Najlepszy antywirus z tych darmowych

Nookie

Nowicjusz
Dołączył
17 Czerwiec 2006
Posty
3 117
Punkty reakcji
9
Jest takie coś jak "Zapamiętaj decyzję" Kilka dni klikania "Zezwól" A potem tylko same wyjątki.
 

grider

Nowicjusz
Dołączył
13 Luty 2010
Posty
48
Punkty reakcji
0
Te kilka dni klikania jest czasem męczące, zwłaszcza gdy pracuje się z wieloma różnorakimi aplikacjami..
 

sed4fg

Nowicjusz
Dołączył
1 Lipiec 2009
Posty
817
Punkty reakcji
19
Avira na razie wszystko ok, na Avascie już się parę ładnych razy zawiodłem
 

paweu86

Nowicjusz
Dołączył
31 Marzec 2008
Posty
47
Punkty reakcji
1
Z darmowych to avira jest na pewno lepsza od avasta. Ale moim zdaniem nie warto oszczędzać na zabezpieczeniach, szczególnie jeśli komputer nam nie służy tylko do zabawy, ale też do pracy czy nauki. Jeśli nie szkoda nieco ponad 100zł to warto wziąć mks_vira 9.0 w wersji z firewallem i ochroną poczty. Zresztą można było wygrać ten program w chipie albo w konkursach w necie coś o bezpiecznej szkole..
 

Luphis

Nowicjusz
Dołączył
6 Styczeń 2009
Posty
1 372
Punkty reakcji
5
Wiek
35
Miasto
Warszawa
Akurat konkursów z antywirusami to jest pełno w internecie i to najróżniejszych firm. Moim zdaniem szczególnie firmy nie powinny oszczędzać na zabezpieczeniach. Chociaż użytkownicy domowi też mogą sporo stracić, a najgorsze jest to, że można spotkać masę informatyków, którzy nie mają pojęcia o zabezpieczaniu systemu.
 

Juri_22

Nowicjusz
Dołączył
16 Kwiecień 2008
Posty
338
Punkty reakcji
0
brak zabezpieczeń w firmie, szczególnie w polskich to normalka.. nawet ataki czy utrata danych niczego nie uczy...
 

Luphis

Nowicjusz
Dołączył
6 Styczeń 2009
Posty
1 372
Punkty reakcji
5
Wiek
35
Miasto
Warszawa
No bo oszczędności są ważniejsze:p Niestety wielu dyrektorów nie wie na czym oszczędzać.
 

paweu86

Nowicjusz
Dołączył
31 Marzec 2008
Posty
47
Punkty reakcji
1
Akurat konkursów z antywirusami to jest pełno w internecie i to najróżniejszych firm. Moim zdaniem szczególnie firmy nie powinny oszczędzać na zabezpieczeniach. Chociaż użytkownicy domowi też mogą sporo stracić, a najgorsze jest to, że można spotkać masę informatyków, którzy nie mają pojęcia o zabezpieczaniu systemu.

Aż strach się bać jak masz kompa podpiętego do neta i nie masz programu zabezpieczającego. Przecież masę syfu siedzi na stronach www, powiedziałbym że więcej wwala się przez skrypty, itd niż przez email. Dość dużo też przynosi się na pendrivach, więc każdy komp domowy powinien mieć aktualnego antywira! Konkursy są, tylko trzeba trafić na odpowiedni moment, dlatego napisałem o mks_virze, bo akurat przeglądałem chipa.
 

glokris

Nowicjusz
Dołączył
24 Luty 2010
Posty
12
Punkty reakcji
0
To sam z ciekawości przejrzę sobie ten konkurs. To prawda, ze wirusy z ww nie imają się komputerów Appla ze względu na brak wina?
 

