Odpowiedzialność za innych

1699850

Chadzam sam, bez stada. Tak lubie, to mi odpowiada
Dołączył
8 Listopad 2006
Posty
6 585
Punkty reakcji
107
Wiek
37
Miasto
54.5°, 17.7°
A co z bezdomnymi?
Ich by należało zostawić samych sobie, czy pomóc?
Jak ktoś chce to niech pomaga.

Moim zdaniem każdy taki przypadek winniśmy rozpatrywać oddzielnie. Należy poznać przyczyny zaistniałego stanu i poznać samego człowieka. Najlepiej to się zrobi obserwując swoje własne otoczenie.

Jak ktoś kogo znam przynajmniej z widzenia ma problem (spłonie dom, ktos zachoruje i potrzeba pieniedzy ect) to oczywiscie ze pomoge. Ale dawać gdzieś tam, komuś tam pieniadze które ponoć mają trafić do jakichś potrzebujących? Nie dziękuje.

A zabrać komuś pieniądze pod przymusem, a następnie oddać je komuś kogo ktoś tam uzna za bardziej potrzebującego to KRADZIEŻ.

I co mamy w takiej sytuacji? Ten komu zabrano uważa się za okradzionego. Ten komu dano uważa że te pieniądze się mu po prostu należą...
 

Leone

Nowicjusz
Dołączył
26 Lipiec 2008
Posty
1 367
Punkty reakcji
1
Wiek
37
A zabrać komuś pieniądze pod przymusem, a następnie oddać je komuś kogo ktoś tam uzna za bardziej potrzebującego to KRADZIEŻ.
Część naszych podatków na to idzie ;) W tym także na szpitale.
 

badyl

Nowicjusz
Dołączył
15 Maj 2006
Posty
619
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
Kresy wschodnie
Nie zapominajmy, że społeczeństwo obywatelskie opiera się na pomocy słabszym. Słabszym czyli wszystkim tym którzy nie radzą sobie w systemie. Nie każdy jest na tyle "obrotny" by mieć własny biznes, niektórym się noga podwinie. A kwestia podatków to wg mnie naturalna kolej rzeczy, pytanie tylko ile tych podatków i od kogo. Bo możemy zrobić jak w USA gdzie jest prywatna służba zdrowia i jak się sam nie ubezpieczysz to umrzesz na ulicy bo karetka nawet nie będzie chciała Ci ciśnienia zmierzyć.
 

Vardamir

Sinner
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
10 335
Punkty reakcji
26
Wiek
35
Miasto
Necrovalley
Nie zapominajmy, że społeczeństwo obywatelskie opiera się na pomocy słabszym. Słabszym czyli wszystkim tym którzy nie radzą sobie w systemie. Nie każdy jest na tyle "obrotny" by mieć własny biznes, niektórym się noga podwinie. A kwestia podatków to wg mnie naturalna kolej rzeczy, pytanie tylko ile tych podatków i od kogo. Bo możemy zrobić jak w USA gdzie jest prywatna służba zdrowia i jak się sam nie ubezpieczysz to umrzesz na ulicy bo karetka nawet nie będzie chciała Ci ciśnienia zmierzyć.
to ze komuś noga się podwinie to nie znaczy że ma od razu pić i ćpać. pomoc ok, ale tylko tym którzy się nie poddają, starają, a nie piją i ćpają. Ci co piją i ćpają nie zasługują na pomoc, bo i by tą pmoc zmarnowali. tacy ludzie nie bedą już nigdy normalni.
 

lilith6

Nowicjusz
Dołączył
17 Sierpień 2008
Posty
116
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
a tam nie pamietam
Jak dalece ludzie odpowiedzialny są za innych? Czy społeczeństwo zobowiązane jest do rekopensaty grzywn jaki spotkały jego członków ze strony losu? ( Na przykładzie alkoholików, narkomanów)

Każdy jest odpowiedzialny za swój los, prócz dzieci, które nie posiadają w pełni rozwiniętej świadomości i rodzice są za nich odpowiedzialni. Pijaka się nie zmieni jeżeli sam tego nie będzie chciał, nic na siłę. A i ile lat masz dziecinko? naucz się w końcu pisać i nie używaj słów, których znaczenia nie do końca znasz.
 

badyl

Nowicjusz
Dołączył
15 Maj 2006
Posty
619
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
Kresy wschodnie
to ze komuś noga się podwinie to nie znaczy że ma od razu pić i ćpać. pomoc ok, ale tylko tym którzy się nie poddają, starają, a nie piją i ćpają. Ci co piją i ćpają nie zasługują na pomoc, bo i by tą pmoc zmarnowali. tacy ludzie nie bedą już nigdy normalni.

