Odpowiedzialność za innych

xOlinkaax

Nowicjusz
Dołączył
2 Październik 2008
Posty
1
Punkty reakcji
0
Jak dalece ludzie odpowiedzialny są za innych? Czy społeczeństwo zobowiązane jest do rekopensaty grzywn jaki spotkały jego członków ze strony losu? ( Na przykładzie alkoholików, narkomanów)
 

outremer

Fratres Militiae Templi
Dołączył
19 Listopad 2006
Posty
6 255
Punkty reakcji
165
Miasto
15
Jak dalece ludzie odpowiedzialny są za innych? Czy społeczeństwo zobowiązane jest do rekopensaty grzywn jaki spotkały jego członków ze strony losu? ( Na przykładzie alkoholików, narkomanów)
Pracę domową odrabiasz czy żarty sobie robisz ? Co mnie obchodzą ludzkie śmieci. Zostali nimi na własne życzenie. Jaka REKOMPENSATA ( tak jest poprawnie ) ? Pomoc należy się osobom słabszym, które mają problemy nie z własnej winy np. matkom samotnie wychowującym dzieci, dzieciom w Domach Dziecka, a nie degeneratom.
 

niewyspana

Nowicjusz
Dołączył
23 Wrzesień 2008
Posty
294
Punkty reakcji
1
Wiek
32
Miasto
-> Śląsk
że niby to los czy jakieś przeznaczenie sprawiło, że alkoholicy są alkoholikami, a narkomani ćpaja??????
oni sami się doprowadzili do tego stanu, że nie patrafią funkcjonować bez używek.
więc niby czemu ktoś miałby płacić im jakieś odszkodowania, rekompensaty???
państwo już i tak idzie takim hmmm bezmyślnym ludziom na pomoc, zakładając czy jakoś wspomagając finansowo instytucje leczenia uzależnień, pomoc psychologów, czy coś tam jeszcze, za pieniądze oczywiście podatników (społeczeństwa).
ale żeby im jeszcze z tego tytułu płacić??????
 

Bishop986

King of Mars
Dołączył
3 Sierpień 2008
Posty
8 886
Punkty reakcji
70
Miasto
Kraina "By żyło się lepiej"
Pracę domową odrabiasz czy żarty sobie robisz ? Co mnie obchodzą ludzkie śmieci. Zostali nimi na własne życzenie. Jaka REKOMPENSATA ( tak jest poprawnie ) ? Pomoc należy się osobom słabszym, które mają problemy nie z własnej winy np. matkom samotnie wychowującym dzieci, dzieciom w Domach Dziecka, a nie degeneratom.
Ja tam jestem za tym zeby panstwo w ogole sie w takie sprawy nie wtracalo. Jesli ktos jest słabszy to od tego sa organizacje charytatywne (inni ludzie). Oni (my) powinnismy pomagac. Przymusowa dzialalnosc charytatywna panstwa to zly pomysl wedlug mnie.
 

Lobo2007

Wyjadacz
Dołączył
25 Wrzesień 2007
Posty
10 249
Punkty reakcji
381
Wiek
44
Pracę domową odrabiasz czy żarty sobie robisz ? Co mnie obchodzą ludzkie śmieci. Zostali nimi na własne życzenie. Jaka REKOMPENSATA ( tak jest poprawnie ) ? Pomoc należy się osobom słabszym, które mają problemy nie z własnej winy np. matkom samotnie wychowującym dzieci, dzieciom w Domach Dziecka, a nie degeneratom.
Tak Outremer, ale zauważ, że jeżeli posiadasz samochód to obowiązkowo płacisz OC. Przez to z Twojej kasy finansowane są stłuczki, których właściciel nic za to nie płaci, ewentualnie może mandat za spowodowanie wypadku, chyba 300 zł.
Z naszej kasy opłacane są też MOPSy i przeróżne ośrodki leczenia, uzależnień więc może nie powinniśmy, ale płacimy też za degeneratów.
 

outremer

Fratres Militiae Templi
Dołączył
19 Listopad 2006
Posty
6 255
Punkty reakcji
165
Miasto
15
Ja nie piszę, że nie płacimy tylko, że nie powinniśmy.
 

