Najlepszy antywirus z tych darmowych

StuntmanMark

Nowicjusz
Dołączył
9 Grudzień 2008
Posty
357
Punkty reakcji
0
Wiek
36
takie promocje napewno sprawiają że pełne wersje AV są bardziej rozsądnym i bezpiecznym wyborem niż darmowe lub trailowe wersje
 

Cziczot

Nowicjusz
Dołączył
7 Grudzień 2008
Posty
101
Punkty reakcji
1
Wiek
37
w dzisiejszych czasach w których liczba nowych wirusów przyrasta w oszałamiającym tempie nieposiadanie wirusa może wydawać się szaleństwem. zastosowanie darmowych wersji jest tożsamym zachowanie ponieważ programy te wykazują dużą przepuszczalność oraz wiele luk, aktualizacje często są złudne i ustawione z automatu. Dlatego warto czasem rozejrzeć się za jakąś promocją i kupić sobie prawdziwe bezpieczeństwo.
 

Luphis

Nowicjusz
Dołączył
6 Styczeń 2009
Posty
1 372
Punkty reakcji
5
Wiek
35
Miasto
Warszawa
Darmowe nie są złe, jak się wie jak konfigurować i "z czym to jeść". Oczywiście Pakiety (płatne) mają więcej opcji i dodatków, poza tym zazwyczaj są wygodniejsze w użytkowaniu, ale nie zgadzałbym się ze stwierdzeniem, że darmowe się nie nadaje. Na netbook'u od ponad 2 lat mam pandę cloud i nie mam problemów, ale też trzeba uważać, gdzie się wchodzi, co się ściąga itd. Trochę uwagi i prawie na pewno nic się nie złapie.
 

StuntmanMark

Nowicjusz
Dołączył
9 Grudzień 2008
Posty
357
Punkty reakcji
0
Wiek
36
większość darmowych jest niewystarczająca, już leepszym rozwiązaniem są chyba wersje trialowe tylko trzeba pamiętać że nie są one takie same jak komercyjne(gdzie zawsze mamy coś więcej)
 

Gressil

®
Administrator
Dołączył
17 Kwiecień 2009
Posty
6 075
Punkty reakcji
561
Wtopa Avasta. Program wykrywał wirusy na praktycznie każdej stronie internetowej.

Oświadczenie znalezione na blogu Avasta

Virus definition update 110411-1 contained an error that resulted in a good number of innocent sites being flagged as infected. Generally, all sites with a script in a specific format were affected.

Our virus lab staff discovered the problem quickly after releasing the bad update and immediately started working on a fix. The fix was released about 45 minutes after the problematic update and has version number 110411-2. Anyone who still has this problem is kindly asked to manually update the definitions to the latest version, e.g. by right-clicking the avast taskbar icon (the orange (a) ball), and selecting Update -> Engine and Virus Definitions.



We sincerely apologize for the inconvenience. As this typically only affected remote sites (and not local files), simply updating to the latest definitions should completely solve the issue (no local files have been quarantined).

źródło: https://blog.avast.com/2011/04/11/false-positive-issue-with-virus-defs-110411-1/
 

michalkortas

Bywalec
Dołączył
30 Czerwiec 2008
Posty
1 509
Punkty reakcji
52
Wiek
16
Warto obejrzeć Microsoft Security Essentials, fajnie działa, podstawowe wymagania spełnia.
 

Luphis

Nowicjusz
Dołączył
6 Styczeń 2009
Posty
1 372
Punkty reakcji
5
Wiek
35
Miasto
Warszawa
Całkiem niezły, chociaż o ile się orientuję nie opiera się na chmurze, co w dzisiejszych czasach jest niemalże podstawą.
 

StuntmanMark

Nowicjusz
Dołączył
9 Grudzień 2008
Posty
357
Punkty reakcji
0
Wiek
36
nie jest podstwą poniewaz nadal niewielu producentów z tego korzysta, ale napewno jeśli ktos chce rywalizować z Pandą i F-Secure to napewno w najbliższym czasie rownież zacznie stosowac owa technologię
 

Mayte

AlienumMundi
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
1 291
Punkty reakcji
48
Wiek
31
A ja tam korzystam z Commodo Antywirus i Avira oby dwa są naprawde dobre i moge je każdemu polecić.
 

Mayte

AlienumMundi
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
1 291
Punkty reakcji
48
Wiek
31
nie na dwóch różnych:) jeden do zabawy dla młodszego brata gdzie wchodzi na jakieś gierki dla dzieci online, a drugi na innym.
 

Przemasboss

Nowicjusz
Dołączył
16 Grudzień 2010
Posty
181
Punkty reakcji
2
Panda Internet Security nic dodać nic ująć. W mojej rodzinie chyba wszyscy mają ten program antywirusowy.
 

Ghandi

Nowicjusz
Dołączył
20 Marzec 2012
Posty
48
Punkty reakcji
0
ja już dawno sobie darowałem darmowe antywirusy, to już wolę bez
 

kamil.k

Nowicjusz
Dołączył
12 Listopad 2012
Posty
20
Punkty reakcji
0
Wiek
43
Miasto
Düsseldorf
też używałem avasta i avg, tyle że avg to ciągle widzi wirusy we wszystkim... najlepszy z tych co miałem to norton (tyle, że płatny)
 

forumocnik

Nowicjusz
Dołączył
19 Kwiecień 2014
Posty
55
Punkty reakcji
0
Ja z AVG przerzuciłem się na Avasta i zauważyłem, że pożera on mniej zasobów niż AVG. Nie mogę za dużo powiedzieć o skuteczności. Wykrył jednak malware w windowsowym folderze czego AVG nie zrobił.
 

joas17ce

Nowicjusz
Dołączył
2 Grudzień 2010
Posty
20
Punkty reakcji
0
Uważam że z darmowych antywirusów najlepszy jest Avast, chociaż u mnie przeważnie wykrywał same FP (false positive).
 
Do góry