Neonaziści

Kosak14

Nowicjusz
Dołączył
6 Maj 2012
Posty
73
Punkty reakcji
2
Wiek
30
Miasto
Dolny Śląsk
Obaj się ogarnijcie, skończcie z tymi utarczkami słownymi między sobą i wróćcie do tematu.
Jeśli chcecie żreć się dalej i robić tzw. ,,pyskówe" to czyncie to na PW.
 

Kosak14

Nowicjusz
Dołączył
6 Maj 2012
Posty
73
Punkty reakcji
2
Wiek
30
Miasto
Dolny Śląsk
Poprostu mu tłumacze
Twierdzenia o czyimś przypuszczalnym zachowaniu na ulicy, w danej sytuacji, jakoś nie trzymają się tematu i brak im wartości merytorycznej. Z drugiej strony rozumiem dlaczego to napisałeś (to reakcja na jego post).
Poza tym to o czym teraz piszę też z tematem nie ma nic wspólnego, więc konczę ten wątek.



Wracając do tematu, to jeszcze raz (bo było to już wcześniej, ale widzę, że są dla niektórych problemy ze zrozumieniem) przedstawiam informacje, które obalają najczęstsze mity o narodowym socjalizmie:

1. Naziści to nie ,,niemieccy patrioci", a przynajmniej nie tylko oni. W Polsce (i nie tylko) także istniały ugrupowania narodowo-socjalistyczne np. PNS, NRRU itd., co więcej odcinały się one od niemieckiej wersji narodowego socjalizmu.

2. Neonaziści nie ,,czczą" Hitlera, choć to zależy od danej osoby. W Polsce opinia o Hitlerze wsród neonazistów zazwyczaj jest negatywna, bo najechał Polske i rozpoczął bratnią wojnę (chodzi tu o walkę białych narodów między sobą).

3. Neonaziści niekoniecznie są pangermaninami. W Polsce częściej zdarzają się panslawiści i biali supremiści.

4. Nazizm i faszyzm nie są tym samym.
Potwierdza to m.in encyklopedia, więc ja nie będę się tu rozpisywał, bo każdy może to łatwo sprawdzić.
 

lolek1971

Nowicjusz
Dołączył
9 Marzec 2012
Posty
1 614
Punkty reakcji
7
Poczytałem i powtarzam.
Termin nazizm został rozpowszechniony przez Niemców po IIWŚ, aby zdjąć z ich narodu odium zbrodniczych dążeń do wyniszczenia niższych ras i uczynienia z Niemców narodu panów.
Szło szczególnie o zastąpienie w języku nazw typu "NIEMIECKIE OBOZY ZAGŁADY' nazwami "obozy nazistowskie"
Z czasem starano się reklamować ruchy narodowosocjalistyczne w innych niż Niemcy krajach; także w Polsce.
Stąd pochodzą sformułowania - obozy nazistowskie w Polsce - czyli polskie obozy zagłady; taka sugestia, bo skoro nazizm był i w Polsce ...
Autorzy tym problemem się zajmujący proponują w "odwdzięce" - amerykański zamach terrorystyczny na Building Trade Center
Podobno neonazizm w teraźniejszej Polsce, to jeszcze mniej niż polski narodowy socjalizm przed IIWŚ.
Powtarzam - tylko powtarzam cudze twierdzenia.
 

DamianSlayer

Nowicjusz
Dołączył
6 Lipiec 2012
Posty
43
Punkty reakcji
0
Miasto
Poznań/Wieluń
Nazizm nie istnieje od 1945. jak cos to neonazim ktory mega sie w wielu kwestiach rozni od hitlerka. gospodarczo mu blizej do Duce, a i zakladanie idei paneuropejskosci bialych narodow nijak sie nie ma do panowania niemcow i niszczenia etnicznych narodow danych krajow. osobiscie jestem patriota ale znam srodowisko i wiem ze grupy z roznych krajow wspieraja sie w dzialaniach na rzecz wspolnego dobra, nie wypieraja sie na zasadzie "jestem aryjski szwab to lejemy kazdego ruska". najwieksze grupy w rosji szwecji i anglii oraz serbskie, polskie czy wegierskie wspolpracuja ze soba. we francji z kolei mamy w parlamencie Front Narodowy od niedawna znowu. a w sumie w niemczech dominuje lewactwo wiec porownanie neonazistow do gosci spod znaku SS jest grubo nieprawdziwe. nazizm byl tylko w niemczech i wsrod podleglych mu sprzedawczykow. nawet wloski faszyzm sie roznil od idei hitlera.
 

lolek1971

Nowicjusz
Dołączył
9 Marzec 2012
Posty
1 614
Punkty reakcji
7
Tylko pozornie odbiegnę od tematu.
Przed I WŚ czerwień robotniczej krwi zdawala się zalewać Europę i AmerykęPłn. Rozne fronty, międzynarodówki, sojusze klas robotniczych, proletariusze wszystkich krajów łączcie się No passaran itp/
Wybuch wojny spowodował, że robotnicy wszystkich krajów stali się nagle patriotami i poparli swoje rządy...
Nie byłoby podobnie z neonazizmem? Nad Bugiem obfotografowano spotkanie w 1939 - spotkanie braterskie towarzyszy z KPZR z kamerad-ami z NSDAP. A potem ...
 

