Liceum Profilowane czy Technikum?

DiamondLady

Nowicjusz
Dołączył
9 Sierpień 2009
Posty
389
Punkty reakcji
2
Wiek
33
Miasto
zmc city
moim zdaniem te LP są do kitu nic po nich nie ma, do matury za dobrze nie przygotują a i tez nie ma żadnego papierka ze można wykonywać jakiś zawód pomimo ze są przedmioty zawodowe, koniec końców ani nie ma się zawodu ani dobrej matury i przez to samo nie ma za dobrego startu na studia.
z dwojga złego - technikum
 

southryan

Nowicjusz
Dołączył
28 Grudzień 2007
Posty
517
Punkty reakcji
1
Wiek
30
Miasto
Balamb Garden
Średnią pozytywnie zdanej matury zawyżają wyniki z liceów ogólnokształcących - tu egzamin dojrzałości pozytywnie zaliczyło 90,91% abiturientów. Niewiele mniej niż 3/4 podchodzących do matury otrzymało świadectwa dojrzałości w technikach - tu zdało 73,83%. Najgorzej było w technikum uzupełniającym (33,61%) i liceum uzupełniającym (45,14%). W liceum profilowanym maturę zdało 64,61% przystępujących do egzaminu.
http://www.mmsilesia.pl/2150/2008/6/30/cke-slaskie-w-czolowce-zdawalnosci-matur?districtChanged=true
Czyli można by zrobić takie równanie:
 

Quality

Marzyciel realista
Dołączył
26 Październik 2008
Posty
1 039
Punkty reakcji
8
Wiek
16
Miasto
Opole
W tym roku w Opolskim średnia zdawalności w LO wynosiła 87 % a w technikach 45 % - no jednak różnica jest dosyć spora
 

dihenbahen

Nowicjusz
Dołączył
21 Sierpień 2009
Posty
63
Punkty reakcji
1
A ja napiszę tak:

Wybrałam liceum profilowane, a następnie szkołę policealną jednoroczną i NIE ŻAŁUJĘ.
Najpierw przez trzy lata przygotowywałam się do matury, a później rok czasu miałam tylko przedmioty przygotowujące do zawodu.Były to dwie rożne szkoły, ale o tym samym kierunku.
Zdałam maturę i mam tytuł technika. Na to samo mi wyszło! Po prostu nie pisałam w tym samym czasie matury i egzaminu zawodowego, było lżej i wygodniej. Było minęło :]
 

lasiczka_poznan

Nowicjusz
Dołączył
14 Luty 2009
Posty
404
Punkty reakcji
0
A ja napiszę tak:

Wybrałam liceum profilowane, a następnie szkołę policealną jednoroczną i NIE ŻAŁUJĘ.
Najpierw przez trzy lata przygotowywałam się do matury, a później rok czasu miałam tylko przedmioty przygotowujące do zawodu.Były to dwie rożne szkoły, ale o tym samym kierunku.
Zdałam maturę i mam tytuł technika. Na to samo mi wyszło! Po prostu nie pisałam w tym samym czasie matury i egzaminu zawodowego, było lżej i wygodniej. Było minęło :]


i to jest mega fajne wyjscie ;) ja zrobilam podobnie. liceum i AP Edukacja, super sprawa jak dla mnie :D
 

NajnaRN

Nowicjusz
Dołączył
7 Sierpień 2009
Posty
16
Punkty reakcji
0
Wiek
30
Miasto
Olsztyn
Po liceum jest o wile razy łatwiej zdać maturę niż po technikum. A tak w ogóle to podobno nie opłaca się iść na ekonomie.
 
Do góry