Lista prezentów ślubnych

polarnik

Nowicjusz
Dołączył
3 Październik 2009
Posty
138
Punkty reakcji
1
To całkiem niezły pomysł, bo nowożeńcy dostają często rzeczy, które już mają albo coś co im się nigdy nie przyda. Zdarza się oczywiście, że goście kupują to samo i później nie wiadomo co z tym robić - bo sprzedać nie wypada. Ale po co im trzy ekspresy do kawy? Taka lista może wszystkim ułatwić sprawę.
 

moje

Nowicjusz
Dołączył
17 Listopad 2009
Posty
8
Punkty reakcji
0
najgorsze sa te listy prezentow i kazdy zaproszony sie odhacza bozeee..
 

katja22

...
Dołączył
29 Październik 2008
Posty
2 434
Punkty reakcji
68
Miasto
far far away... Jurassic Park
To całkiem niezły pomysł, bo nowożeńcy dostają często rzeczy, które już mają albo coś co im się nigdy nie przyda. Zdarza się oczywiście, że goście kupują to samo i później nie wiadomo co z tym robić - bo sprzedać nie wypada. Ale po co im trzy ekspresy do kawy? Taka lista może wszystkim ułatwić sprawę.
jest na to inny sposób niż lista prezentów - zamiast nich pieniądze i szczerze mówiąc już nawet nie trzeba o nie prosić, bo raczej rzadko kto teraz daje prezent... listę prezentów uważam za fatalny pomysł, ale każdy robi jak uważa
 

Daria Maria

Nowicjusz
Dołączył
24 Marzec 2010
Posty
107
Punkty reakcji
0
Miasto
Polska
jest na to inny sposób niż lista prezentów - zamiast nich pieniądze i szczerze mówiąc już nawet nie trzeba o nie prosić, bo raczej rzadko kto teraz daje prezent... listę prezentów uważam za fatalny pomysł, ale każdy robi jak uważa

Ja w zupełności się z Tobą nie zgadzam, że lista to fatalny pomysł. Moim zdaniem fajne jest to jak ludzie chcą dostać prezenty, które będą im przypominać o tym pięknym dniu naprawdę długo. Moja siostra miała taką listę na swoim ślubie. Nie chciała dostać pieniędzy, które szybko się i tak rozlecą. A prezenty to wiadomo zostaną na długo. Teraz, gdy ludzie mają dostęp do Internetu jest to jeszcze łatwiejsze. Tak jak to było w jej przypadku zrobiła listę na listaslubna.net, podała gościom instrukcję i włala. Jak jestem u niej to muszę przyznać, ze umiała się ustawić skubana jedna. Nawet nasza mama stwierdziła, że to był świetny pomysł.
 

katja22

...
Dołączył
29 Październik 2008
Posty
2 434
Punkty reakcji
68
Miasto
far far away... Jurassic Park
No i masz takie prawo... Jak pisałam każdy robi jak uważa :)

Ja uważam taką listę za nietakt i dlatego nie będę nikomu mówić co bym chciała dostać.
 

Daria Maria

Nowicjusz
Dołączył
24 Marzec 2010
Posty
107
Punkty reakcji
0
Miasto
Polska
katja22 też nie zamierzam nikogo przekonywać na siłę, to prawda każdy ma swoje zdanie. Wyobraź sobie, że w Anglii proszenie o pieniądze to jest dopiero nietakt. Tam każdy robi takie listy, tak jak moja siostra zrobiła listę na listaslubna.net. Oj jakby mieszkała w Anglii i poprosiła o pieniądze to dopiero byłby powód do gadania.
 

katja22

...
Dołączył
29 Październik 2008
Posty
2 434
Punkty reakcji
68
Miasto
far far away... Jurassic Park
Ja osobiście też tak sądzę i nie zamierzam nic nikomu narzucać, prosić o pieniądze zamiast prezentu też nie będę - jeśli odczytałaś to jakoś inaczej :]

Jednak u nas częściej spotyka się wierszyki z prośbą o pieniądze, prośby o maskotki czy kupony lotto zamiast kwiatów niż takie listy prezentów, więc jakoś łatwiej można się do tego przekonać :]
 
M

maniek04

Guest
My z początku nie byliśmy przekonani do końca odnośnie takich list ale po naradzie z rodzinką zdecydowaliśmy się utworzyć na listaprezentowslubnych.com i dzięki temu dostaliśmy to co naprawdę nam było potrzebne zamiast pięciu kompletów pościeli i trzynastu ekspresów do kawy. Chociaż dobrym pomysłem jest też prośba w postaci wierszyka o pieniądze.
 