Oj bardzo się mylisz. Takim ludziom należy się podwójna pomoc i uwaga. Nikt nie staje się alkoholikiem, narkomanem w jednej chwili raczej jest to konsekwencja wcześniejszych wyborów, zdarzeń, kolei losu. W dużej mierze alkoholizm i narkomanizm jest wynikiem braku pomocy tym osobom we wcześniejszych etapach ich problemów. A mówienie, że alkoholik czy też narkoman to już człowiek spisany na starty któremu nic się nie należy to jest nie humanitarne. Z alkoholizmu i narkomanii da się wyjść i to mogą być normalni ludzie, ba! Oni cały czas są normalni, ale w potrzebie i uzależnieniu z którego bez pomocy innych osób nie wyjdą. Równie dobrze możemy skreślić ludzi bez kończyn, upośledzonych umysłowo, przecież oni też już nie będą normalni i nie będą pełno warotściowymi obywatelami.
 

piecia330

Łał! butiq
Dołączył
21 Kwiecień 2007
Posty
4 445
Punkty reakcji
24
Wiek
32
Miasto
Gołdap
Zmuszanie do pomagania to kradzież... A nawet więcej - to legalizacja kradzieży... <_< Z jakiej niby racji można zabierać podatnikowi który ma swoje potrzeby !!!??? Z jakiej racji można zabierać komuś, a dawać komuś innemu, bo ktoś uznał że mu się należy... ??? <_< Tako się należy... :/
 

1699850

Chadzam sam, bez stada. Tak lubie, to mi odpowiada
Dołączył
8 Listopad 2006
Posty
6 585
Punkty reakcji
107
Wiek
37
Miasto
54.5°, 17.7°
Część naszych podatków na to idzie mruga.gif W tym także na szpitale.
Właśnie, właśnie :)

Oj bardzo się mylisz. Takim ludziom należy się podwójna pomoc i uwaga. Nikt nie staje się alkoholikiem, narkomanem w jednej chwili raczej jest to konsekwencja wcześniejszych wyborów, zdarzeń, kolei losu. W dużej mierze alkoholizm i narkomanizm jest wynikiem braku pomocy tym osobom we wcześniejszych etapach ich problemów. A mówienie, że alkoholik czy też narkoman to już człowiek spisany na starty któremu nic się nie należy to jest nie humanitarne. Z alkoholizmu i narkomanii da się wyjść i to mogą być normalni ludzie, ba! Oni cały czas są normalni, ale w potrzebie i uzależnieniu z którego bez pomocy innych osób nie wyjdą.
No to im sobie pomagaj. Od moich pieniędzy jednak wara. Pomogę temu komu będę uważał że pomoc się należy.

"Za stary, za młody, zbyt silny, zbyt zdrowy. Ja jestem społecznym kaleką" ;)
 

Leone

Nowicjusz
Dołączył
26 Lipiec 2008
Posty
1 367
Punkty reakcji
1
Wiek
37
Bez przesady. Z podatków są utrzymywane szpitale, cała służba zdrowia. Nie gadajcie, że to kradzież.
Nie jesteśmy na tyle bogatym społeczeństwem, aby pozwolić sobie na całkiem prywatną służbę zdrowia.
 

badyl

Nowicjusz
Dołączył
15 Maj 2006
Posty
619
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
Kresy wschodnie
Zmuszanie do pomagania to kradzież... A nawet więcej - to legalizacja kradzieży... dry.gif Z jakiej niby racji można zabierać podatnikowi który ma swoje potrzeby !!!??? Z jakiej racji można zabierać komuś, a dawać komuś innemu, bo ktoś uznał że mu się należy... ??? dry.gif Tako się należy... kwasny.gif

Właśnie na tym polega idea społeczeństwa i państwa obywatelskiego. Jeśli iść Twoim tropem, że każdy sobie rzepkę skrobie to droga po której idziesz a została wybudowana z publicznych pieniędzy jest darmowa, w Twoim przypadku byś za nią płacił bo by ją wybudowali prywatni inwestorzy i musiałbyś mieć jak na autostradzie np. winietę do korzystania.

