Liceum Profilowane czy Technikum?

K

kinga_sc

Guest
Powiem tak, dostałam się do technikum i do najlepszego LO w moim mieście, wybrałam technikum, jak wiadomo wybiera się to co najlepsze!

po 2 w LO tez są ścisłowcy, są kierunki mat-przyr, mat-chem, mat-bio.. moim zdaniem to raczej nie human...
 

linkamusic

Nowicjusz
Dołączył
11 Czerwiec 2009
Posty
27
Punkty reakcji
0
Jeżeli dostanę się do tych 3 szkół które wybrałam zanoszę papiery tam gdzie chce??
 

zanka34

Nowicjusz
Dołączył
18 Czerwiec 2009
Posty
16
Punkty reakcji
0
Nie jest tak łatwo powiedzieć, gdzie lepiej iść, to nie takie proste... No ale generalnie jest tak, że jeśli masz zamiar zakończyć edukację po szkole średniej to idź tam gdzie będziesz miał(a) zawód - zawodówka czy też technikum. Jeśli zamierzasz studiować to liceum ale ogólnokształcące, bo te profilowane są :cenzura: warte.
I jezscze jedno - to, że się skończy technikum wcale nie znaczy, że się ma zawód technika czegoś tam. Trzeba jescze zdać egzamin, który nie jest trudny, ale nie wszyscy do niego podchodzą i też nie wszyscy go zdają (progi procentowe są koło 2 razy wyższe niż na maturze).
 

michalkortas

Bywalec
Dołączył
30 Czerwiec 2008
Posty
1 509
Punkty reakcji
52
Wiek
16
Wszystko i tak zależy od tego czy LO/LP/Technikum jest na takim poziomie jaki Ci odpowiada :D
 

Darek93

Nowicjusz
Dołączył
4 Listopad 2008
Posty
39
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
Lublin
Trzeba jescze zdać egzamin, który nie jest trudny

Nie zgodze sie z tobą,bo są takie zawody w których egzaminy zawodowe są bardzo trudne ale jak juz go zdasz to jesteś kimś.np. mechatronik, którego zdawalność nie przekracza 25% a tego zawodu uczą również dobre technika.
 
K

kinga_sc

Guest
Nie jest tak łatwo powiedzieć, gdzie lepiej iść, to nie takie proste... No ale generalnie jest tak, że jeśli masz zamiar zakończyć edukację po szkole średniej to idź tam gdzie będziesz miał(a) zawód - zawodówka czy też technikum. Jeśli zamierzasz studiować to liceum ale ogólnokształcące, bo te profilowane są :cenzura: warte.
I jezscze jedno - to, że się skończy technikum wcale nie znaczy, że się ma zawód technika czegoś tam. Trzeba jescze zdać egzamin, który nie jest trudny, ale nie wszyscy do niego podchodzą i też nie wszyscy go zdają (progi procentowe są koło 2 razy wyższe niż na maturze).
]

tak próg zaliczeniowy 75% i jest trudny, spróbuj napisać z ochrony środowiska to pogadamy

czy po technikum nie można studiować?
 

Ocean Soul

Nowicjusz
Dołączył
10 Lipiec 2009
Posty
97
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Myszków
Ja skończyłem technikum mam tytuł technika i co z tego ? :p
A po liceum nie masz nawet tego świstka papieru :)
Tak czy tak jestem przekonany że nie będziesz kształcić się dalej w tym samym kierunku wiem po sobie:)
Architektura Krajobrazu a teraz studiuje Logistyke :]

Ja osobiście poleciłbym Technikum :)
 

southryan

Nowicjusz
Dołączył
28 Grudzień 2007
Posty
517
Punkty reakcji
1
Wiek
30
Miasto
Balamb Garden
Można też to przedstawić tak:

Po liceum masz 0% na zdanie egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe (bo się do niego nie podchodzi)
Po liceum masz 99% na zdanie matury i studia ...

Po technikum masz 90% na zdanie egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe
Po technikum masz średnio 60% na zdanie matury.

Ogólnie to jest tak - jeżeli masz dosyć dobre wyniki w nauce (coś koło 4.0 w górę), jeżeli CHCE ci się dalej uczyć wymarzonego kierunku na studiach to idziesz do LO. Technikum polecam tylko w 2 przypadkach:
*Jeżeli ktoś ma baaardzo daleko do jakiegoś LO i musiałby codziennie dojeżdżać po 30 min w jedną stronę ale ma koło siebie dobre technikum z WYSOKIM standardem nauczania i oferującym dobre kierunki - to się można skusić.
*Jeżeli ktoś już w wieku 16 lat WIE NA 100% że jego życiową pasją jest informatyka, to niech idzie do technikum informatycznego a później zdaje maturę z informatyki - przy okazji na studiach będzie łatwiej ; )
 
K

kinga_sc

Guest
Więc tak szłam do technikum ochrony środowiska z myślą pójścia na geografię, ale zakochałam się...

i stwierdziłam że mam inną pasję, idę dalej w te ślady i jestem na BHP, mam dobre podłoże na studia
 

tommy66692

Jestem Bogiem
Dołączył
6 Grudzień 2008
Posty
1 953
Punkty reakcji
2
Miasto
Polska
uogołniasz i mało widzisz, tylko informatyka? mechanicy, elektrycy, rolnicy, mechatronicy są nie potrzebni i mało ambitni? to po są te technika? i wiedz, ze z tych zawodów które wymieniałem i do których przygotowują technika uczniowie takze idą na studia.
a wy tylko ciągle "lekarzowi / architektowi / prawnikowi"
troche smieszne...

spójrz prawdzie w oczy, bez murarza nie wybudujesz domu, bez elektryka nie bedziesz miał prądu, bez mechanika nikt ci nie naprawi samochodu, bez rolnika nie bedziesz miał co jesc.
mój znajomy po technikum rolniczym konczy juz 2 studia-pierwsze to Rolnictw oa drugie budowa maszyn na Polibudzie. Kumpel poszedł na budownictwo na Polibude po LO i narzeka ze lepiej jakby był w technikum budowlanym to by miał chociaż podstawy.
 

Ocean Soul

Nowicjusz
Dołączył
10 Lipiec 2009
Posty
97
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Myszków
A mnie to było bez różnicy bo dostałem się do Liceum którego bym chciał i do technikum :)
Aczkolwiek prawda jest taka...
Jak ktoś się chce uczyć to będzie się uczył w każdej szkole! :)
Mnie tam nie chciało się zbytnio edukować no ale nie chwaląc się wychodziłem zawsze na 4.0-4.1 ;)
 
K

kinga_sc

Guest
Ocean Soul poruszyła ważną kwestię, taka prawda, że jeżeli komuś zależy i chce to nieważne w jakiej będzie szkole i nie ważne jaki będzie miała poziom czy kierunek
 
Do góry