Jolcia05

Nowicjusz
Dołączył
7 Październik 2010
Posty
223
Punkty reakcji
2
Ja kiedyś rozmawiałam z dziewczyną z Anglii i ona była wręcz zdziwiona , że u nas nie ma list prezentów. Uważam, że to bardzo dobry pomysł, bo wiadomo że i tak na prezent trzeba trochę wydać a przynajmniej ma się pewność że para młodych tego potrzebuje. Ostatnio np. moi znajomi zażyczyli sobie na ślub mikser, wydawało mi się to dość mało romantycznym pomysłem, ale teraz wiem że bardzo im się przydał. Znalazłam go na magicznaplaneta.pl w bardzo przystępnej cenie:)
 

agata355

Nowicjusz
Dołączył
2 Listopad 2010
Posty
24
Punkty reakcji
0
Fajny pomysł mają teraz niektóre sieci sklepów jak np. duka, że młoda para wybiera, co chciałaby stąd dostać i goście przychodzac na zakupy i powołując się na te pare dostają aktualna liste prezentów,wybranych przez młodych, a niewykupionych jeszcze przez innych gosci. szkoda, że sama jestem po slubie, bo na pewno bym skorzystała z tego - masz pewność, że nic Ci sie nie powtorzy i dostaniecie, co chcieliscie.

na pewno lepsze to i subtelniejsze, niz to, co zrobila ostatnio znajoma para: zamiescili w internecie dla gosci liste prezentow z zaznaczeniem, z jakiej firmy maja być, np. zestaw mis - villeroy&boch,odkurzacz Phillips (i tu dokładny model), pościel z wielbłądziej skóry(!) Coconti..


także były to dość luksusowe produkty (na potwierdzenie możecie zajrzeć TU lub TU)i zaznaczyli, że ewentualne zamienniki proszę z nimi skonsultować.
paranoja!
 

katja22

...
Dołączył
29 Październik 2008
Posty
2 434
Punkty reakcji
68
Miasto
far far away... Jurassic Park
Fajny pomysł mają teraz niektóre sieci sklepów jak np. duka, że młoda para wybiera, co chciałaby stąd dostać i goście przychodzac na zakupy i powołując się na te pare dostają aktualna liste prezentów,wybranych przez młodych, a niewykupionych jeszcze przez innych gosci. szkoda, że sama jestem po slubie, bo na pewno bym skorzystała z tego - masz pewność, że nic Ci sie nie powtorzy i dostaniecie, co chcieliscie.

na pewno lepsze to i subtelniejsze, niz to, co zrobila ostatnio znajoma para: zamiescili w internecie dla gosci liste prezentow z zaznaczeniem, z jakiej firmy maja być, np. zestaw mis - villeroy&boch,odkurzacz Phillips (i tu dokładny model), pościel z wielbłądziej skóry(!) Coconti..


także były to dość luksusowe produkty (na potwierdzenie możecie zajrzeć TU lub TU)i zaznaczyli, że ewentualne zamienniki proszę z nimi skonsultować.
paranoja!
Szczerze mówiąc ja nie widzę żadnej różnicy między tą listą prezentów, którą goście otrzymują w sklepie, a tym co zrobili Ci znajomi. Jedno i drugie dla mnie nie do przyjęcia. Zero wyczucia i taktu.
 

agata355

Nowicjusz
Dołączył
2 Listopad 2010
Posty
24
Punkty reakcji
0
Szczerze mówiąc ja nie widzę żadnej różnicy między tą listą prezentów, którą goście otrzymują w sklepie, a tym co zrobili Ci znajomi. Jedno i drugie dla mnie nie do przyjęcia. Zero wyczucia i taktu.


Nie no, moim zdaniem jest między tymi dwoma sposobami różnica w subtelności.
Bo co innego jednak, jak idziesz, dajmy na to, do tej duki i tam masz wskazówki (w postaci listy), co młoda para by stad chciala. odpowiada Ci, kupujesz, nie odpowiada - kupujesz gdzie indziej cos innego.

