpowiedzni koledzy pana Tuska siedza na posadkach.

Taka aksamitna nacjonalizacja.

W którym punkcie jedno jest sprzeczne z drugim?

W tym ze najpierw piszesz z czegos nie ma a pozniej piszesz o konsekwencjach (rzekomych) wynikajacych z tego czegos co pisales wczesniej ze nie ma.

Gdzie to udowodnienie ze NIE DZIALA ?

Może tobie odpowiada niemiecki protektorat taki jak Lichtenstein i chcesz z Polski zrobić to samo. Mi nie odpowiada.

Wstepujac do UE juz mamy nad soba protektoriat, bo Polska juz stala sie prowincja w tejze UE. A w UE Niemcy odgrywaja naczelna role, wiec tak czy siak, to o czym piszesz juz wystepuje.

Wolabym jednak mieszkac pod protektoriatem i miec PKB na mieszkanca jak w Lichtensteinie niz mieszkac w prowincji - POLSKA i miec PKB i pensje - jak w Polsce.
 

Kenobi

Jedi Master
Dołączył
1 Październik 2010
Posty
3 040
Punkty reakcji
169
Wiek
40
Miasto
zmienna
Wszelka dyskusja z tobą mija się z celem. PLONK.

Wszelka twoja proba znalezenia argumentow ktorych nie ma mija sie z celem. Faktycznie - daj sobie spokoj. Wszelka twoja proba - a w zasadzie nie probojesz nawet - cywilizowanej dyskusji, mija sie z celem.

Prezentujesz przykre sowieckie zasplepenie rzeczywistoscia, przypadek chyba juze nieuleczalny. PLONK.
 

Lobo2007

Wyjadacz
Dołączył
25 Wrzesień 2007
Posty
10 249
Punkty reakcji
381
Wiek
44
Co do ułaskawienia wspólnika Dubienieckiego, trochę bym poczekał z wyrokami. Sprawa trafi do sądu. Oczywiście wyrok będzie po wyborach, a ewentualne przeprosiny gdzieś małym druczkiem, kiedy już nikt nie będzie pamiętał. Podobnie było kiedy podano, że Servier kupił mieszkanie synowi min. Piechy. Gazety wrzały, kiedy wyszedł wyrok nakazujący odszczekanie była cisza jak makiem zasiał.
Dubieniecki jest dla mnie podejrzany, ale po pierwsze nie jest politykiem PISu, mimo że wszyscy w to wierzą, bo dziennikarze w pewnej stacji powtarzają to na okrągło. Po drugie Kaczyński nie odpowiada za całą swą rodzinę. Po trzecie, nie ma przesłanek aby twierdzić, że ułaskawienie było skutkiem znajomości z Dubienieckim. To nie był znajomy Dubienieckiego, ale wspólnik spółki, której udziały nabył od swojego klienta Dubieniecki, nie wiadomo w jakich okolicznościach. Potem te udziały zbył i nie posiadał ich kiedy wyszła ta cała afera. Dziennikarze nie zbadali stopnia znajomości biznesmenów, jedynie ograniczyli się do stwierdzenia, że byli to wspólnicy. Słowo wspólnik może mieć wiele znaczeń. W tym przypadku Dubienicki mógł go w ogóle nie znać. Po co miał się za nim wstawiać?
Lech Kaczyński ułaskawiał wielu przedsiębiorców, którzy mieli problemy z urzędnikami. Jak ktoś zna temat, to wie, że przedsiębiorca w walce z urzędnikiem, ma bardzo ciężko i najczęściej przegrywa, bo w gąszczu przepisów, każdy jest potencjalnym przestępcom. Ludzie nie mający zielonego pojęcia o biznesie, myślą, że to PO jest przychylne przedsiębiorcom, a PIS ich zwalczał. Było oczywiście zupełnie odwrotnie. Więc to ułaskawienie mnie zupełnie nie dziwi. Zwłaszcza, że chodziło tylko o skrócenie okresu zawieszenia kary.
 

Kenobi

Jedi Master
Dołączył
1 Październik 2010
Posty
3 040
Punkty reakcji
169
Wiek
40
Miasto
zmienna
Dubieniecki jest dla mnie podejrzany, ale po pierwsze nie jest politykiem PISu, mimo że wszyscy w to wierzą, bo dziennikarze w pewnej stacji powtarzają to na okrągło. Po drugie Kaczyński nie odpowiada za całą swą rodzinę

Po 1 to nie dziennuikarze pewnej stacji zaczeli robic z pana D. polityka PiS tylko zaczal to on robic sam, min. bawiac sie w ustalanie list wyborczych wyreczajac samego JK.

Dzinnikarze sklonili go do takich publicznych pitolin ? no sorry... z tymi dziennikarzami to miewasz czasami lekka obsesje.

Jak maz corki zmarlego Prezydenta zaczyna sie bawic w polityka dziwne aby media to zignorowaly. Realia sa jakie sa.

Kaczynski nie odpowiada za swoja rodzine ale byly Prezydent odpowidal za prace swoich urzednikow.