Ja nie mówię o zmuszaniu do pomagania ale o pomganiu osobom które tego potrzebują, zachowując się altruistycznie pomagamy także sobie, społeczeństwo jest silne tak jak jego najsłabsze ogniwo.

Egoizm to pierwszy stopień do samozagłady społeczeństwa, człowiek jest ssakiem stadnym który w pojedynkę nie przetrwa.

No to im sobie pomagaj. Od moich pieniędzy jednak wara. Pomogę temu komu będę uważał że pomoc się należy.
Czyli zapewne tylko sobie będziesz pomagać. Ale wtedy nie śmiej prosić o pomoc innych gdy sam będziesz w potrzebie.
 

piecia330

Łał! butiq
Dołączył
21 Kwiecień 2007
Posty
4 445
Punkty reakcji
24
Wiek
32
Miasto
Gołdap
Ja nie mówię o zmuszaniu do pomagania ale o pomganiu osobom które tego potrzebują


LOL... :D


Właśnie na tym polega idea społeczeństwa i państwa obywatelskiego.



Na tym polega nieludzki komunizm...


Jeśli iść Twoim tropem, że każdy sobie rzepkę skrobie to droga po której idziesz a została wybudowana z publicznych pieniędzy jest darmowa


Albo z pieniędzy, albo darmowa... :bag: Zdecyduj się... <_<


Ja nie mówię o zmuszaniu do pomagania ale o pomganiu osobom które tego potrzebują, zachowując się altruistycznie pomagamy także sobie



Niech nikt mnie tez nie zmusza do pomagania sobie... :bag:

człowiek jest ssakiem stadnym który w pojedynkę nie przetrwa.


Nie twierdze inaczej, ale przede wszystkim jesteśmy jednostkami, sobą... <_<
 

badyl

Nowicjusz
Dołączył
15 Maj 2006
Posty
619
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
Kresy wschodnie
Nie twierdze inaczej, ale przede wszystkim jesteśmy jednostkami, sobą...
Jednostką która żyje w społeczeństwie a nie na bezludnej wyspie.
Albo z pieniędzy, albo darmowa... bag.gif Zdecyduj się... dry.gif
Nie rozumiesz mnie, właśnie dlatego, że została wybudowana z publicznych pieniędzy jest darmowa, wybudowali ją wszyscy płacąc na nie swoje podatki przez to mogą teraz z niej za darmo korzystać.
Na tym polega nieludzki komunizm...
W komunizmie w ogóle nie miałbyś wyboru co się z Tobą dzieje a w społeczeństwie obywatelskim Ty o tym decydujesz chociażby poprzez głosowanie, działalność społeczną. Także nie porównuj i nie mieszaj pojęć jeśli ich definicja jest Ci obca.
Ja nie mówię o zmuszaniu do pomagania ale o pomganiu osobom które tego potrzebują



LOL... biggrin.gif
Najwidoczniej mnie nie rozumiesz, zmuszanie do pomagania byłoby wtedy gdyby pomagać np Tobie pomimo, że sobie radzisz w społeczeństwie a pomaganie osobom które są niedostosowane społecznie to nie jest pomoc na siłę.
 

piecia330

Łał! butiq
Dołączył
21 Kwiecień 2007
Posty
4 445
Punkty reakcji
24
Wiek
32
Miasto
Gołdap
Nie rozumiesz mnie, właśnie dlatego, że została wybudowana z publicznych pieniędzy jest darmowa, wybudowali ją wszyscy płacąc na nie swoje podatki przez to mogą teraz z niej za darmo korzystać.


Najwidoczniej mnie nie rozumiesz, zmuszanie do pomagania byłoby wtedy gdyby pomagać np Tobie pomimo, że sobie radzisz w społeczeństwie a pomaganie osobom które są niedostosowane społecznie to nie jest pomoc na siłę.