Luphis

Nowicjusz
Dołączył
6 Styczeń 2009
Posty
1 372
Punkty reakcji
5
Wiek
35
Miasto
Warszawa
Podobnie jak z linuxem. Chociaż apple jest coraz popularniejszy więc jest szansa, że niedługo i tym się zainteresują. Chociaż phishing działa na wszystkie systemu;) Oby były podpięte do netu, a użytkownik miał zły dzień:p
 

paweu86

Nowicjusz
Dołączył
31 Marzec 2008
Posty
47
Punkty reakcji
1
Phishing jest niezależny od systemu, możesz też zastosować takie wyłudzenia danych bez komputera ;). A linux czy mac os nie są idealne, tylko znacznie mniej ludzi korzysta z tych systemów i wirów się nie opłaca pisać. Podobnie było z przeglądarkami-początkowo IE miał prawie cały rynek i było najwięcej śmieci, które atakowały przez tą przeglądarkę, a teraz Firefox jest równie niebezpieczny,bo zdobył dużą część rynku. Na kochane okienka trzeba mieć dobry pakiet zabezpieczeń, bo inaczej się nie da normalnie korzystać z kompa. Ja ostatnio odkryłem, że poza mks_virem dobrze doinstalować darmową wersję Anti-Malware, którym skanujemy system z raz na tydzień. Polecam takie połączenie, u mnie sprawdza się bardzo dobrze.
 
V

VenomX

Guest
Witam wszystkich :)

Długi czas mnie nie było na forumowisku, dziś postanowiłem zajrzeć i sprawdzić czy coś się zmieniło :)

Najlepszy darmowy program antywirusowy na obecne czasy to nowy Avast 5.0 . Szybki, lekki i skuteczny. Dużym minusem wcześniejszych wersji tego programu była podatność na fałszywe alarmy, jednakże wersje 4.8-5.0 są minimalnie podatne przy czym program cechuje się bardzo wysoką wykrywalnością. Dodam również, że w wersji 5.0 zmienił się całkowicie interfejs graficzny - na lepszy :)

Na drugim miejscu wśród darmowych jest Avira z tym, że posiada dużą podatność na FP ( fałszywe alarmy )

@paweu86 W tych czasach klasyczna ochrona antywirusowa się nie sprawdza, ludzie instalują oprogramowanie antywirusowe po czym okazuje się, że ich system posiada wiele infekcji. Jeżeli chodzi o mnie to nie korzystam z antywirusa za to posiada wiele innych skuteczniejszych programów, które mnie chronią.
To co widać u mnie w sygnaturce jest na porządku dziennym .

mks_vir ? Strach instalować...


Pozdrawiam .
 

Luphis

Nowicjusz
Dołączył
6 Styczeń 2009
Posty
1 372
Punkty reakcji
5
Wiek
35
Miasto
Warszawa
VenomX, ale musisz wziąć na poprawkę to, że wiele osób nie miało by zielonego pojęcia jak większość z tych programów skonfigurować. A pakiety antywirusowe mają tę przewagę, że po instalacji zapewniają ochronę na dobrym/bardzo dobrym poziomie.
 

paweu86

Nowicjusz
Dołączył
31 Marzec 2008
Posty
47
Punkty reakcji
1
Witam wszystkich :)

Długi czas mnie nie było na forumowisku, dziś postanowiłem zajrzeć i sprawdzić czy coś się zmieniło :)

Najlepszy darmowy program antywirusowy na obecne czasy to nowy Avast 5.0 . Szybki, lekki i skuteczny. Dużym minusem wcześniejszych wersji tego programu była podatność na fałszywe alarmy, jednakże wersje 4.8-5.0 są minimalnie podatne przy czym program cechuje się bardzo wysoką wykrywalnością. Dodam również, że w wersji 5.0 zmienił się całkowicie interfejs graficzny - na lepszy :)

Na drugim miejscu wśród darmowych jest Avira z tym, że posiada dużą podatność na FP ( fałszywe alarmy )

@paweu86 W tych czasach klasyczna ochrona antywirusowa się nie sprawdza, ludzie instalują oprogramowanie antywirusowe po czym okazuje się, że ich system posiada wiele infekcji. Jeżeli chodzi o mnie to nie korzystam z antywirusa za to posiada wiele innych skuteczniejszych programów, które mnie chronią.
To co widać u mnie w sygnaturce jest na porządku dziennym .

mks_vir ? Strach instalować...