Lobo2007

Wyjadacz
Dołączył
25 Wrzesień 2007
Posty
10 249
Punkty reakcji
381
Wiek
44
Ja nie piszę, że nie płacimy tylko, że nie powinniśmy.
Tak. Ale nerwowo odpowiedziałeś, jak by coś nowego autor tematu wymyślił.
Płacimy, płacimy i żadnej wdzięczności, a co do pytana z tematu:

Jak dalece ludzie odpowiedzialny są za innych?
Moim zdaniem w ogóle nie odpowiadamy za obcych ludzi. I nie ma też czegośc takiego jak odpowiedzialnośc społeczeństwa. Jeżeli społeczeństwo odpowiadałoby za jednostke, to jednostka przestaje byc odpowiedzialna...

Widzisz Outremer, teraz takie rzeczy trzeba tłumaczyc. :]
 

Leone

Nowicjusz
Dołączył
26 Lipiec 2008
Posty
1 367
Punkty reakcji
1
Wiek
37
Niestety, ośrodki które pomagają alkoholikom i narkomanom nie dadzą rady same się utrzymywać.
A ponieważ nikt z nas nie chce, aby na ulicy było pełno alkoholików i ćpunów, to coś z tym trzeba zrobić.

To trochę tak jak z więziennictwem - nie chcemy utrzymywać przestępców, ale jeśli tego nie będziemy robić, to bylibyśmy skazani na ich sąsiedztwo.
I żeby nie było - kara śmierci dla złodzieja nie jest odpowiednia ;)
 

outremer

Fratres Militiae Templi
Dołączył
19 Listopad 2006
Posty
6 255
Punkty reakcji
165
Miasto
15
Tak. Ale nerwowo odpowiedziałeś, jak by coś nowego autor tematu wymyślił.
Płacimy, płacimy i żadnej wdzięczności, a co do pytana z tematu:

Moim zdaniem w ogóle nie odpowiadamy za obcych ludzi. I nie ma też czegośc takiego jak odpowiedzialnośc społeczeństwa. Jeżeli społeczeństwo odpowiadałoby za jednostke, to jednostka przestaje byc odpowiedzialna...

Widzisz Outremer, teraz takie rzeczy trzeba tłumaczyc. :]
Nerwowo, nie nerwowo, ale spontanicznie. A co do poziomu to cały czas maleje.
 

piecia330

Łał! butiq
Dołączył
21 Kwiecień 2007
Posty
4 445
Punkty reakcji
24
Wiek
32
Miasto
Gołdap
Niestety, ośrodki które pomagają alkoholikom i narkomanom nie dadzą rady same się utrzymywać.
A ponieważ nikt z nas nie chce, aby na ulicy było pełno alkoholików i ćpunów, to coś z tym trzeba zrobić.


Nic nie "trzeba"... :niepewny: A ośrodki jak najbardziej dały by rade sie utrzymać - gdyby jeszcze obniżono podatki, to już w ogóle był by miód, cud i orzeszki... :]



To trochę tak jak z więziennictwem - nie chcemy utrzymywać przestępców, ale jeśli tego nie będziemy robić, to bylibyśmy skazani na ich sąsiedztwo.




Tylko że alkoholicy i narkomani i tak będą w sąsiedztwie... :niepewny: Główna różnica pomiędzy przestępcami, a alkoholikami wynika również z zasady "volenti non fit iniuria", oraz roli państwa w strzeżeniu wollnosci rozumianej jako ograniczenie wolności jednych, bliskością nosów inych... ;)


I żeby nie było - kara śmierci dla złodzieja nie jest odpowiednia ;)


KŚ za morderstwo, usiłowanie morderstwa, zdradę kraju i wrabianie policjantów i żołnierzy w cięższe przestępstwa... :] ;)
 

Leone

Nowicjusz
Dołączył
26 Lipiec 2008
Posty
1 367
Punkty reakcji
1
Wiek
37
A ośrodki jak najbardziej dały by rade sie utrzymać
Gdyby dostawały pieniądze od 'chorych', to pewnie tak. Ale nie dostają. A na sponsorów w Polsce też nie mają co za bardzo liczyć.