To jakaś kpina jest... :/
 

piecia330

Łał! butiq
Dołączył
21 Kwiecień 2007
Posty
4 445
Punkty reakcji
24
Wiek
32
Miasto
Gołdap
Czy Ty siebie czytasz... ??? :/


Droga zbudowana za podatki nie jest darmowa !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :bag: :bag: :bag: :bag: :bag:



A pomaganie przymusowe jest przymusowe niezależnie od odbiorcy tej pomocy... :bag:
 

piecia330

Łał! butiq
Dołączył
21 Kwiecień 2007
Posty
4 445
Punkty reakcji
24
Wiek
32
Miasto
Gołdap

MalyGlod

Nowicjusz
Dołączył
4 Październik 2008
Posty
33
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Jak dalece ludzie odpowiedzialny są za innych? Czy społeczeństwo zobowiązane jest do rekopensaty grzywn jaki spotkały jego członków ze strony losu? ( Na przykładzie alkoholików, narkomanów)

Ludzie są odpowiedzialni za siebie i powinni żyć tak aby swoimi złymi "uczynkami" nie robili krzywdy innym.
Alkoholicy i narkomani? przecież sami sprawili sobie taki los. Oni wiedzieli co robią. A często jeszcze wali ich to czy otrzymają pomoc czy nie, im jest dobrze w swojej krainie szczęśliwości.

Takim ludziom należy się podwójna pomoc i uwaga. Nikt nie staje się alkoholikiem, narkomanem w jednej chwili raczej jest to konsekwencja wcześniejszych wyborów, zdarzeń, kolei losu.

A tutaj to zajechało już stereotypem. To fakt że nie staje się w jednej chwili, ale Twoja wypowiedź brzmi jakbyś ich usprawiedliwiał. Nie mam ochoty pomagać ludziom którzy nawet nie rozumieją mojej pomocy. Poza tym ja nie jestem narkomanem i alkoholikiem, mam problemy ale nade mną nikt się nie rozckliwia, sama muszę sobie ze swoimi problemami radzić.
Ja nie mówię o zmuszaniu do pomagania ale o pomaganiu osobom które tego potrzebują, zachowując się altruistycznie pomagamy także sobie
W jaki sposób pomagam sobie?
Można pomagać osobom którym ta pomoc jest potrzebna ale niestety często pieniądze podatników są przepieprz*** na nic, np w pomocy jakimś patologicznym gimnazjalistom którzy zostali już wychowani w spaczony sposób im żeby pomóc trzeba było by im zrobić pranie mózgu, zamknąć w pokoju bez klamek i na zawsze odseparować od swojego patologicznego środowiska.
 

lilith6

Nowicjusz
Dołączył
17 Sierpień 2008
Posty
116
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
a tam nie pamietam
Można pomagać osobom którym ta pomoc jest potrzebna ale niestety często pieniądze podatników są przepieprz*** na nic, np w pomocy jakimś patologicznym gimnazjalistom którzy zostali już wychowani w spaczony sposób im żeby pomóc trzeba było by im zrobić pranie mózgu, zamknąć w pokoju bez klamek i na zawsze odseparować od swojego patologicznego środowiska.
Dokładnie każdy jest kowalem własnego losu. Pomóc można tylko komuś kto przede wszystkim jej chce. Wielu pijaków zdaje się być zadowolonymi ze swojego losu popiją sobie, zapomną o problemach i pomoc od kogokolwiek ich nie obchodzi, często nie potrafią się przyznać sami przed sobą że są uzależnieni, przecież "od czasu do czasu wypiją" więc wara wszystkim ode mnie bo tasakiem pogonię itp. Przymusowa pomoc? taaa super sprawa. Narkomani tak samo, mają wg nich 200 mln powodów by brać: "starzy" nie kochają, laska rzuciła, nie zdali z klasy do klasy, mają szlaban na imprezy itp. Z takim gościem trzeba pogadać, dowiedzieć się czy rzeczywiście chce tej pomocy a nie na siłę się wpieprzać jak tego nie chce. Badyl co ty chcesz stworzyć jakąś nową, idealną komunę? dziękujemy bardzo
 
Do góry