Pozdrawiam .

Nie wiem dlaczego Avasta stawiasz ponad Avirą, z tego co ja czytałem to właśnie Avira jest najskuteczniejszym z darmowych antywirusów. Jak widać ile ludzi tyle opinii...Szczerze mówiąc z nową wersją Avasta nie miałem do czynienia, ale wątpię żeby tak bardzo różniła się od starszej ;). Pakiet zabezpieczeń jaki używasz łącznie z HIPSem jest raczej dla zaawansowanych użytkowników, nie każdy poradzi sobie z konfiguracją tych programów, więc większość korzysta z dostępnych IS. O Mks_vir 9.0 nie obawiałbym się, bo sam sprawdzałem jak radzi sobie z paczką wirusów i program jest równie skuteczny jak ESET 4 i Kaspersky 2010. Może masz jakieś złe doświadczenia ze starszą wersją MKSa, bo obecna jest ok.
 

glokris

Nowicjusz
Dołączył
24 Luty 2010
Posty
12
Punkty reakcji
0
Zbieram sobie pinie po na temat MKSu i są w większości pozytywne. Ja pamiętam jak nawet niedawno przyszedł do firmy uporać się z wirusami jakiś informatyk i skanował kompy antywirem on- line MKSu. Czemu go odradzasz?
 

Luphis

Nowicjusz
Dołączył
6 Styczeń 2009
Posty
1 372
Punkty reakcji
5
Wiek
35
Miasto
Warszawa
MKS chyba nie może się pochwalić taką technologią jak chociażby Cloud, a to jednak mocno odciąża komputer i zwiększa skuteczność. Moim zdaniem teraz to podstawa programów AV
 

bojaro22

Nowicjusz
Dołączył
27 Październik 2009
Posty
36
Punkty reakcji
0
Wiek
29
Miasto
Łuków
Ja bym polecil: Eset NOD 32
dobrze sie spisuje, nie mam problemow z kompem, odkad go zainstalowalem

to temat o DARMOWYCH antyvirusach. -.-
 

paweu86

Nowicjusz
Dołączył
31 Marzec 2008
Posty
47
Punkty reakcji
1
Temat o darmowych, ale co zrobić jak darmowe są kiepskie?

MKS chyba nie może się pochwalić taką technologią jak chociażby Cloud, a to jednak mocno odciąża komputer i zwiększa skuteczność. Moim zdaniem teraz to podstawa programów AV

Dobra to w takim razie jakie AV korzystają z Cloud Computing? Ja słyszałem o Pandzie, która zresztą nie jest zbyt skuteczna (ta darmowa oparta tylko na przetwarzaniu w chmurze) i o wspomaganiu przez Nortona. Technologia jest stosunkowo nowa i nie ma jej jeszcze w większości programów, poza tym pokaż mi udowodnione testami lepsze działanie takich programów. Wszystko w swoim czasie. Na Twoim miejscu nie stawiałbym Cloud Computing na pierwszym miejscu przy wyborze antywirusa.

Ja bym polecil: Eset NOD 32
dobrze sie spisuje, nie mam problemow z kompem, odkad go zainstalowalem

Mówi Ci coś nazwa OLMARIK? Jeśli nie to poszukaj na forach jaki problem mają ludzie z tym trojanem i NOD32 (najnowsza wersja z najnowszymi bazami). Mimo, że ESET wydał plik EOlmarikRemover to nie jest on skuteczny, tzn nie odwirusowuje systemu. I to ma być skuteczny antywirus? To ja podziękuję i zostanę przy mks_vir.
 

Juri_22

Nowicjusz
Dołączył
16 Kwiecień 2008
Posty
338
Punkty reakcji
0
Paweu86 czy Ty kierujesz się testami?? dla mnie to trochę mało poważne, ponieważ każdy ranking jest inny:/
 
Do góry