Tylko że alkoholicy i narkomani i tak będą w sąsiedztwie... Główna różnica pomiędzy przestępcami, a alkoholikami wynika również z zasady "volenti non fit iniuria",
Ale leczeni.
Gdzie tu różnica? Może jej nie dostrzegam w taki sposób jak Ty.

KŚ za morderstwo, usiłowanie morderstwa, zdradę kraju i wrabianie policjantów i żołnierzy w cięższe przestępstwa...
Za zdradę kraju tylko czasami, za wrabianie nie, za gwałt dożywocie, a jeśli zdarzył się dwa razy to KŚ ;)
 

piecia330

Łał! butiq
Dołączył
21 Kwiecień 2007
Posty
4 445
Punkty reakcji
24
Wiek
32
Miasto
Gołdap
Gdyby dostawały pieniądze od 'chorych', to pewnie tak. Ale nie dostają. A na sponsorów w Polsce też nie mają co za bardzo liczyć.


No właśnie... <_<


Gdzie tu różnica? Może jej nie dostrzegam w taki sposób jak Ty.


Legislatywa ma swoje cele...


Za zdradę kraju tylko czasami


????? :mruga: :mruga: :mruga:



za gwałt dożywocie, a jeśli zdarzył się dwa razy to KŚ ;)


Nie dostrzegasz paradoksu w tym fragmencie... ??? :]
 

Leone

Nowicjusz
Dołączył
26 Lipiec 2008
Posty
1 367
Punkty reakcji
1
Wiek
37
Za zdradę kraju tylko czasami
?????
Chociażby Korea Północna. Czy skazałbyś na śmierć osobę, która w jakiś sposób doprowadziłaby do upadku reżimu?
Tamte władze tak, ale czy Ty też?
Czasem zdrada kraju jest najlepszym co można by dla tego kraju zrobić.

Nie dostrzegasz paradoksu w tym fragmencie... ???
Czasem nie uda im się złapać od razu winnego ;)
 

Raoul D

I'm a passenger, and I ride and I ride
Dołączył
29 Marzec 2008
Posty
1 010
Punkty reakcji
0
Nic nie "trzeba"... unsure.gif A ośrodki jak najbardziej dały by rade sie utrzymać - gdyby jeszcze obniżono podatki, to już w ogóle był by miód, cud i orzeszki..
Dokładnie.
Ś za morderstwo, usiłowanie morderstwa, zdradę kraju i wrabianie policjantów i żołnierzy w cięższe przestępstwa...
Ty , ty nie rozpędzaj się za bardzo. Jak dla mnie kara śmierci powinna być tylko i wyłącznie za wyjątkowo ciężkie morderstwa i jeśli jest się pewnym co do tego, że oskarżony jest winien.

A wracając do tematu. Powiem krótko ale sensownie. Każdy jest odpowiedzialny za siebie.
 

piecia330

Łał! butiq
Dołączył
21 Kwiecień 2007
Posty
4 445
Punkty reakcji
24
Wiek
32
Miasto
Gołdap
Chociażby Korea Północna. Czy skazałbyś na śmierć osobę, która w jakiś sposób doprowadziłaby do upadku reżimu?
Tamte władze tak, ale czy Ty też?
Czasem zdrada kraju jest najlepszym co można by dla tego kraju zrobić.



No właśnie... <_<


Chyba ze założy się że Korea Północnej jest... okupantem Korei Północnej... :niepewny:



Czasem nie uda im się złapać od razu winnego ;)


Wiec jak mogą dowieść winy skoro oskarżony nie może się bronić... ??? :niepewny:



Ty , ty nie rozpędzaj się za bardzo. Jak dla mnie kara śmierci powinna być tylko i wyłącznie za wyjątkowo ciężkie morderstwa


Usiłowanie tez... ??? :niepewny: ;)



i jeśli jest się pewnym co do tego, że oskarżony jest winien.


