Najlepszy antywirus z tych darmowych

glokris

Nowicjusz
Dołączył
24 Luty 2010
Posty
12
Punkty reakcji
0
A nie miałeś żadnych problemów z wykrywaniem wirusów znajdujących się na penach przez ten program? Bo ja właśnie dlatego z niego zrezygnowałem na rzecz MKSu.
 

a3z4

Grandmaster
Dołączył
18 Lipiec 2008
Posty
1 605
Punkty reakcji
451
Miasto
Środek świata
I wierzysz w to, że stary program identycznie zabezpiecza jak nowa wersja? Przecież dodają nowe moduły (nie zawsze potrzebne), ale ulepszają też silnik, heurystykę, itp. czyli nowe bazy nie zawsze będą wystarczające. Piszesz o programie z witaminką, a temu to już w ogóle nie można ufać-jeśli ktoś dodaje kod do programu to może umieścić tam np. keyloggera albo trojana.
No właściwie to masz trochę racji. Jednak te starsze programy też nieźle zabezpieczają a nie mulą tak jak te nowe.
Na pewno lepszy wybór niż Avast,ale nie lepiej zainstalować wersję testową płatnego programu? Na przykład mks_vira 9.0 na 3 miesiące? Moim zdaniem będzie skuteczniej zabezpieczał od darmówek.

Możliwe. Jednak moje zdanie na temat mks już znacie.
 

paweu86

Nowicjusz
Dołączył
31 Marzec 2008
Posty
47
Punkty reakcji
1
Dobra fakt, że kasperski w wersji 6 jeszcze jest umieszczany w niektórych rankingach antywirusów, ale trzeba zwrócić uwagę, że nie zajmuje wysokich pozycji. W oprogramowaniu parę lat robi swoje...

Według mnie z darmowych to : Norton,Avast,Panda (Można go znaleźć miedzy innymi w Komputer Świat)

Ja sam używam Avasta i bardzo się spisuje :p

Norton nie jest darmowy. Panda tylko wersja cloud jest za free, pozostałe produkty są normalnie płatne, a wręcz powiedziałbym drogie w stosunku do innych programów.

A nie miałeś żadnych problemów z wykrywaniem wirusów znajdujących się na penach przez ten program? Bo ja właśnie dlatego z niego zrezygnowałem na rzecz MKSu.

Avast ma problemy z usuwaniem wirusów/trojanów/aware/spyware, itd, ale co do wykrywania to sam nie zaobserwowałem różnic. Na mks_vir 9 jak coś wykryje to można usunąć, fakt.
 

Luphis

Nowicjusz
Dołączył
6 Styczeń 2009
Posty
1 372
Punkty reakcji
5
Wiek
35
Miasto
Warszawa
Norton nie jest darmowy. Panda tylko wersja cloud jest za free, pozostałe produkty są normalnie płatne, a wręcz powiedziałbym drogie w stosunku do innych programów.

Drogie jak drogie...w promocji nie wychodzi tak źle. Znajomy ostatnio usuwał śmieci z kompa, którego niczym nie chronił. Wychodzi na to, że każdy AV coś wykrył, ale po kasperskym i nodzie panda znalazła ponad 100 malware. Podejrzewam, że to brak odpowiedniej konfiguracji poprzednich programów (raczej nie wina tego, że wersje trial), ale dla totalnego laika to nie jest taka prosta sprawa. Albo po prostu coś schrzanił przy instalacji :p
 

Mandr4ke

Bywalec
Dołączył
20 Grudzień 2008
Posty
285
Punkty reakcji
52
Miasto
Los Angeles
Tyle ile jest tu użytkowników tyle będzie zdań na temat poszczególnych darmowych programów antywirusowych ;P Który jest najlepszy ??? Moim zdaniem każdy jest taki sam. Za darmo nic mega dobrego nie dostaniecie. Ja nie używam żadnego bo po co.

Najlepsza zabawa dopaść wroga i samemu go uspokoić ;)
 

Devianus

Nowicjusz
Dołączył
13 Wrzesień 2010
Posty
18
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Koszalin
Avira Personal!

łatwy w obsłudze.
99,7% wykrywalności.

