Liceum Profilowane czy Technikum?

tommy66692

Jestem Bogiem
Dołączył
6 Grudzień 2008
Posty
1 953
Punkty reakcji
2
Miasto
Polska
Bo idą na?
Po technikum mały odsetek ludzi idzie w ogóle gdziekolwiek na studia.
i boli cie to? nie mysl sobie ze po LO bedziesz kims lepszym jak ten po technikum
i zeby nie było-sam chodzę do LO-niestety :p

a te twoje dane to z palca wyssane ;)
 

rafal1401

can you read my mind?
Dołączył
19 Kwiecień 2007
Posty
2 438
Punkty reakcji
1
Wiek
31
Możesz mi pokazać moment, w którym to uważam się za lepszego, bo chodzę do LO? :mruga:
To, że chodzisz do słabego LO no to już twój wybór, są dobre technika, po których można iść na dobre studia, jednak zdecydowanie więcej jest tych złych, i tyle.
 

tommy66692

Jestem Bogiem
Dołączył
6 Grudzień 2008
Posty
1 953
Punkty reakcji
2
Miasto
Polska
Możesz mi pokazać moment, w którym to uważam się za lepszego, bo chodzę do LO? :mruga:
To, że chodzisz do słabego LO no to już twój wybór, są dobre technika, po których można iść na dobre studia, jednak zdecydowanie więcej jest tych złych, i tyle.
nie szalej, nie jestes tak mądry-zaskocze cie bo nie chodze do słabego LO :p
 

rafal1401

can you read my mind?
Dołączył
19 Kwiecień 2007
Posty
2 438
Punkty reakcji
1
Wiek
31
Jeśli mieszkałbym na jakimś odludziu i znajdowałoby się tam dobre technikum i słabe liceum, to bez wątpienia wybrałbym technikum. Tu nie chodzi o rodzaj szkoły, chodzi o samą szkołę. Zajrzyj jednak do rankingu szkół ponadgimnazjalnych. Ile techników tam znajdziesz? Nieporównywalnie mniej niż liceów... Wiem, że rankingami nie ma się co w pełni sugerować, ale jednak o czymś to świadczy. Nie o tym, że technika są to złe szkoły, ale raczej o tym, że więcej jest dobrych liceów niż techników. I tego się cały czas trzymam.
 
K

kinga_sc

Guest
ranking szkół średnich, ranking uczelni wyższych, niedługo będze gimnazjów, podstawówek i żłobków... opinie ludzi, którzy się nie znają, to studenci powinni budować te rankingi

ObywatelMC u mnie to samo, dużo osób po LO ma naprawde problemy na studiach, chociażby z podstawowym materiałem matematycznym, nie mówiąc już np dalej, po technikum masz podbudowę na studia... i tu się z tobą zgadzam:))

er-zet pokaż mi dane statystyczne świadczące o tym, że mały odsetek osób po technikum idzie na studia i nie chodzisz do LO, ty pójdziesz do LO z tego co pamiętam

a i gdzie ty to mieszkasz, co podobno są takie super LO i słabe technika?
 
K

kinga_sc

Guest
Podajesz mi tutaj Radom, gdzie najprawdopodobniej jest większy odsetek LO, niż techników ogólnie, pokaż mi tabele na całą Polskę z podziałem na rodzaje szkol, kierunki i profile. I do tego zdawalność egzaminów.

Ja nie zmienię jakoś zdania co do LO, dla mnie ludzie po liceum to głąby i end.
 