Oczywizda... ;]
 

Vardamir

Sinner
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
10 335
Punkty reakcji
26
Wiek
35
Miasto
Necrovalley
Chyba ze założy się że Korea Północnej jest... okupantem Korei Północnej... :niepewny:
nie trzeba. bo to nie była by zdrada. to tak jakby zdradą była walka z komunizmem na przykładzie Polski. to nie zdrada ale walka o dobro swojego kraju. Zeby nie offtopować tylko człowiek jest odpowiedzialny tylko za tych których bez powodu niszczy, i za najbliższych obcy ludzie nie interesują mnie.
 

JamesWorthy

Nowicjusz
Dołączył
2 Październik 2008
Posty
9
Punkty reakcji
0
Miasto
Wrocław
Społeczeństwo oczywiście nie jest zobowiązane. Bo niby kto miałby je do tego zobowiązać?

Pomaganie innym to kwestia empatii i raczej trudno ją rozpatrywać na poziomie społeczeństwa. Dlaczego dopłacamy np. do wspomnianych alkoholików czy narkomanów? Bo narastanie takich zjawisk szkodzi nam wszystkim jako właśnie społeczeństwu. Pomijając na chwilę aspekt moralny tematu - jeżeli społeczeństwo nie będzie wspierało jednostek chorych, słabych i takich które się po prostu stoczyły, takie zjawiska mogą i IMO będą narastać.

Z innej beczki - zaskakuje mnie trochę poziom znieczulicy na tej stronie. Ci z Was którzy uważają że każdy alkoholik i narkoman jest sobie sam winny, są w wielkim błędzie. To zabrzmi jak wymówka, ale niestety jest bardzo prawdziwe w wielu przypadkach - dzieciaki które wychowują się w domu z dwójką alkoholików jako rodzicami, mają bardzo duże szanse żeby skończyć podobnie i ocenianie ich z góry jest po prostu niesprawiedliwe. Wielu ludzi tego typu nigdy nie dostało szansy od życia takiej jaką dostałem ja i zapewne wielu z Was.
 

Qon

Eksperfekcjonista
VIP
Dołączył
21 Grudzień 2006
Posty
7 886
Punkty reakcji
184
Miasto
Alpha Centauri
Ty dawanie takim ludziom kasy nazywasz pomocą? Litości.

Aha, to teraz nieuznawanie dotowania patologii będzie się nazywało "znieczulica", tak jak kłamanie - "kreatywnością w stosunku do faktów", a patriotyzm - "faszyzmem".

Nie chodzi o to, jakie kto dostał szanse, tylko co z nimi zrobił. Rozumiem, że ktoś mógł pójść na dno, nie rozumiem tego, że tam pozostaje. Równie dobrze ja mogę powiedzieć,że wielu ludzi dostało od życia po tyłku znacznie bardziej niż ja, ty i wielu innych, a mimo to doszli do czegoś wartościowego.
 

Leone

Nowicjusz
Dołączył
26 Lipiec 2008
Posty
1 367
Punkty reakcji
1
Wiek
37
Nie chodzi o to, aby dawać im pieniądze, ale dać możliwość wyjścia z tego.

Ci z Was którzy uważają że każdy alkoholik i narkoman jest sobie sam winny, są w wielkim błędzie.
Każdy alkoholik i narkoman JEST sam sobie winny.
Mimo wszystko to nie jest jakaś choroba dziedziczna, na którą się nie ma wpływu, ani też nikt nie przystawia pistoletu do głowy i każe pić, czy dawać sobie w żyłę.
Nie gadaj, że jeśli rodzice piją, to dziecko też. To bzdura.

A co z bezdomnymi?
Ich by należało zostawić samych sobie, czy pomóc?
 
Do góry