Wystarczy spojrzeć w test antyvirusów darmiwych :p
 

Kociak30

Nowicjusz
Dołączył
30 Wrzesień 2010
Posty
4
Punkty reakcji
0
Płatne wykrywają śmieci a darmowe je przepuszczają pokazując, że niby wszystko w porządku.
 

szuwax_k

Nowicjusz
Dołączył
7 Październik 2010
Posty
4
Punkty reakcji
0
No to na windowsie by nie było to lecą aktualki systemu a do ochrony mam avire i comodo firewall tylko ,że z neta na windowsie to praktycznie nie korzystam torchę pogram a tak do większości starcza mi linux :]
 

Gressil

®
Administrator
Dołączył
17 Kwiecień 2009
Posty
6 075
Punkty reakcji
561
Co do antywira
mruga.gif
. Na Windows 7 nie korzystam z żadnego i... żyje
smile.gif
.

Ciekawe jak długo ;D


Z tych które testowałem (darmowe) najbardziej spodobał mi się pakiet Comodo (antywirus + firewall). Jeżeli nie chcesz płacić to jest to wg. mnie najlepsze rozwiązanie.
 
Dołączył
6 Maj 2007
Posty
33
Punkty reakcji
0
Ciekawe jak długo ;D


Z tych które testowałem (darmowe) najbardziej spodobał mi się pakiet Comodo (antywirus + firewall). Jeżeli nie chcesz płacić to jest to wg. mnie najlepsze rozwiązanie.

Zanim jeszcze się Windows 7 w sprzedaży pojawił już go używałem ;). Na koncie użytkownika jak widać można się ustrzec wielu nieprzyjemności.
 

Luphis

Nowicjusz
Dołączył
6 Styczeń 2009
Posty
1 372
Punkty reakcji
5
Wiek
35
Miasto
Warszawa
Windows 7 jest bezpieczniejszy od poprzedników, ale bez przesady :p Z jednej strony zależy z jakich stron korzystasz i jak często podłączasz niesprawdzony pendrive, z drugiej czasami można nie wiedzieć, że ma się zainfekowany system.
 
Dołączył
6 Maj 2007
Posty
33
Punkty reakcji
0
Windows 7 jest bezpieczniejszy od poprzedników, ale bez przesady :p Z jednej strony zależy z jakich stron korzystasz i jak często podłączasz niesprawdzony pendrive, z drugiej czasami można nie wiedzieć, że ma się zainfekowany system.

Fakt. Na windowsie praktycznie na żadne strony inne niż takie które określiłbym jako zaufane nie wchodzę ;). A pendrive'a innego niż własny nie zdarzyło mi się podłączyć ;).
 

Cziczot

Nowicjusz
Dołączył
7 Grudzień 2008
Posty
101
Punkty reakcji
1
Wiek
37
Nie chciałbym być niegrzeczny... Ale antywirusy są dal lam :) Tak jak i Win :p
nie każdy jest takim ekspertem jak ty. Niektórzy potrzebują po to aby nie martwić się gdzie wchodzić i jaki pendrive włożyć do usb
 

Luphis

Nowicjusz
Dołączył
6 Styczeń 2009
Posty
1 372
Punkty reakcji
5
Wiek
35
Miasto
Warszawa
W zasadzie pakiety AV w stylu zainstalować i zapomnieć są popularne głównie dlatego, bo większość użytkowników (pewnie z 95%) w ogóle o zagrożeniach i bezpieczeństwie niewiele wiedzą. Znam nawet informatyków, który się tym nie interesują i korzystają z avasta ;) Dlatego istnienie pakietów IS to jak dla mnie dobra rzecz. Łatwe, proste, przejrzyste i skuteczne.
 

StuntmanMark

Nowicjusz
Dołączył
9 Grudzień 2008
Posty
357
Punkty reakcji
0
Wiek
36
dokładnie dla większości osób AV ma zostać zainstalowany i chronić, więc komercyjne AV nadal będą popularne
 

Cziczot

Nowicjusz
Dołączył
7 Grudzień 2008
Posty
101
Punkty reakcji
1
Wiek
37
Pakiety IS nie kosztują dużo, a np. licencję Pandy można mieć już na 2 lata w cenie roku, ESET ma chyba podobnie.
 
Do góry