Dubieneicki sie wychylil to zaczeli drazyc, proste ;)

Czy cos jest na rzeczy to nie wiem, bo nie znam faktow, podejzanie jednak jest ze w tym jedynym przypadki Prezydent nie czeka na opinie sadu, olewa opinie prokuratiru a procedura trwala - ponoc - znacznie krocej niz zazwyczaj w takich sprawach. A urzednik zaslania sie skleroza :]

Jak wszystko bylo ok to powinni wyjsc powiedziec ze bylo tak taki juz, po temacie.

Sami sie podkladaja mediom a pozniej zdziwko ze media sa takie beee

p.s..

dla rozluznienia atmosfery, szydercze z PO aby nie bylo ;)

Tusk - Hitler parodia
 

Kenobi

Jedi Master
Dołączył
1 Październik 2010
Posty
3 040
Punkty reakcji
169
Wiek
40
Miasto
zmienna
wp.pl

Prezes PiS Jarosław Kaczyński udał się na zakupy. W jego koszyku znalazły się podstawowe produkty, m.in.: kartofle, mąka, kurczak, cukier i jabłka, za które prezes PiS zapłacił 55,60 zł. Jak stwierdził Kaczyński, winę za wysokie ceny ponosi Donald Tusk.

Jak mówił Kaczyński, ponad trzy lata temu Tusk przepytywał go podczas debaty przed wyborami z cen żywności w Polsce. - Tu są te rzeczy, o które mnie wtedy pytał, poza gazem, bo gaz trudno kupić. Wtedy, kiedy padały te pytania, kiedy my byliśmy przy władzy, to za te kilka podstawowych produktów zapłacilibyśmy 23 może 24 złote, w tej chwili wypadło 55 złotych, a to nie jest drogi sklep - stwierdził Jarosław Kaczyński po zakupach w jednym z warszawskich osiedlowych sklepów. Jak dodał, tak istotny wzrost cen to coś "niebywałego". Za kilogram cukru prezes PiS zapłacił 6,50 zł.

- To opisuje realia polskiego życia, problemy, którymi Donald Tusk powinien się zająć - mówił Kaczyński. Dodał, że w ciągu 3,5 roku rządów PO ceny wzrosły 2-3 krotnie.

Kaczyński zauważył, że Polacy wydają większość swoich zarobków na żywność i "wielu Polaków przez wzrost cen ma uniemożliwione zwykle życiowe sprawy". Dlatego - ocenił - biedne rodziny, które bardzo znaczną część swoich dochodów muszą wydawać na żywność, powinny otrzymać pomoc państwa. - Władza ma święty obowiązek reagować na tego typu sytuację - stwierdził.

Przypomniał, że PiS proponuje wprowadzenie "dodatków drożyźnianych" dla rodzin wychowujących dzieci, w których dochód na głowę jest poniżej 1008 zł. - Jeżeli ktoś ma głowę w rodzinie, na dziecko mniej niż 1008 zł, to należałaby się, wedle naszego planu, który będzie już w najbliższy czwartek w sejmie dyskutowany, pewnego rodzaju rekompensata - mówił prezes PiS. Wyjaśnił, że rekompensata będzie "niezbyt wielka, ale wyrównującą w skali roku podwyżki".

Pod koniec stycznia PiS zaproponował wprowadzenie kilkusetzłotowych "dodatków drożyźnianych" dla emerytów i rencistów oraz dla rodzin wychowujących dzieci. "Dodatek drożyźniany" dla rodzin - w wysokości 600 zł - miałby być wypłacany raz w roku, emeryci i renciści mieliby otrzymywać od 250 do 700 zł.

Winą za obecny stan rzeczy Kaczyński obarczył Donalda Tuska. - To jest generalnie wina polityki, jaką prowadzi Donald Tusk. To jest jego wina - powiedział Jarosław Kaczyński.

Rachunek ze sklepu opiewający na kwotę 55,60 zł. Kaczyński zamierza przesłać premierowi. Polityk kupił m.in. pieczywo za 2,80 zł, cukier za 6,60 zł, piersi z kurczaka za 20 zł; warzywa za 5 zł i jabłka za 4 zł.

Sama idea wykazania obludy Tuska dobra, jednak pozniej, groteskowe sie to robi w wykonaniu koljengo socjalisty i kolejnych socjalistycznych zabiegow...
 

DirkStruan

Tai-Pan
Dołączył
20 Styczeń 2009
Posty
4 854
Punkty reakcji
236
Miasto
Skiroławki
e nie no Kenobi to lanie wody jest ... akurat jedynie wzrostu cen donkowi nie "zawdzięczamy" to globalna tendencja obecnie więcej chińczyków i hindusów stać na jedzenie (nawet to zjadliwe) dzięki temu że w końcu maja za co je kupić :] zatem po raz kolejny Jarosław leci na oparach ... a szara masa wiwatuje i dzięki składa obrońcy Jarosławowi Groźnemu POlskiemu pogromcy złych bojarów ...........................
 