Quality

Marzyciel realista
Dołączył
26 Październik 2008
Posty
1 039
Punkty reakcji
8
Wiek
16
Miasto
Opole
no tak - przecież powszechnie wiadomo , że lekarze , prawnicy czy architekcy nie dorównują poziomem intelektualnym budowlańcom czy też mechanikom. Oh dajże spokój..
 

mussak

Nowicjusz
Dołączył
19 Lipiec 2008
Posty
43
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Śląsk
Ja nie zmienię jakoś zdania co do LO, dla mnie ludzie po liceum to głąby i end.
Ja uczęszczam do technikum. W rzeczywistości wybór jest dobrowolny i zależny od danej osoby (od tego co woli, co chce robić w przyszłości).
Nie powiedziałbym, że liceum albo technikum jest lepsze. W obu przypadkach materiał do przerobienia jest ten sam, lecz w technikum zdobywamy dodatkowo zawód technika w danym zawodzie co daje już nieco więcej jeżeli chcemy po maturze iść np. do pracy ;) . Czyli podsumowując jedyna różnica to taka, że w technikum są dodatkowe przedmioty oraz tytuł technika (zależne od profilu).
Może się zdarzyć, że człowiek po studiach będzie "głąbem", a nawet są tacy (kombinują i jakoś idą do przodu) :(
 

rafal1401

can you read my mind?
Dołączył
19 Kwiecień 2007
Posty
2 438
Punkty reakcji
1
Wiek
31
Dobra, ja kończę ten temat a wy się kłóćcie dalej, że LO dla głąbów. Jestem głąbem! Ahoj!
 
K

kinga_sc

Guest
no tak - przecież powszechnie wiadomo , że lekarze , prawnicy czy architekcy nie dorównują poziomem intelektualnym budowlańcom czy też mechanikom. Oh dajże spokój..
moim zdaniem poziom intelektualny nie jest uwarunkowany wyborem szkoły, a wiedza jaką w niej nabywasz

Ja uczęszczam do technikum. W rzeczywistości wybór jest dobrowolny i zależny od danej osoby (od tego co woli, co chce robić w przyszłości).
Nie powiedziałbym, że liceum albo technikum jest lepsze. W obu przypadkach materiał do przerobienia jest ten sam, lecz w technikum zdobywamy dodatkowo zawód technika w danym zawodzie co daje już nieco więcej jeżeli chcemy po maturze iść np. do pracy ;) . Czyli podsumowując jedyna różnica to taka, że w technikum są dodatkowe przedmioty oraz tytuł technika (zależne od profilu).
Może się zdarzyć, że człowiek po studiach będzie "głąbem", a nawet są tacy (kombinują i jakoś idą do przodu) :(
dokładnie stąd moje stwierdzenie, że do LO chodzą głąby, mają o wiele mniej nauki, odpadają im przedmioty zawodowe, miałam w szkole LP, kuzynka uczęszcza do LO ( dla mnie jest zerem, ale z innego powodu), zaczynając o 8 kończyli przed 14, zaczynając o 7, kończyłam o 15-16... więc samo mówi przez siebie, nie wspominając zajęć 13-21... ehh

co do głąbów na studiach, to ze 140 osobowej grupy po dwóch miesiącach max zostało 120 po sesji jakieś 80 może dotrwa... do następnego semestru. Moim zdaniem powinno zostać max 40 tych co naprawdę chcą studiować, zawsze wszystko wiedzą, myślą logicznie i chodzą. Reszta ma studia w :cenzura:e większość zobaczyłam na egzaminach, sesja na pomocach naukowych... a potem taki lekarz będzie mnie leczył...
 

rafal1401

can you read my mind?
Dołączył
19 Kwiecień 2007
Posty
2 438
Punkty reakcji
1
Wiek
31
moim zdaniem poziom intelektualny nie jest uwarunkowany wyborem szkoły, a wiedza jaką w niej nabywasz
Przepraszam, wiem, że nie miałem już pisać, ale po przeczytaniu tego posta po prostu nie mogłem.
Dla ciebie w takim razie osoba inteligentna to osoba obkuta? Nieźle :lol:
 
