Lista prezentów ślubnych

baska.a

Nowicjusz
Dołączył
20 Lipiec 2011
Posty
3
Punkty reakcji
0
POmysł rzeczywiśnie fajny, ale jak dla mnie jest samo dawanie prezentów nie jest popularne w POlsce(najczęściej są dawane przez znajomych)więc lista jest niezbyt na miejscu
 
D

dan38

Guest
Lista prezentów to rozwiązanie bardzo praktyczne, ale czy taktowne? Miałem ślub w tym roku...uznaliśmy, że nie będziemy z zaproszonymi gośćmi z własnej inicjatywy rozmawiać na ten temat ani tym bardziej dawać listy prezentów. Gdyby ktoś z przyjaciół chciał przyjść bez prezentu, to co się stanie?
Inna sprawa, że niektórzy sami zapytali co chcemy, ale my takich rozmów nie rozpoczynaliśmy.
 

Ewelinka***

Nowicjusz
Dołączył
22 Listopad 2007
Posty
271
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
:::Kraina Szczęścia:::
Uważam, że lista prezentów to bardzo dobre rozwiązanie. Podczas mojego wesela nie robiliśmy z mężem takiej listy aczkolwiek i tak każdy z wyprzedzeniem pytał co chcielibyśmy dostać. Pieniądze się rozeszły a prezenty z resztą bardzo praktyczne, zostały i oczywiście się przydały.
 
Q

qarolka

Guest
moi znajomi , tez zrobili taka listę książek których chcieli dostać i każdy gość zamiast kwiatów, kupowali książkę, myślę, że super rozwiązanie i pomysł , po za tym moi znajomi wymyślili na ślub znajomych, że podarują młodej parze voucher do spa , no to mi się wydaje bardzo oryginalne , znaleźli taki hotel pod Toruniem , który oferuje takie vouchery Głęboczek się nazywa, tez bym chciała cos takiego dostać
 

Marta_20009

Nowicjusz
Dołączył
6 Wrzesień 2011
Posty
11
Punkty reakcji
0
Mi się wydaje, że to bardzo dobry pomysł, niemniej taką listę trzeba wykonać tak, żeby zarówno Ci z mniej zasobnym portfelem znaleźli coś co będą mogli kupić, żeby nikt nie poczuł się głupio...
 

sonyou

Nowicjusz
Dołączył
20 Luty 2012
Posty
13
Punkty reakcji
0
Jeśli Państwo Młodzi dobrze wiedzą co chcą dostać, bo np. urządzaja mieszkanie, to lista jak najbardziej się sparawdza. Jeżeli licża na kasę, albo nie maja sprecyzowanych pomysłów prezentowych, to lista oczywiscie jest zbędna. Poza tym trzeba sprawdzić reakcje gosci, bo jeśli okaże się że zaproszeni goście niezbyt przychyklnie odnoszą sie do pomysłu, to lepiej ich nie stresować dodatkowo ;)
 

18chelsea18

Nowicjusz
Dołączył
29 Grudzień 2011
Posty
157
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Rogoźno
Witam ,
co sądzicie o liście prezentów ślubnych? Na zachodzie jest bardzo popularna , ale w Polsce jeszcze się z nią nie spotkałam .
Myślicie że to dobry pomysł ? Czy raczej nie ?
Czekam na wasze komentarze
To zalezy jaki masz kontakt z rodzina, bo jesli rozmawiacie ze soba na codzien to lista prezentosw jak najbardziej, z resztą jesli macie dobry kontakt to oni sami zapytaja co wolicie. Chyba ze kontakt nie jest dory, to wtedy wszystko owinno byc ukazane w zaproszeniu, my np checmy kase i w internecie znaleźlismy swietny swierszyk, w ktorym jest uakzane wszystko. Np. mowa o prezentach: zeby nie kłaść iść na stercie, niechaj zmieszczą się w kopercie - i wszystko jasne :D
 

Eurograv_pl

Nowicjusz
Dołączył
20 Lipiec 2012
Posty
19
Punkty reakcji
0
Zgadza się,na zachodzie jest to bardzo popularne rozwiązanie,natomiast w Polsce każdy idzie na łatwiznę i daje koperte z pieniędzmi co mi osobiście niezbyt się podoba. Warto postawić na coś kreatywnego i oryginalnego.
 
Do góry