Kenobi

Jedi Master
Dołączył
1 Październik 2010
Posty
3 040
Punkty reakcji
169
Wiek
40
Miasto
zmienna
VAT nie wplynal na wzrost cen ?

Socjalistyczna gospodarka, walaca sie, ktora holduje PO nie wplywa na wzrost cen ?

Ozywiscie JK jest demagogiem, bo sam robilby to samo.. a za jego czasow mial "koniunkture".

Jednak propagandowo, to mogl byc ladny zabieg, Donek go pytal w debacie o ceny artykolow, to Jarek mogl teraz po 3 latach rzadow PO wzias te same i pokazac Donkowi - o znam ceny, popatrz jak za twoich rzadow wzrosly.

I Donek ma gula...

Prezio jednak troche sknocil bo pokazal torbe zakupow i stwiedzil ze "ceny wzrosly 2x". Troche sie nie przygotowal i mogl to zrobic lepiej.

W TV juz sie za niego wzieli do GUS'u zapytali, CNBS TeVuuen zrobil symalcje ze Jarek klamie i wyszedl kapiszon...
 

lunarbird

Chaos Master
Dołączył
27 Październik 2010
Posty
1 284
Punkty reakcji
70
Wiek
45
Miasto
MSW
Ozywiscie JK jest demagogiem, bo sam robilby to samo.. a za jego czasow mial "koniunkture".
JK podatki obniżył, nie podwyższył.
Jednak propagandowo, to mogl byc ladny zabieg, Donek go pytal w debacie o ceny artykolow, to Jarek mogl teraz po 3 latach rzadow PO wzias te same i pokazac Donkowi - o znam ceny, popatrz jak za twoich rzadow wzrosly.
Ach więc JarKacz tego nie zrobił?
- Tu są te rzeczy, o które mnie wtedy pytał, poza gazem, bo gaz trudno kupić. Wtedy, kiedy padały te pytania, kiedy my byliśmy przy władzy, to za te kilka podstawowych produktów zapłacilibyśmy 23 może 24 złote, w tej chwili wypadło 55 złotych, a to nie jest drogi sklep
...
W TV juz sie za niego wzieli do GUS'u zapytali, CNBS TeVuuen zrobil symalcje ze Jarek klamie i wyszedl kapiszon...
Że upartyjniony GUS i jedynie słuszna stacja telewizyjna nakłamią to było jasne od początku. PO ma wszędzie kolesi, a informacje o stanie polskiej gospodarki itp od początku ten rząd i "przyjaciele z TVN" przedstawiają w sposób oczywisty zakłamane. Wystarczy przypomnieć kreatywną księgowość ministra Rostowskiego.
 

Kenobi

Jedi Master
Dołączył
1 Październik 2010
Posty
3 040
Punkty reakcji
169
Wiek
40
Miasto
zmienna
JK podatki obniżył, nie podwyższył.

Milo, jednak jestes pewny ze w sytacji kryzysu zrobilo to samo ?

Ach więc JarKacz tego nie zrobił?

Nieudolnie bo wszedl i stwierdzil ze ceny podrozaly 2 krotnie, zaraz mu wytkneli ze sklamal, nie przygotwal sie do tej akcji.

Że upartyjniony GUS i jedynie słuszna stacja telewizyjna nakłamią to było jasne od początku. PO ma wszędzie kolesi, a informacje o stanie polskiej gospodarki itp od początku ten rząd i "przyjaciele z TVN" przedstawiają w sposób oczywisty zakłamane. Wystarczy przypomnieć kreatywną księgowość ministra Rostowskiego.

JK sie podlozyl, jakby przedstawil rzeczywiste obliczenia - nie daloby sie przyczepic.
 

Lobo2007

Wyjadacz
Dołączył
25 Wrzesień 2007
Posty
10 249
Punkty reakcji
381
Wiek
44
Tusk, podkłada się cały czas, tylko nie ma kto krzyknąć "sprawdzam". Ale masz racje, że Kaczyński powinien byc tego świadomy.
 

lunarbird

Chaos Master
Dołączył
27 Październik 2010
Posty
1 284
Punkty reakcji
70
Wiek
45
Miasto
MSW
Milo, jednak jestes pewny ze w sytacji kryzysu zrobilo to samo ?
Jestem pewien, że nie zacząłby od opodatkowywania najuboższych, jak Tusk.
Nieudolnie bo wszedl i stwierdzil ze ceny podrozaly 2 krotnie, zaraz mu wytkneli ze sklamal,
Ceny PODROŻAŁY dwukrotnie, a nawet trzykrotnie na niektóre artykuły. Ale jak się porównuje ceny z najdroższego sklepu za JarKacza z cenami z Biedronki teraz to można to zakłamać oczywiście.
jakby przedstawil rzeczywiste obliczenia - nie daloby sie przyczepic.
To by o jego akcji w sklepie pies z kulawą nogą w mediach nie powiedział po prostu. Co jest rządowi niewygodne, o tym media nie mówią.
 
Do góry