A inaczej, jak odznaczysz na tej internetowej liscie (ktora juz moim zdaniem nie jest wskazowkaa, a raczej deklaracja) ze Ty kupisz im ta wymarzona posciel coconti albo jakies philipsowe cudo, a potem jednak z jakiegos powodu tego nie kupisz..



ja tam popieram listy, bo jednak prezenty slubne maja byc przede wszystkim uzyteczne dla mlodej pary,ale potrzebny jest w tym wszystkim smak i takt.
 

malwina78

Nowicjusz
Dołączył
29 Październik 2010
Posty
31
Punkty reakcji
0
ja generalnie jestem za taka opcja. nie lubie ani dawac ani dostawac kasy. przydaje sie, pewnie, ale to takie troche bezosobowe... Ostatnio kumpela pokazala mi fajna stronke z ekskluzywna posciela coconti.com i maja naprawde fajne kompleciki nadajace sie w sam raz na prezent.i ladne i zdrowe - wełniane, antyalergiczne, sama bym chciala taka dostac na wesele :)
 

agata355

Nowicjusz
Dołączył
2 Listopad 2010
Posty
24
Punkty reakcji
0
Hehe no właśnie m.in. taką pościel coconti, o której piszesz, Ci rzeczeni znajomi sobie zażyczyli. Pewnie, że ekskluzywna i zresztą bardzo ładna, bo aż sama z ciekawości sprawdziłam sobie stronkę:D

niemniej oni jakoś niesmacznie to wszystko logistycznie zorganizowali z tym wpisywaniem się na listy internetowe, rezerwowanie prezentów itp.
No ale trzeba przyznać, że efekt osiągnęli - większość wymarzonych prezentów, w tym zresztą ta nietania pościel, jest teraz w ich posiadaniu.
 

malwina78

Nowicjusz
Dołączył
29 Październik 2010
Posty
31
Punkty reakcji
0
Pomyśl że teraz w ramach rewanżu na kolejnych weselach będą czuli się zobowiązani, żeby sprawić innym parom młodym prezenty podobnej jakości :)
 

sylwia_sieradz

Nowicjusz
Dołączył
28 Listopad 2010
Posty
7
Punkty reakcji
0
Ja ślub brałam 11 lat temu i wtedy o takich rzeczach, jak listy prezentów w ogóle nie było mowy. Nie wiem, czy to dobrze, bo z mężem dostaliśmy m.in. 3 ekspresy do kawy ;P

a pościel - rzeczywiście, jak ktoś słusznie zauważył to klasyk, choć akurat zdecydowanie wolałabym 3 komplety pościeli niż te ekspresy. A jeśli w tym trafiłaby mi się choćby taka wełniana, jak ta, o której piszecie to na pewno bym nie narzekała ;-)
 

kopcik

Nowicjusz
Dołączył
9 Grudzień 2010
Posty
39
Punkty reakcji
0
Wiek
40
Miasto
Poznań
My też zastanawiamy się nad listą prezentów, ale jednak większość gości to rodzinka, która delikatnie mówiąc jest zacofana :p Ale osobiście idąc do kogoś na wesele byłabym szczęśliwa, że jest taka lista :) Młodzi dostają co chcą, a my nie mamy problemu z szukaniem
 

sadzonka

Nowicjusz
Dołączył
15 Listopad 2010
Posty
126
Punkty reakcji
0
uważam, że lista prezentów to dobry pomysł.lepiej dostać to co się chce i potrzeba niż 5 mikserów.
 
M

maja_jamam

Guest
Moi znajomi bardzo dużo czytają, więc przed ślubem było ustalone, że chcą zamiast kwiatów książki. Siostra panny młodej miała zrobioną listę książek (100 pozycji, których nie mięli a bardzo chcieli przeczytać). Każdy mógł do dziewczyny zadzwonić i "zaklepać" sobie konkretną pozycję. Nie było zdublowanych tytułów, a oni dostali co chcieli. Metoda się sprawdziła. Wszyscy byli zadowoleni: goście, bo nie musieli się zastanawiać, para młoda, bo skompletowała sobie biblioteczkę. Myślę, że w przypadku prezentów ślubnych to może się sprawdzić, pod warunkiem, że ceny prezentów nie będą za wysokie i że będą to łatwo dostępne (chociażby w sklepach internetowych) produkty.
 

martkaa333

Nowicjusz
Dołączył
1 Luty 2011
Posty
45
Punkty reakcji
0
A jak dla mnie i lista prezentów i dawanie pieniędzy to dobre pomysły. Z tym, że w przypadku pieniędzy - część z nich rzeczywiście może się rozejść na zupełnie niepotrzebne i błahe rzeczy a prezenty zostaną. Zwłaszcza jeśli będzie ta lista ;) Z tym, że nie dogodzisz każdemu ;) Dlatego wybór należy do młodej pary.
 
Do góry