K

kinga_sc

Guest
tutaj mam na myśli er-zet uwagę do Quality, który uważa, że sami lekarze , prawnicy czy architekcy nie dorównują poziomem intelektualnym budowlańcom czy też mechanikom

chodzi mi o to, że poziom twojej elokwencji, poziom intelektualny, czy jakikolwiek inny w tym temacie nie jest uwarunkowany wyborem szkoły, czasami bywa tak, że osoba po zawodówce jest bardziej inteligentna, lepiej sobie radzi, jest elokwentna i zabawna, łatwiej znajduje pracę niż taki magisterek po tandetnej politologi, czy pedagogice
 

chorrendalna_

Nowicjusz
Dołączył
30 Listopad 2007
Posty
503
Punkty reakcji
0
Wiek
15
Miasto
k-ce
ja chodzę do technikum [ekonomicznego] i jestem zadowolona z tej szkoły. Słyszałam, że dużo osób mówi `a, że technikum to dla tych którzy nie chcą się uczyć, że w liceum jest ciężko` a to gó.w.no prawda! Bo technikum prócz tych podstawowych przedmiotów ma również zawodowe, które wcale nie są łatwiejsze. I dużo osób, np. w k-ce idzie po tym na studia, do akademii.

no tak - przecież powszechnie wiadomo , że lekarze , prawnicy czy architekcy nie dorównują poziomem intelektualnym budowlańcom czy też mechanikom. Oh dajże spokój..

a czy technika są tylko o kierunkach mechanik bądź budowlaniec? Jeśli ktoś kto chce zostać prawnikiem równie dobrze może uczęszczać do technikum ekonomicznego, w którym od pierwszej klasy są już zajęcia z prawa a następnie udać się na studia w tym kierunku.
 

Quality

Marzyciel realista
Dołączył
26 Październik 2008
Posty
1 039
Punkty reakcji
8
Wiek
16
Miasto
Opole
a czy technika są tylko o kierunkach mechanik bądź budowlaniec? Jeśli ktoś kto chce zostać prawnikiem równie dobrze może uczęszczać do technikum ekonomicznego, w którym od pierwszej klasy są już zajęcia z prawa a następnie udać się na studia w tym kierunku.
Może równie dobrze pójść na społ - praw do LO gdzie od 1 klasy ma przedmiot obowiązkowy "podstawy prawa" a dodatkowo jest całe 3 lata przygotowywany do maturty z historii i wosu. A budowlańca czy mechanika podałem jako przykład.
 
K

kinga_sc

Guest
ale po technikum masz tytuł, a nie to co po LO tylko świstek z matury! przyjmując cię do pracy patrzą na doświadczenie i szkołę, po technikum już to masz po LO niestety nie
 

Quality

Marzyciel realista
Dołączył
26 Październik 2008
Posty
1 039
Punkty reakcji
8
Wiek
16
Miasto
Opole
Wątpie czy szefowie kancelarii prawniczych są zainteresowani tytułem 'technika ekonomika' przy rozmowie wstępnej z kandydatem - jeżeli do tego pijesz kinga sc.
 

mussak

Nowicjusz
Dołączył
19 Lipiec 2008
Posty
43
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Śląsk
ale po technikum masz tytuł, a nie to co po LO tylko świstek z matury! przyjmując cię do pracy patrzą na doświadczenie i szkołę, po technikum już to masz po LO niestety nie
Tak właściwie to po żadnej z tych szkół nie można liczyć na coś wspaniałego jeżeli chodzi o pracę. A jeżeli dobrze napisze się maturę, to można iść przecież na studia, po których mamy o wiele większe szanse na ulubiony zawód, a do tego dobrze płatny ;) .
 

ave666

Nowicjusz
Dołączył
18 Wrzesień 2008
Posty
721
Punkty reakcji
2
Wiek
17
ale po technikum masz tytuł, a nie to co po LO tylko świstek z matury! przyjmując cię do pracy patrzą na doświadczenie i szkołę, po technikum już to masz po LO niestety nie

1) najpierw trzeba zdać egzamin techniczni żeby mieć tytuł :)
2)nie wiem kiedy chodziłaś do szkoły ale które technikum teraz potrafi naprawde wykształcić w zawodzie :p ? może jest kilka na cała polske ale reszta to raczej nie za bardzo :p
3)jeśli nie zdasz egzaminu technika to masz tak jakby 1 rok w plecy :p
 
Do góry