DamianSlayer

Nowicjusz
Dołączył
6 Lipiec 2012
Posty
43
Punkty reakcji
0
Miasto
Poznań/Wieluń
Pewnie tak. I tak najważniejszy jest swój naród. Ale co współpraca to współpraca nie? Zawsze jakieś korzyści można odnieść i sprawić wrażenie silniejszej i lepiej funkcjonującej organizacji niż to mogłoby się wydawać. Lewactwo działa tak samo co pokazało wezwanie posiłków ze szwablandu 11.11....
 

lolek1971

Nowicjusz
Dołączył
9 Marzec 2012
Posty
1 614
Punkty reakcji
7
Warto bez końca powtarzać : - Narodowo Socjalistyczna Niemiecka Partia Pracy, to nie jest skrajna PRAWICA.
Możliwe, że to jedno z cwanych posunięć lewackich propagandystów, którzy do Hitlera i Berii przyznają się niechętnie.
 

Wilk_LancaSter

wiek jest zmienną niezależną, od której wiele zale
Dołączył
18 Luty 2012
Posty
3 319
Punkty reakcji
40
NSDAP była partią o określonym, lewicowym programie - niezbyt odległym od niektórych założeń w ZSRR.
Teraz naziści są tacy ideowi, jak młodzi punkowie albo młodzi skini lub młodzi wszechpolacy - pograndzić, poprzekomarzać się z policją, wlać tym drugim.
Niektórym to zostaje na zawsze i dopiero wtedy stają się lewakami.
Byłoby bezpieczniej, gdyby tylko w sferze poglądów, ale to bandziory.
 

Parsi

Nowicjusz
Dołączył
17 Kwiecień 2008
Posty
234
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Neonazim to nie subkultura, tak samo jak neokomunizm nią nie jest...
 
M

MacaN

Guest
a ja nigdy nie zrozumiem lewactwa. ;].

Neonaziści to lewacy w zasadzie. Poza tym, czego tu nie rozumieć. Chęci posiadania własności przez państwo ?


W ogóle zastanówcie się nad samym tym, czym był nazizm - to była ideologia NIEMIECKA. Neonaziści nie mogą być Polskimi Patriotami i należy ich zwalczać, ponieważ szerzą rasizm i kult państwa, jednak nie jest nim Polska. Neonazizm to próba powrotu do nazizmu, nie powrotu do nazizmu w dokładnie takiej samej formie, a w jakiejś części.

propagowanie swastyki i inne tego typu rzeczy - za to każdy jeden człowiek to czyniący powinien odpowiedzieć przed całym narodem. powinno sie to nawet podciągnąć pod zdradę stanu.
 

Slavicis

Nowicjusz
Dołączył
25 Grudzień 2012
Posty
30
Punkty reakcji
2
Warto bez końca powtarzać : - Narodowo Socjalistyczna Niemiecka Partia Pracy, to nie jest skrajna PRAWICA.
Możliwe, że to jedno z cwanych posunięć lewackich propagandystów, którzy do Hitlera i Berii przyznają się niechętnie.
Prawdą jest stwierdzenie, że NSDAP nie była partią skrajnie prawicową. Nie można jej jednak nazwać lewicową, chyba, że pominiemy cały jej program prócz aspektów gospodarczych. Gospodarczo była na pewno lewicą (nie skrajną), ale pod względem obyczajowym/społecznym to prawica. Można to nazywać różnie. Pasuje tu określenie ,,mieszane" - poglądy NSDAP były mieszane.

Neonazim to nie subkultura, tak samo jak neokomunizm nią nie jest...
Fakt, nie jest. Temat prawdopodobnie umieszczony jest w złym dziale, lecz to już problem moderatorów.

Neonaziści to lewacy w zasadzie.
Pod względem gospodarczym tak, masz rację. Jednak uważam, że patrząc na całość ich poglądów (m.in społeczne) nie można jednoznacznie wpisać ich do lewicy.
W ogóle zastanówcie się nad samym tym, czym był nazizm - to była ideologia NIEMIECKA.
Była to ideologia niemiecka, ale również m.in francuska i polska. Przypominam, że narodowy socjalizm powstał we Francji i dotarł do wielu narodów - w tym do Polaków. Oczywiście niemiecki NS, a polski, czy francuski nie były identyczne, lecz to nadal jedna ideologia.
Neonaziści nie mogą być Polskimi Patriotami i należy ich zwalczać, ponieważ szerzą rasizm i kult państwa, jednak nie jest nim Polska.
Czemu rzekomo nie jest?
propagowanie swastyki i inne tego typu rzeczy - za to każdy jeden człowiek to czyniący powinien odpowiedzieć przed całym narodem. powinno sie to nawet podciągnąć pod zdradę stanu.
Symbol słońca i pomyślności - toż to zło!
 
