Najlepszy antywirus z tych darmowych

Luphis

Nowicjusz
Dołączył
6 Styczeń 2009
Posty
1 372
Punkty reakcji
5
Wiek
35
Miasto
Warszawa
Pan
Kod:
da nie jest zbyt skuteczna, skąd to wytrzasnąłeś?

Wyniki testu Chip 3/2010 . Panda Cloud uznawana jest za jeden z najskuteczniejszych darmowych...często spotyka się testy w sieci i gazetach, czasami warto je śledzić (chociaż podchodzić z dystansem)
 

glokris

Nowicjusz
Dołączył
24 Luty 2010
Posty
12
Punkty reakcji
0
No właśnie. Ja w rankingach podchodzę z dużym dystansem. Pracowałem kiedyś w gazecie wiem jak on wyglądają. Bardzo często jest tak ze pierwsze kilka miejsc jest po prostu kupione.
 

pajac150

Nowicjusz
Dołączył
22 Luty 2010
Posty
3
Punkty reakcji
0
Powiem tak, jeżeli chodzi o darmowy to AVG (oczywiście wersja free) albo Avira. Obecnie używam Aviry i mi się dobrze sprawdza, a zwłaszcza jak szukam różnych rzeczy na necie gdzie pierwszy raz wchodzę na te strony. Oprócz chronienia kompa chroni również siec.
A z płatnych bym polecił G Data 2010 albo Avira (ale płatną wersję)
 

paweu86

Nowicjusz
Dołączył
31 Marzec 2008
Posty
47
Punkty reakcji
1
Paweu86 czy Ty kierujesz się testami?? dla mnie to trochę mało poważne, ponieważ każdy ranking jest inny:/

Nie ma mowy, nie wierzę w cyferki i literki, które zależą od tego ile kto dał kasy, a jeśli nawet nie to wyniki nie są miarodajne.

Powiem tak, jeżeli chodzi o darmowy to AVG (oczywiście wersja free) albo Avira. Obecnie używam Aviry i mi się dobrze sprawdza, a zwłaszcza jak szukam różnych rzeczy na necie gdzie pierwszy raz wchodzę na te strony. Oprócz chronienia kompa chroni również siec.
A z płatnych bym polecił G Data 2010 albo Avira (ale płatną wersję)

G data jest ciężkim kombajnem, który zabiera zasoby systemowe, lepiej korzystać z lżejszych aplikacji. Avira z darmowych faktycznie nie jest zła, bo ma konkretną wykrywalność. Ja z komercyjnych programów polecam mks_vira 9.0, bo jest skuteczny i ma dobry stosunek cena/możliwości.
 

glokris

Nowicjusz
Dołączył
24 Luty 2010
Posty
12
Punkty reakcji
0
A jak kształtują się w ogóle ceny za programy antywirusowe? Jest jakaś średnia powyżej której raczej nie warto kupować oprogramowania?
 

paweu86

Nowicjusz
Dołączył
31 Marzec 2008
Posty
47
Punkty reakcji
1
Norton Internet Security 2010 150zł
ESET Smart Security 4 160zł
MKS_VIR 9.0 DOM+ 129zł
Ceny zależą od sklepu, ale ogólnie nie warto przepłacać :). MKS_VIR wychodzi nieco taniej niż zachodnie produkty, ale też trzeba uwzględniać ilość komputerów i długość licencji, więc dobrze samemu sobie porównać interesujące produkty.
 

a3z4

Grandmaster
Dołączył
18 Lipiec 2008
Posty
1 605
Punkty reakcji
451
Miasto
Środek świata
Ja z komercyjnych programów polecam mks_vira 9.0, bo jest skuteczny i ma dobry stosunek cena/możliwości.

Mks_vir 9.0 - Używałem. Największa chała jaką wyprodukowano.
1. Przeskanowałem sobie nim komputer, wykrył 1 wirusy i 2 trojany. Za chwilę przeskanowałem komputer Nortonem, wykrył jeszcze 3 wirusy, 2 spyware i 3 trojany.
2. Cały czas migał mi wykrzyknik, o nowych aktualizacjach. Gdy jednak próbowałem zaktualizować pisało o braku połączenia z internetem lub o braku aktualizacji.
3. Przez dwa miesiące męczyłem się żeby go odinstalować. Pomógł format.

G data jest ciężkim kombajnem, który zabiera zasoby systemowe, lepiej korzystać z lżejszych aplikacji. Avira z darmowych faktycznie nie jest zła, bo ma konkretną wykrywalność.

G data - Nie powiedział bym że zabiera zasoby. Jedyne "zacinki" zdarzają mi się gdy pobiera aktualizacje.
 

glokris

Nowicjusz
Dołączył
24 Luty 2010
Posty
12
Punkty reakcji
0
To cenowo wygląda całkiem dobrze. Idę w weekend popatrzeć w jakimś sklepie wielkim po ile oni będą mieli, a jak nie to będę pewnie z nowego sklepu ściągać.
 

paweu86

Nowicjusz
Dołączył
31 Marzec 2008
Posty
47
Punkty reakcji
1
Mks_vir 9.0 - Używałem. Największa chała jaką wyprodukowano.
1. Przeskanowałem sobie nim komputer, wykrył 1 wirusy i 2 trojany. Za chwilę przeskanowałem komputer Nortonem, wykrył jeszcze 3 wirusy, 2 spyware i 3 trojany.
2. Cały czas migał mi wykrzyknik, o nowych aktualizacjach. Gdy jednak próbowałem zaktualizować pisało o braku połączenia z internetem lub o braku aktualizacji.
3. Przez dwa miesiące męczyłem się żeby go odinstalować. Pomógł format.
G data - Nie powiedział bym że zabiera zasoby. Jedyne "zacinki" zdarzają mi się gdy pobiera aktualizacje.

Ile ludzi tyle opinii-ja z mks_virem nie miałem takich problemów, wykrywa wszystkie zagrożenia. Skanowałem też regularnie esetem on-line i ściągałem nowe wersje jednorazowego aktualnego skanera Kasperskiego i nic nie wyrywały. Jeśli można się do czegoś przyczepić to jedynie pozostałości z www, czyli np. śledzące cookiesy, które AV nie wykrywają. Wtedy z pomocą przychodzi darmowy Malwarebytes :).
Z aktualizacjami nie doświadczyłem czegoś podobnego-sam sobie ściąga bazy i tyle.
Co do Gdaty to niestety jest ona zasobożerna, bo posiada 2 skanery. Oczywiście wszystko zależy od kompa na jakim antywirus działa...

To cenowo wygląda całkiem dobrze. Idę w weekend popatrzeć w jakimś sklepie wielkim po ile oni będą mieli, a jak nie to będę pewnie z nowego sklepu ściągać.

Można też chyba przez neta kupić. A widziałem też wersję na 150 dni w nowym wydaniu Chipa, więc z gazetą można przez dłuższy czas samemu ocenić.
 

glokris

Nowicjusz
Dołączył
24 Luty 2010
Posty
12
Punkty reakcji
0
Dobrze działa ten Kaspersky? Długo masz ten program już? Musze w takim razie jutro zobaczyć tego Chipa i najwyżej kupić jak jest tak jak mówisz.
 

glokris

Nowicjusz
Dołączył
24 Luty 2010
Posty
12
Punkty reakcji
0
No spoko. Moja siostra kupiła teraz nowego laptopa to jej wgram i zobaczymy jak działa i porównam ze swoim oprogramowaniem.
 

paweu86

Nowicjusz
Dołączył
31 Marzec 2008
Posty
47
Punkty reakcji
1
Kaspersky - całkiem fajny. Polecam jednak wcześniejszą wersję 6.0 :papa:

Kasperski 6 był dobry, muszę przyznać, że dawniej korzystałem z tego programu,ale nowe wersje stawały się coraz bardziej ociężałe, więc zrezygnowałem. Jest mały problem-skąd wziąć licencję na stary program i czy będzie on chronił także przed nowymi zagrożeniami z internetu? Wolałem na sobie nie testować i dlatego korzystam z aktualnego antywira :).

Dobrze działa ten Kaspersky? Długo masz ten program już? Musze w takim razie jutro zobaczyć tego Chipa i najwyżej kupić jak jest tak jak mówisz.

Przyjrzałem się temu bliżej i co najlepsze dali licencję na 10 stanowisk, więc chip musiał mksowi nieźle zabulić.
 

a3z4

Grandmaster
Dołączył
18 Lipiec 2008
Posty
1 605
Punkty reakcji
451
Miasto
Środek świata
Kasperski 6 był dobry, muszę przyznać, że dawniej korzystałem z tego programu,ale nowe wersje stawały się coraz bardziej ociężałe, więc zrezygnowałem. Jest mały problem-skąd wziąć licencję na stary program i czy będzie on chronił także przed nowymi zagrożeniami z internetu? Wolałem na sobie nie testować i dlatego korzystam z aktualnego antywira :).

Skąd wziąźć licencje? Niestety nie mogę Ci tu powiedzieć. Za to mogę Ci odpowiedzieć na drugie pytanie. Nieważne że masz starą wersje programu. Sam antywirus automatycznie ściąga najnowsze aktualizacje (takie same do wersji 2010 jak i do 6.0).
 

dominiq

Nowicjusz
Dołączył
23 Kwiecień 2010
Posty
12
Punkty reakcji
0
ściągnij antywirusa AVG bezpłatnego po polsku, skanuje nowo otwierane strony nie przepuszczając wirusów, jak coś wykryje to blokuje stronę i sygnalizuje, przy tym nie muli komputera
dobry jest też NOD32, no ale tu masz tylko 30 dniowy okres próbny za free, potem trzeba płacić
 

paweu86

Nowicjusz
Dołączył
31 Marzec 2008
Posty
47
Punkty reakcji
1
Skąd wziąźć licencje? Niestety nie mogę Ci tu powiedzieć. Za to mogę Ci odpowiedzieć na drugie pytanie. Nieważne że masz starą wersje programu. Sam antywirus automatycznie ściąga najnowsze aktualizacje (takie same do wersji 2010 jak i do 6.0).

I wierzysz w to, że stary program identycznie zabezpiecza jak nowa wersja? Przecież dodają nowe moduły (nie zawsze potrzebne), ale ulepszają też silnik, heurystykę, itp. czyli nowe bazy nie zawsze będą wystarczające. Piszesz o programie z witaminką, a temu to już w ogóle nie można ufać-jeśli ktoś dodaje kod do programu to może umieścić tam np. keyloggera albo trojana.

Z darmowych bierz avire.

Na pewno lepszy wybór niż Avast,ale nie lepiej zainstalować wersję testową płatnego programu? Na przykład mks_vira 9.0 na 3 miesiące? Moim zdaniem będzie skuteczniej zabezpieczał od darmówek.
 

blackjack

Nowicjusz
Dołączył
1 Maj 2010
Posty
11
Punkty reakcji
0
Miasto
Łódź
Według mnie z darmowych to : Norton,Avast,Panda (Można go znaleźć miedzy innymi w Komputer Świat)

Ja sam używam Avasta i bardzo się spisuje :p
 
Do góry