M

MacaN

Guest
Symbol słońca i pomyślności - toż to zło!

W Polsce symbol wojny, hitleryzmu i bólu po utracie bliskich. Symbol słońca i pomyślności jest nico inny. Zaczynając od 12 ramion, kończąc na tym, że są wygięte inaczej.

Czemu rzekomo nie jest?

Oczywiscie, ktoś kto czci swastykę musi czcić Polskę, ja głupi o tym nie wiedziałem.

Tak jak napisałem, to powinno się podciągać pod zdradę stanu. Poza tym, sam rasizm jest czymś niedopuszczalnym w dzisiejszym świecie.
 

Slavicis

Nowicjusz
Dołączył
25 Grudzień 2012
Posty
30
Punkty reakcji
2
W Polsce symbol wojny, hitleryzmu i bólu po utracie bliskich. Symbol słońca i pomyślności jest nico inny. Zaczynając od 12 ramion, kończąc na tym, że są wygięte inaczej.
Mylisz się. Przed II wojną światową swastyka była stosowana w Polsce bez skojarzeń z hitleryzmem. Za przykład niech posłuży:
  • Granatowa Swastyka na odznace LOPP (Liga Obrony Powietrznej i Przeciwgazowej) 1928-1939
Liga_Obrony_Powietrznej_i_Przeciwgazowej-badge.jpg
  • 4. Pułk Piechoty Legionów
4_Pulk_Piechoty_Legionow-badge.jpg

Przez inne narody niż Polacy (i nieszczęśni Niemcy) także w tamtych czasach swastyka była używana:
  • Oznakowanie lotnictwa fińskiego z lat 1918-1944
600px-Finland_roundel_WW2_border.svg.png

W starożytności również była używana:
  • Przez starożytny Rzym (swastyka na rzymskiej mozaice w Afryce)
Romswastika.jpg
  • Przez starożytnych Słowian (pod różnymi postaciami, poniżej kołowrót/kolovrat)
600px-Kolovrat_%28%D0%9A%D0%BE%D0%BB%D0%BE%D0%B2%D1%80%D0%B0%D1%82%29_Swastika_%28%D0%A1%D0%B2%D0%B0%D1%81%D1%82%D0%B8%D0%BA%D0%B0%29_-_Rodnovery.jpg

Inne przykłady powszechnego używania swastyki (także dziś) to:
  • Tradycyjny latawiec na Bali ze znakiem swastyki
800px-Kite_swastika.jpeg
  • Swastyka jako symbol buddyzmu w Japonii
Buddhist_temples_in_Kamakura.JPG


Symbol słońca i pomyślności jest nico inny. Zaczynając od 12 ramion, kończąc na tym, że są wygięte inaczej.
Piszesz o pewnej odmianie swastyki, tzw czarnym słońcu.
500px-Black_Sun.svg.png


Oczywiscie, ktoś kto czci swastykę musi czcić Polskę, ja głupi o tym nie wiedziałem.
Stosowanie w tym przypadku ironii zamiast argumentacji swego zdania jest marnym, żałosnym posunięciem erystycznym (tak samo jak wyogólnianie).
 
M

MacaN

Guest
a co mam stosować ? Chłopie, mam czcić swastykę bo to był w starożytności jakis tam symbol ? Nie pisz mi o tym co było przed wojną, bo w Polsce od 73 lat jest to symbol hitleryzmu i wojny. Nie potrafisz tego pojąć ?

Poza tym, chyba nie chcesz mi napisać, że banda łysych idiotów - rasistów czczących swastykę chce tu pokazać naszą niewiedzę o tymże symbolu, a nie chcą głosić nienawiści ;) Bo chcą.
 

Slavicis

Nowicjusz
Dołączył
25 Grudzień 2012
Posty
30
Punkty reakcji
2
a co mam stosować ?
Może argumentacje? Erystyka jest środkiem do wygrania dyskusji, ale nie oznacza, że wygra prawda, a o nią przecież chodzi, nie o wątpliwe zwycięstwo.
Chłopie, mam czcić swastykę bo to był w starożytności jakis tam symbol ?
Gdzie napisałem, że masz czcić swastykę? Napisałem, że ma inne znaczenie niż to z którym ją kojarzysz i podałem dowody. Nawet dziś swastyka jest w Polsce używana (przez stowarzyszenia Niklot, Zadruge itd., albo choćby przez buddystów) i nie odnosi się do hitleryzmu.
Nie pisz mi o tym co było przed wojną, bo w Polsce od 73 lat jest to symbol hitleryzmu i wojny. Nie potrafisz tego pojąć ?
Pojąłem, że nie masz żadnej wiedzy o symbolice jaką jest swastyka. Według Ciebie parędziesiąt lat, w których istniała III Rzesza przekreśla całą mierzoną w tysiącach lat wcześniejszą historie tego znaku.

Poniżej symbol III Rzeszy:
swasti_nazi.png

Sama swastyka to nie znak III Rzeszy, a jedynie jego element, który został zapożyczony przez hitlerowców.
 
Do góry